jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-16, 13:10   #1
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31

jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?


trudno mi dokladnie przypasowac ten rodzaj oczu do opisywanych w instrukcjach makijazu....
ktos moh=glby mi pomoc? bardzo prosze...

Edytowane przez Oliwia31
Czas edycji: 2005-10-04 o 11:05
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 13:21   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

witaj

masz oczy głęboko osadzone,tak jak Amelianna
załączam rysunek,jak je malować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczyGLosadzone.jpg (10,8 KB, 1000 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tia_slide_eyes2closeup.jpg (7,8 KB, 761 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tonya_slide_eyes2closeup.jpg (7,6 KB, 665 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 13:34   #3
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Tak dokładnie jak moje, świetna ta instrukcja. Aga nie masz przypadkiem całego tego tekstu zeskanowanego - nie widać dokladnie? Bardzo prosze jeśli masz oczywiście.Dzięki
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 13:39   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Amelianno niestety dysponuję tylko tym skanem.
Generalnie chodzi o wydobycie oka-nakładamy jasny cień na ruchomą część powieki i jej załamanie,zaś pod brwiami ciemniejszy kolor.Dobrze też przyciemnić okolice linii rzęs.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 15:11   #5
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

ale na zdjeciach widac, ze pod samym lukiem brwiowym tez jasnym cieniem, tak?
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 15:48   #6
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Ja maluję cała powiekę jasnym cieniem, aż po łuk brwiowy ,a ciemniejszym tę kość wystąjącą - brwiową, pod samymu brwiami maluję jasnym ale niezby błyszczącym cieniem. Dobrze jest jeszcze podkreslić kontur oka konturówką.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 15:50   #7
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Zresztą Aga wyżej napisała o tym, nie zuważyłam
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 15:50   #8
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

dzieki sliczne..strasznie mi pomoglyscie
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 17:00   #9
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

można pod samym łukiem jasnym,ale dobrze by nie błyszczał i raczej nie był położony dużą powierzchnią (inaczej przytłoczy to spojrzenie)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 22:13   #10
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Bardzo przepraszam że się wtrącam,ale TO NIE JEST OKO GLĘBOKO OSADZONE!!!!!!!!!!!!Oko glęboko osadzone to takie oko kiedy przy otwartych oczach niewidoczna jest górna powieka ruchoma.Widać wówczas tylko powiekę nieruchomą od linii globu do luku brwiowego.Oznacza to że nawet jeśli pomalujemy powiekę od nasady rzęs do linii globu to ten makijaż i tak będzie niewidoczny.Oko Oliwii to klasyczny migdal z dość wypuklą górną powieką ruchomą.Przyklady malowania takiego oka podalaś dobre tyle że blędnie określilaś.
Mam nadzieje że nikt nie obrazi się na mnie za to sprostowanie.Pozdrawiam.; )
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 22:16   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

tak jest nazwane to oko w podręczniku skąd pochodzi rysunek instruktażowy więc skoro twierdzisz że rysunek jest ok,a określenie złe,to coś tu się nie zgadza
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 22:19   #12
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

A czy moglabyś podać tytul i autora tej książki?
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 22:31   #13
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

to nie moja książka dlatego tytułu nie znam,autora również.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 23:01   #14
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

a moze to do tego pasuje?

Oczy duże i wypukłe
należy "zatrzeć" mocno wypukłą linie górnych powiek,
najlepiej pomalować nad lub pod linią rzęs ciemniejszą kreskę eyelinerem lub kredką, ale nigdy nie zaznaczajmy konturów całego oka, najlepiej zaznaczyć tylko zewnętrzną krawędź,
ciemniejsze cienie kładziemy na środkową część górnej powieki i dokładnie rozcieramy,
zaznacz też cieniem dolną powiekę przy nasadzie nosa,
nie używamy perłowych cieni!!
rzęsy zwłaszcza przy zewnętrznych krawędziach dokładnie tuszujemy,
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 23:07   #15
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

albo to????

oczy: kształt okrągły
korekcja oczu polega na optycznym wydłużeniu w kierunku do góry na zewnątrz



oczy o dużej powiece ruchomej i małej przestrzeni pod brwią malujemy, nadając im optycznie kształt migdałowego
Na powiekę ruchomą aplikujemy cień matowy o znacznie głębszym kolorze od koloru znajdującego się pod brwią.
W zewnetrznej jej części, stanowiącej 1/3 powieki, nanosimy ciemniejszy matowy cieńw postaci małego prostokąta.Szczególnie ważne jest zaakcentowanie tzw. cienia banana w zewnętrznej części powieki ruchomej i rozcieniowanie go w kierunku do góry i na zewnątrz.
Oczy nabiorą atrakcyjnego wyrazu, kiedy dodatkowo rozjaśnimy je pośrodku jasnym opalizującym pułkiem tzw. Sparkle.
Zastosowanie eyelineru jest koniecznością.
Powiekę dolną przyciemniamy na długości analogicznej do prostokąta naniesionego na powiece górnej, ruchomej.
Rzęsy tuszujemy tuszem wydłużającym.
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 17:23   #16
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

