Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-26, 14:33   #4141
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Umowa była ustna.
Zapłata nastąpiła po zaakceptowaniu projektu.
Architekt miał dodatkowo zapłacone za załatwienie wszystkich spraw w urzędzie miasta.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 14:38   #4142
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Umowa była ustna.
Zapłata nastąpiła po zaakceptowaniu projektu.
Architekt miał dodatkowo zapłacone za załatwienie wszystkich spraw w urzędzie miasta.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawa jest o wiele trudniejsza ale nie trzeba załamywać rąk. Ktoś był przy tym jak się umawialiście na konkretne kwoty?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 08:30   #4143
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Umowa była ustna.
Zapłata nastąpiła po zaakceptowaniu projektu.
Architekt miał dodatkowo zapłacone za załatwienie wszystkich spraw w urzędzie miasta.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na przyszłość,nigdy ale to nigdy nie umawiaj się ustnie. Wszystko trzeba spisać i to bardzo dokładnie bo umowa chroni wasz tyłek. Strasznie naiwnie się zachowaliście.
No ale nic, czasu się nie cofnie, musicie coś teraz wymyślić. Co architekt powiedział po odrzuceniu projektu? Jakie były jego argumenty, żebyście jednak mu zapłacili? W ogóle dlaczego się na to zgodziliście?
Ja bym poszła do niego i zażądała zwrotu kasy za projekt z racji tego, że w obowiązku architekta jest zrobienie projektu zgodnego z warunkami zabudowy. Po to inwestor zatrudnia profesjonalistę, żeby ten zrobił taki projekt jaki na danej działce może stanąć. Architekt jest też po to, że jak wy laicy przychodzicie do niego z chęcią budowy czteropiętrowego bloku w kształcie liścia, on musi wylać wam kubeł zimnej wody na głowę i uświadomić, że na tej działce się nie da bo warunki zabudowy, plan zagospodarowania przestrzennego, warunki ukształtowania terenu czy jakiekolwiek inne uniemożliwiają budowy takiego dziwadła. A nie wy przychodzicie a on nie sprawdza nic, tylko mówi ok a potem z was kasę ściąga a wy się na to godzicie.

Ja jestem bezczelna i walczę o swoje. Nastraszyłabym troszkę tego pana, że będę walczyć o rekompensatę czy coś w tym stylu.
No i współpracę zakończcie.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-04-27 o 08:32
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 15:06   #4144
nektarynka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co myślicie o takim wykończeniu elewacji ?
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-10 o 08:35 Powód: reklama
nektarynka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 22:03   #4145
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez nektarynka12 Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim wykończeniu elewacji ?
xxx
słaba reklama. a elewacja po prostu okropna.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-05-10 o 08:35 Powód: reklama w cytacie
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 14:59   #4146
nektarynka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
słaba reklama. a elewacja po prostu okropna.
Chodziło mi o kolorystykę, przeszukuje wiele stron i znalazłam coś takiego
nektarynka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 15:12   #4147
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez nektarynka12 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o kolorystykę, przeszukuje wiele stron i znalazłam coś takiego
Kolorystyka rodem z Santorini. Nie znam ani jednego polskiego miasta, w które taka elewacja estetycznie by się wpisała.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-29, 07:31   #4148
niusia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Domek ładny, niewielki. Bardzo mi się podoba. Przy takim metrażu myślę, że możesz skorzystać z dopłat MdM. To oszczędność nawet kilkudziesięciu tysięcy zł, wiem bo sama skorzystałam. Jak nie wiesz jak załatwić dopłatę, to zerknij tutaj xxx. Wszystko wytłumaczone krok po kroku. Życzę powodzenia.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-30 o 09:08 Powód: Link.
niusia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 11:16   #4149
costakiego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Zastanawiam się nad budową domu o jakimś niekonwencjonalnym wyglądzie. Podoba mi się taki projekt xxx ale zastanawia mnie temat odprowadzenia wody z dachu, będzie ona lecieć po elewacji niszcząc ja?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-13 o 09:34 Powód: wstaw zdjecie - reklama
costakiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 14:38   #4150
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez wawa50 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym projekcie z DOM.PL?

