Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-05, 14:53   #1891
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Byłam u orto. Jedna strona w końcu drgnela, juz jest prawie ok. Z drugą strona dupa :/ a do tego moja orto jest w ciazy i od stycznia jej nie będzie, bedzie ja inny zastępował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 15:07   #1892
elffik13
Przyczajenie
 
Avatar elffik13
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Byłam ostatnio u orto. Pytała się mnie czy decyduję się na aparat na dół (ok. w lutym czyli rok po założeniu góry). I tak w sumie to nie wiem czy tak czy nie (głównie chodzi o kasę). Czytałam coś o tym że potem może coś czasem nie grać jeśli ma się tylko założony jeden aparat. Czy może ktoś z was miał tylko jedną część założoną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka
Góra: 19.02.2016r
elffik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 15:09   #1893
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez elffik13 Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio u orto. Pytała się mnie czy decyduję się na aparat na dół (ok. w lutym czyli rok po założeniu góry). I tak w sumie to nie wiem czy tak czy nie (głównie chodzi o kasę). Czytałam coś o tym że potem może coś czasem nie grać jeśli ma się tylko założony jeden aparat. Czy może ktoś z was miał tylko jedną część założoną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja. Mialam tylko gore bez dołu. Po 6 latach zakładałam dół i gore raz jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-06, 06:14   #1894
elffik13
Przyczajenie
 
Avatar elffik13
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja. Mialam tylko gore bez dołu. Po 6 latach zakładałam dół i gore raz jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha. No to ja chyba też założę ten dół 😊 Nie chcę potem marudzić że coś jest nie tak i wgl. Dzięki za odpowiedź 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka
Góra: 19.02.2016r
elffik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-06, 08:21   #1895
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez elffik13 Pokaż wiadomość
Aha. No to ja chyba też założę ten dół 😊 Nie chcę potem marudzić że coś jest nie tak i wgl. Dzięki za odpowiedź 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u mnie było do poprawki, a jak zalozylam sam dół to jeszcze przed założeniem gory widac było ze pod wplywem przesuwania zebow w aparacie na dole góra sie sama przesuwa takze lepiej założyć niz potem poprawiac tak jak ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-06, 14:38   #1896
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

W końcu kupiłam szczoteczkę elektryczną, zamówiłam sobie do niej końcówki orto i interspace. Pytanie brzmi czy przednie powierzchnie zębów z zamkami czyścić tylko tą końcówką ortho czy też tą zwykłą próbować jakoś manewrować wokół zamków? Ta końcówka ma tak ułożone włoski, że wydaje mi się, że za wiele to ona nie wyczyści.... Podpowie ktoś?
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-06, 20:48   #1897
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
W końcu kupiłam szczoteczkę elektryczną, zamówiłam sobie do niej końcówki orto i interspace. Pytanie brzmi czy przednie powierzchnie zębów z zamkami czyścić tylko tą końcówką ortho czy też tą zwykłą próbować jakoś manewrować wokół zamków? Ta końcówka ma tak ułożone włoski, że wydaje mi się, że za wiele to ona nie wyczyści.... Podpowie ktoś?
Ja mam elektryczna oral b z okrągła główka i z najzwyklejsza najtańsza końcówka jaka jest bo u mnie po niecałym miesiącu miotla się robi.Wiec kupowanie drogich końcówek to szkoda kasy.Zresztą sama zobaczysz jak ci się będzie używać,ale myślę że nie ma sensu kupować drogich końcówek,bo trudne miejsca i tak czyszcze taka cienka szczoteczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 22:46   #1898
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ufff, ortodontka poprawiła co miała, kamień z serca
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 23:23   #1899
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A ja dalej liczę na jakies zdjecie zebow z aparatem kryształowym i samoligaturujacym
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 09:44   #1900
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Po rozmowie z panią stomatolog ustaliłam, że bez sensu jest teraz fluoryzować, za długo będę musiała czekać na założenie aparatu. Więc 14.12 idę na higienizację i tego samego dnia zakładam górę

