Jeże, jeż, pigmejski jeż afrykański - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-29, 19:53   #31
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: jeż

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Mój uwielbiał śmietankę gęstą i kwaśną, mleczko i surową wątróbkę
Bardzo lubił też zjadać serek topiony fajnie zlizywał go z palca i nie raz ucapił ząbeczkami

Jeżyk sam do nas przyszedł jak jedliśmy przed domem kolację i wcale się nie bał, był taki maciupki jak ten Twój i jakiś czas był w domu i wypuszczaliśmy go do ogrodu, jak tylko poczuł jedzenie to zaraz przybiegał.

Jeżyk mieszka u moich rodziców w ogrodzie 10 lat, co roku przyjeżdżaliśmy do nich na wakacje i pies oznajmiał co jakiś czas przeraźliwym wrzaskiem i szaleńczym bieganiem, że znalazł jeża i wtedy łapaliśmy go i jeżyk dostawał swoje przysmaki.

Porażający był zapach jego koopek
No my niestety nie możemy wypuścić go do naszego ogrodu bo nasz pies - zabójca go zabije Hmm naszego kupki jakoś strasznie nie śmierdzą

Cytat:
Napisane przez Aleetzya Pokaż wiadomość
A mi się taki wpakował ostatnio prosto pod koła

Naucz go, żeby się trzy razy obejrzał zanim przejdzie przez ulicę.
Już ja go wytresuję

Cytat:
Napisane przez babeczka83 Pokaż wiadomość
Przez internet można kupić karmę dla jeża suchą, lub w konserwie Tak jak dla psa czy kota. Na szybko znalazłam takie, które często widzę na półkach w niemieckich sklepach http://www.ciao.de/Vitakraft_Igelfutter__1068708
Na razie zajada się Whiskasem Ale może się przyda
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:32   #32
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: jeż

ja bym radziła dawać mu jedzenie takie, jakie mógłby znaleźc na wolności, o ile chcecie go dać na wolnośc potem...

a tak poza tym... kocham jeżyki ^^
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 10:00   #33
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: jeż

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
ja bym radziła dawać mu jedzenie takie, jakie mógłby znaleźc na wolności, o ile chcecie go dać na wolnośc potem...

a tak poza tym... kocham jeżyki ^^
wkolko to powtarzasz przeciez Karolina powiedziala ci juz ze bedzie mu dawac jak ciut podrosnie! ...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 11:45   #34
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: jeż

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
wkolko to powtarzasz przeciez Karolina powiedziala ci juz ze bedzie mu dawac jak ciut podrosnie! ...
Dokładnie tak
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 20:24   #35
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: jeż

Ciekawe czy będzie lubił ślimaczki
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 18:10   #36
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: jeż

Z tego co widać na filmiku, jeże lubią marchewki

http://www.youtube.com/watch?v=cO3UjElt3NA&feature=fvsr
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:28   #37
Velvetrope
Rozeznanie
 
Avatar Velvetrope
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 591
Post Dot.: jeż

W Krakowie właśnie powstaje 2. w Europie całodobowe POGOTWIE JEŻOWE (zresztą już działa


Podaję namiar (nie wiem czy przypadkiem karolina2121 już tego nie wrzucała) - można dzwonić i pytać lub oddać tam jeża; można też potem adopotować jeża :

"POGOTOWIE JEŻOWE" - tel. CAŁODOBOWY 503-309-303
e-mail: igliwiak@tlen.pl


Link do artykułu nt pogotowia jeżowego:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...pogotowie.html

oraz link do dyskusji na ten temat:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,410,9...towie.html?v=2


Podaję jeszcze link do stronki o jeżach:

http://www.jeze.republika.pl/

Edytowane przez Velvetrope
Czas edycji: 2009-07-02 o 10:30
Velvetrope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 16:49   #38
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: jeż

Jak tam jeżyk?
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 16:15   #39
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: jeż

Uuu dawno się nie odzywałam
Ale w sumie u jeżyka nic nowego poza tym,że rośnie jak na drożdżach
Mieszka teraz na dworze w specjalnie zrobionym przez szwagra domku
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:40   #40
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Jak pozbyć się... jeży :)

Pytanie jak w tytule, czyli jak pozbyć się uciążliwych jeży

Dwa miesiące temu wprowadziły się one na moja działkę. Niestety... zajęły miejsce z którego korzystają bezdomne działkowe koty Nie można zostawić kotom nic do jedzenia ani do picia, bo zaraz zabierają się do tego jeże, wylewają mleko, jedzą kocią suchą karmę, zupy, jakieś wynalazki typu "psi salceson" - dosłownie WSZYSTKO. Atakują koty, przez co one nie mają szansy, żeby się najeść.