ja mamprawie dokladnie takie oczy jak na tym zdjeciu



- zarowno kolor, jak i ksztalt prawie identyczny - chetnie podpatrze wiecej przykladow na ich makijaz! Czyli oczu gleboko osadzonych
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 11:17   #17
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Cytat:
Napisane przez MARONE
Bardzo przepraszam że się wtrącam,ale TO NIE JEST OKO GLĘBOKO OSADZONE!!!!!!!!!!!!Oko glęboko osadzone to takie oko kiedy przy otwartych oczach niewidoczna jest górna powieka ruchoma.Widać wówczas tylko powiekę nieruchomą od linii globu do luku brwiowego.Oznacza to że nawet jeśli pomalujemy powiekę od nasady rzęs do linii globu to ten makijaż i tak będzie niewidoczny.Oko Oliwii to klasyczny migdal z dość wypuklą górną powieką ruchomą.Przyklady malowania takiego oka podalaś dobre tyle że blędnie określilaś.
Mam nadzieje że nikt nie obrazi się na mnie za to sprostowanie.Pozdrawiam.; )
Ja tez bardzo przepraszam,ze sie wtrace ale opisane przez Ciebie oko to oko tzwn PLASKIE, nie gleboko osadzone. Plaskie, albo spuchniete, w sensie wlasnie, ze jest niewidoczna ruchoma powieka. Oko gleboko osadzone, jak sama nazwa mowi jest glebiej osadzona galka oczna niz luk brwiowy. Luk brwiowy "wystaje" nad galka oczna. A rysunek, ktory zamiescila Aga pochodzi z mojej ksiazki do makijazu, autor Stefano D'Anselmo, tytul "Diventare esperti dell trucco".
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 12:40   #18
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Możemy się spierać bez końca.Ja jestem przekonana do swojej racji,Wy o swojej.Na temat budowy,ulożenia i ksztaltów oczu rozmawialam z wielaoma wizażystami i jeszcze nikt nie podal mi innej definicji.Wy macie swoją teorię bo ktoś tak was nauczyl,mnie nauczono inaczej.Najlepiej niech każdy zostanie przy swoim.Poza tym wielu nowych rzeczy się można tu dowiedzieć,nie rozumiem terminologii:"Plaskie,alb o spuchnięte"?Albo oko jest plaskie i nawet migdal może być plaski,bo nie zależy to od ksztaltu tylko od budowy galki ocznej,albo spuchnięte-ale nie wnikam na skutek czego.
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 14:58   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Ja tez bardzo przepraszam,ze sie wtrace ale opisane przez Ciebie oko to oko tzwn PLASKIE, nie gleboko osadzone. Plaskie, albo spuchniete, w sensie wlasnie, ze jest niewidoczna ruchoma powieka. Oko gleboko osadzone, jak sama nazwa mowi jest glebiej osadzona galka oczna niz luk brwiowy. Luk brwiowy "wystaje" nad galka oczna. A rysunek, ktory zamiescila Aga pochodzi z mojej ksiazki do makijazu, autor Stefano D'Anselmo, tytul "Diventare esperti dell trucco".
tak właśnie kojarzyło mi się Femme,że to Twoja książka

__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-18, 15:56   #20
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Migdał chyba jest bardziej płaski niż okrągły i dlatego ja obstaję przy oczach okrągłych głeboko osadzonych. Ale nazewnictwo nie jest chyba tak istotne jak technika malowania takiego oka

