Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-31, 03:37   #841
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34383116]Mog± przyciemniæ, ale moim zdaniem lepiej ju¿ na³o¿yæ ro¶linn± farbê.[/QUOTE]

Dziekuje za odpowiedz . Niestety nie jestem zdecydowana na 100% i boje sie za mocnego zczernienia wlosow, bede na poczatek brala sie za srodki mniej trwale, zeby sie przekonac jak sie czuje w ciemniejszych. Poki co kupilam szampon przyciemniajacy z wyciagami z rozmarynu i orzecha wloskiego, po pierwszym myciu juz widze delikatne przyciemnienie wlosow , zobacze jak sie bedzie dalej sprawowal i moze dodam do tego jakies plukanki.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 08:43   #842
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje za odpowiedz . Niestety nie jestem zdecydowana na 100% i boje sie za mocnego zczernienia wlosow, bede na poczatek brala sie za srodki mniej trwale, zeby sie przekonac jak sie czuje w ciemniejszych. Poki co kupilam szampon przyciemniajacy z wyciagami z rozmarynu i orzecha wloskiego, po pierwszym myciu juz widze delikatne przyciemnienie wlosow , zobacze jak sie bedzie dalej sprawowal i moze dodam do tego jakies plukanki.
Mo¿na wiedzieæ co to za szampon?
Kurcze chcia³abym co¶ zmieniæ, chocia¿by odcieñ My¶la³am o farbie logony w proszku- br±zowa umbra, ale nawet to polecane jest chyba od ciemnego blondu do jasnego br±zu co mnie zawiod³o bo mam teraz zdecydowanie ciemny br±z, ale jaki¶ taki brzydki :-(Amla podobno przyciemnia i wydobywa ch³odne odcienie, mam ochotê spróbowaæ I jeszcze hibiskus mnie kusi, ale on podobno raczej do rudych wiêc do amli ma siê ¶rednio
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 15:46   #843
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 2 566
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny myslicie ze orzech czy jakas kora debu i inne "brunetkowe" plukanki moga przyciemnic ciemny blond do bardziej brazowego odcienia? Czy ktoras juz probowala? Chodza za mna ciemniejsze wlosy bo jakos rumianek nie daje u mnie ladnego odcienia, wiec pomyslalam ze moze w druga strone .
napiszê co us³ysza³am od swojego dziadka kobiety za jego czasów przyciemnia³y sobie w³os(jasne i ciemne) wywarami z kory oczywi¶cie ale i z niedojrza³ych skorupek orzecha w³oskiego. Taka niedojrza³a jeszcze miêkka, zielona skorupka mia³a ponoæ tak± moc barwi±c± ¿e przy trzymaniu tylko, barwi³a na br±zowo palce ale to sposób dla kogo¶ kto ma lub ma doj¶cie do drzewa z tymi owocami i dobrze do takich wywarów dodaæ octu
aha, a próbowa³a¶ wywarów z obierków cebulowych?
do rozja¶nienia w³osów ponoæ rewelacyjny jest rabarbar- a ju¿ nalewka rabarbarowa na wódce to ju¿ "super rozja¶niacz"(z opowie¶ci znajomej ciotki ale na oczy nie widzia³am wiêc), za naturaln± fioletow± p³ukankê mo¿e s³u¿yæ kwiat malwy