Próbowałyśmy już wszystkiego, nie zostawiałyśmy jedzenia, przenosiłyśmy na stolik, żeby jeże nie mogły się tam dostać, brałyśmy je za kłaki i wynosiłyśmy do sąsiada całą jeżową rodzinę polewałyśmy je wodą itp. ale one dalej dzielnie trwają na swoim miejscu i nie mają najmniejszej ochoty, żeby się wynieść, baaa nawet chyba zaczynają przygotowywać się do zimy...

Osobiście nic do nich nie mam, ale wiem, że albo one, albo koty, a niestety te drugie mają znacznie gorzej na naszych działkach. Ostatnio sąsiad zabił 2 małe łopatą, bo bawiły mu się na grządkach Dlatego wolę wygonić jeże, żeby koty miały swój kącik. Szukałam na stronach poświęconych jeżom, ale tam jest tylko o gatunkach, hodowli itp.

Jeżeli macie jakieś doświadczenie w potyczkach z jeżami, to bardzo proszę o pomoc, bo czas nagli
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 14:55   #41
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość
Pytanie jak w tytule, czyli jak pozbyć się uciążliwych jeży

Dwa miesiące temu wprowadziły się one na moja działkę. Niestety... zajęły miejsce z którego korzystają bezdomne działkowe koty Nie można zostawić kotom nic do jedzenia ani do picia, bo zaraz zabierają się do tego jeże, wylewają mleko, jedzą kocią suchą karmę, zupy, jakieś wynalazki typu "psi salceson" - dosłownie WSZYSTKO. Atakują koty, przez co one nie mają szansy, żeby się najeść.

Próbowałyśmy już wszystkiego, nie zostawiałyśmy jedzenia, przenosiłyśmy na stolik, żeby jeże nie mogły się tam dostać, brałyśmy je za kłaki i wynosiłyśmy do sąsiada całą jeżową rodzinę polewałyśmy je wodą itp. ale one dalej dzielnie trwają na swoim miejscu i nie mają najmniejszej ochoty, żeby się wynieść, baaa nawet chyba zaczynają przygotowywać się do zimy...

Osobiście nic do nich nie mam, ale wiem, że albo one, albo koty, a niestety te drugie mają znacznie gorzej na naszych działkach. Ostatnio sąsiad zabił 2 małe łopatą, bo bawiły mu się na grządkach Dlatego wolę wygonić jeże, żeby koty miały swój kącik. Szukałam na stronach poświęconych jeżom, ale tam jest tylko o gatunkach, hodowli itp.

Jeżeli macie jakieś doświadczenie w potyczkach z jeżami, to bardzo proszę o pomoc, bo czas nagli
szok jez maja takie same prawo zyc jak koty i nie sa w niczym gorsze od ich.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2009-08-30 o 14:57
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 17:13   #42
Visca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 144
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)


Osobiście radzę się puknąć w chorą główkę sąsiadowi. Każda istota ma prawo żyć, ty też byś chyba nie chciała żeby ktoś cię walnął /nota bene zabił/ bo nieświadomie weszłaś na czyjeś podwórko.
Jeże podchodzą pod budę mojego psa - ale nie polewam ich niczym, nie biję łopatą - wynoszę w wiaderku i same sobie odchodzą.
Widocznie jeże wybrały sobie to terytorium, bo jest dla nich atrakcyjne. Jedzenie, mleko. Radzę przenieść miejsce dla kotów gdzie indziej, bo chyba nie chcesz zrobić tego co sąsiad.
__________________
skrzypokrzywa-13.08.10

