użądlenie szerszenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-13, 12:58   #1
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350

użądlenie szerszenia


Wczoraj rano użądlił mnie w serdeczny palec paskudny szerszeń ból nie do opisania.
Prawie natychmiast palec opuchł, po kilku minutach opuchlizna objęła połowę dłoni. Po kolejnych kilkunastu minutach pozostał obrzęk jedynie na użądlonym czerwonym palcu.
Po mniej więcej godzinie od użądlenia poszłam do apteki, gdzie pokazałam i powiedział farmaceucie "co i jak". Kazał wypić porcję wapnia i dał maść na użądlenia. Smarowałam i smaruję zgodnie z instrukcją. Wczoraj wieczorem obrzęk się zmniejszył na tyle, że mogłam prawie "do końca" zginać palec, ale od dziś rana mój palec jest coraz większy...
Nie mogę go nawet do końca wyprostować, nie mówiąc o jakimkolwiek zgięciu jest czerwonawy, opuchnięty (napompowany?) i strasznie swędzi...
Na razie wykluczam wizytę u lekarza, ale jeśli do wieczora się nic nie zmieni na lepsze, albo pogorszy - to pewnie pojadę od razu.

Zakładam, że nie jestem uczulona, bo pewnie działoby się już coś bardziej drastycznego
Niemniej jednak zastanawiam się, czemu nagle opuchlizna wróciła i to "z większą mocą" i ew. ile dni może się trzymać?
Gdyby ktoś raczył pomocą, chętnie przyjmę

PS: tak się zastanawiam - czy iść ew. wieczorem do przychodni pełniącej dyżur czy lepiej od razu na pogotowie?

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2012-09-13 o 13:07
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:20   #2
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
Wczoraj rano użądlił mnie w serdeczny palec paskudny szerszeń ból nie do opisania.
Prawie natychmiast palec opuchł, po kilku minutach opuchlizna objęła połowę dłoni. Po kolejnych kilkunastu minutach pozostał obrzęk jedynie na użądlonym czerwonym palcu.
Po mniej więcej godzinie od użądlenia poszłam do apteki, gdzie pokazałam i powiedział farmaceucie "co i jak". Kazał wypić porcję wapnia i dał maść na użądlenia. Smarowałam i smaruję zgodnie z instrukcją. Wczoraj wieczorem obrzęk się zmniejszył na tyle, że mogłam prawie "do końca" zginać palec, ale od dziś rana mój palec jest coraz większy...
Nie mogę go nawet do końca wyprostować, nie mówiąc o jakimkolwiek zgięciu jest czerwonawy, opuchnięty (napompowany?) i strasznie swędzi...
Na razie wykluczam wizytę u lekarza, ale jeśli do wieczora się nic nie zmieni na lepsze, albo pogorszy - to pewnie pojadę od razu.

Zakładam, że nie jestem uczulona, bo pewnie działoby się już coś bardziej drastycznego
Niemniej jednak zastanawiam się, czemu nagle opuchlizna wróciła i to "z większą mocą" i ew. ile dni może się trzymać?
Gdyby ktoś raczył pomocą, chętnie przyjmę

PS: tak się zastanawiam - czy iść ew. wieczorem do przychodni pełniącej dyżur czy lepiej od razu na pogotowie?
Na pogotowiu każą ci czekać. lepiej przychodnia i to bez czekania do wieczora. Tak na wszelki wypadek.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:34   #3
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: użądlenie szerszenia

idz do przychodni i to jak najszybciej, bo jakoś średnio to wygląda. Szerszenie mają chyba dużo silniejszy jad niż pszczoły i osy.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:44   #4
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: użądlenie szerszenia

Pójdę pójdę, ale nie mogę wcześniej (praca).
Zastanawiam się, skąd to nagłe opuchnięcie po nocy
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:58   #5
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
idz do przychodni i to jak najszybciej, bo jakoś średnio to wygląda. Szerszenie mają chyba dużo silniejszy jad niż pszczoły i osy.

Szerszenie mają jad słabszy od pszczół i to dużo, dużo słabszy (ponad 10 razy słabszy).