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-31 o 16:11
iamsolucky jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 17:39   #844
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez lulaluna Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿na wiedzieæ co to za szampon?
Kurcze chcia³abym co¶ zmieniæ, chocia¿by odcieñ My¶la³am o farbie logony w proszku- br±zowa umbra, ale nawet to polecane jest chyba od ciemnego blondu do jasnego br±zu co mnie zawiod³o bo mam teraz zdecydowanie ciemny br±z, ale jaki¶ taki brzydki :-(Amla podobno przyciemnia i wydobywa ch³odne odcienie, mam ochotê spróbowaæ I jeszcze hibiskus mnie kusi, ale on podobno raczej do rudych wiêc do amli ma siê ¶rednio
Zalaczam fotke szamponu, ale w Polsce raczej nie ma identycznego produktu, ale juz wygooglowalam ze sa szampony do wlosow braz z ekstraktem wlasnie z orzecha: isana, mrs. potters i venita, moze tez by daly rade? W kraju w ktorym mieszkam jest ich mnostwo bo maja przyciemniac siwe wlosy czarnowlosym, nie wiem czy rzeczywiscie to robi . moze chociaz na tyle ze nie rzucaja sie tak "srebrne nitki" w oczy. Moj w skladzie ma detergenty i wlasnie wysoko ekstrakty z rozmarynu i orzech wloskiego, dalej jakies olejki i inne ekstrakty pielegnujace, szampon ma kolor przezroczysto-brazowy.
Kiedys robilam plukanki z rozmarynu (pomoglo mi na wypadanie) i wlosy byly rzeczywiscie ciemniejsze i takie bardziej popielate.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Poka¿ wiadomo¶æ
napiszê co us³ysza³am od swojego dziadka kobiety za jego czasów przyciemnia³y sobie w³os(jasne i ciemne) wywarami z kory oczywi¶cie ale i z niedojrza³ych skorupek orzecha w³oskiego. Taka niedojrza³a jeszcze miêkka, zielona skorupka mia³a ponoæ tak± moc barwi±c± ¿e przy trzymaniu tylko, barwi³a na br±zowo palce ale to sposób dla kogo¶ kto ma lub ma doj¶cie do drzewa z tymi owocami i dobrze do takich wywarów dodaæ octu
aha, a próbowa³a¶ wywarów z obierków cebulowych?
do rozja¶nienia w³osów ponoæ rewelacyjny jest rabarbar- a ju¿ nalewka rabarbarowa na wódce to ju¿ "super rozja¶niacz"(z opowie¶ci znajomej ciotki ale na oczy nie widzia³am wiêc), za naturaln± fioletow± p³ukankê mo¿e s³u¿yæ kwiat malwy
Szkoda ze nie znam nikogo z drzewami orzechowymi w ogrodzie . Cebulowej nie probowalam, ale to chyba raczej tak na rudawo barwi? Rudawe to ja juz mam, wlasnie chce je troche zgascic. Z tym rabarbarem to prawda ze rozjasnia, ale ponoc moze nadac kurczakowatego odcienia - wiec balabym sie probowac .
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN6163.jpg (55,6 KB, 4 za³adowañ)
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 17:49   #845
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Te ³upiny orzecha w³oskiego s± te¿ czasem w sk³adach farb ro¶linnych. Sante je ma i chyba Logona.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 17:55   #846
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Zalaczam fotke szamponu, ale w Polsce raczej nie ma identycznego produktu, ale juz wygooglowalam ze sa szampony do wlosow braz z ekstraktem wlasnie z orzecha: isana, mrs. potters i venita, moze tez by daly rade? W kraju w ktorym mieszkam jest ich mnostwo bo maja przyciemniac siwe wlosy czarnowlosym, nie wiem czy rzeczywiscie to robi . moze chociaz na tyle ze nie rzucaja sie tak "srebrne nitki" w oczy. Moj w skladzie ma detergenty i wlasnie wysoko ekstrakty z rozmarynu i orzech wloskiego, dalej jakies olejki i inne ekstrakty pielegnujace, szampon ma kolor przezroczysto-brazowy.
Kiedys robilam plukanki z rozmarynu (pomoglo mi na wypadanie) i wlosy byly rzeczywiscie ciemniejsze i takie bardziej popielate.
Dziêki za odpowied¼!
Na isany, pottersy i venity to ja mam zbyt wymagaj±ce w³osy i za wra¿liw± skórê g³owy, tak rozpie¶ci³am ten interes natur±, ¿e teraz ojej. Ten twój to w³oski szampon? Ostatnio kusi mnie jedna w³oska marka, ale opinii ¿adnych nie mogê znale¼æ, ani sk³adów:-( Jeszcze od tej Kingi Rusin wysz³a seria do ciemnych, ale te¿ czekam na jakie¶ opinie.
Amli próbowa³a¶? Kto¶ mo¿e co¶ powiedzieæ w kwestii amla- ch³odny br±z? Tylko o proszek mi chodzi i papkê nie o olejki