Edytowane przez Visca
Czas edycji: 2009-08-30 o 17:15
Visca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:18   #43
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Tego jedzenia dla kotów nie można dać na jakimś podwyższeniu?
Jeży bym się nie pozbywała z działki bo ja z kolei dałabym wszystko żeby u mnie były bo zjadają te paskudne ślimaki co robią czystkę w warzywach
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:55   #44
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Jestem za tym żeby jedzenie było na jakimś podwyższeniu. Zrób może taki niski 'stolik' dla kotów. Jeżeli masz na to warunki i czas to może zrób kotom domek na zimę? Dobrze, że nie zachowujesz się jak sąsiad i nie próbujesz zabijać 'intruzów'. Spróbuj poinformować o jego zachowaniu TOZ, Straż dla zwierząt itp. Chociaż bez dowodów to będzie trudno, ale może uda się go chociaż postraszyć!
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:57   #45
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

polewać jeże wodą, zabić łopatą, trzeba nie mieć sumienia
jestem w szoki
w czym te jeże gorsze są od kotów?
to ja kiedyś z tatą stałam pół godziny przed pasami robiąc ogromny korek, żeby jeż przeszedł bezpiecznie przez ulice, wkońcu ludzie go z jezdni zabrali, a ludzie je poprostu zabijają

jak wspomniały dziewczyny wystarczy dac jedzenie na jakis stolik czy cos, koty bez problemu wejdą a jeze nie
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 21:06   #46
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

sorry, ale czy wy w ogóle czytacie ze zrozumieniem?
po pierwsze to sąsiad zabił łopatą, i nie jeże, a koty, a po drugie- autorka wątku już pisała o stoliku, czyli, że chyba nie wypaliło.

gdyby miała zamiar krzywdzić te jeże to by jej już dawno wybiła a nie prosiła o radę.

nie wiem co Ci poradzić, może próbować dalej z jakimś podwyższeniem, żeby jeże nie miały dostępu? pomyślałam też o odstraszaczach dźwiękowych, ale one chyba odstraszałyby również koty. albo może wyłapać i wywieźć do lasu? normalny jeż to chyba powinien w lesie mieszkać a nie wsuwać salceson na działce :P
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 22:29   #47
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Może zabezpiecz dziurę, którą wchodzą jeże, ona nie podskoczą to tylko te wejścia na dole zabezpiecz tak by nie mogły wejść na Twój teren.
U moich rodziców jeże i koty żyją w symbiozie, i to jeżyki się kotków boją bo kotów bezpańskich jest duuużo więcej
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 01:23   #48
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Widzę, że niektóre z was nie przeczytały zbyt dokładnie tego ca napisałam bosz... posądzić mnie o zabijanie zwierząt ale mimo to dzięki za odpowiedzi

Jak wspominałam jedzenie jest już na podwyższeniu, a one i bez dostępu do niego chętnie sobie na mojej działce mieszkają zostawiłabym je gdyby nie te biedne kociaki, ale jak wspomniałam albo jeże albo koty, bo nie mogą za żadne skarby dojść ze sobą do porozumienia i to nie jeże boją się kotów, jest NA ODWRÓT.....T.T

Z tym wywiezieniem ich do lasu, to nie jest głupi pomysł, problem w tym, że to jest cała jeżowa rodzina i raczej nie uda mi się jej całej wyłapać, a szkoda było by je przecież rozdzielać Spróbuje może sukcesywnie po 2-3 wynosić troszkę dalej poza teren działek w to samo miejsce, żeby się mogły w razie czego odnaleźć, a jak wrócą, to się chyba na tej działce zaminuje Z tym, że muszę działać szybko, bo one już w październiku zapadają w sen zimowy
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia

Edytowane przez Cassi
Czas edycji: 2009-08-31 o 01:24
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:16   #49
mm2k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

I tak CIę nie rozumem, tym bardziej, że jeże to urocze i POŻYTECZNE zwierzęta - urocze kociaczki raczej nie pomogą ci sie pozbyć robactwa, które ogryza twoje roślinki, a jeże i owszem - do tego są stworzone.