Widzę, że wiele z Was używa szczoteczek elektrycznych, mam nadzieję, że da się skutecznie myć zęby normalną szczoteczką?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 10:58   #1901
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Po rozmowie z panią stomatolog ustaliłam, że bez sensu jest teraz fluoryzować, za długo będę musiała czekać na założenie aparatu. Więc 14.12 idę na higienizację i tego samego dnia zakładam górę

Widzę, że wiele z Was używa szczoteczek elektrycznych, mam nadzieję, że da się skutecznie myć zęby normalną szczoteczką?
Ja używam normalnej i jest w porzadku orto nie miał ani razu uwag co do higieny
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 15:00   #1902
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Po rozmowie z panią stomatolog ustaliłam, że bez sensu jest teraz fluoryzować, za długo będę musiała czekać na założenie aparatu. Więc 14.12 idę na higienizację i tego samego dnia zakładam górę

Widzę, że wiele z Was używa szczoteczek elektrycznych, mam nadzieję, że da się skutecznie myć zęby normalną szczoteczką?
Ja kupiłam elektryczną, po pół roku noszenia aparatu, przy mojej tendencji do łapania wszelkich osadów a w efekcie kamienia skończyłam mi się cierpliwość do normalnego szczotkowania zębów za długo mi to zajmowało
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 09:57   #1903
Sylvana
Zadomowienie
 
Avatar Sylvana
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 149
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
A ja dalej liczę na jakies zdjecie zebow z aparatem kryształowym i samoligaturujacym
Kochana zaraz coś spróbuję wstawić bo foto zrobilam wczoraj po zmianie nowych czystych gumek na zamki a nie wiem czy ten tel mi prześle je bez problemu, działam

Wczoraj mialam wizyte pierwsza po zalozeniu i uwaga mam od 6 do 6 zalozone zamki i pani wyciagnela drucik to juz po skroceniu go nie mogla go wlozyc z powrotem w prawy zamek na 6 ten najważniejszy. Potem chciala go mi calkowicie zdjąć i założyć nowy bo coś z nim jest nie tak ( ten kanalik jakby byl zwezony z jednej strony nie wiem jak i od czego niby nagryzlam ale ja nie wierze ze moglam metal zgryzc ) i uwaga nie mogla mi go sciagnac bo niby tak sie w ten zab przykleil :conf used: przy trzeciej probie powiedzialam, ze nie ogarne bo czulam jak napiera na ten zab i balam sie, ze mi go uszkodzi to jest takie uczucie. I powiedziala dr ze za miesiac ona zalatwi na wizyte "inne szczypce" i sciagniemy go a teraz drucik przelozyla tylko od 5 do 5tki czyli zęby nie będą 'pracować' zwężąć sie rozumiem przez ten miesiąc bo nie jest dolozony i sciagniety w tym ostatnim zamku Jestem mega rozczarowana, ze takie akcje przy pierwszej wizycie juz mam. A klinika z tych 'bardzo dobrych'. Czy któras z Was slyszala albo miala podobna akcje??
Sylvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 16:57   #1904
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, wczoraj zdjęłam aparat i dosłownie po kilku godzinach pojawiła się okropna szpara między jedynką a dwójką...chyba nie muszę mówić, jaka jestem wściekła. Tyle lat noszenia aparatu, tyle kasy, zeby skończyć ze szparą i to w tak widocznym miejscu... Na retainer mam czekać około dwóch tygodni. Myślicie, że jest szansa, że zliwkiduje on szparę? Skoro po zdjęciu druta w trzy h zrobiła się szpara, to chyba retainer nic tutaj nie pomoże...

Co robić? Doradźcie coś, jestem załamana, a ta szpara jest dla mnie kompleksem. Nie uśmiecham się nawet, bo nie chcę pytań i komentarzy od otoczenia. Czy jest jakiś ratunek poza drogą licówką? Czy któraś z Was też tak miała? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 18:46   #1905
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj zdjęłam aparat i dosłownie po kilku godzinach pojawiła się okropna szpara między jedynką a dwójką...chyba nie muszę mówić, jaka jestem wściekła. Tyle lat noszenia aparatu, tyle kasy, zeby skończyć ze szparą i to w tak widocznym miejscu... Na retainer mam czekać około dwóch tygodni. Myślicie, że jest szansa, że zliwkiduje on szparę? Skoro po zdjęciu druta w trzy h zrobiła się szpara, to chyba retainer nic tutaj nie pomoże...

Co robić? Doradźcie coś, jestem załamana, a ta szpara jest dla mnie kompleksem. Nie uśmiecham się nawet, bo nie chcę pytań i komentarzy od otoczenia. Czy jest jakiś ratunek poza drogą licówką? Czy któraś z Was też tak miała? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Koniecznie zadzwoń do ortodonty i powiedz co się dzieje... Dziwi mnie aż tak długie oczekiwanie na retainer... Ja miałam zdjęty aparat dopiero w momencie jak ortodonta miał gotowy dla mnie aparat retencyjny... A ortodonta kazał od razu zgłaszać się do Niego w przypadku gdybym zauważyła, że coś się dzieje z zębami.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 20:30   #1906
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Koniecznie zadzwoń do ortodonty i powiedz co się dzieje... Dziwi mnie aż tak długie oczekiwanie na retainer... Ja miałam zdjęty aparat dopiero w momencie jak ortodonta miał gotowy dla mnie aparat retencyjny... A ortodonta kazał od razu zgłaszać się do Niego w przypadku gdybym zauważyła, że coś się dzieje z zębami.
Dzwoniła, kazała nie panikować i spokojnie czekać na retainer
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 20:41   #1907
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej dziewczeta.
Malo sie tu udzielam, ale czesto Was podczytuje. Obecnie nosze aparat juz trzeci rok. Za tydzien mam zdejmowac gore.
Z calego leczenia jestem srednio zadowolona. Gora tez nie wyglada za dobrze, a juz ktorys raz przesuwam date zdjecia aparatu, walczac wrecz z moja ortodontka, ktora najchetniej zdjela by mi go jakies pol roku temu.
Szpar wiekszych nie mam, ale niemal kazdy zad jest innej dlugosci, nie jest to jakas wielka roznica, mysle, ze w okolicach 0,5-1mm, ale jest dla mnie widoczna. Szczegolnie prawa dwojka jest ewidentnie krotsza. Najwieksze watpliwosci mam jednak co do jedynek, sa wzgledem siebie krzywe, jedna jest bardziej wypchnieta do przodu, a od srodka czuje jakby makutki schodek. Roznice widac szczegolnie kiedy patrzy sie od gory albo od dolu. Tez nie jest jakas wielka ok 1mm.
Od ponad roku leczenie jest dla mnie zrodlem ogromnego stresu i nieustannej walki z orto dla ktorej efekt jest idealny juz. W calej tej sytuacji najbardziej nie podoba mi sie zachowanie orto, ktora ignoruje i bagatelizuje moje watpliwosci. Jest wrecz wkurzona, odnosi sie do mnie w niegrzeczny sposob i cytuje 'nie jest cudotworca i jak nastepnym razem do niej przyjde to mi ten aparat sciagnie bo ją krew zaleje'.
Moze ktos mial podobne doswiadczenia? Co robic? A moze te zeby sie jeszcze jakos lekko wyrownaja podczas leczenia retencyjnego? Jak to wygladalo/wyglada u Was?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 21:24   #1908
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Hej dziewczeta.
Malo sie tu udzielam, ale czesto Was podczytuje. Obecnie nosze aparat juz trzeci rok. Za tydzien mam zdejmowac gore.
Z calego leczenia jestem srednio zadowolona. Gora tez nie wyglada za dobrze, a juz ktorys raz przesuwam date zdjecia aparatu, walczac wrecz z moja ortodontka, ktora najchetniej zdjela by mi go jakies pol roku temu.
Szpar wiekszych nie mam, ale niemal kazdy zad jest innej dlugosci, nie jest to jakas wielka roznica, mysle, ze w okolicach 0,5-1mm, ale jest dla mnie widoczna. Szczegolnie prawa dwojka jest ewidentnie krotsza. Najwieksze watpliwosci mam jednak co do jedynek, sa wzgledem siebie krzywe, jedna jest bardziej wypchnieta do przodu, a od srodka czuje jakby makutki schodek. Roznice widac szczegolnie kiedy patrzy sie od gory albo od dolu. Tez nie jest jakas wielka ok 1mm.
Od ponad roku leczenie jest dla mnie zrodlem ogromnego stresu i nieustannej walki z orto dla ktorej efekt jest idealny juz. W calej tej sytuacji najbardziej nie podoba mi sie zachowanie orto, ktora ignoruje i bagatelizuje moje watpliwosci. Jest wrecz wkurzona, odnosi sie do mnie w niegrzeczny sposob i cytuje 'nie jest cudotworca i jak nastepnym razem do niej przyjde to mi ten aparat sciagnie bo ją krew zaleje'.
Moze ktos mial podobne doswiadczenia? Co robic? A moze te zeby sie jeszcze jakos lekko wyrownaja podczas leczenia retencyjnego? Jak to wygladalo/wyglada u Was?
A może przejdź się do jakiegoś innego ortodonty który spojrzy i powie czy faktycznie juz się nie da lepiej.Może ortodonta ma rację?U mnie ortodonta tez powiedział ze super piękne nie będzie,jedynki może mi wyrównać bo mam ciut mniejsze(ukruszone).Dwójk i jednej mi brakuje bo kiedyś dentysta mi przez pomyłkę wyrwał.Będę mieć też problem z wyrównaniem względem ust.Tylko ze jak będzie chociaż trochę lepiej jak było to ja i tak się będę cieszyć😊
Może jak ktoś inny spojrzy to ci doradzi czy faktycznie warto się męczyć i stresować.Czy może dać juz sobie spokój.Bo jednak trzy lata to trochę długo jak na noszenie aparatu.Chyba co się miało przestawić to się przestawilo.
Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi kto ma więcej doświadczenia w tych sprawach😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 21:34   #1909
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
A może przejdź się do jakiegoś innego ortodonty który spojrzy i powie czy faktycznie juz się nie da lepiej.Może ortodonta ma rację?U mnie ortodonta tez powiedział ze super piękne nie będzie,jedynki może mi wyrównać bo mam ciut mniejsze(ukruszone).Dwójk i jednej mi brakuje bo kiedyś dentysta mi przez pomyłkę wyrwał.Będę mieć też problem z wyrównaniem względem ust.Tylko ze jak będzie chociaż trochę lepiej jak było to ja i tak się będę cieszyć😊
Może jak ktoś inny spojrzy to ci doradzi czy faktycznie warto się męczyć i stresować.Czy może dać juz sobie spokój.Bo jednak trzy lata to trochę długo jak na noszenie aparatu.Chyba co się miało przestawić to się przestawilo.
Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi kto ma więcej doświadczenia w tych sprawach😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje za odpowiedz. Bylam na konsultacji u innego orto i nic szczegolnego mi nie powiedzial wiecej tylko ze zeby jeszcze dobrze sie nie schodza i on by zostawil na troche dluzej aparat. To bylo we wrzesniu o ile dobrze pamietam. Gdybym pozwolila orto na zdjecie aparatu pol roku temu, tak jak chciala to bylaby masakra. Bo widze roznice teraz, a niby juz wtedy nie dalo sie nic zrobic. Aparat mi nie przeszkadza, moge go nosic, ale nie mam sily na walke z orto za kazdym razem kiedy jestem w klinice .
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 21:44   #1910
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz. Bylam na konsultacji u innego orto i nic szczegolnego mi nie powiedzial wiecej tylko ze zeby jeszcze dobrze sie nie schodza i on by zostawil na troche dluzej aparat. To bylo we wrzesniu o ile dobrze pamietam. Gdybym pozwolila orto na zdjecie aparatu pol roku temu, tak jak chciala to bylaby masakra. Bo widze roznice teraz, a niby juz wtedy nie dalo sie nic zrobic. Aparat mi nie przeszkadza, moge go nosic, ale nie mam sily na walke z orto za kazdym razem kiedy jestem w klinice .
A to może podziękuj jej i spróbuj iść gdzieś indziej,gdzieś gdzie się podejmą dokończenia leczenia z rezultatem jakiego oczekujesz.Może ta twoja porostu no nie wiem jak to nazwać nie umie więcej,inaczej ci tego aparatu ustawić żeby zęby zeszły się tak jak trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 22:46   #1911
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
A to może podziękuj jej i spróbuj iść gdzieś indziej,gdzieś gdzie się podejmą dokończenia leczenia z rezultatem jakiego oczekujesz.Może ta twoja porostu no nie wiem jak to nazwać nie umie więcej,inaczej ci tego aparatu ustawić żeby zęby zeszły się tak jak trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tej opcji tez probowalam. Nikt nie chce przejac leczenia na tym etapie. Zazwyczaj slyszalam, ze ortodonta z gory ustala plan leczenia i ciezko prowadzic pozniej leczenie po kims.
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 22:51   #1912
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Tej opcji tez probowalam. Nikt nie chce przejac leczenia na tym etapie. Zazwyczaj slyszalam, ze ortodonta z gory ustala plan leczenia i ciezko prowadzic pozniej leczenie po kims.
No to już nie wiem co Ci poradzić,może ktoś inny miał podobny przypadek i coś ci podpowie.Mam nadzieje ze uda ci się w końcu uzyskać taki uśmiech jaki ci się marzy☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-11, 23:01   #1913
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez darinn Pokaż wiadomość
No to już nie wiem co Ci poradzić,może ktoś inny miał podobny przypadek i coś ci podpowie.Mam nadzieje ze uda ci się w końcu uzyskać taki uśmiech jaki ci się marzy☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje tak czy inaczej. Tez czekam na opinie innych, moze ktos mial podobnie.
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 19:47   #1914
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

za tydzień mam założyć aparat.
Do piątku mam dać znać jaki chcę ostatecznie, a ja nie wiem co wybrać. Który lepszy...
Mam do wyboru kazdy... Nie wiem czy te samoligaturujące kryształowe widać bardzo na zębach czy nie. Bo jak te białe zamki mają się odznaczać od zębów to szkoda chyba kasy. Z drugiej strony samoligaturujący ponoc szybciej leczy, tak czytalam na necie, ale wg mojej ortodontki trudno wyczuc, bo trzeba by tego samego czlowieka przebadac w jednym i drugim a to niemozliwe, wiec ostatecznie ciezko wyczuc czy szybciej prostuje.
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-13, 21:50   #1915
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
za tydzień mam założyć aparat.
Do piątku mam dać znać jaki chcę ostatecznie, a ja nie wiem co wybrać. Który lepszy...
Mam do wyboru kazdy... Nie wiem czy te samoligaturujące kryształowe widać bardzo na zębach czy nie. Bo jak te białe zamki mają się odznaczać od zębów to szkoda chyba kasy. Z drugiej strony samoligaturujący ponoc szybciej leczy, tak czytalam na necie, ale wg mojej ortodontki trudno wyczuc, bo trzeba by tego samego czlowieka przebadac w jednym i drugim a to niemozliwe, wiec ostatecznie ciezko wyczuc czy szybciej prostuje.
A ja za to słyszałam, że najzwyklejszy metalowy jest najsilniejszy. Jak orto mi doradzała, to stwierdziła, że nie ma różnicy w efektach leczenia. Z samoligaturującym masz jedynie wizyty rzadziej...

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 12:28   #1916
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W końcu po tylu latach oczekiwania założyłam aparat! Wybrałam zwykły, metalowy. Doszłam do wniosku, że tak czy siak będzie widać, że coś mam na zębach, a różnica w kosztach spora. Więc wolę przeznaczyć różnicę chociaż na kilka wizyt.
Za 3 miesiące zakładam dół. Nie mogę się doczekać pierwszych efektów
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 13:30   #1917
ninkath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny noszę aparat już 1,5 roku. W lutym mam zdejmować, mam tylko górę. Ortodontka kiedyś mówiła, żeby zakładać też na dół, ale poprosiłam ją, zeby poczekać, bo finansowo nie dałabym rady. Zgodziła się i powiedziała, że zobaczymy jak się zgra góra z dołem gdy będziemy leczyć tylko górę. Chyba się zgrało, bo w lutym mam sciągać a o dole nic nie wspominały. Boję się najbardziej tego, że znowu mi sie skrzywią, a wydałam tyle kasy na to wszystko, że chyba bym się załamała. Poza tym nie do końca jestem przekonana co do efektów, miałam sporą wadę, więc i tak róznica jest ogroooomna i w koncu się uśmiecham bez zasłaniania ust ręką, ale moje jedynki dalej nie są idealne i mam wrażenie, że zęby z lewej strony są jakby ciut wyżej od tych z prawej strony. Przy szerokim uśmiechu jak widać mi dziąsła to widać ta roznice. tzn ja ją widze z bliska bo zwracam na to uwagę. I nie wiem czy to po prostu już jest nie do zrobienia ? Bo wiem, ze niektórych rzeczy nie da się zmienić i cuda się nie zdarzają. Miała tak któraś? Chyba w lutym przed zdjęciem aparatu zapytam jeszcze ortodontke czy nie da sie kompletnie nic zrobić więcej
ninkath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-14, 19:32   #1918
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
A ja za to słyszałam, że najzwyklejszy metalowy jest najsilniejszy. Jak orto mi doradzała, to stwierdziła, że nie ma różnicy w efektach leczenia. Z samoligaturującym masz jedynie wizyty rzadziej...