A teraz mi ¶wita, ¿e mia³am kiedy¶ szampon z rozmarynem i on fajnie na odcieñ robi³, ale niestety podra¿nia³ dziad - szampon, nie rozmaryn Poszukam mo¿e jeszcze cu¶ znajdê;-)
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 19:47   #847
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez lulaluna Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odpowied¼!
Na isany, pottersy i venity to ja mam zbyt wymagaj±ce w³osy i za wra¿liw± skórê g³owy, tak rozpie¶ci³am ten interes natur±, ¿e teraz ojej. Ten twój to w³oski szampon? Ostatnio kusi mnie jedna w³oska marka, ale opinii ¿adnych nie mogê znale¼æ, ani sk³adów:-( Jeszcze od tej Kingi Rusin wysz³a seria do ciemnych, ale te¿ czekam na jakie¶ opinie.
Amli próbowa³a¶? Kto¶ mo¿e co¶ powiedzieæ w kwestii amla- ch³odny br±z? Tylko o proszek mi chodzi i papkê nie o olejki

A teraz mi ¶wita, ¿e mia³am kiedy¶ szampon z rozmarynem i on fajnie na odcieñ robi³, ale niestety podra¿nia³ dziad - szampon, nie rozmaryn Poszukam mo¿e jeszcze cu¶ znajdê;-)
ten szampon z pat and rub i odzywke chyba tez anwen opisywa³a na swoim blogu
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 21:37   #848
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Poka¿ wiadomo¶æ
ten szampon z pat and rub i odzywke chyba tez anwen opisywa³a na swoim blogu
Ostatnio jak zagl±da³am na jej bloga, by³o ¿e kupi³a i na recenzje trzeba poczekaæ Ale faktycznie ju¿ siê owa ukaza³a, tylko jak przypuszcza³am z racji na kolor w³osów blogowiczki kwestie odcieniowe zosta³y niezauwa¿one Je¶li chodzi o od¿ywke, to nawet nie wiedzia³am, ¿e ma tak wysoko orzech w³oski w sk³adzie Pewnie prêdzej czy pó¼niej bêdzie moja;-) i tak nie widzê dla niej konkurencji je¶li chodzi o gotowce
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 22:24   #849
Ewcik0410
Zakorzenienie
 
Avatar Ewcik0410
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 6 372
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny mam nadziejê ¿e pomo¿ecie
chcia³abym przyciemniæ jako¶ w³osy , bo mam takie w kolorze jasnego br±zu -ciemnego blondu próbowa³am ju¿ z p³ukankami z kawy ale niestety wielka lipa, nic mi to nie pomaga³o...
i szczerze powiedziawszy jako¶ sceptycznie nastawi³am siê na te p³ukanki naturalnymi metodami, bo po ka¿dym myciu kolor siê wyp³ukuje...
Od d³u¿szego czasu zastanawiam siê nad henn± Khadi ciemny br±z, tylko jak czytam ró¿ne opinie okazuje siê ¿e jest to na prawdê b.ciemny ch³odny br±z ,prawie czarny. Mi natomiast, marzy siê ciep³y czekoladowy br±z (niestety nie ma takiego odcienia tej henny) , taka ciep³a l¶ni±ca czekolada (co¶ jak ma eva longoria - strasznie podoba mi siê jej kolor) my¶la³am,¿eby mo¿e kupiæ jeszcze jasny br±z i zrobiæ z po³ówek tak± mieszaninê, ale bojê siê ¿e te¿ mi to nie za bardzo wyjdzie...Mo¿e która¶ z Was próbowa³a, miesza³a proporcje , bardzo proszê Was dziewczyny o pomoc , bo ja niestety nie ma w³a¶ciwie ¿adnego do¶wiadczenia w tych rzeczach
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg choco.jpg (10,3 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg czekolada.jpg (11,4 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg !.jpg (14,3 KB, 12 za³adowañ)
__________________
wymiana

