Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-06, 15:39   #1291
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki alkaxy Mam 3 gulki a przezywam jakbym miała całą twarz zasypaną
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:05   #1292
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

czesc dziewczyny jestem tu nowa mam nadzieje ze mnie przyjmiecie udzielam sie czynnie na watku o tradziku ogolnie jedna z wizazanek polecila mi zrobic sobie na moje strasznie duze przebarwienia potradzikowe kwaszenie salicylowe..przeczytalam dosc sporo z tego watku ale wysztkie robicie same stezenia tego kawasu a ja sie starsznie boje sama kombinowac bo znam swoje mozliwosci... czego sie nie chyce to zepsuje... i ogolnie bardzo bym chciala zrobic soobie to kwaszenei bo nie moge zyc z moimi plamami ktore zrobil mi na twarzy gronkowiec..... i mam pytanie czy gotowe kwasy dostepne na allegro beda sie nadawac?? zastanawiam sie nad kupnem
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=907370170
czy moze mi ktoras z was specjalistki powiedziec czy na pierwszy raz sie nada"?? aaaa i czy po tym kwasie jest wysyp?? bo powiem szczerze ze ten gronkowiec tak mi zniszczyl psychikie ze jakby mi teraz cos wyskoczylo to chyba wpadalabym w depresje niczego sie tak nie boje jak nawrotu...(( i w ogole jak uzywas sie tego kwasu. Dziewczyny pomozcie bo jestem zielona z tego tematu a nie chcialabym zrobic sobie krzywdy
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:16   #1293
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wydaje mi się, że wysyp jest tylko wtedy, kiedy w głębszych warstwach skóry są jeszcze "niewyklute" stany zapalne i wtedy peeling je wyciąga na wierzch. Jeśli powodem twojego trądziku był gronkowiec i zmagasz się tylko z bliznami i nie masz żadnych wyprysków nie powinnaś mieć wysypu. Poza tym to wysyp to kwestia dosłownie kilku dni, jak ja siebie zobaczyłąm z wysypem to myślałam, że padnę i nie wstanę bo tylu pryszczy to nie miałam na twarzy od kilku lat ale zeszły w dosłownie 2-3 dni.
Na twoim miejscu nie kupowałabym tego kwasu z allegro. Nie masz podanego stężenia ani pH no nic nie ma, poza składem jakościowym i to może być 5% kwasów a może być 30%. Ogólnie dla mnie ten produkt wygląda podejrzanie. Jeśli naprawdę czujesz się aż tak zielona to poszukaj sobie na allegro ampułek Clareny. Gdzies tu na forum powinny być o nich opinie. Wydaje mi się, że Clarena nie ma akurat ampułek z kwasem salicylowym, ale na dobrą sprawę kwas salicylowy nie jest najlepszym kwasem na przebarwienia, tu by chyba nawet bardziej nadawał się migdałowy lub glikolowy.
Powodzenia !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 21:15   #1294
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hym ja sie chyba nie zgodze - kwas salicylowy to chyba najlepszy kiler na przebarwienia, jak na razie to on dziala skutecznie ( zluszcza).
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 08:38   #1295
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

kalaaga jeśli chcesz mieć pewność co do stężenia i boisz się zaczynać z mocnym kwasem, spróbuj żelu saliderm - można go kupić w aptece bez recepty
ma tylko 10% wiec jest delikanty a i dla portfela niewielka strata
ja sie na razie nim smaruje, bo moja twarz łuszczyła sie mocno już po 2% więc nie chciałam zaczynać z mocniejszymi

