Pękający paznokieć :/ POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-18, 07:42   #1
zyciowa_optymistka
Raczkowanie
 
Avatar zyciowa_optymistka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 183
Angry

Pękający paznokieć :/ POMOCY!


Wiecie może, czym może być spowodowane nieustanne pękanie paznokcia na kciuku. Zawsze w tym samym miejscy, tak w połowie płytki... później juz nic nie da się z tym zrobić, tylko ostre piłowanie i zapuszczanie od nowa. Może to brak jakiejś witaminy?
__________________
"Moje oczy są oczami wariata..."
zyciowa_optymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 09:57   #2
Monicoor
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 496
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

brak witsminy to napewni, nj=ajlepiej idz do lekarza a jak to nie pomoze to idz na utwardzanie plytki paznokcia do jakiejs dobrej stylistki, koniec z pekaniem
__________________
największa jędza w tym kurniku !!!
Monicoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 10:57   #3
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Tez mam taki sam problem. W moim przypadku sprawdzilo sie utwardzenie paznokcia utwardzaczem do lakieru Ale np. zel tez by dal rade.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 11:15   #4
zyciowa_optymistka
Raczkowanie
 
Avatar zyciowa_optymistka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 183
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Ja maluje paznokcie odżywkami utwardzającymi, ale to nic nie daje...
__________________
"Moje oczy są oczami wariata..."
zyciowa_optymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 18:03   #5
zyciowa_optymistka
Raczkowanie
 
Avatar zyciowa_optymistka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 183
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?
__________________
"Moje oczy są oczami wariata..."
zyciowa_optymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 19:49   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Życiowa optymistko Gdzie Twój optymizm? A może spróbuj utwardzić ten pazurek fiberglassem Myślę, że pomoże
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 21:27   #7
Małgośka102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 45
GG do Małgośka102
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

witam!
mam ten sam problem.... Dermatolog i kosmetyczka powiedzieli mi ze paznokiec jest uszkodzony w macierzy i zeby cos z nim zrobic nalezy go chirurgicznie usunac. Ale nie ma gwarancji ze ten nowo rosnacy tez nie bedzie pekał. Ja probowalam kleju do paznokci Sally Hansen... to jedyny ratunek dla mnie

mam nadzieje ze jakos Ci pomoglam
Małgośka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-18, 21:45   #8
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Faktycznie jeżeli został uszkodzony macierz, to paznokieć będzie rósł pęknięty.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 09:00   #9
zyciowa_optymistka
Raczkowanie
 
Avatar zyciowa_optymistka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 183
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Ale to się stało tak nagle, zarówno na jednym jak i drugim kciuku...
__________________
"Moje oczy są oczami wariata..."
zyciowa_optymistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:38   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Odkopuje wątek, bo mam podobny problem. Tyle, że u mnie pęka paznokieć na palcu środkowym i w dodatku wzdłuż. Zawsze w tym samum miejscu. Ten paznokieć już dwa razy mi schodził (po urazach) i teraz ma taki dziwny kształt - tzn. jak patrze na niego od przodu, to nie tworzy ładnego łuku, tylko bok w stosunku do góry tworzy prawie kąt prosty. W tym miejscu jest też podłużna bruzda i na tej właśnie bruzdzie tworzy się pęknięcie. potem na ogół gdzieś zadrę i po paznokciu. Wolałabym uniknąć żelowania, bo jednak bardziej podobają mi się moje naturalne paznokcie. Obecnie maluję paznokcie odżywkami utwardzającymi (m.in. NaliTekiem), między malowaniami smaruje serum w Wapniem i wit. C Lovely (Wibo), zażywam Silicę, ale czy to wszystko pomoże? Co jeszcze można zrobić?
Boje się, żeby to pęknięcie się nie pogłębiało.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 11:09   #11
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

ja miałam tak na stopie: robiłam wszystko, wmasowywałam, malowałam, utwardzałam. W końcu wujek chirurg mi go usunął. I jest jak nowy