Edytowane przez Ewcik0410
Czas edycji: 2012-05-31 o 22:34
Ewcik0410 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-31, 23:00   #850
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Ewcik0410 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam nadziejê ¿e pomo¿ecie
chcia³abym przyciemniæ jako¶ w³osy , bo mam takie w kolorze jasnego br±zu -ciemnego blondu próbowa³am ju¿ z p³ukankami z kawy ale niestety wielka lipa, nic mi to nie pomaga³o...
i szczerze powiedziawszy jako¶ sceptycznie nastawi³am siê na te p³ukanki naturalnymi metodami, bo po ka¿dym myciu kolor siê wyp³ukuje...
Od d³u¿szego czasu zastanawiam siê nad henn± Khadi ciemny br±z, tylko jak czytam ró¿ne opinie okazuje siê ¿e jest to na prawdê b.ciemny ch³odny br±z ,prawie czarny. Mi natomiast, marzy siê ciep³y czekoladowy br±z (niestety nie ma takiego odcienia tej henny) , taka ciep³a l¶ni±ca czekolada (co¶ jak ma eva longoria - strasznie podoba mi siê jej kolor) my¶la³am,¿eby mo¿e kupiæ jeszcze jasny br±z i zrobiæ z po³ówek tak± mieszaninê, ale bojê siê ¿e te¿ mi to nie za bardzo wyjdzie...Mo¿e która¶ z Was próbowa³a, miesza³a proporcje , bardzo proszê Was dziewczyny o pomoc , bo ja niestety nie ma w³a¶ciwie ¿adnego do¶wiadczenia w tych rzeczach
Ja robie orzechem Khadi, ale na moich w³osach orzecha nie widaæ. W przypadku henny to trzeba spróbowaæ samemu, bo wydaje mi siê, ¿e wiele zale¿y od wyj¶ciowego koloru. Jak ogl±da³am zdjêcia na forum czy blogach, to ten orzech nigdy nie wygl±da³ tak jak wychodzi na moich w³osach. Za pierwszym razem wyszed³ mi ³adny zimny, bardzo ciemny br±z, potem coraz gorzej, ze czwartym wcale nie widzia³am zmiany, ale br±z to by³ zdecydowanie ciep³y i szybko siê wyp³ukuje.Nazw± koloru wcale bym siê nie sugerowa³a, tylko w³a¶nie wyj¶ciowym kolorem. Wydaje mi siê ¿e na ciemnym blondzie to orzech mo¿e wyj¶æ w³a¶nie jak taki ciep³y czekoladowy br±z. Moja mama robi³a jasnym br±zem i kolor jaki otrzyma³a niewiele ma wspólnego z jasnym br±zem- wyszed³ bardzo ciep³y, rudawy ciemny blond- wcze¶niej mia³a ciemny blond- w³a¶ciwie henna nada³a tylko bardziej ciep³ego odcienia.

Na dodatkach siê nie znam, ale zauwa¿y³am, ¿e dziewczyny mocno eksperymentuj±- ja siê bojê ¿e wzglêdu na wra¿liw± skórê g³owy.

Teraz marzy mi siê taki kolor jaki za³±czy³a¶ na 3 focie Jeszcze nie wiem jak to osi±gnê. Pierwsze zdjêcie jest robione w s³oñcu- to te¿ zmienia odcieñ. Czy jest mo¿liwe mieæ br±z, który nawet w s³oñcu jest zimny?
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 07:42   #851
Ewcik0410
Zakorzenienie
 
Avatar Ewcik0410
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 6 372
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Powiem szczerze, nie mam pojêcia
Mnie te¿ ca³kiem podoba siê kolor z 3 zdj. , mimo ¿e nie jest czekoladowy, tylko raczej b.ciemny ch³odny br±z , ale to chyba zas³uga ³adnych l¶ni±cych w³osów zawsze jak widzê na farbach te piêkne l¶ni±ce tafle w³osów , to mam ochotê kupiæ pierwszy br±z z brzegu ... ale potem na szczê¶cie w³±cza mi siê wewnêtrzna blokada " pielêgnacja naturalna!" i jako¶ siê opanowujê
S³ysza³am, ¿e kolor zale¿y te¿ od tego ile siê go trzyma na w³osach, mo¿e jakbym trzyma³a przez np.35min w³osy z³apa³y by ciemniejszy odcieñ jedynie o ton czy dwa, ale nie zmieni³y by Ciê w czarne ?
__________________
wymiana
Ewcik0410 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 08:34   #852
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Ewcik0410 Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³am, ¿e kolor zale¿y te¿ od tego ile siê go trzyma na w³osach, mo¿e jakbym trzyma³a przez np.35min w³osy z³apa³y by ciemniejszy odcieñ jedynie o ton czy dwa, ale nie zmieni³y by Ciê w czarne ?
Ale masz na my¶li henne?Ja henne zawsze trzyma³am 1,5, nie mam porównania jaki efekt otrzyma³abym przy krótkim czasie, ale szczerze przy 35 minutach ba³abym siê ¿e ¿aden;-) Na opakowaniu by³o podane od 30 minut do 2 godzin.