co do wysypu - u mnie rzeczywiście jakieś krostki wychodziły, ale to tak jakby skóra sie złuszczała i odsłaniała to, co było pod spodem, głównie był to zaskórniki, które po prostu sie zdrapywały, jakieś czerwone krostki z ropą też znikały szybko, w ciagu paru dni
co do przebarwień to nie wiem - smaruje kwasem bliznę po wielkiej kroście na policzku i mimo sporego łuszczenia jest wyraźny czerwony ślad ciągle
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:21   #1296
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
hym ja sie chyba nie zgodze - kwas salicylowy to chyba najlepszy kiler na przebarwienia, jak na razie to on dziala skutecznie ( zluszcza).
A ja gzieś tu czytałam, że jest najlepszy na zaskórniki i trądzik. Jeśli jeszcze byłby najlepszy na blizny to już można by go uznać za najlepszy kwas w ogóle No i mnie nie złuszcza ale na razie używam tylko 15% ale na plecy i dekolt niemal co 2 dzień i grubą warstwę. Za to migdał złuszczał mnie bez problemu. Jak widać u każdego jest trochę inaczej z tymi kwasami.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:20   #1297
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
kalaaga jeśli chcesz mieć pewność co do stężenia i boisz się zaczynać z mocnym kwasem, spróbuj żelu saliderm - można go kupić w aptece bez recepty
ma tylko 10% wiec jest delikanty a i dla portfela niewielka strata
ja sie na razie nim smaruje, bo moja twarz łuszczyła sie mocno już po 2% więc nie chciałam zaczynać z mocniejszymi

co do wysypu - u mnie rzeczywiście jakieś krostki wychodziły, ale to tak jakby skóra sie złuszczała i odsłaniała to, co było pod spodem, głównie był to zaskórniki, które po prostu sie zdrapywały, jakieś czerwone krostki z ropą też znikały szybko, w ciagu paru dni
co do przebarwień to nie wiem - smaruje kwasem bliznę po wielkiej kroście na policzku i mimo sporego łuszczenia jest wyraźny czerwony ślad ciągle
DZIEKUJE Wam kochane za odpowiedz) pwiedzicie mi czy ten saliderm zel bedzie dzialal podobnie jak atrederm?? bo kurcze tak sie balam tego kwasu ze zaytalam sie w aptece o cos na zluszczznie to nie uierzycie zalecila mi benzacne lubewntualnie atrederm ( benzacne to juz w ogole paranoja coon ma wspolnego ze zluszczaniem!!) wiecmoze nie ebde kupowactego atrederemu tylko ten saliderm tylko powiedzicemi jak tego uzywac jak czesto?? i jak zacznie mi sie zluszczanie to samrowac jakims natluszczaczem??
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 12:55   #1298
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Benzacne zupełnie odpada ! Ale widzę, że wiesz. Atrederm chyba by się nadał, ale moja wiedza o retinoidach jest niemal zerowa.
Odnośnie salidermu sprawdź np na skórze za uchem czy nie masz uczulenia. Jak po 24h wszytko będzie ok możesz nałożyć na twarz na kilka minut a potem zmyć. Po zmyciu salidermu posmaruj się czymś tłustym/ochronnym. Stosuj około 2 razy w tygodniu stopniowo zwiększając czas aplikacji. Pamiętaj o filtrach a poza tym smaruj czym ci wygodnie/według potrzeb skóry, byle nie było to nic matującego.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:05   #1299