Ale to trzeba dobrze przemyśleć, bo boli jak jasna chole.a
__________________
PM 2011


Edytowane przez aluchelek
Czas edycji: 2008-04-14 o 11:10 Powód: przejęzyczenie
aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 07:40   #12
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cóż nie brzmi to zachęcajaco...
Może jeszcze się wstrzymam z takimi działaniami.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:30   #13
Ayumi78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 35
Unhappy Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Mi właśnie pękł na kciuku w połowie, kiedyś to się stało na palcu środkowym, co ja mam robić???? Doradźcie....
Ayumi78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:37   #14
kateleen88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Zaintrygował mnie bardzo ten temat kobietki drogie, bo sama nie wiem, czy mam ten sam problem i powinnam się zaprzyjaźnić z moimi połamanymi pazurkami, czy nie, bo o chirurgu nie ma mowy Otóż ja mam taki problem, że zawsze, za każdym razem gdy zapuszczam pazurki, praktycznie na tym samym etapie zapuszczania gdy pazurki są juz dosc dlugie pojawia się z boku na brzegu przy samej bocznej krawędzi <sama nie wiem jak to dobrze opisać> male pękniecie zawsze zawsze takie same ktore sie powieksza, robi sie z boku taki zadzior i paznokiec trzeba bciąć na krótko Pęknięciew dzieli pazurek wlasnie na polowe w poprzek. Moze jestem glupiutka i nie zrozumialam, ale czy o to samo chodzilo życiowej optymistce?? zgubiłam sie i nie wiem, czy jej te paznokcie pekaja tak jak mnie, czy tez może hmm.....jakby to wyrazić.....pękniecie "na pół" jest równoległe do kierunku wzrostu paznokcia.....Przepraszam ze tak namieszalam Z góry dziękuje za odpowiedź
kateleen88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 19:48   #15
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez kateleen88 Pokaż wiadomość
Zaintrygował mnie bardzo ten temat kobietki drogie, bo sama nie wiem, czy mam ten sam problem i powinnam się zaprzyjaźnić z moimi połamanymi pazurkami, czy nie, bo o chirurgu nie ma mowy Otóż ja mam taki problem, że zawsze, za każdym razem gdy zapuszczam pazurki, praktycznie na tym samym etapie zapuszczania gdy pazurki są juz dosc dlugie pojawia się z boku na brzegu przy samej bocznej krawędzi <sama nie wiem jak to dobrze opisać> male pękniecie zawsze zawsze takie same ktore sie powieksza, robi sie z boku taki zadzior i paznokiec trzeba bciąć na krótko Pęknięciew dzieli pazurek wlasnie na polowe w poprzek. Moze jestem glupiutka i nie zrozumialam, ale czy o to samo chodzilo życiowej optymistce?? zgubiłam sie i nie wiem, czy jej te paznokcie pekaja tak jak mnie, czy tez może hmm.....jakby to wyrazić.....pękniecie "na pół" jest równoległe do kierunku wzrostu paznokcia.....Przepraszam ze tak namieszalam Z góry dziękuje za odpowiedź
mi sie wydaje ze tu jest mowa o tym samym. Ja tez niestety mam ten problem i nie wiem co z tym robic... na prawde... probowalam sklejac to jedwabem, ale to tylko na dzien-dwa starczy, a potem znow w tym miejscu peka... A mam takie mocne i twarde pazurki!!! Moglam by je tak zapuszczac fajnie gdy by nie ten problem....Od dlugiego czasu traktuje je najlepszymi odzywkami z KWC, ale zadnego wplywu...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 23:11   #16
kateleen88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