Za Wikipedią:

Jad szerszeni europejskich jest porównywalny z jadem pszczół i os, zawiera jednak nieznacznie większą dawkę toksyn. Szerszenie nie są groźniejsze od mniejszych os, a doniesienia o kilku użądleniach zabijających dorosłych ludzi są zazwyczaj nieprawdziwe (jeżeli nie występuje reakcja alergiczna). Użądlenie szerszenia jest boleśniejsze od użądleń pszczół czy os z powodu większego i głębiej penetrującego żądła oraz około 5% zawartości acetylocholiny w jadzie, powodujące silne pieczenie rany. Pszczoły używają jadu do odganiania ssaków nawet tak dużych jak borsuki i niedźwiedzie od zapasów miodu zgromadzonych w ulu, szerszenie używają jadu do polowania na owady, a więc ich jad może być znacznie słabszy, jeden szerszeń potrafi wstrzyknąć mniej niż 0,2 mg jadu za każdym użądleniem. Statystyki wykazują, że dawka śmiertelna jadu szerszeni to od 10[12] do 90 mg[13] jadu na każdy kilogram ciała, a więc potrzeba przeciętnie kilkuset użądleń, aby zabić człowieka, ponieważ jednak tylko około 1/10 roju (liczącego zazwyczaj kilkaset owadów) atakuje i żądli, liczba ta w praktyce zostaje bardzo rzadko osiągnięta. Zazwyczaj szerszenie są mniej agresywne od os i trudniej je sprowokować do ataku.

Edytowane przez Anex
Czas edycji: 2012-09-13 o 14:01 Powód: wiki
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:59   #6
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: użądlenie szerszenia

Powinien to zobaczyć lekarz, najszybciej jak możesz. Lepiej wybierz się do przychodni. A użądlenie podobno będzie długo boleć. Moją mamę jako młodą dziewczynę uciął szerszeń i wspominała zawsze, że ręka spuchła tak, że była 2x większa niż normalnie. No i nie obyło się bez leków, z tego co wiem.
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:40   #7
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Powinien to zobaczyć lekarz, najszybciej jak możesz. Lepiej wybierz się do przychodni. A użądlenie podobno będzie długo boleć. Moją mamę jako młodą dziewczynę uciął szerszeń i wspominała zawsze, że ręka spuchła tak, że była 2x większa niż normalnie. No i nie obyło się bez leków, z tego co wiem.
oj, to że boli i będzie boleć/swędzieć to niestety wiem .. cieszyłam się wczoraj wieczorem, że szybko to wszystko zeszło, a tu d*pa

Anex, dziękuję za wklejenie info z wikipedii trochę mnie uspokoiły
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 15:03   #8
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: użądlenie szerszenia

jeśli pocieszy Cię to, to mnie ugryzła jusznica. Sto razy bardziej wolałabym zmasowany atak komarów niż te dwa ukąszenia.
Na dłoni został mi ślad, trochę swędziało, trochę bolało ale na drugi dzien był juz spokój.
Na nodze natomiast (koło kostki bocznej) zaraz po ukąszeniu swędziało, bolało, później przeszło a 3 dni później bardzo opuchło i dopiero wtedy zaczęło swędzieć niesamowicie. Smarowałam altacetem na opuchnięcie i przeszło. Nie wiem tylko czy to dzięki altacetowi, czy po prostu z upływem czasu "samo się"

dopisek: Aaaa zapomnialam na nodze mam bliznę w kształcie kółeczka o średnicy 5 mm

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-09-13 o 15:05
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:18   #9
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: użądlenie szerszenia

trudno, żeby mnie "pocieszała" blizna po Twoim niemiłym spotkaniu

zastanawiam się, skąd to nagle wróciło i smaruję maścią od farmaceuty, ale postanowiłam iść do jakiegoś doktora wieczorem, bo w sb wybieram się na wesele i opuchnięty paluch nie komponuje się za dobrze z kreacją poza tym jak drugą ręką dotykam palca to prawie tego nie czuję, co wprawia mnie w zdziwienie i mały niepokój
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:26   #10
Melkorka
Raczkowanie
 
