godzina 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-20, 09:26   #1
amelia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 57

godzina 18


Witam. Moim najwiekszym problemem jest powstrzymac sie od jedzenia od godz 18. Caly dzien moge wytrzymac i jesc bardzo malo a jesli tylko zbilzy sie wieczor nadrabiam to . Wiem ze moze wydac sie to glupie ale dla mnie to wielki problem i jest to silniejsze odemnie.Wiem ze jesli sie nie odzwyczaje to nic nie wyjdzie z mojego odchudzania a chce zrzucic jescze 8 kilo, duzo cwicze i wiem ze to na marne jesli dalej bede miala takie przyzwyczajenie.Co mam zrobic ?? prosze poradzcie mi cos ?? bo jestem w rozpaczy !!!
amelia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 10:09   #2
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Re: godzina 18

Witam. Może właśnie dlatego że cały dzień jesz mało, to wieczorem dokucza Ci największy głód. Znam to z własnego doświadczenia, w ciągu dnia człowiek się powstrzymuje od jedzenia i dopiero wieczorem go dopada Udawało mi się powstrzymać wieczorne buszowania po lodówce dopiero jak zaczęłam jeść normalne posiłki (2 sniadania, obiad i kolacja, lub obiadokolację ok.18.00-19.00). Pisząc normalne nie mam na myśli jedzenia wszystkiego na co bym miała ochotę (niestety), ale w miarę dietetyczne posiłki, ważne żeby były regularne w miarę mozliwości o stałych porach. Poza tym skoro jak piszesz dużo ćwiczyć to dieta np.1000 Kcal to zdecydowanie za mało i efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może jeszcze wypowie się ktoś kto się lepiej ode mnie orientuje w temacie, ale moim zdanie to powinno być ok. 1300 Kcal (mniej więcej, bo to też dość indywidualna sprawa). A jak już Cię bardzo męczy zjedz jakieś warzywko lub popij wody mineralnej (wiem, wiem, łatwo powiedzieć! )
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 10:16   #3
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: godzina 18

hm mam ten sam problem i tez nie wiem jak sobie z nim poradzic
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 10:21   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: godzina 18

Przede wszystkim powinnaś zjadać sycące śniadanie, to jest najważniejszy posiłek bo musisz dać sobie energię po całej nocy bez jedzenia, a śniadanie i tak spalisz w ciągu dnia. Nie mówię tu o objadaniu się bez opamiętania, po prostu wybierz zdrowe produkty, ciemny chleb, warzywa, chudą wędlinę, ser, płatki pełnoziarniste z chudym mlekiem (1% tłuszczu) , biały chudy ser, dżem niskosłodony, może być miód, byle nie za dużo - do wyboru.

Później staraj się coś przekąsic przed waściwym obiadem, coś niskokalorycznego. Moze być jabłko, marchewka, kawałek sera. Zależy co lubisz.

Jeśli ćwiczysz, szczególnie dużo, to nie mozesz za mało jesć, bo twój organizm zamiast tracić tłuszcz, zacznie tracić mięście (podczas ćwiczeń mięśnie się niszczą i muszą się odbudować - wtedy stają się mocniejsze. Jeśli jesz za mało, nie mają z czego się odbudować)

Trzeba pić dużo wody - czasami pragnienie daje o sobie znać uczuciem głodu, choć tak naprawdę nie potrzebujemy jedzenia.

Jeśli mimo tego wieczorem nadal jesteś głodna, zjedz coś - jakieś warzywo, wypij szklankę wody, "zajmij" czymś zolądek.
Powodzenia
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 21:33   #5
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Dot.: godzina 18

Ja wszelką walkę z wagą zaczynam właśnie od zaprzestania jedzenia po godz. 18.00. Rezultay są prawie natychmiastowe! Uwielbiam uczucie, gdy rano budzę się z pustym brzusiem.. Jasne, to wcale łatwe nie jest. Dlatego ja piję bardzo dużo herbaty ( zielonej, czerwonej), a jak już strasznie mi się chce jeść, to piję kakao. No i ja ćwiczę dopiero o 20.00; podobno nie dla wszystkich wskazana jest tak późna pora, ale ja już sprawdzałam ćwiczenia o różnych godzinach i ta mi najbardziej odpowiada. M.in. dlatego, że rano nie mam czasu, a dzięki temu nie jesm wieczorem.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.