Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-02, 21:41   #1
Evos1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Question

Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?


Witam Wszystkich.
Może To Pytanie jak na mój wiek jest banalne i nie potrzebne ale interesuje mnie pewna rzecz. więc zacznijmy od początku...

Moja dziewczyna Ma W ostatnim czasie nie regularne okresy...
10 Kwietnia Moja dziewczyna dostała okres który spóźniał się jej 5 dni...
Okres trwał 7 dni czyli do 17 kwietnia...
22 Kwietnia oraz 28 Kwietnia uprawialiśmy seks bez zapezbieczenia z zakończeniem w środku... Jesteśmy Gotowi Na Dziecko... Ale Chciałbym Się Dowiedzieć jaka jest szansa na to by zaszła w ciąże? owszem okres powinna dostać zaprawde dopiero za kilka/kilkanaście dni... ale interesuje mnie sprawa dni niepłodnych i płodnych...

Z tego co się dowiedziałem to kobieta po okresie ma około 4-7 dni niepłodnych, potem jest 12-14 dni płodnych i do początku kolejnego okresu dni niepłodne... czy to prawda?
Nie został zrobiony jeszcze test ciązowy.... narazie czekamy na okres.... lecz juz teraz chciałbym sie dowiedziec jakie jest prawdopodobieństwo ze właśnie moja dziewczyna będzie w ciąży...
Jestem odpowiedzialny za to co zrobiłem zreszta myśle ze kazdy facet kiedys bedzie chciał być ojcem i każda kobieta matką
dziękuje za wypowiedzi... pozdrawiam gorąco
Evos1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 21:59   #2
blueblueblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 16
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

dni płodnych jest 5. 3 przed owulacją, owulacja, jeden po owulacji. ale cholernie ciężko je wyznaczyć (można albo obserwując śluz + mierząc temp, albo monitoringiem - wtedy wiesz, kiedy owulacja, albo jeszcze testami owulacyjnymi)

szansy nikt ci nie określi. niech się dziewczyna zastanowi, jaki śluz miała w tych dniach - jeśli rozciągliwy, to były to prawdopodobnie dni płodne.

pozdrawiam
blueblueblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 10:14   #3
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

Sam piszesz ze ma nieregularne miesiaczki wiec tutaj nie mozna dokladnie policzyc tego tak jak u kobiet ktore maja regularne. U niej moze sie wszystko przeciagac albo przyspieszac. Moze pomoc obserwacja sluzu, ale tez nie zawsze, bo jak sa stany zapalne to jest to bledna obserwacja.
Poczekajcie na date spodziewanej miesiaczki i jesli sie nie pojawi to zrobcie test.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 18:59   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

Cytat:
Napisane przez Evos1989 Pokaż wiadomość
Ale Chciałbym Się Dowiedzieć jaka jest szansa na to by zaszła w ciąże? (...) lecz juz teraz chciałbym sie dowiedziec jakie jest prawdopodobieństwo ze właśnie moja dziewczyna będzie w ciąży...
prawdopodobieństwa nikt ci nie poda, bo to jest wypadkową zarówno indywidualnych cech twojej dziewczyny (regularność miesiączek, termin owulacji, długość życia jajeczka, gęstość jej wydzielin, siła organizmu i jego zdolność do potrzymania ew. zaplodnionego jaja) i twoich (liczba plemników w spermie zdolnych do zapłodnienia, ich ruchliwość, % "upośledzonych plemników"), a także okoliczności stosunku (który dzień po owulacji).
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 20:51   #5
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

Napiszę tak: jeśli było współżycie - szanse na ciążę są, a co do reszty - trzeba czekać. I tyle.
Przy tak skąpych wiadomościach jakie podałeś na temat cyklu nikt chyba nic mądrzejszego nie wymyśli.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:40   #6
teczowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

ja myślę że pierwsze 6 dni cyklu są bezpieczne, podczas wszystkich może występować miesiączka i 10 ostatnich dni cyklu tuż przed kolejną miesiączką są niepłodne. powiedziałabym na pewno ale u każdego bywa inaczej.
SPOSÓB LICZENIA
1,dzielisz cały cykl przez dwa (jesli jest to cykl 28 dniowy to 28/2=14)
2,od środka cyklu (jeżeli 28 dniowy to 14 dnia cyklu) w jedną i w drugą stronę dodajesz po 5 dni.
3,otrzymujesz 11 dni płodnych. Pozostałe według tego sposobu są niepłodne, ale nie ufaj temu do końca.

29 i 30 dniowy 15dzień cylu jest środkiem
31 i 32 dniowy 16dzień cyklu jest środkiem
33 i 34 dniowy 17 dzień cyklu jest środkiem
teczowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 16:15   #7
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: Czy Moja Dziewczyna Może Być W Ciąży?

Witam.Myślę,że najlepiej będzie jak kupicie test ciążowy lub odwiedzicie ginekologa i sprawa się wyjaśni.Pozdrawiam
Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.