Avatar Melkorka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 227
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
jeśli pocieszy Cię to, to mnie ugryzła jusznica. Sto razy bardziej wolałabym zmasowany atak komarów niż te dwa ukąszenia.
Na dłoni został mi ślad, trochę swędziało, trochę bolało ale na drugi dzien był juz spokój.
Na nodze natomiast (koło kostki bocznej) zaraz po ukąszeniu swędziało, bolało, później przeszło a 3 dni później bardzo opuchło i dopiero wtedy zaczęło swędzieć niesamowicie. Smarowałam altacetem na opuchnięcie i przeszło. Nie wiem tylko czy to dzięki altacetowi, czy po prostu z upływem czasu "samo się"

dopisek: Aaaa zapomnialam na nodze mam bliznę w kształcie kółeczka o średnicy 5 mm
A co to za pocieszenie, przecież użądlenie szerszenia czy osy jest dużo gorsze :P

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
trudno, żeby mnie "pocieszała" blizna po Twoim niemiłym spotkaniu

zastanawiam się, skąd to nagle wróciło i smaruję maścią od farmaceuty, ale postanowiłam iść do jakiegoś doktora wieczorem, bo w sb wybieram się na wesele i opuchnięty paluch nie komponuje się za dobrze z kreacją poza tym jak drugą ręką dotykam palca to prawie tego nie czuję, co wprawia mnie w zdziwienie i mały niepokój
to dobrze, że pójdziesz do lekarza dla pewności.
Moim zdaniem jakby miało Ci się coś stać to już byś o tym wiedziała. Skoro czujesz swędzenie tzn, że organizm radzi sobie ze stanem zapalnym i za 2 dni nie będzie śladu
__________________
The Knife: Kino
Melkorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:32   #11
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez Melkorka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jakby miało Ci się coś stać to już byś o tym wiedziała. Skoro czujesz swędzenie tzn, że organizm radzi sobie ze stanem zapalnym i za 2 dni nie będzie śladu
tak tak, o tym mówiłam na wstępie - że gdyby było to coś groźnego, dawno działyby się gorsze rzeczy

zmartwiło mnie to, co już wielokrotnie pisałam - że wydawało się, że zniknie a pojawiło się z większą mocą - jeżeli pan doktor ma magiczne leki, to je chętnie przyjmę
byle mi nie powie, że mu tyłek zawracam byle problemami
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 15:38   #12
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
trudno, żeby mnie "pocieszała" blizna po Twoim niemiłym spotkaniu

zastanawiam się, skąd to nagle wróciło i smaruję maścią od farmaceuty, ale postanowiłam iść do jakiegoś doktora wieczorem, bo w sb wybieram się na wesele i opuchnięty paluch nie komponuje się za dobrze z kreacją poza tym jak drugą ręką dotykam palca to prawie tego nie czuję, co wprawia mnie w zdziwienie i mały niepokój
no tak

bardziej myślałam, że pocieszy Cię to, że miałam tak jak Ty po ugryzieniu, czyli mega opuchliznę po jakimś czasie a nie od razu

masz w domu jakiś zyrtec albo allertec żeby dodatkowo zażyć?


Cytat:
Napisane przez Melkorka Pokaż wiadomość
A co to za pocieszenie, przecież użądlenie szerszenia czy osy jest dużo gorsze :P[COLOR="Silver"]
eee tam
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ja się jusznic "boję" bardziej
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:46   #13
Melkorka
Raczkowanie
 
Avatar Melkorka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 227
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
no tak

bardziej myślałam, że pocieszy Cię to, że miałam tak jak Ty po ugryzieniu, czyli mega opuchliznę po jakimś czasie a nie od razu

masz w domu jakiś zyrtec albo allertec żeby dodatkowo zażyć?