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 17:50   #21
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Cytat:
Napisane przez MARONE
Możemy się spierać bez końca.Ja jestem przekonana do swojej racji,Wy o swojej.Na temat budowy,ulożenia i ksztaltów oczu rozmawialam z wielaoma wizażystami i jeszcze nikt nie podal mi innej definicji.Wy macie swoją teorię bo ktoś tak was nauczyl,mnie nauczono inaczej.Najlepiej niech każdy zostanie przy swoim.Poza tym wielu nowych rzeczy się można tu dowiedzieć,nie rozumiem terminologii:"Plaskie,alb o spuchnięte"?Albo oko jest plaskie i nawet migdal może być plaski,bo nie zależy to od ksztaltu tylko od budowy galki ocznej,albo spuchnięte-ale nie wnikam na skutek czego.
W sensie "plaskie" lub "spuchniete" jesli chodzi o powieke, nie o oko jako o galke oczna - bo ta zawsze jest okragla, jest kula , chodzi o "obudowe, zabudowanie" oka.
Ten opis, ktory podalas w pierwszym swoim poscie w tym watku o tym, ze to nie sa oczy glebokoosadzone, a oczami glebokoosadzonymi, nazywamy te, przy ktorych powieka ruchoma jest niewidoczna - te oczy nie moga byc glebokoosadzone, bo malujac je nie jest wazne wydobycie tej czesci glebokoosadzonej - przy malowaniu takiego oka nie jest wazny malunek ruchomej powieki - ona I TAK pozostanie niewidoczna przy otwartym oku. Takie oczy (nazywane tez azjatyckimi, plaskimi, ze "spuchnieta" powieka) mozna pomalowac tylko jednym - ciemniejszym od skory cieniem - na calej ruchomej powiece, cieniujac w gore.
Natomiast oczy gleboko osadzone nalezy WYDOBYC poprzez pomalowanie ruchomej powieki jasnym cieniem a zakamuflowac, przyciemnic wystajacy luk brwiowy.
Jesli cos jest gleboko osadzonego nalezy to wydobyc OPTYCZNIE poprzez uzycie jasnego cienia, jesli cos jest wypuklego, wystajacego, nalezy to schowac poprzez przyciemnienie. Proste.
Aby okreslic rodzaj oka nalezy tez na nie patrzec Z BOKU, bardzo dobrze wtedy widac, czy galka oczna wystaje, czy jest plaska - na rowni z powieka dolna, czu moze jest glebiej osadzona od luku brwiowego. Mysle, ze to najjasniejsze wytlumaczenie czy oko sie "chowa", czy "wystaje", czy jest plaskie - ani sie nie chowa, ani nie wystaje, gorna i dolna powieka sa na tym samym "poziomie".

ISTNIEJA mieszane typy oczu, ale istnieja tez takie podstawowe, ktore jakos definiuja ogolne "problemy" z makijazem oczu.
Ktos moze miec oczy bliskoosadzone i plaskie, ktos inny wypukle i z opadajaca powieka, ale nigdy nie moga byc oczy jednoczesnie gleboko osadzone i wypukle...
Marone - plaskie i spuchniete w sensie powieki, nie galki ocznej. Plaskie bo patrzac z boku oko jest ... plaskie , spuchniete - bo patrzac z boku gorna powieka jest jakby spuchnieta (te terminologie zaczerpnelam z wloskiego jezyka, gdzie mowi sie ze powieka jest spuchnieta - gonfia) - to jest nie widzi sie rysunku galki ocznej.
Nie wiem jak moglas napisac, ze widzisz na zdjeciu "migdal z wystajaca gorna powieka" - ona ewidentnie jest glebiej osadzona.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk

Edytowane przez FEMME_BANALE
Czas edycji: 2005-06-18 o 18:20
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:08   #22
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Kurde jak krowie na miedzy- wyłożyłaś nam teorię Czuję się taka mądra czytając Twoje słowa - czy Ty przypadkiem na jakiegoś profesora nie idziesz Femme ? Hę?


mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:23   #23
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Cytat:
Napisane przez mona1978
Kurde jak krowie na miedzy- wyłożyłaś nam teorię Czuję się taka mądra czytając Twoje słowa - czy Ty przypadkiem na jakiegoś profesora nie idziesz Femme ? Hę?


Trza bylo... Bo na punkcie makijazu oczu jestem przewrazliwiona i nie zdzierze... Na profesora nie ide, ale swoje wiem...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:49   #24
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Kochana ja na punkcie makijażu oczu też jestem wyczulona bo tego wymagam od swoich sluchaczek przede wszystkim i niestety nie przyznam Ci racji.Poprostu mamy inną szkolę i tyle.Jeśli chodzi o technikę modelowania tego oka zgadzam się z Tobą w większości,natomiast tą samą kwestię nazywamy zupelnie inaczej i tak już zostanie.
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:55   #25
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Cytat:
Napisane przez MARONE
Kochana ja na punkcie makijażu oczu też jestem wyczulona bo tego wymagam od swoich sluchaczek przede wszystkim i niestety nie przyznam Ci racji.Poprostu mamy inną szkolę i tyle.Jeśli chodzi o technikę modelowania tego oka zgadzam się z Tobą w większości,natomiast tą samą kwestię nazywamy zupelnie inaczej i tak już zostanie.
No dobrze - prosilabym Cie jeszcze o jedno - bo mnie to przeogromnie ciekawi, czy moglabys podac swoja definicje oka glebokoosadzonego i jego makijazu? No a jak nazwiesz oko ktore ja nazywam "plaskie", typowe dla Azjatek?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 19:48   #26
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Jeśli można przyczepić się do tłumaczenia, Femme, w tym przypadku określenie powiek przez przymiotnik gonfio oznacza nie tyle spuchnięte (choć to oczywiście podstawowe znaczenie), ile nabrzmiałe, grube. Nie chodzi bowiem o spuchnięcie spowodowanie jakimś czynnikiem zewnętrznym, a o ogólną charakterystykę takiego rodzaju powiek.
Myślę, że teraz Marone nie będzie już miała wątpliwości co miałaś na myśli.
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 19:55   #27
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

