problem z wyborem mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-29, 14:12   #1
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67

problem z wyborem mieszkania


Hej Dziewczyny

mam problem i bez sensu od paru dni nie moge podjac decyzji.
Otoz z mezem chcemy kupic mieszkanie w Warszawie. Mamy tak naprawde juz dwa upatrzone.
Problem w tym ze nie wiemy ktore do konca kupic. Cena jest w sumie podobna.
Jedno mieszkanie ma 68 m2, rozklad ok ale salon z aneksem nie sa jakos mega duze, wchodzi sie do salonu przez aneks wiec tez troche kosztem kuchni. Okolica jednak jest ok, mnostwo sklepow, tramwaj pod domem (choc ja jeszcze samochodem glownie) w miare przyjemnie,
osiedle nowe itp itd.
Drugie mieszkanie ma rozklad super, kuchnia juz jest cala wiec dochodzi tam troche miejsca, salon tez ciut bardziej ustawny. Mieszkania ma byczy korytarz na szafy, metraz 74m2 z hakiem. Ale okolica juz nie jest taka boska, obok modlinskiej-choc nie widac jej z bloku i nie slychac tak bardzo. otoczenie jakies tam domki jednorodzinne itp zero sklepow ale samochodem blisko w sumie. jakos uprzedzilam sie do otoczenia, takie troszku martwe bez zycia ale w sumie dla niektorych to moze byc plus. Tu tez w bloku jest kotlownia gazowa wiec nie wiemy jak z kosztami ale chyba to pytanie to nie na forum kafeterii)
dzieki wszystkim za rady....

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2016-01-29 o 14:39
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 14:36   #2
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Po takim opisie, jak dla mnie, ciężko cokolwiek stwierdzić. Skoro cena podobna to ja bym brała to większe. Skup się na położeniu mieszkań względem stron światła, na rozplanowaniu mieszkania itp.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:34   #3
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: problem z wyborem mieszkania

koszty ogrzewania budynku zależą od jakości jego ocieplenia. Jaki współczynnik zapotrzebowania na energię użytkową ma mieszkanie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:50   #4
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Dla mnie liczy się zarówno mieszkanie, jak też okolica - nie zdecydowałabym się na zakup w okolicy, za którą nie przepadam. Wydaje mi się że w Warszawie jest ciut więcej mieszkań - może traficie na takie na fajnym nowym osiedlu i z idealnym układem?

Czasem warto poczekać, ww końcu spędzicie tam przynajmniej kilka lat...
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 20:07   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
koszty ogrzewania budynku zależą od jakości jego ocieplenia. Jaki współczynnik zapotrzebowania na energię użytkową ma mieszkanie?
Nie tylko od jakości ocieplenia (pomijajac wieksza zlozonosc tego co wchodzi w EU, to nie jest tylko ocieplenie). Od systemow instalacji, ich sprawności też (a tego EU nie uwzględnia). Poza tym trzeba pamiętać ze obliczenia obliczeniami ale one zakładają np temperatury wewnętrzne, zużycie wody itd. To nie musi miec pokrycia w tym jak inni będą korzystać z mieszkania.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

mam problem i bez sensu od paru dni nie moge podjac decyzji.
Otoz z mezem chcemy kupic mieszkanie w Warszawie. Mamy tak naprawde juz dwa upatrzone.
Problem w tym ze nie wiemy ktore do konca kupic. Cena jest w sumie podobna.
Jedno mieszkanie ma 68 m2, rozklad ok ale salon z aneksem nie sa jakos mega duze, wchodzi sie do salonu przez aneks wiec tez troche kosztem kuchni. Okolica jednak jest ok, mnostwo sklepow, tramwaj pod domem (choc ja jeszcze samochodem glownie) w miare przyjemnie,
osiedle nowe itp itd.
Drugie mieszkanie ma rozklad super, kuchnia juz jest cala wiec dochodzi tam troche miejsca, salon tez ciut bardziej ustawny. Mieszkania ma byczy korytarz na szafy, metraz 74m2 z hakiem. Ale okolica juz nie jest taka boska, obok modlinskiej-choc nie widac jej z bloku i nie slychac tak bardzo. otoczenie jakies tam domki jednorodzinne itp zero sklepow ale samochodem blisko w sumie. jakos uprzedzilam sie do otoczenia, takie troszku martwe bez zycia ale w sumie dla niektorych to moze byc plus. Tu tez w bloku jest kotlownia gazowa wiec nie wiemy jak z kosztami ale chyba to pytanie to nie na forum kafeterii)
dzieki wszystkim za rady....
Nie dodała mi się poprzednia odpowiedz chyba, najwyżej będzie sparafrazowany dubel. Moim zdaniem szukaj dalej bo wydajesz się nieprzekonana do żadnego z nich. Ustal czego chcesz na pewno, co odpada a co jest obojętne. Wtedy nie będzie wybierania mniejszego zła A tak trochę to teraz wygląda.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 16:05   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: problem z wyborem mieszkania

