Trądzik młodzienczy . ;c - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-02, 10:00   #1
Thejejejexd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1

Trądzik młodzienczy . ;c


Witam ! . Mam problem z tradzikiem mlodzienczym .. nie moge powiedziec dokladnie gdzie najwiecej bo jest doslownie wszędzie , na brodzie pełno takich małych krostek , i między brwiami tez < takie malutkie białe krostki> . Gdy rano wstaje tez pojawiaja mi sie nowe .. moja twarz jest brzydka -.- . Niedlugo chce isc do fryzjera i chce jakos wygladac , poznalam rowniez fajnego chlopaka .. ale chce miec ładna twarz . Chcialabym zebyscie mi poleciły domowe sposoby i jakies rady , np . czy opalanie twarzy pomoze ? . I czy tanszy tonik z rossmana i krew równiez ? Najlepiej domowe sposoby , i rady , co robic , moze jakiego jedzenia unikac itp . Mam nadzieje ze mimo tego ze mam 15 lat , ktos mi tutaj pomoze . Z góry bardzo dziękuje i prosze o rady bo juz nie wytrzymuje .. Zadne masci mi nie pomagały , a dermatolog odpaada . Pozdrawiam .
Thejejejexd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 11:33   #2
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik młodzienczy . ;c

Nie chcę Cię martwić, ale jeżeli powstaję Ci coraz więcej nowych syfków, to zaczyna się dopiero u Ciebie trądzik. U mnie zaczął się w wieku 14 lat i trwa do dnia dzisiejszego i jest okropny. MUSISZ IŚĆ DO DERMATOLOGA NAJSZYBCIEJ JAK TO MOŻLIWE. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym większa szansa wyleczenia go bez większych skutków w postaci blizn i przebarwień (jak ktoś myśli, że one powstają tylko przez wyciskanie, to się GRUBO myli). Pozdrawiam. Mogę Ci polecić herbatę z bratka. Pijesz 2-3 razy dziennie. Na początku jest pogorszenie (u większości, nie każdego), później znaczna poprawa, cera jest lepsza. Bratek strasznie działa moczopędnie i wypróżniająco, dlatego musisz zadbać o dietę i więcej jeść, jeśli jesteś chuda.
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 20:04   #3
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Trądzik młodzienczy . ;c

Cytat:
Napisane przez Thejejejexd Pokaż wiadomość
Witam ! . Mam problem z tradzikiem mlodzienczym .. nie moge powiedziec dokladnie gdzie najwiecej bo jest doslownie wszędzie , na brodzie pełno takich małych krostek , i między brwiami tez < takie malutkie białe krostki> . Gdy rano wstaje tez pojawiaja mi sie nowe .. moja twarz jest brzydka -.- . Niedlugo chce isc do fryzjera i chce jakos wygladac , poznalam rowniez fajnego chlopaka .. ale chce miec ładna twarz . Chcialabym zebyscie mi poleciły domowe sposoby i jakies rady , np . czy opalanie twarzy pomoze ? . I czy tanszy tonik z rossmana i krew równiez ? Najlepiej domowe sposoby , i rady , co robic , moze jakiego jedzenia unikac itp . Mam nadzieje ze mimo tego ze mam 15 lat , ktos mi tutaj pomoze . Z góry bardzo dziękuje i prosze o rady bo juz nie wytrzymuje .. Zadne masci mi nie pomagały , a dermatolog odpaada . Pozdrawiam .
Również radzę wybrać się do dermatologa. Nierozumiem czemu odpada? Jeśli jeden nie pomoże to może następny ( w moim przypadku żaden, ale każdy przypadek jest inny). Niestety niewiele pomogę choć sama zmagam się z trądzikiem 9 lat Po pierwsze nie wyciskaj! Opalanie jest niewskazane, na początku Ci wszytko zniknie a potem wróci w większej ilości. Co do domowych sposobów to jest ich wiele, znajdziesz w internecie. Tylko rozważnie, bo "domowe sposoby" też mogą zaszkodzić. Komuś coś pomoże a Tobie nie. Metoda prób i błędów. Możesz spróbować z piciem drożdży z mlekiem(niesmaczne ) lub brać tabletki z drożdżami, można pić też zioła np. pokrzywa działa oczyszczająco.

Na forum jest wiele wątków dotyczących trądziku, poczytaj je najpierw, bo wyglada na to ,że tego niezrobiłaś i poszłaś na łatwizne.
Życzę powodzenia

Edytowane przez szatynka_#
Czas edycji: 2011-08-02 o 20:16
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 00:53   #4
binia323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik młodzienczy . ;c

Cytat:
Napisane przez Thejejejexd Pokaż wiadomość
Witam ! . Mam problem z tradzikiem mlodzienczym .. nie moge powiedziec dokladnie gdzie najwiecej bo jest doslownie wszędzie , na brodzie pełno takich małych krostek , i między brwiami tez < takie malutkie białe krostki> . Gdy rano wstaje tez pojawiaja mi sie nowe .. moja twarz jest brzydka -.- . Niedlugo chce isc do fryzjera i chce jakos wygladac , poznalam rowniez fajnego chlopaka .. ale chce miec ładna twarz . Chcialabym zebyscie mi poleciły domowe sposoby i jakies rady , np . czy opalanie twarzy pomoze ? . I czy tanszy tonik z rossmana i krew równiez ? Najlepiej domowe sposoby , i rady , co robic , moze jakiego jedzenia unikac itp . Mam nadzieje ze mimo tego ze mam 15 lat , ktos mi tutaj pomoze . Z góry bardzo dziękuje i prosze o rady bo juz nie wytrzymuje .. Zadne masci mi nie pomagały , a dermatolog odpaada . Pozdrawiam .


Moje problemy z pryszczami pojawiły się jakoś w 11-12 roku mojego życia. Jak miałam 13-14 lat strasznie się pogorszyło. Moje wnioski:
1. Nie siedź dłużej niż 1,5h przed komputerem na dzień.
2. Zero słodyczy, gazowanych napoi, ketchupu, czarną herbatę zamień an zieloną + bratek, rumianek. Dużo wody mineralnej, truskawek, arbuzów i ANANASÓW. Dużo ogólnie warzyw i owoców.
3. Idź do apteki po piankę oczyszczającą Iwostin lub w postaci żelu, lub La Roche Posay Effeclar żel do mycia + krem na dzień na syfki
4. Spróbuj z benzacne / dalacin (możliwe że sprzeda ci bez recepty) / afronis
5. Śpij min. 8h max 10. Nie chodź późno spać.
6. Nie wyciskaj, nie rozdrapuj, nie dotykaj buźki.
7. Myj twarz zimną, b. zimną wodą.
8. Nie używaj pudrów ani podkładów. Nie maluj się.

Efekty nastąpią po jakiś 3tyg.
a dermatolog - przepisze antybiotyk doustny, a trądzik to trądzik z wiekiem mija. nie warto truc sie lekami...ehhh
binia323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.