PNJA -pytanie do studentek anglistyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 16:22   #1
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139

PNJA -pytanie do studentek anglistyki


Tak jak w temacie, doradźcie jak się przygotować do egzaminów PNJA.Studia dopiero zaczynam,ale ten rok będzie dla mnie bardzo ważny i zależy mi na możliwych ocenach końcowych. Nastawiam się na intensywną pracę, co łatwe i przyjemne może nie być.
Napiszcie jakie macie sposoby na przygotowanie do egzaminów.Słyszałam,że najgorsza jest gramatyka.
Wiem,powinnam napisać w wątku o anglistyce, ale to wyjątkowo ważne, więc liczę na jakieś porady
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 16:32   #2
missnovocaine
Raczkowanie
 
Avatar missnovocaine
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 413
Dot.: PNJA -pytanie do studentek anglistyki

uczyć się na bieżąco, intensywnie pracować jeśli chodzi o słuchania - to w domu sobie możesz robić, jest tyle książek do ściągnięcia w internecie od razu z płytkami. no i pościągaj coś sobie - słuchaj, czytaj, rób zadania. najlepiej ściągaj książki na poziomie CAE i CPE, ja na 1 roku w nkjo robiłam na zajęciach ćwiczenia z takich książek. może być trudno na początku ale przyzwyczaisz się i osłuchasz. co do gramatyki to pewnie chodzi o opisową, u mnie to było nazywane fonologią i jeśli o nią chodzi to nad nią najwięcej siedziałam i też na bieżąco i się opłaciło zdałam bez problemów. bo jeśli chodzi o zwykłą gramatykę to jest to gramatyka praktyczna - wiadomo czasy itp. są osobne książki z samą gramatyką też na różnych poziomach także poszukaj sobie książek [najlepiej poszukaj w wątkach związanych ze studiami filologicznymi]
__________________

studentka III roku filologii angielskiej UMCS
missnovocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 20:33   #3
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: PNJA -pytanie do studentek anglistyki

Ja się nigdy nie uczyłam specjalnie pod PNJA. Do tego egzaminu nie da się po prostu przygotować na tydzień przed- pracuje się na niego przez cały rok na poszczególnych zajęciach PNJA. Postaraj się dobrze przygotowywać na zajęcia a w czerwcu pójdziesz na egzamin z tym, co zostało w głowie po roku. W trakcie studiów sama ocenisz, co idzie Ci najlepiej, a co gorzej i ewentualnie wtedy będziesz poświęcać czemuś więcej czasu.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:36   #4
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: PNJA -pytanie do studentek anglistyki

niekoniecznie wystarczy praca na zajęciach - ja na przykład miałam na egzamin przygotować słownictwo z określonej książki we własnym zakresie, na zajęciach każda grupa robiła co innego. ale prawdą jest to, że nie ma opcji przygotowania się tydzień przed i zdania na 5. codziennie pół godziny/godzina i nie będzie mocnych na Ciebie
pamiętaj, żeby słownictwa nie uczyć się osobno, tylko w frazach - łatwiej zapamiętać znaczenie i zastosowanie. poza tym - tylko praktyka w ramach egzaminu ustnego - może znajdziesz kogoś z grupy/roku, z kim mogłabyś spotkać się na godzinę lub dwie w tygodniu i po prostu rozmawiać po angielsku. wtedy nawzajem moglibyście/mogłybyście wyłapywać błędy, podpowiadać słownictwo itp.
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:34   #5
Semifredo
Raczkowanie
 
Avatar Semifredo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 152
Dot.: PNJA -pytanie do studentek anglistyki

też sie nigdy nie przygotowywałam jakoś do PNJA, jak się pracuje dobrze na gramatyce i komunikacji to nie ma się problemu ze zdaniem
Semifredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.