No właśnie ja mam dokładnie tak jak Ty Ogólnie pazurki są mocne twarde, nawet po tipach, na ktore pare razy sie skusilam, zregenerowaly sie szybciutko. Tylko to nieszczęsne fatum no;p No wlasnie sie zastanawiam w jaki sposób ta uszkodzona macież ma wplyw na to, zepaznokiec za jakis tam czas pęknie w jakims miejscu, w przypadku pęlniecia wzdłuz paznokcia tak jak to poczatkowo zrozumialam, jeszcze jestem w sanie to sobie wyobrazić. Oczywiscie pazurka żadnemu chirurgowi sobie zabrac nie dam;p odżywki w moim przypadu tez niewiele daja, dodam jeszcze ze te "zadziory" powstaja" same, nie ma na nie wpływu żadne uszkodzenie mechaniczne, nawet jak mocno stukne gdzies paznokciem, czy tez mam inny paznokciowy wypadek moje pazurki znoszą to i sie nie łamią... ehhh Dog-Rose a tak a'prospos jakich używasz odżywek do paznokci jakąs mozesz polecic??
kateleen88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 10:39   #17
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez kateleen88 Pokaż wiadomość
dodam jeszcze ze te "zadziory" powstaja" same, nie ma na nie wpływu żadne uszkodzenie mechaniczne, nawet jak mocno stukne gdzies paznokciem, czy tez mam inny paznokciowy wypadek moje pazurki znoszą to i sie nie łamią... ehhh
wlasnie tez tak mam
Cytat:
Napisane przez kateleen88 Pokaż wiadomość
Dog-Rose a tak a'prospos jakich używasz odżywek do paznokci jakąs mozesz polecic??
Wiesz co przez pol roku mialam tez tipsy i w marcu pozbawilam sie od nich. Od tej pory jeszcze nie zapuszczalam paznokcie, bo czekalam dopoki odrosnie mi normalna plytka. Z tego powodu nie mialam tego problemu z peknieciem. Wlasnie teraz juz sa dluzsze i zobaczymi co z nimi bedzie sie dzialo. Przed tipsami kiedy caly czas mi ten paznokiec pekal uzywalam jakiegos olejku z Faberlik (chyba z oliwa) do paznokci, jakas odzywke z Sally Hansen wcieralam, robilam kapieli raz z sola morska, raz z sokiem z cytryny itd. Nic z tego nie pomagalo. Teraz po tipsach jeszcze bardziej dbalam o pazurkach - traktowalam je odzywka keratynowa Gal w kapsulkach, odzywka Herbastudio, tamta odzywka z Sally Hansen i oliwka. Paznokcie malowalam bardzo rzadko z powodu stosowania tych odzywek. Teraz odstawilam wszystkie odzywki i stosuje przez caly czas lakier podkladowy Nail Tek i staram sie przez caly czas trzymac paznokcie pomalowane. No i zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie...moze jednak te odzywki stosowane przez pol roku cos pomogly... Bede zdawac relacje w kazdym badz razie. Obiecuje
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 12:41   #18
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Moja mama ma właśnie problem z pękaniem paznokcia na kciuku. Nie może go zapuścić, bo od razu pęka jej na górze, na środku płytki. Nie pomaga skrócenie paznokcia, bo odrasta od razu z pęknięciem. Wiecie co można z tym zrobić?
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 23:25   #19
kateleen88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Ja właśnie przed chwilą poddałam się i spiłowałam pazurki na zero Już miałam dość długie, więc zrobiłam to z bólem serca, no ale cóż... Znów zrobił się zadziorek nieszczęsny i chociaż początkowo zostawiłam to pęknięcie w spokoju, nie wiem, chyba licząc że się zrośnie, to powiększało się ono i achaczało o ubranie więc skończyło się pilnikiem.... Ale nie zamierzam się poddawać. Kupiłam silica i odżywkę sally hansen w olejku i bede walczyć! To tak byc nie moze dziewczyny, ze wszyscy mogą mieć piękne naturalne pazurki a My nieszczęsne nie!! Będę na bierząco informować czy zaaplikowane specyfiki działają!!

aanika dobrze zrozumiałam, że Twojej mamie to pęknięcię pojawia się wzdłuż płytki paznokcia, tak?? Nie znam się co prawda, ale tak "na oko" wydaje mi się, że to właśnie w przypadku Twojej mamy można mówić o uszkodzonej macieży, ale poczekajmy, aż wypowie się ktoś bardziej znający się na temacie.

