Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 12:01   #1
KtoTo
Przyczajenie
 
Avatar KtoTo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26

Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne


Hej, mam od niedawna maszynę do szycia Łucznik Diana 417 i próbuję ją rozgryźć do końca. Moim problemem jest ustawienie ściegów elastycznych.
http://www.lucznik.info/public/galle...83c6bdae70.jpg
W instrukcji pisze: "Aby wybrać ściegi elastyczne (1-10 z dolnej linijki) koniecznie trzeba najpierw ustawić pokrętło długości ścieku na pozycje +1-10-
Robię wszystko wg. instrukcji i nic, tak jakby ściegi elastyczne nie istniały.
Może ktoś z Was wie jak ustawić te ściegi i jest w stanie mi pomóc?
__________________
KtoTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:00   #2
justyszorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

najprawdopodobniej potrzebna Ci będzie igła podwójna właśnie to samo odkryłam przy mojej maszynie Kinga 2011 z która też się dopiero zapoznaje
justyszorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:49   #3
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

na pewno działa
przeczytal jeszcze raz co sama napisalas

pierwsze pokretlo - wybierasz numer sciegu (ale zwroc uwage ze tam masz 2 razy nr 1, 2 razy nr 2, 2 razy nr 3)

teraz na drugim pokretle, tam gdzie sie ustawia dlugosc sciegu musisz dac 1-10 czyli to co masz na czerwono

napisze inaczej:
masz 20 sciegow (wzory obok pokretel)
jak chcesz wlaczyc pierwsze 10 to pierwsze pokretlo wybierasz numer, a drugie pokretlo mozesz ustawic na czarne cyferki

jak chcesz kolejne 10 (w tym wypadku elastyczne) to zwroc uwage ze ich numery sa w koleczkach - pierwsze pokretlo nr sciegu, drugie na cyferki czerwone

napisz czy sie udalo
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:36   #4
KtoTo
Przyczajenie
 
Avatar KtoTo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość

jak chcesz kolejne 10 (w tym wypadku elastyczne) to zwroc uwage ze ich numery sa w koleczkach - pierwsze pokretlo nr sciegu, drugie na cyferki czerwone

napisz czy sie udalo
No dokładnie tak pisze w instrukcji i tak też robię.
Na pierwszym pokrętle ustawiam numer ściegu, który chcę, a drugie pokrętło ustawiam na +1-10- (to co jest na czerwono).
Według instrukcji to powinno wystarczyć, aby uruchomić ścieg elastyczny, jednak w praktyce tak się nie dzieje




http://www.galerialucznik.pl/userdat...74bf011cf3.jpg
dokładnie tak wygląda maszyna
__________________

Edytowane przez KtoTo
Czas edycji: 2012-02-08 o 21:38
KtoTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:00   #5
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

ale co sie dzieje jak tak ustawisz? maszyna w ogole nie reaguje? a te pierwsze 10 scigow normalnie szyje? nie umiem ci pomoc, promonuje moze napisac maila do lucznika? moze ktos ci cos odpisze?
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:18   #6
KtoTo
Przyczajenie
 
Avatar KtoTo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 26
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

Kiedy tak ustawiam to maszyna szyje normalnymi ściegami (te z pierwszej dziesiątki). Maszyna już i tak raz była w serwisie, bo nie można było wyciągnąć nici dolnej. A teraz kolejny problem... A może faktycznie potrzebna jest podwójna igła?
__________________
KtoTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:05   #7
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

Cytat:
Napisane przez KtoTo Pokaż wiadomość
Kiedy tak ustawiam to maszyna szyje normalnymi ściegami (te z pierwszej dziesiątki). Maszyna już i tak raz była w serwisie, bo nie można było wyciągnąć nici dolnej. A teraz kolejny problem... A może faktycznie potrzebna jest podwójna igła?
Dokładnie tak. Do ściegu elastycznego potrzebna jest podwójna igła, która zazwyczaj jest dołączana do wyposażenia maszyny.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 10:54   #8
mama_33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

witam, czy rozwiazalas swoj problem z maszyna??? bo mam to samo..kupialm lucznik lidia 2016 i nie moge wlaczyc elastyznych??? czy podwojna igla pomogla??
mama_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 14:33   #9
Pultinka
Przyczajenie
 
Avatar Pultinka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Angry Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

cześć dziewczyny
ja właściwie nie na temat ściegów ale ogólnie chciałam wszystkim powiedzieć o bublu jakim jest maszyna łucznik diana 417 i o traktowaniu klientów przez tę firmę.
Maszynę dostałam na urodziny od mamy. przez pierwsze pół roku sporadycznego używania sprawowała się ok. jednak jak zaczęłam szyć coraz częściej i więcej to sie zaczęła "zabawa". łącznie przez rok maszyna była 6 razy w autoryzowanym serwisie. Najpierw szlag trafił pasek, potem igły się łamały na bębenku aż w końcu szlag trafił całą igielnicę po wykorzystaniu wszystkich kuponów gwarancyjnych poszłam do sklepu żeby mi ten bubel na nową wymienili lub oddali pieniążki ale oni mnie odesłali do firmy Łucznik. Maszyna była ciągle na gwarancji. Zrobiłam jak mi kazano i zwróciłam się do firmy Łucznik. Maszyna pojechała do Radomia. Po ok miesiącu wróciła niby naprawiona jak się domyślałam bo ani pisma przewodniego nie raczyli wyskrobać. wcale nie chodziło mi o żeby enty raz mi ją naprawiali! wkurzyłam się niemiłosiernie bo jakbym chciała żeby mi ją serwisowali kolejny raz to zaniosłabym ją tam gdzie zawsze i po tyg można było ją odebrać a nie trzymać miesiąc dla głupiej naprawy szajsu. Oczywiście maszyna dalej klekocze, zacina sie, przepuszcza sciegi, łamie igłę na bebenku. szkoda słów. poszła na śmietnik. Na moją skargę nawet nie zareagowali. Nigdy ale to przenigdy już nie kupię nic tej firmy.
Pultinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 22:15   #10
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Maszyna Łucznik - ściegi elastyczne

Rozumiem i łączę się w bólu. Mój łucznik się spalił. Do silnik się zasmrodził i już nie ruszyło dziadostwo. Zgrzane to cholerstwo jest w plastiku i nic z tym nie zrobisz. Miał już 2 lata, więc nie było co reklamować. Wtedy naprawdę nie nadużywałam maszyny.
Łucznika kupiłam tylko dlatego, że moja babcia ma. Tylko ona ma takiego co ma z 50 lat i nie był w Chinach robiony!
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-21 23:15:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.