https://pracownia-projekty.dom.pl/mo...iskowym_ce.htm
Kuchnia jest bardzo mała, nie ma miejsca na wysoką zabudowę, a spiżarni w projekcie nie ma - problem z przechowywaniem zakupów. W ogóle ta połączona "przestrzeń otwarta" na parterze ma głównie maskować ciasnotę, bo gdyby wydzielić salon, kuchnię i jadalnię ścianami, to w tych pomieszczeniach nie dałoby się obrócić. Kominek w salonie umieszczony tak, że nie da się go wygodnie podziwiać (więc jaki ma on cel?). W wiatrołapie rozbiorą się naraz góra dwie osoby, reszta będzie stać w progu i robić przeciąg.
Na piętrze - idiotyczny schowek szeroki na 1,5 m i zbędny "salonik" w ciemnym holu bez okien. Nikt tam nie będzie siedział. "Salonik" zabudowałabym jako schowek, a schowek zlikwidowała i poszerzyła łazienkę. W pokojach dziecięcych jedno dziecko ma okno tylko od wschodu - popołudniami będzie w nim ciemno i posępnie, na pewno źle do obrabiania zadań domowych. Garderoby są pod skosami poniżej wysokości 1,9 m, więc da się do nich wstawić max. po dwie komody. Chyba zbędny luksus wydzielać je ściankami i nazywać "garderobą". A wysokich szaf to prawie nie ma tam gdzie wstawić. Łazienka na piętrze niby ma okno dachowe, a na wizualizacjach elewacji go nie widać.
No i ten garaż. Po co komu garaż przyklejony do budynku, jeśli nie można z niego przejść do domu suchą nogą? Generuje to same problemy - odizolowanie termiczne garażu, często osobna płyta fundamentowa dla niego - a nie przynosi żadnych korzyści, bo i tak po zaparkowaniu auta trzeba wyjść na deszcz, śnieg, czy wichurę i nosić zakupy z bagażnika przez podwórze do domu... Garaż mógłby równie dobrze stać całkiem osobno, pewnie byłoby łatwiej i lepiej. A sam w sobie jest ciasny, ledwo zmieszczą się w nim dwa auta, co dopiero jakieś rowery, narzędzia, kosiarka, meble ogrodowe... Innego miejsca nie przewidziano, więc trzeba by postawić domek ogrodnika - kolejna konstrukcja.

Ogólnie prosty domek, prosta bryła, proste dwa dachy, tylko jedno okno dachowe. W miarę tani w budowie, w miarę energooszczędny jeśli się postarać. No ale ciasnawy, bo niewielki, za to z fanaberyjnym garażem i fanaberyjnym kominkiem zewnętrznym. Na duży plus dwa wydzielone pomieszczenia gospodarcze i ładnie rozdzielony salon od strefy komunikacji.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 11:32   #4151
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

https://www.extradom.pl/projekt-domu-lisandra-WOK1061

A co możecie powiedzieć o tym?
Średnio podoba mi się ta spiżarnia. Taka ni w pięść ni w oko
Kotłownia też trochę niefortunnie zrobiona.
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 08:40   #4152
Ijegrina
Raczkowanie
 
Avatar Ijegrina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 201
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
https://www.extradom.pl/projekt-domu-lisandra-WOK1061

A co możecie powiedzieć o tym?
Średnio podoba mi się ta spiżarnia. Taka ni w pięść ni w oko
Kotłownia też trochę niefortunnie zrobiona.
Bardzo mały garaż, zmieści się tylko samochód a co z kosiarką, rowerami, kołami zapasowymi do samochodu, narzędziami ogrodniczymi, nartami i wszelkimi innymi gratami?