i wszystko jasne
dobrze Femme,że wytłumaczyłaś na podstawie fachowej literatury swojej bo ja dokładnie tak samo odbiaram rodzaje oczu,tylko nie potrafiłabym tego tak wyłuszczyć
Oliwio nieświadomie rozpętałaś niemałą dysputę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 05:01   #28
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Odpowiadając na prośbę FEMME BANALE:
Przy oku glęboko osadzonym niekonieczne jest podkreślanie korony oka.Nakladamy jasne cienie na powieki górne ruchome,ale możemy równie dobrze wogóle ich
nie nakladać ponieważ i tak nie są widoczne przy otwartym oku.Od linii globu w stronę luku brwiowego nakladamy ciemny cień.Pod lukiem brwiowym jasny akcent.Ciemne cienie na dolnej powiece powinny być w takim samym odcieniu jak na powiece górnej nieruchomej.Bardzo starannie tuszujemy rzęsy i bardzo dokladnie modelujemy brwi.
Oko glęboko osadzone jest zazwyczaj również okiem malym,a więc wakazane jest użycie ciemnego koloru w celu zaakcentowania i jasnych w celu optycznego powiększenia.
Inna definicja -tu podeprę się cytatem z książki p.Agnieszki Borkowskiej-Zięby pt."Sztuka makijażu"-mówi że:"Przy oku glęboko osadzonym gdzie jest duża przestrzeń pod brwiami,a powieka ruchoma jest malo widoczna-stosujemy makijaż bananowy.Jasny cień kladziemy na powiekę ruchomą a ciemniejszy na nieruchomą."
Piszesz Femme że oko glębko osadzone to takie-tu przytaczam Twoje slowa-"jak sama nazwa mówi jest glębiej osadzona galka oczna niż luk brwiowy",a znajdz mi proszę Famme takie oko gdzie galka oczna będzie równa z lukiem brwiowym?!Wtedy mielibyśmy do czynienia z plaską twarzą nie tylko okiem.
A'propos oka plaskiego,takie oczy mają nie tylko Azjatki.Ich plaskie,skośne i wąskie oczy malujemy zupelnie inaczej niż plaskie oczy Europejek,ponieważ tu dochodzi jeszcze przestrzeń oczodolowo-policzkowa która na twarzy Azjatki jest inaczej rozmieszczona niż na twarzy Europejki.Ogólna zasada podpowiada że na dolną część powieki nakladamy do polowy ciemny,matowy cień i rozjaśniamy go w kierunku brwi(skośnie,zgodnie z ksztaltem oka).Nad linią brwi nakladamy jasny cień który optycznie otworzy oko.Na górnej i dolnej linii rzęs malujemy czarnym kajalem kreskę podkreślającą ksztalt oka.
Glęboko wieżę w to że nie przekonam Cię do mojej teorii,tak jak dla mnie nieprzekonująca jest Twoja.Niemniej jednak cieszę się że na ten temat moglam z kimś podyskutować.
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 12:27   #29
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

A ja chcę jeszcze coś dodać Makijaz bananowy dla takiego oka w/g Agnieszki Borowskiej - Zięby jest jednym z dwóch sposobów Tez mam ta książeczkę Ale nie za bardzo zgodzę się z rys. 8,46 "Barwy podstawowe i dopełniające" na str 82 - to tylko tak a'propos tej książki
No a tak wogóle to z zaciekawieniem czytam ten wątek - może jeszcze się ktoś wypowie, może jeszcze jakaś nowa teoria powstanie?

Gorąco pozdrawiam ( u mnie 32 stopnie w cieniu )
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 12:47   #30
MARONE
Raczkowanie
 
Avatar MARONE
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 144
Dot.: jaki to rodzaj oczu i jaki do nich makijaz?

Co do książeczki p.Borkowskiej-Zięby,to abslutnie nie podaję jej jako przyklad odpowiedniej lektury.Książka zawiera bardzo wiele braków i blędów merytorycznych,natomiast ponieważ opis oka glęboko osadzonego jest zgodny z moim przekonaniem poslużylam się i tą definicją.Zdecydowanie jednak odradzam uczenia się z tej książeczki.
MARONE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.