kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 19:32   #1
niezdecydowanastudentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 20

kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?


hej jak myślicie co będzie bardziej korzystnym kierunkiem studiów? Matematyka na Politechnice Krakowskiej czy technologia chemiczna również na tej uczelni? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy? Czy ciężko się studiuje matematyke nie mając w liceum rozszerzenia matmy? poradźcie coś
niezdecydowanastudentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:35   #2
wiem_co_zjem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 31
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

wybierz technologie chemiczną, studia są łatwiejsze, ciekawsze i masz wiecej mozliwosci zawodowych! po matmie najpewniej bedziesz musiala zostac nauczycielka i bez rozszerzonej wiedzy licealnej może być Ci ciężko na tych studiach.
wiem_co_zjem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:48   #3
niezdecydowanastudentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 20
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

słyszałam że łatwiejsze, tylko ja bardzo lubię matematykę, nie sprawia mi trudności, oczywiście na podstawie, bo z rozszerzeniem nie miałam styczności niestety za późno zorientowałam się że matma to coś co mnie kręci. Chemii rozszerzonej uczyłam się w liceum, nawet zdawałam maturę rozszerzoną ale słabo mi poszło. Wydaje mi się że z matmą związane jest wiele możliwości zawodowych, specjalność to finanse i ekonomia, więc można pracować nie tylko jako nauczyciel ale również w biurze, banku itp. Jednak świadomość że nie uczyłam się matematyki rozszerzonej trochę mnie przeraża, gdyż mogę polegnąć już w pierwszym semestrze z drugiej strony chemia nie jest dla mnie bardzo łatwa mimo iż mam zasób wiedzy rozszerzonej i dużo wiem na temat chemii.. Nie umiem podjąć tej decyzji sama. LUDZIE POMÓŻCIE zdania mojej rodziny i znajomych są podzielone, tak jak moje a do jutra muszę podjąć decyzję..
niezdecydowanastudentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 21:24   #4
LiliannaKim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 11
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

Jestem na III roku matematyki, osobiście miałam w liceum matematykę rozszerzoną ale na moim roku są też osoby które miały podstawę i dają radę. Jeśli lubisz matematykę, nie sprawia Ci trudności to wiesz..wszystko zależy od Ciebie U mnie w pierwszym tyg na 1 semestrze było szybkie powtórzenie wiedzy więc osoby które nie miały rozszerzonej matematyki, zorientowały się czego nie miały w liceum i nadrobiły w swoi zakresie. Matematyka jest moim zdaniem fajna i ciekawa tylko trzeba lubić Tak jak już wspomniałam, jestem teraz na III roku, zaczęło nas ponad 2 razy więcej, zostali najwytrwalsi i są w śród nas osoby z matematyką na podstawie z liceum więc jak widzisz, można
LiliannaKim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 21:36   #5
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

wow, podziwiam i zazdroszczę talentów myślę, że oba kierunki są bardzo przyszłościowe i w każdym znajdziesz pracę, osobiście stawiałabym na technologię chemiczną, bo bez rozszerzonej matmy w LO na polibudzie może być jazda bez trzymanki
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 07:13   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:15   #7
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

No nie wiem czy technologia jest taka prosta, szczególnie na PK

To dwa zupełnie różne kierunki! Więc przemyśl co w ogóle chcesz robić w życiu!
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 13:43   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

Moja siostra jest po chemii na PW a koleżanka po technologii chemicznej na PK. Kanał straszny, nie ma roboty, zwłaszcza dla kobiet bo pracodawcy myślą, że dziewczyny zaraz w ciążę zajdą i odejdą na zwolnienie.
Więc chemię i technologię odradzam. Szkoda 5 lat.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:22   #9
lusia135
Przyczajenie
 
Avatar lusia135
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa/Łuków
Wiadomości: 8
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

matematyka i chemia to wydaje mi się, że dwie odmienne rzeczy... po matematyce będziesz miała pracę biurową, a po chemii raczej w laboratorium... studiowałam technologię chemiczną na PW i było ok, choć ja jestem jeszcze z rocznika ze starą maturą na technologii masz przez rok matematykę i semestr czy dwa statystykę. masz też fizykę i mnóstwo chemii w różnych wydaniach - teoretyczną i praktyczną. po technologii chemicznej możesz pracować przy projektach badawczych bądź w laboratorium kontroli jakości. nie jest prawdą, że pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet, bo te zajdą w ciążę. niektórzy wolą pracę z kobietami, bo uważają, że są bardziej sumienne, a inni z mężczyznami, bo nie biorą zwolnień na dzieci.

co do wyboru kierunku to najlepiej posłuchać siebie samego. jeżeli się zdecydujesz teraz na jakiś kierunek, to nie oznacza to, że jak okaże się, że to, to nie jest do końca to, czego chciałaś, to masz możliwość rezygnacji z tych studiów. moja siostra zrezygnowała z biotechnologii po dwóch latach na rzecz ekonomii. i nie żałuje tego
lusia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:03   #10
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

Matematyka jest trudna, ale więcej idzie na tym ugrać.
Dobry uniwerek/polibuda > Matematyka > spec. Matematyka Finansowa i Nauka Aktuarialna > jedziesz.

Może nie wyjść co prawda, ale z pracą w banku w dziale analizy ( konkretny, ciekawy temat ) też problemu nie będzie, fach i zarobki konkretne.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 13:34   #11
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: kierunek studiów: matematyka czy technologia chemiczna?

Też wydaje mi się, że po matematyce są większe możliwości.
Ja skończyłam właśnie specjalność związaną z finansami.
Oczywiście należy również dobrze wykorzystać czas studiów np ucząc się języków obcych, excela, baz danych.
Z tym zapleczem są już spore szanse na znalezienie pracy.
Jeśli będziesz dużo pracować to nawet po poziomie podstawowym dasz sobie radę.
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.