Z twoim aktualnym jasnym br±zem/ciemnym blondem to czarny nie powinien wyj¶æ. Moje "rodzone";-) w³osy to bardzo ciemny br±z, ch³odny, ale niestety matowy i taki szarawy, bez polotu. Farby chemiczne w kolorze ciemnego br±zu zawsze wychodzi³y czarne- oczywi¶cie ten czarny szybko schodzi³, ale wytrzymaæ w czarnym nawet 2 tygodnie to dla mnie koszmar, bo wygl±dam w nim wstrêtnie.
Poogl±daj sobie jeszcze te galerie i zdjêcia, bo naprawdê orzech na ja¶niejszych w³osach ni¿ moje wychodzi³ zaskakuj±co ja¶niejszy. I pamiêtaj, ¿e henna bardzo wysusza- choæ za pierwszym razem to b³ysk jak z reklamy, to moja wcze¶niejsza pielêgnacja sprzed farbowania henn± szybko okaza³a siê niewystarczaj±ca.

Ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia i porównanie co wysusza bardziej henna czy inne zio³a/p³ukanki, jaki¶ ranking;-)?
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 09:23   #853
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez lulaluna Poka¿ wiadomo¶æ
Ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia i porównanie co wysusza bardziej henna czy inne zio³a/p³ukanki, jaki¶ ranking;-)?
U mnie nic nie wysusza, a farbujê zio³ami oko³o 5 lat.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 09:59   #854
calella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 54
Przyciemnianie w³osów..

Nie wiem czy istnieje ju¿ taki w±tek na forum, szczerze siê przyznam, ¿e w nat³oku pracy nie mam czasu na jego dok³adne przejrzenie.. napiszê wiêc (byæ mo¿e ponownie)- czy znacie jakie¶ skuteczne sposoby na przyciemnienie naturalnych, ciemnobr±zowych w³osów bez u¿ywania w tym celu farb? mo¿e jakie¶ domowe metody..takie, które dadz± widoczny efekt, ale nie zaszkodz± w³osom. Dziêki za wszystkie sugestie
calella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 10:28   #855
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34442030]U mnie nic nie wysusza, a farbujê zio³ami oko³o 5 lat.[/QUOTE]

To szczê¶ciara jeste¶, zreszt± gdzie¶ widzia³am twoje w³oski i dobrze zapamiêta³am, bo piêkne

U mnie zdecydowanie wysusza, oczywi¶cie nie jest to nie do pokonania Jak przez ponad rok nie farbowa³am ani farbami, ani henn±- chcia³am wróciæ do naturalnych, oczywi¶cie te co by³y farbowane chemi± obciê³am- to u¿ywaj±c jedynie jakiego¶ olejku i zmyciu go szamponem w³osy by³y idealnie nawil¿one, ¶liskie, nie pl±ta³y siê. Odk±d siê hennuje od¿ywki posz³y w ruch, bo nagle zaczê³y byæ bardzo suche. Tylko ja mam z natury suche falo-loki z wszystkimi fatalnymi sk³onno¶ciami do puszenia. I cieniuteñkie makabrycznie Mo¿e to dlatego.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2012-06-01 o 10:32
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 19:35   #856
Ewcik0410
Zakorzenienie
 
