Laserowa korekta wady wzroku - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-01-13, 16:32   #2071
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tak, jestem tego świadoma, że to wszystko zależy od indywidualnej sytaucji, ale jestem ciekawa "średniej"
ale jaki zabieg?

ja mialam smile gdzie odpoczywac trzeba 4 dni i nie wychodzic z domu, duzo spac, relaksowac sie, nie ogladac tv, kompa, smartfona - o d p o c z y w a ć.

i za kierownice wsiadłam po ok 2 tyg.

ale nie wiem jak inne metody.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez KOBAS1982 Pokaż wiadomość
a ja czekam na kontrolę roczną 16.01.2018 i zobaczymy jak będzie , prawdę mówiąc trochę mam pietra , bo prawdopodobnie będę miał do korygowaną wadę - także trzymać kciuki .
powodzenia!

ja mialam roczną w polowie grudnia 2017 - wszystko ok
tzn rok minal w maj 2017 ale nie bylo mnie w PL i dopiero w grudniu 2017 poszlam na "roczną".

wada stoi w miejscu. rozszczepianie jest ciutke mniejsze.
Stary 2018-01-13, 18:09   #2072
kmff
Przyczajenie

Cytat:
Tak, jestem tego świadoma, że to wszystko zależy od indywidualnej sytaucji, ale jestem ciekawa "średniej"
Jako takiej "średniej" nikt nie Ci nie poda, bo nikt jej nie zna. Zapewne jedynie kliniki mogłyby mieć takie dane, o ile w ogóle analizują dane medyczne pod takim kątem.

Z laserową korekcją jest chyba jak ze wszystkimi zabiegami medycznymi - jak komuś pójdzie dobrze i bez komplikacji, to nie napisze o tym gdzieś w Internecie, bo nie czuje takie potrzeby. Na szczęście są gdzieś o tym tematy, w których pisze się coś więcej i nie tylko same negatywne opinie - ten temat jest jednym z takich miejsc (szczerze mówiąc innych nie znam, bo jak sam szukałem czegoś więcej przed swoją korekcją, to oprócz tego nic aktualnego nie znalazłem).

Wystarczy zatem przeczytać ostatnich kilkanaście/kilkadziesiąt stron i zobaczyć, jakie opinie przeważają. O ile mnie pamięć nie myli, to zdecydowana większość jest pozytywna, a chyba tylko jedna odstaje 'in minus'. Zresztą Mavit/Optegra robią pewnie po kilkanaście/kilkadziesiąt zabiegów tygodniowo, a jakoś nie słyszy się opinii bardzo negatywnych, bo nawet jak nie wszystko pójdzie 100% po myśli lekarza/pacjenta (np. względem zbicia wady do 0,00), to i tak komfort życia osoby z np. -1,00 jest nieporównywalnie większy niż z -6,00.

edit:
Doczytałem, że zdecydowałaś się na Smile, czyli taką samą metodę, jaką ja miałem na obu oczach. W moim przypadku jeszcze tego samego dnia oglądałem tv, bo czułem się dobrze, a i polska drużyna grała w LM (trudno się było opanować by nie oglądać ). Następnego dnia czułem się już na tyle dobrze, że mógłbym normalnie prowadzić auto czy też iść do pracy (czułem się dobrze, ale zalecenia są takie, by nie przeciążać wzroku przynajmniej przez pierwszych kilka dni). Zwolnienie dostałem na 2 tygodnie (minimum na tyle dają tam, gdzie ja robiłem zabieg), co w zupełności wystarczyło, by oczy odpoczęły od korekcji.

Edytowane przez kmff
Czas edycji: 2018-01-13 o 18:13
kmff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 18:45   #2073
KOBAS1982
Przyczajenie

dziękuję FRIESE " cieszę się że jest ok ....

napisze we wtorek : ) co mi doradzi Pani Doktor " oswajam się z myślą ponownego zabiegu "
KOBAS1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 20:04   #2074
krzynu
Raczkowanie

Swoja droga to w oko laser jeszcze nikt chyba "tutaj" nie mial robionego smile-a. W sumie to nawet nie wiedzialem, ze u nich juz jest taka metoda dostepna.