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Benzacne zupełnie odpada ! Ale widzę, że wiesz. Atrederm chyba by się nadał, ale moja wiedza o retinoidach jest niemal zerowa.
Odnośnie salidermu sprawdź np na skórze za uchem czy nie masz uczulenia. Jak po 24h wszytko będzie ok możesz nałożyć na twarz na kilka minut a potem zmyć. Po zmyciu salidermu posmaruj się czymś tłustym/ochronnym. Stosuj około 2 razy w tygodniu stopniowo zwiększając czas aplikacji. Pamiętaj o filtrach a poza tym smaruj czym ci wygodnie/według potrzeb skóry, byle nie było to nic matującego.
dziekuje za odpowiedz) a jakdlugo trzymac na twarzy ten saliderm??
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:53   #1300
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy w spirytusie salicylowym mi się nie rozpuścił
Szkoda Chciałam zrobić sobie 30% najpierw, na plecy, zrobiłam to na podstawie obliczeń quleczki (;*) tyle, że, dwa razy więcej kwasu salicylowego by wyszło 30%.
Czyli 2 ml kwasy na 5 ml spirytusu salicylowego
zamiast 1 ml kwasy na 5 ml spirytusu salicylowego
Pomieszałam, wstrząsałam i dałam do lodówki. Patrzę, za 2h, a tam kryształy. Dodałam trochę spirytusu, rozpuściło się prawie, za 1h znów kryształy.
Potem znów trochę dodałam spirytusu salicylowego, a dziś rano patrzę i też kryształy. Stężenie już chyba powinno być baardzo małe.
Co robię nie tak?
Chyba jednak będe musiała zrobić na zwykłym spirytusie, mama powiedziała, że mi może kupi
Może spróbuj podgrzać lekko mieszaninę, to zwiększy rozpuszczalność Kryształy wytrąciły się prawdopodobnie dlatego, że wstawiłaś spirytus do lodówki.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:21   #1301
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witam, witam!
to pierwsza moja wiadomosc na wizazu - chcialam sie przylaczyc do watku
juz od jakiegos czasu interesuje sie biochemia urody i eksperymentuje z roznosciami.
ostatnio nawiazalam romans z kwasami i po wstepnych procedurach przyzwyczajania buzki tonikiem z salicylowym i mlekowym, postanowilam zaszalec z peelingiem.
zrobilam peeling kwasem salicylowym na spirytusie, 25% i nie widze zadnego podraznienia ani luszczenia, chociaz minely juz 3 dni. wiem, ze kwasy sa kaprysne i czasem skora w ogole nie reaguje, ale zastanawiam sie czy nie powtorzyc peelingu jeszcze raz.
nacieram sie obficie maceratem brzozowym, moze to przez to twarz nie chce sie obdzierac?
ah, i jeszcze jedno pytanie - czy ktoras z Was zauwazyla zmiane na lepsze po stosowaniu kwasu salicylowego na plytkie ubytki naskorka. chodzi mi o takie, co to czasem sie przytrafiaja, jak nieumiejetnie sie chce pozbyc zaskornika np. zdziera sie kawalek naskorka i potem zostaje czerwona plama. bede wdzieczna za odpowiedz.
pozdrawiam
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 18:04   #1302
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy spirytus po zmieszaniu z kwasem trzeba podgrzać..może dlatego mnie nie ruszył...
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:10   #1303
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