śpiżarnia jest wciśnięta na siłę, mogłoby jej nie być

Dziwne usytuowanie kominka. Daleko od wypoczynku

Nie podoba mi się rozplanowanie salonu. Stół jest wciśnięty między kuchnię a wypoczynek bo nie ma dla niego miejsca.

Bardzo dużo okien dachowych, których ja osobiście nienawidzę. W upały okna dachowe to katastrofa, to samo z utrzymaniem ich czystości.
__________________
przepraszam, ale jestem złośliwa. z natury.

Ijegrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:10   #4153
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
https://www.extradom.pl/projekt-domu-lisandra-WOK1061

A co możecie powiedzieć o tym?
Średnio podoba mi się ta spiżarnia. Taka ni w pięść ni w oko
Kotłownia też trochę niefortunnie zrobiona.
Kotłownia całkiem fortunnie zaprojektowana, jeśli planujecie opał stały - jakoś go wnieść trzeba, i lepiej nie przez salon. Aczkolwiek dla mnie opał stały w 2017 roku to jakieś kompletne nieporozumienie.
Mnie drażni widok ze schodów na salon - każdy gość dziecka, koleżanka, chłopak, będzie mieć widok na kanapę przy wchodzeniu na piętro. Można zapomnieć o relaksie we własnym salonie. Poza tym w salonie jest tak naprawdę ogromy ciąg komunikacyjny - do jadalni i kuchni, i choć salon wydaje się spory, na tej trasie nigdy nic nie będzie można postawić.
Sypialnia nad garażem w ogóle nie ma okien na ścianie szczytowej, bazuje na dwóch oknach dachowych. A okna dachowe do ostateczność: w słońce upał, w deszcz dudnienie, i to wcale nie takie delikatne (niektórzy nie potrafią zasnąć), do tego drogie, nieszczelne, nieopłacalne energetycznie. I i tak będziecie na nie musieli dokupić markizy, rozejrzyjcie się, jakie mamy lato...
A, no i garaż maksymalnie na malucha.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 11:09   #4154
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

O rany faktycznie dziewczyny macie rację. Jak się człowiek nie zna i nie ma takiego myślenia dot projektów to nie zwraca uwagi na takie rzeczy 😑
Ale to wszystko można powiększyć np garaż,prawda? Jest możliwość zmian jeśli się kupuję unnich projekt.

Co do samego domu myślałam żeby spizarnie zlikwidować i albo poszerzyć łazienkę albo kuchnie. Kominka nie będzie w ogóle.

A co z tymi oknami? Zlikwidować je?
I można dodać okna w tym pokoju nad garażem?

Kurczę to jest jedyny projekt jaki nam się podoba.
To ułożenie jadalni kuchni i salonu faktycznie takie zle?

Nie lubię mieć gratow w domu i lubię jak jest dosyć surowo w domu więc to,ze nic nie bedzie stało to nie musi być problem.
Tylko właśnie czy ten stół nie będzie zagracal?

I sama powierzchnia ? Standardowa czy malutka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 12:03   #4155
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
O rany faktycznie dziewczyny macie rację. Jak się człowiek nie zna i nie ma takiego myślenia dot projektów to nie zwraca uwagi na takie rzeczy 😑
Ale to wszystko można powiększyć np garaż,prawda? Jest możliwość zmian jeśli się kupuję unnich projekt.

Co do samego domu myślałam żeby spizarnie zlikwidować i albo poszerzyć łazienkę albo kuchnie. Kominka nie będzie w ogóle.

A co z tymi oknami? Zlikwidować je?
I można dodać okna w tym pokoju nad garażem?

Kurczę to jest jedyny projekt jaki nam się podoba.
To ułożenie jadalni kuchni i salonu faktycznie takie zle?

Nie lubię mieć gratow w domu i lubię jak jest dosyć surowo w domu więc to,ze nic nie bedzie stało to nie musi być problem.
Tylko właśnie czy ten stół nie będzie zagracal?

I sama powierzchnia ? Standardowa czy malutka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zanim kupisz projekt do przeróbek, zapytaj, ile takie przeróbki będą cię kosztować. Powiększanie bryły domu czy garażu, to dla architekta nowe przeliczanie dachu = koszty niejednokrotnie wyższe niż cena projektu. Projekt katalogowy i tak będzie musiał być adoptowany przez architekta, więc możesz się z jakimś architektem w okolicy skontaktować, pokazać mu ten projekt i zapytać ile kosztowałaby adaptacja + wprowadzenie proponowanych zmian. To ci da obraz.

Generalnie w projekcie gotowym nie opłaca się wprowadzać zmian innych niż przesuwanie ścian działowych i otworów okiennych, bo to kosztuje.

Powierzchnia salonu to 30 m2, co byłoby niezłym salonem, ale nie salonem, jadalnią i korytarzem w jednym. Stół zagraca wejście do kuchni, w salonie nie mieści się nic oprócz kanapy... Nie ma miejsca na duże szafy, na kurtki zimowe, rolki, kozaki, pościel, ręczniki. Będziesz to upychać w sypialniach, gdzie w każdej mieści się jedna szafa dwuskrzydłowa? A, nie ma też pralni ani żadnego innego pomieszczenia gospodarczego. Gdzie będą stały mopy i odkurzacz? W sypialni? W łazience? W kotłowni?

Skoro nie lubisz gratów, to pewnie nieźle ci będzie działać na nerwy pranie wiszące w salonie i odkurzacz wciśnięty pod schodami.

Co się wam tak podoba w tym domu? Brak jadalni? Pokój dziecięcy 11 m2 z oknem dachowym? Ciasny garaż? Pytam poważnie, wymień zalety tego projektu, pomyślimy, co da się zrobić. Chyba, że chodzi wam wyłącznie o wygląd elewacji zewnętrznej?

I ogólnie, zanim cokolwiek zrobicie, idźcie na jakieś forum budowlane, poczytajcie trochę. Zwłaszcza wątki "czego nie zrobiłbym w domu ponownie", "największe błędy w projektach", itp. Rozpoznajcie wasze potrzeby - czy naprawdę potrzebujecie domu z 5 sypialniami? Jeśli tak, to czy wystarczy wam taki ciasny stół w przejściu? Czym będziecie grzać, czy potrzebujecie kotłowni? Czy nie chcecie postawić domu energooszczędnego i grzać prądem albo gazem? Wtedy okna dachowe odpadają.
Dom kosztuje. Pomyślcie dobrze, zanim postawicie taki, gdzie moglibyście przenocować całą rodzinę, ale mop musi stać w kącie łazienki...
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2017-07-21 o 12:04
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 12:12   #4156
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
https://www.extradom.pl/projekt-domu-lisandra-WOK1061

A co możecie powiedzieć o tym?
Średnio podoba mi się ta spiżarnia. Taka ni w pięść ni w oko
Kotłownia też trochę niefortunnie zrobiona.
Przede wszystkim mały garaż. Wjedziesz samochodem, przeciśniesz się do wyjścia, a o postawieniu czegokolwiek nie ma mowy.
Spiżarnia to po prostu zwykła szafa.

Co do okien dachowych to nie demonizowałabym. Znajoma miała projekt z 7 oknami dachowymi. Zlikwidowała 6, zostawiła 1 w łazience i teraz żałuje, bo na poddaszu ma po prostu ciemno. Też mam okna dachowe i żałuję, że tak mało Teraz, przy 30 stopniach na zewnątrz, w domu mam 21.2 stopnie (nie mam markiz, nie mam rolet zewnętrznych). Kwestia izolacji dachu, a nie problem samych okien.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:45   #4157
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hanako dzięki. Twój post daje dużo do myślenia.
Pom. Gosp jest chyba wydzielone jako strych -pokój nad garażem i tak właśnie myślałam,żeby tam trzymać wszytskie graty/ubrania sezonowe itp. Moja brat ma podobnie i jest zadowolony.

Fakt że przydałoby się na dole takie pomieszczenie no ale chcemy mieć pokój na dole a nie mogąc sobie pozwolić na dom większy niz 120m nie będziemy chyba mieli możliwości wybrzydzania.

Garaż na pewno za mały macie rację.

Większych pokoi chyba nie będzie jeśli mówimy o prohektach do 110-120m?

Dzięki za rady i polecenie forum. Jesteśmy dopiero na początku drogi,nie pali nam się z wyborem projektu ale wolałam zacząć już teraz szukać bo wiem,ze nie tak łatwo znaleźć odpowiedni.

Daydreaming dzięki

A jak jeśli chodzi o jasność jasność pokojach przy tych oknach dachowych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:57   #4158
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Hanako dzięki. Twój post daje dużo do myślenia.
Pom. Gosp jest chyba wydzielone jako strych -pokój nad garażem i tak właśnie myślałam,żeby tam trzymać wszytskie graty/ubrania sezonowe itp. Moja brat ma podobnie i jest zadowolony.

Fakt że przydałoby się na dole takie pomieszczenie no ale chcemy mieć pokój na dole a nie mogąc sobie pozwolić na dom większy niz 120m nie będziemy chyba mieli możliwości wybrzydzania.

Garaż na pewno za mały macie rację.

Większych pokoi chyba nie będzie jeśli mówimy o prohektach do 110-120m?

Dzięki za rady i polecenie forum. Jesteśmy dopiero na początku drogi,nie pali nam się z wyborem projektu ale wolałam zacząć już teraz szukać bo wiem,ze nie tak łatwo znaleźć odpowiedni.

Daydreaming dzięki

A jak jeśli chodzi o jasność jasność pokojach przy tych oknach dachowych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem jest bardzo jasno, ale ja mam okna dachowe na południowy-wschód i północny-zachód. O 14 już słońce wpada przez okna do pokoi od północnej części.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 13:14   #4159
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Większych pokoi chyba nie będzie jeśli mówimy o prohektach do 110-120m?
Mogą być większe pokoje, wystarczy zabrać przestrzeń ze strychu (16m2! 23m2 po podłogach! Pałac dla odkurzacza?) i zainwestować ją w pokój dziecięcy, tak żeby był wygodny i dobrze oświetlony. W swoim pokoju każde dziecko pracuje, bawi się i odpoczywa, a także przeżywa życie towarzyskie. Zamykanie dzieci w ciasnej klitce rodem z bloku, kiedy ma się dom 120 metrów, uważam za barbarzyństwo.

Oczywiście, w tym projekcie ta przestrzeń nie jest do swobodnego rearanżowania, bo strych jest na półpiętrze. Ale ogólnie rzecz ujmując, można wygospodarować większe pokoje nawet w projekcie 120 m2. Trzeba po prostu dobrze rozplanować przestrzeń.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 15:20   #4160
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest bardzo jasno, ale ja mam okna dachowe na południowy-wschód i północny-zachód. O 14 już słońce wpada przez okna do pokoi od północnej części.
Dzięki ☺
Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Mogą być większe pokoje, wystarczy zabrać przestrzeń ze strychu (16m2! 23m2 po podłogach! Pałac dla odkurzacza?) i zainwestować ją w pokój dziecięcy, tak żeby był wygodny i dobrze oświetlony. W swoim pokoju każde dziecko pracuje, bawi się i odpoczywa, a także przeżywa życie towarzyskie. Zamykanie dzieci w ciasnej klitce rodem z bloku, kiedy ma się dom 120 metrów, uważam za barbarzyństwo.

Oczywiście, w tym projekcie ta przestrzeń nie jest do swobodnego rearanżowania, bo strych jest na półpiętrze. Ale ogólnie rzecz ujmując, można wygospodarować większe pokoje nawet w projekcie 120 m2. Trzeba po prostu dobrze rozplanować przestrzeń.
Rozumiem. Czyli dla Ciebie ten projekt ogólnie odpada? Nie bawilavys się w żadne zmiany tylko szukała czegoś innego?
Szukam i szukam i naprawdę ciężko wszytsko pogodzić . Średniej wielkości dom dobre rozmoeszcEnie pokoi etc.etc


Tak w ogóle to orientujecie się może jakie są mniej więcej koszty stworzenia własnego projektu u arch?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 17:01   #4161
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dzięki ☺

Rozumiem. Czyli dla Ciebie ten projekt ogólnie odpada? Nie bawilavys się w żadne zmiany tylko szukała czegoś innego?
Szukam i szukam i naprawdę ciężko wszytsko pogodzić . Średniej wielkości dom dobre rozmoeszcEnie pokoi etc.etc


Tak w ogóle to orientujecie się może jakie są mniej więcej koszty stworzenia własnego projektu u arch?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym go nie budowała nawet jakbym miała ten projekt za darmo. Ale ja to ja, ja mam może inne potrzeby, po prostu wskazuję na elementy, które mnie w tym domu drażnią, jak widać, dla mnie jest ich za dużo. Ty musisz dla siebie określić to sama.

Projekt indywidualny to, bardzo zależnie od regionu, 5 000-15 000 i oczywiście w górę, aż do nieskończoności pewnie. Wszystko zależy od liczby fanaberii, ale typowy dom w prostej bryle nie powinien kosztować fortuny. Zazwyczaj jest drożej niż projekt gotowy+adaptacja, ale już porównywalnie do projekt gotowy+zmiany+adaptacja. Najlepiej zapytać u źródła, czyli przedzwonić do kilku pracowni z okolicy. Wykaz architektów z uprawnieniami można znaleźć w internecie.

Co do projektów gotowych, znowu, polecam fora budowlane, tam są całe działy poświęcone projektom, można zobaczyć czy ktoś już wybudował wasz projekt, co sobie chwali, co by zmienił.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 08:52   #4162
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Również nie budowałabym tego domu. Wszystkie minusy chyba zostały już powiedziane.
Na Twoim miejscu bardzo ale to bardzo bym się zastanowiła nad zmniejszeniem ilości okien dachowych i szukałabym takiego projektu aby było ich jak najmniej. Albo projekt indywidualny, którego jestem wielką zwolenniczką. Nie musisz iść na tyle kompromisów co przy gotowym projekcie, a jak wyjdzie drożej o 2-4 tysiąca to jak to się ma do ogólnej ceny domu? Dom buduje się na lata, nie ma co oszczędzać na projekcie. Już wolałabym kupić tańsze meble kuchenne, niż iść na kompromisy jeśli chodzi o układ pomieszczeń
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 10:10   #4163
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Również nie budowałabym tego domu. Wszystkie minusy chyba zostały już powiedziane.
A jednak nie Ja dopiero teraz widzę, że tam jest obniżony poziom garażu względem domu i są SCHODY W WIATROŁAPIE. Przecież z takich schodów można fiknąć kozła przy głupim wiązaniu sznurówek. Strasznie niebezpieczne.
Nie zbudowałabym tego za Chiny Ludowe.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 10:46   #4164
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dzięki dziewczyny.

Nameria dlalczego nie okna dachowe? Z tych samych powodów o których było wyżej napisane?

Hanako co do schodów to nawet ja wpadłam na to, że to jakaś masakra i trzeba by było je usunąć.

Muszę faktycznie popytać u siebie ile taki projekt ind.
W każdym innym cos mi nie pasuje..


Albo zapytam tak-widziałyście coś, co waszym zdaniem z projektów gotowych jest warte uwagi? Przeglądam już kolejny dzień i biorąc wasze uwagi to nic nie pasuje :P
__________________


Edytowane przez masija
Czas edycji: 2017-07-24 o 11:14
masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:49   #4165
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.