No z tymi opiniami to racja, np jak moj znajomy robil to poczytal po forum co ludzie pisza; jemu sie udalo, wiec olal temat i sam nic nie pisal (dla niego temat byl od razu zamkniety).
Na szczscie jednak sa osoby co pomimo, ze wszystko bylo ok dorzuca na forach swoje 3 grosze.

Cytat:
Napisane przez ewewe89 Pokaż wiadomość
Hej,
już od jakiegoś czasu myślę o korekcji, mam 28 lat i wada mi się już nie zmienia.

Ktoś poleca jakiś gabinet w Poznaniu?
Czy rodzaj zabiegu dobiera lekarz czy pacjent?

Pozdrawiam
O ile sie nie myle to ktos juz tu pisal, ze mial w optegrze poznanskiej robiony zabieg.
Lekarz stwierdza co mozesz miec wykonane, a ty stwierdzasz na co masz kase.

Edytowane przez krzynu
Czas edycji: 2018-01-13 o 20:05
krzynu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:47   #2075
Keylley
Przyczajenie

Ja pojechalamautem już dzień po Lentivu czyli Relac Smoła myślę ze do kilku dni.
Keylley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 19:58   #2076
Ayume
Przyczajenie

Wiecie może czy wykonują zabiegi dla mniejszych wad typu -1 czy raczej nie bardzo?
Ayume jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 12:37   #2077
Paeo
Przyczajenie

Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum bo chciałem dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku którą mam zamiar wykonać.

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu w CMO LASER w Warszawie, lekarz dał mi do wyboru dwie metody (moja wada to -3,25 OL i OP):
- ReLExÂŽ SMILE
- EBK
Co myślicie o tych metodach, wybrać nowszą i mniej inwazyjną Smill? Czy ktoś robił zabieg smile w CMO LASER?
Sam nie wiem co wybrać...

Edytowane przez Paeo
Czas edycji: 2018-01-17 o 12:42
Paeo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 15:09   #2078
gosia_9508
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Paeo Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum bo chciałem dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku którą mam zamiar wykonać.

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu w CMO LASER w Warszawie, lekarz dał mi do wyboru dwie metody (moja wada to -3,25 OL i OP):
- ReLExÂŽ SMILE
- EBK
Co myślicie o tych metodach, wybrać nowszą i mniej inwazyjną Smill? Czy ktoś robił zabieg smile w CMO LASER?
Sam nie wiem co wybrać...
Też wybieram między tymi dwoma metodami i będę mieć Smile w CMO. Czekam na wyznaczenie terminu, mam nadzieję zrobić na początku lutego. Na chwilę obecną co mogę powiedziec, to o cenie - właśnie trwa promocja, więc po uwzględnieniu zniżki Smile jest droższy tylko 200zl/oko. Lekarka mowila, że jest mniej bolesny, regeneracja szybsza dlatego się na niego zdecydowałam, co wyjdzie, to się okaże mam nadzieję, że za miesiąc będę po.

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar
gosia_9508 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 12:13   #2079
Paeo
Przyczajenie

Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Też wybieram między tymi dwoma metodami i będę mieć Smile w CMO. Czekam na wyznaczenie terminu, mam nadzieję zrobić na początku lutego. Na chwilę obecną co mogę powiedziec, to o cenie - właśnie trwa promocja, więc po uwzględnieniu zniżki Smile jest droższy tylko 200zl/oko. Lekarka mowila, że jest mniej bolesny, regeneracja szybsza dlatego się na niego zdecydowałam, co wyjdzie, to się okaże mam nadzieję, że za miesiąc będę po.
Chyba też zdecyduję się na smile. Chociaż lekarka pozytywnie wypowiadała się o obu metodach i nie sugerowała którą wybrać (jedna i druga da taki sam wynik końcowy ewentualne powikłania mogą wystąpić w przypadku jednej i drugiej, twierdziła że nie ma różnicy którą się wykonuje). Też mam zamiar zabieg zrobić na początku lutego. Z tego co wiem zabiegi są wykonywane tylko w piątki.
Stary 2018-01-18, 14:13   #2080
gosia_9508
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Paeo Pokaż wiadomość
Chyba też zdecyduję się na smile. Chociaż lekarka pozytywnie wypowiadała się o obu metodach i nie sugerowała którą wybrać (jedna i druga da taki sam wynik końcowy ewentualne powikłania mogą wystąpić w przypadku jednej i drugiej, twierdziła że nie ma różnicy którą się wykonuje). Też mam zamiar zabieg zrobić na początku lutego. Z tego co wiem zabiegi są wykonywane tylko w piątki.
Dokładnie taka sama informacje uzyskalam taka sama skuteczność, tylko w piątki, z tym że Smile mniej boli gojenie jutro będzie znany termin kolejnego Smile.