Avatar Ewcik0410
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 6 372
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Tak, henne
wow, pierwsze s³yszê ¿eby henna wysusza³a, ja w³a¶nie miêdzy innymi dlatego chcia³am je przefarbowaæ ¿eby trochê je od¿ywiæ - mam wra¿enie ¿e w³osy dziewczyn które farbowa³y henna s± g³adkie jak tafla, nawil¿one , odbite od nasady...
Mam je trochê zniszczone, zw³aszcza na koñcach , ale s±dzi³am ¿e po hennie nabior± ¿ycia...wiêc szczerze powiedziawszy ju¿ sama nie wiem co mam robiæ
mam wra¿enie ¿e od samej pielêgnacji bez sls minimalnie mi ¶ciemnia³y, ale chcia³abym ¿eby by³y takie l¶ni±ce...
__________________
wymiana
Ewcik0410 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 20:02   #857
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Ewcik0410 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, henne
wow, pierwsze s³yszê ¿eby henna wysusza³a, ja w³a¶nie miêdzy innymi dlatego chcia³am je przefarbowaæ ¿eby trochê je od¿ywiæ - mam wra¿enie ¿e w³osy dziewczyn które farbowa³y henna s± g³adkie jak tafla, nawil¿one , odbite od nasady...
Mam je trochê zniszczone, zw³aszcza na koñcach , ale s±dzi³am ¿e po hennie nabior± ¿ycia...wiêc szczerze powiedziawszy ju¿ sama nie wiem co mam robiæ
mam wra¿enie ¿e od samej pielêgnacji bez sls minimalnie mi ¶ciemnia³y, ale chcia³abym ¿eby by³y takie l¶ni±ce...
Nie zniechêcaj siê! Ja mam bardzo specyficzne i bardzo cieniutkie w³osy. I tak uwa¿am, ¿e henna to co¶ czego ka¿da kobieta powinna chocia¿ raz spróbowaæ U mnie najlepszy efekt by³ za pierwszym razem, nie wiem czemu pó¼niej tak mnie nie ol¶ni³;-)
lulaluna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-01, 21:14   #858
milunia001
Rozeznanie
 
Avatar milunia001
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z piêknego miasta ! ;**
Wiadomo¶ci: 586
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Chyba rzeczywi¶cie spróbujê bo kusi mnie strasznie
milunia001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-02, 08:33   #859
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomo¶ci: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Hejka w³a¶nie wpad³am dzi¶ na pomys³ je¶li chodzi o sposób przyciemniania w³osów kaw±. Mo¿e po umyciu w³osów szamponem na³o¿y³ maseczkê zrobion± z od¿ywki i kawki (oczywi¶cie po przelaniu i oddzieleniu z fuskami) i potrzymac tak kilka dobre minut po czym dok³adnie sp³ukaæ hm... trza spróbowaæ ale jak kto¶ tez lubi kombinowaæ to zapraszam do dzia³ania
__________________
Szczê¶liwa
¯ycie jest zbyt piêkne by je komplikowaæ.

Angels2708 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 18:53   #860
Ewcik0410
Zakorzenienie
 
Avatar Ewcik0410
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 6 372
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez lulaluna Poka¿ wiadomo¶æ
Nie zniechêcaj siê! Ja mam bardzo specyficzne i bardzo cieniutkie w³osy. I tak uwa¿am, ¿e henna to co¶ czego ka¿da kobieta powinna chocia¿ raz spróbowaæ U mnie najlepszy efekt by³ za pierwszym razem, nie wiem czemu pó¼niej tak mnie nie ol¶ni³;-)
Jeszcze poczytam opiniê bo czêsto s± bardzo pomocne,ale prêdzej czy pó¼niej pewnie zafundujê moim w³osom taki nowy kolor bo i tak bêdziê mnie drêczyæ i nie wytrzymam
mo¿e dlatego u Ciebie najlepszy efekt by³ za pierwszym razem,bo potem w³oski trochê Ci siê ju¿ przyzwyczai³y, ale w sumie dziwne ¿e a¿ tak szybko...
__________________
wymiana
Ewcik0410 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-21, 10:37   #861
Klaudyniastaa
Przyczajenie
 
Avatar Klaudyniastaa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny, widzê, ¿e wiêkszo¶æ sposobów opisanych tutaj dotyczy w³osów niefarbowanych a ja potrzebujê pomocy mam ciemno br±zowe w³osy farbowane i chcia³abym je rozja¶niæ jako¶ "po domowemu". Nie chcê i¶æ do fryzjera bo zapuszczam w³osy ju¿ dwa lata i zdajê sobie sprawê, ¿e po takim zabiegu fryzjerka utnie mi zapewne po³owê, wiec jest mi po prostu ¿al, a po drugie nie mam tyle pieniêdzy ;/ S³ysza³am o jaki¶ sposobach rozja¶niania miodem, ale ponoæ na farbowane na dzia³a. Kole¿anka mi kiedy¶ opowiada³a, ¿e jaka¶ kole¿anka jej przyjació³ki () kupi³a rozja¶niacz, wymiesza³a go z szamponem i umy³a nim w³osy, zostawiaj±c go na pó³ godziny na w³osach i otrzyma³a kolor rudy. Brzmi do¶æ wiarygodnie, ale nie chcia³abym ¿eby wszystkie w³osy mi polecia³y, no wiêc przechodz±c do setna, mo¿e która¶ z was wiec co zrobiæ z ciemnymi, farbowanymi w³osami? Mo¿e która¶ ju¿ co¶ takiego robi³a i jest w stanie mi doradziæ, z góry wielkie dziêki
Klaudyniastaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-21, 11:19   #862
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomo¶ci: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Klaudyniastaa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, widzê, ¿e wiêkszo¶æ sposobów opisanych tutaj dotyczy w³osów niefarbowanych a ja potrzebujê pomocy mam ciemno br±zowe w³osy farbowane i chcia³abym je rozja¶niæ jako¶ "po domowemu". Nie chcê i¶æ do fryzjera bo zapuszczam w³osy ju¿ dwa lata i zdajê sobie sprawê, ¿e po takim zabiegu fryzjerka utnie mi zapewne po³owê, wiec jest mi po prostu ¿al, a po drugie nie mam tyle pieniêdzy ;/ S³ysza³am o jaki¶ sposobach rozja¶niania miodem, ale ponoæ na farbowane na dzia³a. Kole¿anka mi kiedy¶ opowiada³a, ¿e jaka¶ kole¿anka jej przyjació³ki () kupi³a rozja¶niacz, wymiesza³a go z szamponem i umy³a nim w³osy, zostawiaj±c go na pó³ godziny na w³osach i otrzyma³a kolor rudy. Brzmi do¶æ wiarygodnie, ale nie chcia³abym ¿eby wszystkie w³osy mi polecia³y, no wiêc przechodz±c do setna, mo¿e która¶ z was wiec co zrobiæ z ciemnymi, farbowanymi w³osami? Mo¿e która¶ ju¿ co¶ takiego robi³a i jest w stanie mi doradziæ, z góry wielkie dziêki
Hej. Ja mam w³oski farbowane i w³a¶nie dlatego kombinujê domowymi metodami by ich nie niszczyæ jeszcze bardziej.
Pisa³a¶ ¿e chcesz rozja¶niæ w³oski - proponujê wodê utleniona (taka do rany przy³ó¿) po ka¿dym myciu nalej do szklaneczki troszke tego utleniacza i maczaj±c p³atkiem rozcieraj na ca³ej d³ugo¶ci w³osków. To metoda mojej mamy która ma blond w³osy i ¿eby nie farbowaæ je co chwila na blond robi w³a¶nie tak
S³ysza³am te¿ wiele o cytrynie która te¿ ³adnie rozja¶ni w³osy.
Oczywi¶ci z ka¿dych takich domowych sposobów musisz poczekaæ na efekty wiêc potrzebna bêdzie te¿ tu cierpliwo¶æ.
__________________
Szczê¶liwa
¯ycie jest zbyt piêkne by je komplikowaæ.