Nameria dlalczego nie okna dachowe? Z tych samych powodów o których było wyżej napisane?

Hanako co do schodów to nawet ja wpadłam na to, że to jakaś masakra i trzeba by było je usunąć.

Muszę faktycznie popytać u siebie ile taki projekt ind.
W każdym innym cos mi nie pasuje..


Albo zapytam tak-widziałyście coś, co waszym zdaniem z projektów gotowych jest warte uwagi? Przeglądam już kolejny dzień i biorąc wasze uwagi to nic nie pasuje :P
Tak się nie da doradzić. Dom który dla mnie będzie godny uwagi, dla Ciebie nie będzie bo masz inne potrzeby.
Okna dachowe mają wiele minusów i nigdy nie wygrają ze zwykłymi oknami. Wymienię Ci kilka:
- cena
- ryzyko, że zaczną przeciekać
- ryzyko, że będzie powstawał po latach grzyb wokół okien (nieszczelność)
- problem z utrzymaniem czystości (szybciej się brudzą)
- nagrzewanie się, szczególnie problematyczne latem
- zaleganie śniegu zimą, liści jesienią i ogólnie zaleganie na nich brudu
Zabieracie się za budowę domu, to poważna inwestycja, radzę rozgościć się na forum budowlanym i zacząć czytać, duuuuuużo czytać

Dlaczego ograniczacie się do 120m2?
Nie zastanawialiście się nad domem parterowym? Ja przy takim metrażu poszłabym w kierunku parterówki
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-07-24 o 11:51
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:44   #4166
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Albo zapytam tak-widziałyście coś, co waszym zdaniem z projektów gotowych jest warte uwagi? Przeglądam już kolejny dzień i biorąc wasze uwagi to nic nie pasuje :P
To może inaczej: macie już działkę? Ile ma powierzchni? Jak jest ustawiona względem stron świata? Macie miejscowy plan zabudowy lub wydane warunki zabudowy? Wiecie czym będziecie ogrzewać? Wiecie ile potrzebujecie sypialni? Wiecie ile chcecie stanowisk w garażu? Wiecie w jakiej technologii będziecie murować? Będziecie robić wentylację mechaniczną?
To wszystko determinuje wybór projektu. A ty nie wydajesz się szukać czegoś konkretnego, tylko rozglądasz się za czymś "fajnym". Żeby cię potem wydane warunki zabudowy nie zdziwiły, jak się okaże że maksymalnie możesz zabudować 40% działki a kalenica musi być prostopadle do drogi.

Druga sprawa - czemu dom z poddaszem? Czemu 120m2? Czemu musi być pokój na parterze?
Sprecyzuj swoje oczekiwania. Idź coś poczytaj, wątek o projekcie Lisandra ma 8 stron na forum budowlanym. Jako kompletny żółtodziób nie wybierzesz dobrego projektu ani nawet nie przedstawisz jasno swoich wymagań przy projekcie indywidualnym.

Z "powiedzmy sensownych" projektów gotowych mamy coś takiego:
Archipelag "Ben II G1"
choć ja wykasowałabym wykusz i powiększyła sypialnie dziecięce.
Murator "Niebywały"
z sypialnią rodziców pod numerem 14, choć minusem są zabiegowe schody, niska toaleta pod schodami i dwa typy dachów.

Ciężko o idealny projekt. W domu z poddaszem użytkowym właściwie musisz mieć okna dachowe, co najmniej w łazience, ale okna w ścianach szczytowych są priorytetem. Nikt ci tu jednak nie podrzuci idealnego projektu domu. Sama musisz wiedzieć, co ci jest potrzebne.
Ja potrzebuję parterówki, tarasu od wschodu, pomieszczenia do majsterkowania, pralni, zwartej prostokątnej bryły, prostego dwuspadowego dachu. Czego ty potrzebujesz? Jaki masz budżet? Czy wiesz, ile kosztują poszczególne technologie dachu, okien, fundamentów?