selene chyba tylko po to aby kwas sie rozpuscił.. mysle ze nie w tym problem..
moze wydaje ci sie ze cie nie ruszył

chciałabym zapytac.. obliczyłam ze na 10 g salipegu
7,4 kwasu (niescisniety) + 5,52 pegu na 40%
chciałabym tylko zapytac o potwierdzenie bo juz z takim stezeniem to nie zarty
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:32   #1304
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz) a jakdlugo trzymac na twarzy ten saliderm??
Krótko, 3-4 minutki a potem zwiększać o tyle ile uznasz za stosowne. Wiadomo, że jak te 3-4 minutki nie zrobią absolutnie nic to na następny raz możesz zrobić np 10 minut. Jeśli efekty będą zauważalne to zwiększysz tylko o 1-2 minutki.
Te 3-4 minutki najpewniej niewiele zdziałają, ale uważam, że dla osoby z zerowym doświadczeniem w kwasach taka asekuracja jest wskazana na początek.
Lepiej żeby zabieg był za słaby niż potem płakać, że poparzyło się skórę.

Mini, jaką masz gęstość(ciężar nasypowy) kwasu?

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2010-02-08 o 18:34
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:46   #1305
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

robiłam to pod kwas z naturalis ale moj z mazidel 0,63 g/cm3
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:08   #1306
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Widzę że znów temat nasypu jest więc podciągne pytanko
Kwas salicylowy z Mazideł 0.63 na spirycie 7 ml :
Czy 1.3 ml kwasu ubitego w strzykawce (nie zmieniałam nasypu w kalkulatorze wic został 1.44 ) plus 5.6 ml spirytu to peeling 30 % ?????
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:14   #1307
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

yy ale to glupie ;/
teraz zrobiłam na kalkulatorze.. na 10 ml..
peg 1,09g/ml wpisałam 60%
kwas sali.. 0,63g/ml i wpisałam 40% (i tu pytanie czy dobrze? jesli chce otrzymac 40% kwas)
wyszło.. pegu 9.8859713359138
kwasu 0.11402866408620152
cos mało ;/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:18   #1308
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Może spróbuj podgrzać lekko mieszaninę, to zwiększy rozpuszczalność Kryształy wytrąciły się prawdopodobnie dlatego, że wstawiłaś spirytus do lodówki.
dzięki za odp. Już mam spirytus, więc mam nadzieję, że się uda. Czyli raczej nie wstawiać tego do lodówki? : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:38   #1309
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Krótko, 3-4 minutki a potem zwiększać o tyle ile uznasz za stosowne. Wiadomo, że jak te 3-4 minutki nie zrobią absolutnie nic to na następny raz możesz zrobić np 10 minut. Jeśli efekty będą zauważalne to zwiększysz tylko o 1-2 minutki.
Te 3-4 minutki najpewniej niewiele zdziałają, ale uważam, że dla osoby z zerowym doświadczeniem w kwasach taka asekuracja jest wskazana na początek.
Lepiej żeby zabieg był za słaby niż potem płakać, że poparzyło się skórę.

Mini, jaką masz gęstość(ciężar nasypowy) kwasu?
slicznie dziekuje za odpowiedz jak w koncu dostane saliderm to go wlasnie tak zastosuje ( niestety bylamw kilkua aptekach i nie maja go na stanie)))))) mam nadzieje ze te moje przebrzydle slady w koncu zejda i bede mogla sie cieszyc ladna buzka
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 19:56   #1310
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
dzięki za odp. Już mam spirytus, więc mam nadzieję, że się uda. Czyli raczej nie wstawiać tego do lodówki? : )
Nie, nie trzeba Niektóre dziewczyny robią sobie roztworu na zapas i nie trzymają go w lodówce, jedynie powinien być zakręcony i trzymany w ciemnym miejscu (jakiejś szafce).

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Czy spirytus po zmieszaniu z kwasem trzeba podgrzać..może dlatego mnie nie ruszył...
Nie trzeba - natomiast na forum LU spotkałam się z opinią, jakoby nakładany na ciepło miał mocniejsze działanie. Z całą pewnością podgrzanie rozpuszczalnika pomaga w rozpuszczeniu kwasu, zwłaszcza przy dużych stężeniach (rzędu 30%).
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 20:17   #1311
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
yy ale to glupie ;/
teraz zrobiłam na kalkulatorze.. na 10 ml..
peg 1,09g/ml wpisałam 60%
kwas sali.. 0,63g/ml i wpisałam 40% (i tu pytanie czy dobrze? jesli chce otrzymac 40% kwas)
wyszło.. pegu 9.8859713359138
kwasu 0.11402866408620152
cos mało ;/
No patrz, a mi jakimś cudem wyszło 5.3 ml.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2010-02-08 o 20:20
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:00   #1312
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Nie trzeba - natomiast na forum LU spotkałam się z opinią, jakoby nakładany na ciepło miał mocniejsze działanie. Z całą pewnością podgrzanie rozpuszczalnika pomaga w rozpuszczeniu kwasu, zwłaszcza przy dużych stężeniach (rzędu 30%).
Dziękuję..bo juz zwątpiłam jak przeczytałam posta że ktoś tam podgrzewał, a ja nałozyłam 45% na spirycie na twarz i nic nie dał więc myslałam że może dlatego że sie nie rozuścił to się nie wchłonął.
Ale mimo to nie spróbuję 45% jeszcze raz..boję się . Na 30 zostanę
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:07   #1313
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Widzę że znów temat nasypu jest więc podciągne pytanko
Kwas salicylowy z Mazideł 0.63 na spirycie 7 ml :
Czy 1.3 ml kwasu ubitego w strzykawce (nie zmieniałam nasypu w kalkulatorze wic został 1.44 ) plus 5.6 ml spirytu to peeling 30 % ?????
Tak
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:12   #1314
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tak
Super , bo nie byłam pewna jak kombinować z tym kalkulatorem , czy zmieniać nasyp i łyżeczką czy ubijać w strzykace, ale jakoś jak ubiję to mam wrażenie że jakoś dokładniej , bo na łyżeczkę się moża nabrać różnie
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:00   #1315
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
selene chyba tylko po to aby kwas sie rozpuscił.. mysle ze nie w tym problem..
moze wydaje ci sie ze cie nie ruszył