Angels2708 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-21, 13:33   #863
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Woda utleniona to nie jest naturalna metoda, wiêc siê niebardzo wpisuje w ten w±tek. A do rzeczy: naturalnie nie rozja¶nisz w³osów farbowanych na ciemny br±z. Nale¿y zrobiæ dekoloryzacjê (nie utleniacz) u fryzjera. Jest o tym osobny w±tek.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-23, 16:18   #864
ChudyPasztet
Raczkowanie
 
Avatar ChudyPasztet
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

Cytat:
Napisane przez mangosiaczek Poka¿ wiadomo¶æ
Aaa... W³a¶nie... S³ysza³am, ¿e po naparze z rumianku w³osy ciemny blond nabieraj± rudego kolorku... =( Nie wiem czy to prawda i dlatego bojê siê tego wypróbowaæ....
U mnie nie nabra³y rudego odcienia, wrêcz przeciwnie, ale byæ mo¿e to zale¿y od koloru w³osów.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Wiecie mo¿e , co rozja¶ni w³osy ju¿ po 1szym u¿yciu? Mówicie o rumiankowej herbacie, z tym, ¿e ona po zaparzeniu ma bardzo ciemny kolor, wiêc czy w takim przypadku nie przyciemni w³osów?
A poza tym s³ysza³am te¿ o czarnym bzie, czy to prawda, ¿e rozja¶nia?
ChudyPasztet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-24, 07:06   #865
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 2 178
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

Jestem naturaln± szatynk± i chcia³abym nadaæ swoim w³osom lekko rudy kolor. Nie chcê ich farbowaæ. S± jakie¶ p³ukanki, albo co¶ takiego co mog³oby nadaæ w³osom rudy kolor? Czyta³am kiedy¶ o wywarze z li¶ci orzecha w³oskiego, ale nie wiem czy to rzeczywi¶cie dzia³a.
zekori jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-24, 18:44   #866
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

Cytat:
Napisane przez zekori Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem naturaln± szatynk± i chcia³abym nadaæ swoim w³osom lekko rudy kolor. Nie chcê ich farbowaæ. S± jakie¶ p³ukanki, albo co¶ takiego co mog³oby nadaæ w³osom rudy kolor? Czyta³am kiedy¶ o wywarze z li¶ci orzecha w³oskiego, ale nie wiem czy to rzeczywi¶cie dzia³a.
orzech wloski to ci przyciemni, rumianek moze powodowac rudosc
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-25, 13:38   #867
marzenarocknroll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Otwock
Wiadomo¶ci: 12
GG do marzenarocknroll
Smile Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

HEY
Polecam p³ukanki z rumianku i habra polnego

oraz wcieranie cytryny
dzia³a,poniewa¿ mia³am czarne w³osy, a teraz br±zowo czerwone ! ;o
marzenarocknroll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-25, 18:20   #868
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

Cytat:
Napisane przez zekori Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem naturaln± szatynk± i chcia³abym nadaæ swoim w³osom lekko rudy kolor. Nie chcê ich farbowaæ. S± jakie¶ p³ukanki, albo co¶ takiego co mog³oby nadaæ w³osom rudy kolor? Czyta³am kiedy¶ o wywarze z li¶ci orzecha w³oskiego, ale nie wiem czy to rzeczywi¶cie dzia³a.
Li¶cie orzecha daj± br±zowy kolor.
Rudy daje p³ukanka z ³upin cebuli.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-26, 06:33   #869
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomo¶ci: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

li¶cie orzecha?? tzn ¿e trza kupiæ w zielarskim czy mo¿na z drzewka zerwaæ jak kto¶ ma :P

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

tak jak z tym orzechem w³oskim?? jak to by³o by zrobiæ t± p³ukankê ;p
__________________
Szczê¶liwa
¯ycie jest zbyt piêkne by je komplikowaæ.

Angels2708 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-06-26, 13:14   #870
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Re: Naturalne rozja¶nianie w³osów

Pochodzenie tych li¶ci nie ma znaczenia. Mo¿na zrywaæ osobi¶cie, a mo¿na kupiæ. Przygotowanie p³ukanki polega na gotowaniu ro¶liny przez pewien czas, a¿ woda nabierze koloru. Potem t± woda polewamy w³osy. Do p³ukanek oprócz lisci nadaj± siê jeszcze zielone ³upiny orzecha.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.