Pozdrawiam wszystkie kobietki, które tak jak ja uwolniły swe pazurki spod tipsów i chodują swoje własne, naturalne, na przekór wszelkim pęknięciom
kateleen88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 23:48   #20
Aldok
Przyczajenie
 
Avatar Aldok
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Nie myślałam, że ten problem jest aż tak powszechny.
Pęknięcie i mnie dopadło na serdecznym palcu.
Przez jakiś czas miałam go obciętego na krótko i piłowałam do momentu, aż przestał się robić zadzior.
Pomocna była odżywka-utwardzacz firmy "Sensique".
Zaczęłam kurację tranem w kapsułkach. Jak na razie nie pęka i odrósł pół centymetra.
__________________
Uśmiech najlepszy kosmetyk....
Aldok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:48   #21
gissh
Raczkowanie
 
Avatar gissh
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 490
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cześć dziewczyny

Ja również zaliczam się do grona nieszczęśniczek walczących z "zadzierającym" się paznokciem - a właściwie paznokciami, bo u mnie problem dotyczy obu kciuków... Problem ten pojawił się u mnie parę miesięcy temu (wcześniej nic takiego mi się nie robiło), początkowo myślałam że to złamanie czy może raczej zadarcie paznokcia z boku było spowodowane jakimś urazem, ale nie... Kiedy tylko paznokieć odrósł mi na tyle że mogłam go spiłować i pozbyć się złamania pojawiało się następne... Nie pomagało nic - żadne, nawet najdroższe i polecane odżywki nie załatwiały sprawy.

Przekopałam mnóstwo artykułów na ten temat, aż w końcu znalazłam informację na temat problemu takiego jak mój... Otóż okazało się że ja po prostu w zły sposób opiłowuję płytkę paznokcia - chcąc zlikwidować ich nieco łopatowaty kształt za bardzo opiłowuję boki paznokci... Kiedy przestałam tak robić, problem pękania paznokci zniknął. Teraz piłuję paznokcie tylko z góry - boków wcale nie ruszam. Może mają brzydszy kształt ale SĄ CAŁE Dodam jeszcze, że parę miesięcy temu brałam ślub i postanowiłam "zrobić sobie" profesjonalny manicure u kosmetyczki... No i pani kosmetyczka nie wiedząc o moim problemie spiłowała mi ślicznie paznokcie z wszyskich stron... Były piękne, ale tylko dwa dni, bo potem oba paznokcie na kciukach tak mi pękły, że aż krew się polała

Nie wiem czy to tylko mój specyficzny przypadek, ale może u którejś z Was sprawa ma się podobnie... Może warto spróbować tak jak ja nie ruszać boków płytki paznokciowej? Może pomoże?