Czu tylko przeglądasz obrazki domów?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 11:20   #4167
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,

Co sądzicie o tym projekcie? Co prawda mam już kupiony inny projekt (z drugiej ręki, aby dostać pozwolenie na budowę) , ale niedawno znalazłam ten i jeszcze bardziej mi się spodobał. Widzicie jakieś wyraźne minusy?

https://www.archon.pl/projekty-domow...mb0922291b198f
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 11:26   #4168
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Większe sypialnie są w mieszkaniach. Spiżarnia jak szafa.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 15:40   #4169
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Mickey1011 Pokaż wiadomość
Witam,

Co sądzicie o tym projekcie? Co prawda mam już kupiony inny projekt (z drugiej ręki, aby dostać pozwolenie na budowę) , ale niedawno znalazłam ten i jeszcze bardziej mi się spodobał. Widzicie jakieś wyraźne minusy?

https://www.archon.pl/projekty-domow...mb0922291b198f
Mi projekt przypadł do gustu.
Nie czepiałabym się wielkości sypialni bo nie uważam, że pokój w którym się tylko śpi powinien być duży.
Nie podoba mi się wąski wiatrołap i nie wiem czy nie zlikwidowałabym spiżarki. Jest tak mała, że nie wiem czy jest sens ją mieć w takiej formie
Jakie będziecie mieli ogrzewanie? Jak gazowe, pokombinowałabym z kotłownią. Powiększyłabym pralnię, żeby zrobić z niej dodatkowo "graciarnię" kosztem kotłowni.

Trochę kiepsko, że nie ma drzwi na przestrzał z garażu do kuchni, żeby nie trzeba było z zakupami w butach przez salon latać.

nie podoba mi się ściana z kominkiem. Niby kuchnia otwarta ale jednak ograniczona ścianą
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 12:45   #4170
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Nie czepiałabym się wielkości sypialni bo nie uważam, że pokój w którym się tylko śpi powinien być duży.
Dzieci w swoich sypialniach śpią, uczą się, bawią się, spędzają wolny czas i przyjmują gości. Przesiadywanie w salonie to zazwyczaj przywilej rodziców i w żadnym domu, w jakim byłam do tej pory, nastolatkowie nie spędzali wieczorów w salonie, bo musieliby siedzieć na kanapie z rodzicami i oglądać "Wiadomości".
W związku z tym uważam, że pokój w którym po wstawieniu łóżka i biurka można się ledwo obrócić, to cela a nie pokój. Tym bardziej, że każdemu dziecku przysługuje jedna szafa dwuskrzydłowa i może jakieś śmieszne półeczki. Ile tam się zmieści? Gdzie będą trzymać spodnie, swetry, majtki, skarpetki, kosmetyki? Gdzie do tego podręczniki, zeszyty, książki, przybory, komputer, jakaś wieża pewnie, gdzie cokolwiek związanego z pasją?
W takim pokoju da się żyć, owszem. Da się podnieść łóżko, pod nie wstawić biurko, a resztę pokoju zagospodarować jakimiś szafkami. No da się, jeśli już trzeba, w ciasnym bloku, w mieszkaniu 50m2. Ale musieć się posuwać do takiego absurdu w domu 150m2 to już jest przegięcie.
A rodzice mają wygodną garderobę walk-in, 2m2 mniejszą niż pokoje ich dzieci...

Poza tym zgadzam się że wiatrołap jest koszmarnie niewygodny, plus w salonie człowiek potyka się o fotele, a w jadalni można zrobić bankiet na 20 osób...

Szkoda, bo ogólnie rozkładowo dom jest dobrze rozplanowany. Dla mnie byłby do zaakceptowania tylko po powiększeniu pokojów dziecięcych kosztem gabinetu spod nr 11.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.