Nivea - krem nawilżający a mój problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 14:26   #1
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71

Nivea - krem nawilżający a mój problem.


http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-mez...krem-do-twarzy



Witam na początku podałem link do kremu którego używam do nawilżania twarzy 2x dziennie . Z rana i wieczorem. Chciałem się zapytać czy jest on ok ??

Ogólnie mam podrażnioną twarz mianowicie mam zaczerwienioną ją na kościach policzkowych - piecze mnie a czasem lekko zaswędzi. Co z tym zrobić ? Macie na to sprawdzone sposoby bo brzydko to wygląda :/
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:40   #2
Maciekk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 71
Dot.: Nivea - krem nawilżający a mój problem.

Odpowie ktoś ?
Maciekk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 20:34   #3
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Nivea - krem nawilżający a mój problem.

Średni, są lepsze.
Na podrażnienia - powiem z damskiego punktu widzenia, na pięlęgnacji męskiej się nie znam - najlepszy aloes, do nawilżania oleje.

A co do szczegółów, to musisz napisać więcej, czy masz cerę tłusta/suchą/wrażliwą/mieszaną/naczynkową. No i z czego się biorą zaczerwienienia? Podrażnienia, czy raczej sucha skóra?

Skład kremu: Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Distarch Phosphate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Cocoate, Methylpropanediol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, Alumina, Silica, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Limonene, Parfum

Nie znam dobrze na składach, ale to co widzę, to gliceryna zaraz na początku- może zapychać, ale jak nie masz skłonności to zatrzymuję wodę w skórze, tzn. nawilża, jakiś silikon, Cetyl Alcohol, Panthenol (prowitamina B5), Tocopheryl Acetate (wit E) -nawilżają, jednak mało tu składników pięlęgnacyjnych. Titanium Dioxide - to pewnia ta ochrona w postaci filtru, konserwanty, stabilizatory, perfum. Polecam poszukać bardziej naturalnych kosmetyków, a przede wszystkim z większą ilością substancji aktywnych, pielęgnacyjnych ; )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.