dlatego nie pisałam o zapotrzebowaniu na energię pierwotną tylko użytkową.
Każdy deweloper powinien wykonać audyt energetyczny swojego budynku. Tam są te dane.
Dzięki nim wiadomo ile kW energii jest potrzebnych do ogrzania mieszkania.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 16:38   #7
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
dlatego nie pisałam o zapotrzebowaniu na energię pierwotną tylko użytkową.
Każdy deweloper powinien wykonać audyt energetyczny swojego budynku. Tam są te dane.
Dzięki nim wiadomo ile kW energii jest potrzebnych do ogrzania mieszkania.
Też nie pisałam o pierwotnej. Oprócz pierwotnej i użytkowej jest jeszcze końcowa. Audyt? Myślisz nazwy. Audyt to co innego.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 20:41   #8
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: problem z wyborem mieszkania

a myslalam ze pytanie o koszty ogrzewania to nie na wizaz a widze Dziewczyny ze Wy w kazdej sprawie pomozecie dzieki!!
nio niby w Wawie jest sporo mieszkan ale w tej okolicy co chcemy to akurat albo sa juz wykupione albo dopiero zaczynaja sie budowac i trzeba dwa lata czekac i splacac juz raty odsetkowe i placic za czynsz w wynajmowanym mieszkaniu..wiec tak srednio to sie oplaca. Hmm nigdy nie ma tak idealnie...
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 12:17   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Też nie pisałam o pierwotnej. Oprócz pierwotnej i użytkowej jest jeszcze końcowa. Audyt? Myślisz nazwy. Audyt to co innego.

Chodziło mi o świadectwo energetyczne, które wydaje się na podstawie audytu.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

[QUOTE=ewaborys;54832691]a myslalam ze pytanie o koszty ogrzewania to nie na wizaz /QUOTE]

Może rynek wtórny? Wówczas dokładnie wiesz ile poprzedni właściciel płacił za ogrzewanie, a nie kupujesz kota w worku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 12:19   #10
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Nie, świadectwa nie wydaje się na podstawie audytu. To często mylnie używane pojęcie. Audyt wykonuje się przy planowanych termomodernizacjach istniejących obiektów w celu dobrania rozwiązań mających poprawić charakterystykę energetyczną budynku.

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2016-02-01 o 12:20
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 13:40   #11
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Wybrałabym lepszą okolicę - wynajmowałam na nowym osiedlu, gdzie poza osiedlowym sklepem do kluczowych miejsc daleko - ale mieszkanie kupilismy w miejscu gdzie 'wszystko juz było' czyli poczta, biblioteka, dentysta przystanki dogodne, dużo sklepów itd.- jak dla mnie to o wiele wygodniejsza opcja, a okolica jest spokojna.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2016-02-01 o 13:42
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-09, 16:20   #12
beeataaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Ja rowniez bym poczekała...niestety mialam takie doświadczenie...chcielism y z mężem kupic mieszkanie...szybko, bo zamieszkamy wreszcie razem a ślub byl juz niedlugo...no i nie zważając tak bardzo na okolice, wybraliśmy fajne mieszkanie...no własnie ...nie zważając na okolice :/ To był duzy bład...szybko sie przekonalismy niestety...pod domem tez bylo wszystko, przystanki, sklepy itp...a jak sklepy to osiedlowe pijaczyny :/ Czesto bylo glosno wieczorami i w nocy...sasiedzi tez nie dawali zyc... To tak ogolnikowo.... Mieszkanie wybiera sie na kilkanascie (conajmniej) lat wiec trzeba byc pewnym na 1000% i nie ma sie co spieszyc! Okolica jest bardzo wazna, bo co z tego jesli masz piekne mieszkanie, a klatka schodowa zasikana przez meneli...pod domem wieczne awantury, porozbijane butelki po piwie itp... Warto poczekac, w ciagu kilku miesiecy na pewno jakies nowe, ciekawe oferty sie znajda
beeataaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 13:01   #13
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: problem z wyborem mieszkania

Witam,

dzieki za rady. Wybralismy to mniejsze ale w lepszej okolicy, tzn bardziej zubarnizowanej -szkola przedszkola sklepy przystanek wszystko pod nosem. Nie martwie sie o meneli bo jest to osiedle nowe, wiec pewnie mnostwo mlodych ludzi, monitorowane i strzezone.
Oj ciezka sprawa bo to jednak bardzo wazne decyzja, tez sie zastanawiam czy moze nie za szybko itp ale nie ma wg mnie mieszkan idealnych..takie to moze byc dom lub mieszkanie ktore Ty zaprojektujesz i wybudujesz tam gdzie sobie zyczysz ja tez naleze do nieciepliwych osob ale wydaje mi sie ze bedziemy zadowoleni)
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 17:41   #14
beeataaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: problem z wyborem mieszkania

No skoro to nowe osiedle i monitorowane to najpewniej moje problemy z menelami nie beda Cie dotyczyc Wiec milego mieszkania
beeataaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-20 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.