chciałabym zapytac.. obliczyłam ze na 10 g salipegu
7,4 kwasu (niescisniety) + 5,52 pegu na 40%
chciałabym tylko zapytac o potwierdzenie bo juz z takim stezeniem to nie zarty
Wyszło mi, że jak tak wymieszasz to będzie 43% ale ja mam PEG z naturalisa i on ma gęstość 1,09. Gdzieś w tym temacie widziałam inną gęstość PEGu, większą. Licząc z większą gęstością na pewno wyjdzie 40% a nawet mniej.

Z moich obliczeń, żeby otrzymać 10g (łatwiej mi liczyć na 10g niż 10 ml) Potrzeba 6,35 ml kwasu (0,63g/ml) i 5,5 ml PEGu (1,09 g/cm) .
Któraś z nas pewnie ma złą gęstość PEGu ale to już nieistotne, jak się zawsze robi ten sam błąd, to prawie jakby go nie było Za każdym razem robi się proporcjonalnie do kilku procent za dużo lub za mało, względem tego co sobie wymyśliliśmy. Poza tym przy odmierzaniu strzykawką też powstają błędy, nigdy nie będzie jakoś super dokładnie.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:18   #1316
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

coldold. dzieki ci za pomoc.. nie potrzebnie sie złoscisz.. zrobiłam identycznie jak ty a jakims cudem wyszło cos innego
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:28   #1317
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
coldold. dzieki ci za pomoc.. nie potrzebnie sie złoscisz.. zrobiłam identycznie jak ty a jakims cudem wyszło cos innego
Coooo osz Ty, ja się w ogóle nie złoszczę i nie w taki tonie miała być ta wiadomość. Wystarczyło dać uśmieszek na końcu i pewnie zupełnie inaczej by wyglądało, co?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:32   #1318
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

pewnie tak zrozumiałam troszke inaczej.. mimo wszytko dziekuje
juz teraz bede wiedziała ze dobrze robie..
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:14   #1319
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ludzi z zachodniopomorskiego salicyl nie rusza Moja koleżanka ma ogromne problemy z cerą , ma straszne przebarwienia i gule na linii szczęki i szyji . Zrobiła salicyl na spirycie 30% i nic...później powtórzyła na następny dzień i broda jest tylko brązowa . Czy może mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy może ona równolegle z kwasami uzywać maść na przebarwienia . Poleciłąm jej krem nagietkowy bo to delikatne raczej jest chyba , a ona chce sięgnąć po cięższy kaliber i boję się że sobie kuku zrobi , ale nie wiem czy mam rację ...
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:34   #1320
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zadam i tu moje pytanie

Mam już spirytus ! I kwas też już od dawna czeka, więc w piątek robię sobie peeling, na początek 20%. Wcześniej używałam 2% olejku.
A czy po takim peelingu skóra jest przesuszona? Wiem, że się łuszczy (lub nie :<), ale jak już tak skóra zejdzie, jest już normalna, to jest przesuszona? Wiem, że trzeba nawilżać, ale czy ten "susz" nie będzie silniejszy? Boje się, że jak mi się skóra potem przesuszy, to znów zaczną wyskakiwać pryszcze :<
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.