eee tam
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ja się jusznic "boję" bardziej
No dobra niech będzie
Ja po prostu po ostatnim wyjeździe w Bieszczady tak się przyzwyczaiłam do atakujących jusznic, że dla mnie to prawie jak komary
__________________
The Knife: Kino
Melkorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:49   #14
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
Wczoraj rano użądlił mnie w serdeczny palec paskudny szerszeń ból nie do opisania.
Prawie natychmiast palec opuchł, po kilku minutach opuchlizna objęła połowę dłoni. Po kolejnych kilkunastu minutach pozostał obrzęk jedynie na użądlonym czerwonym palcu.
Po mniej więcej godzinie od użądlenia poszłam do apteki, gdzie pokazałam i powiedział farmaceucie "co i jak". Kazał wypić porcję wapnia i dał maść na użądlenia. Smarowałam i smaruję zgodnie z instrukcją. Wczoraj wieczorem obrzęk się zmniejszył na tyle, że mogłam prawie "do końca" zginać palec, ale od dziś rana mój palec jest coraz większy...
Nie mogę go nawet do końca wyprostować, nie mówiąc o jakimkolwiek zgięciu jest czerwonawy, opuchnięty (napompowany?) i strasznie swędzi...
Na razie wykluczam wizytę u lekarza, ale jeśli do wieczora się nic nie zmieni na lepsze, albo pogorszy - to pewnie pojadę od razu.

Zakładam, że nie jestem uczulona, bo pewnie działoby się już coś bardziej drastycznego
Niemniej jednak zastanawiam się, czemu nagle opuchlizna wróciła i to "z większą mocą" i ew. ile dni może się trzymać?
Gdyby ktoś raczył pomocą, chętnie przyjmę

PS: tak się zastanawiam - czy iść ew. wieczorem do przychodni pełniącej dyżur czy lepiej od razu na pogotowie?
Przyłóż połówkę surowej cebuli. Mniej kiedyś szerszeń użądlił w okolice szyi, po pół godzinie okładu z cebuli zniknęła opuchlizna i ból.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 18:24   #15
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Przyłóż połówkę surowej cebuli. Mniej kiedyś szerszeń użądlił w okolice szyi, po pół godzinie okładu z cebuli zniknęła opuchlizna i ból.
właśnie korzystam z porady, zobaczymy jak będzie

taka_sobie_jedna nie mam, ale chyba dokupię, bo już któryś raz czytam, że jest polecany
mam tylko Entil ukąszenia, który polecili mi w aptece
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 13:07   #16
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: użądlenie szerszenia

Mnie dziś szerszeń uebał-ból niesamowity...
Chciałam wyciągnąć coś z torebki i pach, na początku myślałam,że to osa,ale mama patrzy to szerszeń.
Palec już po 2 minutach zaczął puchnąć,czerwienić się drętwieć,nic nie czułam,całej reki nie czułam. Zaczęłam panikowac, jeszcze facet.który wiózł mnie na pogotowie opowiadał jak on po ugryzieniu siniał i sie dusił. Dostałam 2 zaszczyki na pogotowiu + leki alergiczne i do picia wapno. Na razie nic się nie dzieję, oby juz nic sie nie stało,ale dalej boli.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 18:37   #17
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: użądlenie szerszenia

Szczęście w nieszczęściu ja prawie nic nie pamiętam z użądlenia szerszenia, a raczej trzech na raz w kark Miałam może z 5 lat albo i nie.Pamiętam tylko moment jak uciekaliśmy (z kuzynostwem, jedno z nich oberwało w tyłek a drugie z kolano bodajże, a mnie zaatakowały aż 3 potwory :/ ) i moment w szpitalu, a podobno dużo w międzyczasie się działo ale byłam jeszcze malutka więc chyba nic dziwnego, że nie pamiętam ;p
Jeśli nie jesteś uczulona, to nie powinno się nic dziać, ale mimo wszystko wizyta u lekarza by się przydała
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:13   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: użądlenie szerszenia

zostało żądło w ranie i się paprze.
Albo zostało rozdrapane i doszło do zakażenia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 22:06   #19
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: użądlenie szerszenia

Miałam spotkanie z szerszeniem 3 lata temu. Ugryzł mnie w mały palec, który dość szybko zrobił się grubszy od kciuka. Spuchła cała dłoń, a później lekko opuchła też ręka do łokcia. Piłam wapno, zjadłam Alertec. Pomogło, ale opuchlizna zlazła dopiero po tygodniu tak całkowicie. Będzie dobrze
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 06:02   #20
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: użądlenie szerszenia

Strasznie boję się wszelakiego robactwa a na widok szerszenia dostaję ataku paniki. Kilka razy wleciał mi taki do domu: najpierw uciekałam ja, za mną moje koty. Raz byłam świadkiem, jak szerszeń urżnął kolegę: ręka dosłownie puchła w oczach i to literalnie.