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar
gosia_9508 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 14:24   #2081
Norine
Zakorzenienie

Czy ktokolwiek z Was był informowany lub zdobył takie informacje na własną rękę, że zabieg nie działa na zawsze i w perspektywie 15-25 lat problem powróci?
Stary 2018-01-18, 14:47   #2082
Paeo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Norine Pokaż wiadomość
Czy ktokolwiek z Was był informowany lub zdobył takie informacje na własną rękę, że zabieg nie działa na zawsze i w perspektywie 15-25 lat problem powróci?
Ja otrzymałem informację od innego okulisty (który nie wykonuje takich korekcji, chociaż twierdził że warto ja zrobić jeżeli jest możliwość), że wada może po kilku latach się pojawić. (nie robiąc operacji też nie mam pewności, że wada się zatrzymała i za kilka lat nie będzie większa).

Czy masz jakieś inne informacje ?
Stary 2018-01-18, 14:57   #2083
Norine
Zakorzenienie

Bardzo podobne. Zabieg jest mi proponowany od lat (odkąd wada się ustabilizowała), ale dopiero teraz w ogóle zaczęłam to rozważać - jakkolwiek baaaaardzo ewentualnie. Jestem przekonana najwyżej w 10-15%.
Stary 2018-01-19, 18:54   #2084
kmff
Przyczajenie

Przy Smile jest ponoć najmniejsze ryzyko powikłań (prawdopodobnie dlatego, że prawie całą robotę robi maszyna, a te mylą zawodzą znacznie rzadziej niż ludzie) i człowiek najszybciej wraca do normalnego funkcjonowania. Czy tak jest w rzeczywistości? Dokładnych danych nie mamy i zostaje nam czytanie opinii innych i posiłkowanie się informacjami od ludzi, którzy mieli na sobie przeprowadzane te zabiegi. Na tym forum chyba większość ludzi miało Smile i z tego co pamiętam, zbytnio nie narzekał nikt i wszyscy szybko wracali do 'formy'.

Cytat:
Mówi się, że konieczność ponownego noszenia okularów może (nawet nie tylko może, ale i zapewne tak będzie) pojawić się w okolicy 40-45 lat, kiedy ciało (w tym oko) zacznie się starzeć i fizycznie zmieniać. Jednak równie dobrze problem może powrócić nawet znacznie szybciej, bo nikt nie wie, jak zachowa się jego organizm za x lat. Jeśli teraz mamy np. -5 i za 4 lata nagle (z jakiegoś nieznanego powodu czy jakiejś choroby) zaczęłaby nam się powiększać wada, np. o 1 dioptrię w ciągu roku, do -6, to prawdopodobnie stałoby się tak samo po korekcji, tylko że wtedy 'cyfry' zmieniłyby się na odpowiednio 0 i -1.

Cytat:
Bardzo podobne. Zabieg jest mi proponowany od lat (odkąd wada się ustabilizowała), ale dopiero teraz w ogóle zaczęłam to rozważać - jakkolwiek baaaaardzo ewentualnie. Jestem przekonana najwyżej w 10-15%.
I dobrze, bo każdy taką decyzję musi podjąć sam. Na to składa się wiele czynników, głównie komfort życia ze swoją wadą (wiadomo, przy -1 jest o wiele łatwiej niż przy -6), tolerancja soczewek/okularów czy warunki finansowe. Mi o korekcji wspominał już lekarz z 15 lat temu, jednak zrobiłem go dopiero rok temu, głównie ze względu na to, że oczy przestały tolerować soczewki (a okularów nie trawię i nigdy wcześniej nie nosiłem). Jednak wpływa na decyzję miało również to, że dzięki własnej pracy miałem odpowiednie środki, by bez problemu pokryć koszta zabiegu.
kmff jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości