Jakie odżywki nie przetłuszczają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 17:46   #1
Graciie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 14

Jakie odżywki nie przetłuszczają?


Obecnie stosuję Lorys Jaborandi i mam wrażenie,że lekko przetłuszcza i obciąża.Czy np. Odżywka nadająca połysk do włosów pozbawionych blasku i łamliwych `Morela i pszenica` będzie dobra? Doradźcie coś !
Graciie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:48   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jakie odżywki nie przetłuszczają?

Cytat:
Napisane przez Graciie Pokaż wiadomość
Obecnie stosuję Lorys Jaborandi i mam wrażenie,że lekko przetłuszcza i obciąża.Czy np. Odżywka nadająca połysk do włosów pozbawionych blasku i łamliwych `Morela i pszenica` będzie dobra? Doradźcie coś !
O tej odżywce piszą, że jest treściwa i gęsta, więc raczej nie.
Jaką masz metodę nakładania odżywki, od jakiej długości włosów ją stosujesz? Bo czasem popełniany jest błąd, który polega na nakładaniu odżywki za blisko głowy. W sumie przetłuszczanie włosów to problem właśnie ze skórą głowy a nie z włosami, bo one przecież nie wydzielają sebum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 05:19   #3
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Jakie odżywki nie przetłuszczają?

Myślę, że będzie dobra. Ja wprawdzie uzywam Granatu i aloesu, ale nie zmieniło to nic w przetłuszczaniu.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:22   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie odżywki nie przetłuszczają?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O tej odżywce piszą, że jest treściwa i gęsta, więc raczej nie.
Jaką masz metodę nakładania odżywki, od jakiej długości włosów ją stosujesz? Bo czasem popełniany jest błąd, który polega na nakładaniu odżywki za blisko głowy. W sumie przetłuszczanie włosów to problem właśnie ze skórą głowy a nie z włosami, bo one przecież nie wydzielają sebum.
Otóż to, odżywki ogólnie nie powinny powodować przetłuszczania jeśli nie nakładamy ich na włosy u nasady.

Tylko nie wiem czy ty masz na myśli, że włosy ci się przetłuszczają po odżywce, czy że odzywka za mocno obciąża i włosy wyglądają jak tłuste? Bo to są dwie różne rzeczy. Jeśli odżywka jest za ciężka dla ciebie, to spróbuj innej, lżejszej. Szczególnie takie, na których jest opisane, że nie obciążają albo nadają lekkość czy puszystość będą dla ciebie lepsze. Moze po porstu ta odzywka, której teraz używasz jest przeznaczona do grubszych i bardziej suchych włosów niżtwoje.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:23   #5
lagoena
Raczkowanie
 
Avatar lagoena
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Jakie odżywki nie przetłuszczają?

Lorysy mają to do siebie, że obciążają. Winię za to parafinę wysoko w składzie. Odżywki Alterry nie mają tego składnika, więc myślę, że możesz spróbować tej z morelą i pszenicą. I dziewczyny wyżej mają rację - nie nakładaj odżywki za blisko skóry głowy. Ja daję tylko na długość - od ucha w dół.
lagoena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.