Uff... Ale się rozpisałam Pozdrawiam wszystkich.
gissh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 10:43   #22
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
Wiesz co przez pol roku mialam tez tipsy i w marcu pozbawilam sie od nich. Od tej pory jeszcze nie zapuszczalam paznokcie, bo czekalam dopoki odrosnie mi normalna plytka. Z tego powodu nie mialam tego problemu z peknieciem. Wlasnie teraz juz sa dluzsze i zobaczymi co z nimi bedzie sie dzialo. Przed tipsami kiedy caly czas mi ten paznokiec pekal uzywalam jakiegos olejku z Faberlik (chyba z oliwa) do paznokci, jakas odzywke z Sally Hansen wcieralam, robilam kapieli raz z sola morska, raz z sokiem z cytryny itd. Nic z tego nie pomagalo. Teraz po tipsach jeszcze bardziej dbalam o pazurkach - traktowalam je odzywka keratynowa Gal w kapsulkach, odzywka Herbastudio, tamta odzywka z Sally Hansen i oliwka. Paznokcie malowalam bardzo rzadko z powodu stosowania tych odzywek. Teraz odstawilam wszystkie odzywki i stosuje przez caly czas lakier podkladowy Nail Tek i staram sie przez caly czas trzymac paznokcie pomalowane. No i zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie...moze jednak te odzywki stosowane przez pol roku cos pomogly... Bede zdawac relacje w kazdym badz razie. Obiecuje
Juz moge z przykroscia wam powiedziec ze wszystko to bylo na marne i nadal peka mi paznokiec jak troche dluzszy odrasta. Postanowilam znow zalozyc tipsy - po prostu jakis delikatny french... Bo ostatnio z powodu pracy w ogole czasu na paznokcie nie mam, a chce miec zadbane jednak...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:17   #23
Pariii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Berlin - Warszawa
Wiadomości: 595
GG do Pariii
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
Juz moge z przykroscia wam powiedziec ze wszystko to bylo na marne i nadal peka mi paznokiec jak troche dluzszy odrasta. Postanowilam znow zalozyc tipsy - po prostu jakis delikatny french... Bo ostatnio z powodu pracy w ogole czasu na paznokcie nie mam, a chce miec zadbane jednak...

a może wina tipsów? ;>
czytając ten wątek nie wpadło mi nic innego do głowny, niż to co zostało już powiedziane.
mi w weekend pękły 4 paznokcie... różnica między nimi, a tymi całymi była za duża i spiłowałam wszystkie. zapuszczam od nowa
__________________
and the world around us won’t stop turning tonight, i like.

<33
Pariii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:22   #24
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Pariii Pokaż wiadomość
a może wina tipsów? ;>
no wlasnie ze nie, bo mialam ten problem dluuuugooo przed tipsami....
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 22:38   #25
Pariii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Berlin - Warszawa
Wiadomości: 595
GG do Pariii
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
no wlasnie ze nie, bo mialam ten problem dluuuugooo przed tipsami....
e to dziwne ? ;|
a lekarz co mówi ?
__________________
and the world around us won’t stop turning tonight, i like.

<33
Pariii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:01   #26
agatacwi
Raczkowanie
 
Avatar agatacwi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 59
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

mnie ten problem tez dotyczy;-(
agatacwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:01   #27
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Dziewczyny, były kiedyś, parę lat temu takie jedwabne bibułki do reperacji pękniętych paznokci. Były rewelacyjne, można było naprawdę przetrzymać w ten sposób paznokieć nawet przez miesiąc. Od dawna ich nie widzę, podobno zostały wycofane, firmy Sally Hansen. Może widziałyście coś podobnego?
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:30   #28
lawendowa
Raczkowanie
 
Avatar lawendowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

ja pierwszy raz słyszę
ostatecznie można sie ratować klejem do paznokci
lawendowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 14:58   #29
Lulu na moście
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na moście
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 144
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

Klej do paznokci niewiele pomaga, a te jedwabne bibułki były bardzo cieniutkie, w kształcie paznokcia, przyklejało się je klejem do paznokci, potem polerowało I nie było w ogóle widać, tworzyło taką białą powłokę na paznokciu. Można było przyciąć sobie tylko kawałek, niekoniecznie na cały paznokieć. Miałam takie jakieś 6 lat temu, potem słyszałam, że wycofali I od tamtej pory nie mogę znaleźć niczego podobnego.
Lulu na moście jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 15:29   #30
lawendowa
Raczkowanie
 
Avatar lawendowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Pękający paznokieć :/ POMOCY!

może poprostu u nas wycofali w Polsce wszystko możliwe
hehe to rzeczywiscie fajna sprawa z tymi bibułkami szkoda że ich niema
lawendowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 14:32:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.