A podawanie jedzenia na podwyższeniu rozwiąże problem z kotami, bo jeże nie skaczą.
__________________
Podrozuje krotko, ale i intensywnie Znajduje inspiracje, chwytam tanie bilety lotnicze, plecak na plecy wrzucam i w droge..
mm2k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 10:20   #50
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

A jedzonka dla kotków nie możesz przenieść w inne miejsce z tym podwyższeniem? To by rozwiązało problem, wydaje mi się. A jeżyki pójdą spać i spokój będzie jakiś czas. Chyba koty śpiących jeży bać się nie będą Bo szkoda jeżyków tym bardziej, że działce nie zaszkodzą.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 15:22   #51
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
sorry, ale czy wy w ogóle czytacie ze zrozumieniem?
po pierwsze to sąsiad zabił łopatą, i nie jeże, a koty, a po drugie- autorka wątku już pisała o stoliku, czyli, że chyba nie wypaliło.

gdyby miała zamiar krzywdzić te jeże to by jej już dawno wybiła a nie prosiła o radę.

nie wiem co Ci poradzić, może próbować dalej z jakimś podwyższeniem, żeby jeże nie miały dostępu? pomyślałam też o odstraszaczach dźwiękowych, ale one chyba odstraszałyby również koty. albo może wyłapać i wywieźć do lasu? normalny jeż to chyba powinien w lesie mieszkać a nie wsuwać salceson na działce :P
o zabijaniu łopatą to miałam na myśli sąsiada a niewazne kto to zrobił, bo wywołuje takie same emocje, ale faktycznie mój błąd, bo zroumiałam, ze jeże zabił...
Ale to też to samo, zabić koty łopatą
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:44   #52
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Moze zrob kącik dla jeżowni osobno dla kącika dla kotów?

Jeże jedzą kocią karmę i mięcho bo są owadożerne między innymi nic dziwnego, że przychodzą.

Postaraj się rozstrzelic jeze o koty po innych częściach działki, może będzie ok.

Swoją drogą jak jeże mogą atakowac koty? Nie wyobrazam sobie tego, przeciez jeże są raczej strachliwe i sie kulą z powodu byle hałasu czy cudzej obecności.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 16:54   #53
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
szok jez maja takie same prawo zyc jak koty i nie sa w niczym gorsze od ich.

Z czym szok? Chyba jedynie z tym, że sąsiad koty zabija, bo innego powodu do szokowania nie widzę.
Autorka nigdzie nie napisała, że jeże są gorsze od kotów, nie ma zamiaru ich mordować ani nic z tych rzeczy, chce się ich po prostu pozbyć.



Cassi, ja bym najpierw odgrodziła im czymś drogę ucieczki i wtedy zabrała się za łapanie i w komplecie wywieźć do lasu, skoro to rodzinka.

Takie pytanko z innej beczki, myślałaś może nad kastracją/sterylizacją tych kotów?
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 17:08   #54
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Z czym szok? Chyba jedynie z tym, że sąsiad koty zabija, bo innego powodu do szokowania nie widzę.
Autorka nigdzie nie napisała, że jeże są gorsze od kotów, nie ma zamiaru ich mordować ani nic z tych rzeczy, chce się ich po prostu pozbyć.



Cassi, ja bym najpierw odgrodziła im czymś drogę ucieczki i wtedy zabrała się za łapanie i w komplecie wywieźć do lasu, skoro to rodzinka.

Takie pytanko z innej beczki, myślałaś może nad kastracją/sterylizacją tych kotów?
wywnioskowałam to z jej postu, ze koty ok. a jeże niech się wynoszą. Jak dla mnie trochę dziwny miłośnik zwierząt - jednego będę karmić a drugiego wodą polewać.
Uważasz że polewanie wodą jeży jest w porządku do mnie na podwórko przychodzą bezpańskie koty ( szczególnie zimą jest ich sporo ) może też zacznę je polewać wodą zamiast dokarmiać
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 17:26   #55
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
wywnioskowałam to z jej postu, ze koty ok. a jeże niech się wynoszą. Jak dla mnie trochę dziwny miłośnik zwierząt - jednego będę karmić a drugiego wodą polewać.
Uważasz że polewanie wodą jeży jest w porządku do mnie na podwórko przychodzą bezpańskie koty ( szczególnie zimą jest ich sporo ) może też zacznę je polewać wodą zamiast dokarmiać