Na miejscu Autorki poszłabym do lekarza, to nie są żarty. Koledze zaaplikowali wtedy jakiś zastrzyk nawet a nie ma uczulenia na jad os/pszczól/...
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 14:04   #21
attena07
Raczkowanie
 
Avatar attena07
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 341
Dot.: użądlenie szerszenia

Mojego kuzyna ugryzło coś w rękę jak zamykał u mnie okno , chciałam to obejrzeć a ten stwierdził że mu nic nie będzie . Jak się okazało drugiego dnia ręka napuchła i od miejsca ugryzienia szła czerwona krecha . Zwolnił się z pracy i pojechał do szpitala , okazało się że wdało się zakażenie . Dostał zastrzyk , receptę na tab. rubafin ? i żel fenistil . Do dziś nie wiem co go użądliło ale mam wyrzuty , a jego dziewczyna śmieje się że więcej do mnie nie przyjdą . Ale teraz tak jest z tym robactwem. Nigdy nie byłam uczulona na jad pszczoły , poszłam na działkę w maliny też mnie coś " uchlało" rękę miałam jak balon co prawda bez takich ekscesów jak mój kuzyn . Niestety po ukąszeniu trzeba zażyć wapno i smarować żelem na ukąszenia ew. tabletkę przeciwalergiczną .
attena07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 09:50   #22
krzysztof80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: użądlenie szerszenia

Nic strasznego przynajmniej dla mnie. Szerszeń użądlił mnie podczas zrywania winogron, bo przypadkom dotknięciem go palcem. ukłucie dość bolesne. Później czułem kujący ból w palcu przez kilka godzin, potem przeszło, żadnego obrzęku ani swędzenia nią miałem. Miałem wcześniej ok 10 użądleń pszczół w tym roku ( jestem pszczelarzem) i faktyczne użądlenie szerszenia jest bardziej bolesne ale opowieści o kilku użądleniach powodujących śmierć to wg mnie poprostu bajki (chyba że ktoś jest uczulony...
krzysztof80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 10:49   #23
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: użądlenie szerszenia

Cytat:
Napisane przez krzysztof80 Pokaż wiadomość
Nic strasznego przynajmniej dla mnie. Szerszeń użądlił mnie podczas zrywania winogron, bo przypadkom dotknięciem go palcem. ukłucie dość bolesne. Później czułem kujący ból w palcu przez kilka godzin, potem przeszło, żadnego obrzęku ani swędzenia nią miałem. Miałem wcześniej ok 10 użądleń pszczół w tym roku ( jestem pszczelarzem) i faktyczne użądlenie szerszenia jest bardziej bolesne ale opowieści o kilku użądleniach powodujących śmierć to wg mnie poprostu bajki (chyba że ktoś jest uczulony...
Zależy gdzie użądli. Głowa i szyja - może być nieciekawie. Zresztą każdy reaguje inaczej, nawet jeśli nie jest uczulony.

Mnie pszczoła żądliła kilka razy i każde użądlenie wspominam inaczej. Jedno w mały palec u stopy, jedno w udo, jedno w palec na ręce - trochę popiekło, trochę poswędziało, delikatnie spuchło, ale można było śmigać, na udzie trochę ciągnęło. Jedno w stopę bardzo spuchło i zrobiło mi "wypukłostopie". Tydzień nie wychodziłam z domu a do kibelka kicałam na jednej nodze. Żadne buty nie pasowały, a stawanie na tę nogę było bardzo bolesne.
O żądleniach osy nawet nie ma co mówić, mały bąbel, trochę swędzenia, jak po większym komarze.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 11:49:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.