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk

No to ja juz nie wiem co robic...
Zwłaszcza, ze na necie tyle pozytywnych opinii o samoligaturujacym
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 10:47   #1919
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
No to ja juz nie wiem co robic...
Zwłaszcza, ze na necie tyle pozytywnych opinii o samoligaturujacym
Kiedyś czytałam, że w samoligaturującym występuje mniejsze tarcie na zamkach właśnie przez to że nie ma ligatur. Ma to niby sprawiać, że leczenie będzie efektywniejsze, bo wiadomo siła działająca na zęby jest trochę większa skoro są mniejsze straty na tarcie. Podobno leczenie też może być krótsze.
Ja mam samoligaturujący i planowany czas leczenia to 2 lata, więc chyba tak normalnie. Wizyty faktycznie są mniej więcej co 8 tygodni, ale aparat samoligaturujący jest droższy od zwykłego metalowego więc jak to przeliczyłam, po cenach jakie są u mojego orto to wyszło chyba ok 400 zł drożej za samoligatutujący wliczając koszt łuków i wszystkich wizyt (zakładając że będę nosić 2 lata), także przy tym całym koszcie taka różnica to nie jest aż tak dużo
No i na koniec moim zdaniem samoligaturujący wygląda lepiej od metalu bo ma mniejsze zamki Na plus też są dla mnie rzadsze wizyty, bo jednak co miesiąc chodzić na wizytę to trochę za często
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-15, 12:30   #1920
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że w samoligaturującym występuje mniejsze tarcie na zamkach właśnie przez to że nie ma ligatur. Ma to niby sprawiać, że leczenie będzie efektywniejsze, bo wiadomo siła działająca na zęby jest trochę większa skoro są mniejsze straty na tarcie. Podobno leczenie też może być krótsze.
Ja mam samoligaturujący i planowany czas leczenia to 2 lata, więc chyba tak normalnie. Wizyty faktycznie są mniej więcej co 8 tygodni, ale aparat samoligaturujący jest droższy od zwykłego metalowego więc jak to przeliczyłam, po cenach jakie są u mojego orto to wyszło chyba ok 400 zł drożej za samoligatutujący wliczając koszt łuków i wszystkich wizyt (zakładając że będę nosić 2 lata), także przy tym całym koszcie taka różnica to nie jest aż tak dużo
No i na koniec moim zdaniem samoligaturujący wygląda lepiej od metalu bo ma mniejsze zamki Na plus też są dla mnie rzadsze wizyty, bo jednak co miesiąc chodzić na wizytę to trochę za często
Też będę zakładać samoligaturujacy, bo moja orto twierdzi że sa lepsze efekty i ona juz powoli odchodzi od zwykłych metalowych
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.