Nie uważam, żeby polewanie jeży wodą było w porządku, ale też nie uważam, że jest jakimś nie wiadomo jak strasznym czynem.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 18:06   #56
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Nie uważam, żeby polewanie jeży wodą było w porządku, ale też nie uważam, że jest jakimś nie wiadomo jak strasznym czynem.
a polewanie kotów wodą

dla kotów można zrobić karmnik na podwyższeniu i jeżyk na pewno tam nie wejdzie. Dla chcącego nic trudnego ale łatwiej wygnać i przepędzić.

nie rozumiem takich ludzi którzy stawiają wyższość jednych zwierząt nad drugimi
jednego będę karmić a drugiego wodą polewać dla mnie to żaden miłośnik zwierząt.
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 16:02   #57
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Słuchajcie jeży nie wolno wywalac do lasów, one tam nie mają ani tyle jedzenia ani schronienia odpowiedniego - poczytajcie najpierw o jeżach trochę, chocby na wkipedii.

Poza tym z dwojga złego lepiej zajac się jeżami - jest ich mało, są chronionym gatunkiem. A koty zawsze sobie poradza, moga isc gdzieś indziej, łatwiej się przystosują.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 16:26   #58
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

ostatnio oglądałam program o panu co prowadzi Pogotowie Jeżowe, tu jest o tym artykuł :

http://krakow.naszemiasto.pl/wydarze...,id,t.html?t=3
wspaniałe jest to, jak ten człowiek poświęcił się dla tych zwierzątek.
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:09   #59
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Też oglądałam! Jestem pełna podziwu dla tego człowieka! To co robi jest wspaniałe.. poświęcił im niemalże wszystko.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:51   #60
naszejeze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak pozbyć się... jeży :)

Witam
Jedna z naszych członkiń zaalarmowała nas o tym wątku, gdyż kilka osób pisze nieprawdziwe informacje i tym samym wprowadza w błąd innych. Wszedłem, potwierdzam te obawy i śpieszę z wyjaśnieniami:
1. Wszystkie jeże dziko żyjące w Polsce są pod ścisłą ochroną wymagającą ochrony czynnej!
2. Takie zachowanie, jak zgłasza Cassi jest niedopuszczalne i karalne! Rozumiem, że wynika ono z nieznajomości prawa w tym zakresie.
3. Ochrona ścisła jeży oznacza nie mniej czy więcej, a niedotykalność jeży! Jedynymi dwoma wyjątkami są:
A. Jeże przebywające w miejscach zabudowanych, gdzie występuje zagrożenie ich życia, powinny być przemieszczane w miejsca stałego przebywania w środowisku naturalnym, ale wyłącznie przez podmioty upoważnione przez wojewodę.
B. Jeże chore lub osłabione powinny być niezwłocznie zabierane przez napotykającego je człowieka i dostarczane do najbliższego lekarza weterynarii lub najbliższego ośrodka rehabilitacji zwierząt - celem leczenia, zaś po rehabilitacji będą niezwłocznie wypuszczone do środowiska naturalnego.
4. Jakiekolwiek zakłócanie spokoju jeżom jest surowo zabronione i karane!
Jak widać, wiele złego pani Cassi im uczyniła, ale mam nadzieję, że teraz już będzie postępować zgodnie z przepisami.

W tym przypadku, koty nie są pod ochroną, lecz jeże. Jak zatem postępować? Należy jeżom wystawiać ich karmę w jedno miejsce, zaś kotom w inne miejsce, np. na podwyższeniu. Wystawianie karmy tylko kotom, bez dostępu jeżom jest błędem i karygodne!
Jeśli już przenosić jakieś zwierzęta, to wyłącznie koty.
Pomysł z przenoszeniem jeży jest nie tylko zły, ale przede wszystkim sprzeczny z przepisami. Jeśli ktoś nieuprawniony się tego podejmie, poniesie wcale niemałe konsekwencje! W przypadku, gdy to dotyczy rodziny jeży, czyli matki z małymi - nie wchodzi w grę ich przemieszczenie!

Więcej na temat zagadnień prawnych, czyli co można, a co nie, jak dokarmiać jeże i czym, znajdziecie Państwo w naszym serwisie www.naszejeze.org
Tam też można przeczytać o licznych przypadkach z życia wziętych oraz zadawać nam wszelkie pytania, na które zawsze odpowiadamy. Pomożemy każdemu w opiece nad spotkanym jeżem.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży NASZE JEŻE
naszejeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-02 13:22:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.