GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-12, 09:02   #1
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72

GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?


Wpadla mi kiedys w rece ksiazka francuskiej kosmetyczki,ktora to opracowala specjalany zestaw cwiczen na miesnie twarzy.Zawzielam sie i wykonywalam te cwiczenia,chociaz na efekty trzeba bylo baaardzo dulgo pracowac...ale jakie cudowne efekty!!!
Po dlugim czasie chce wrocic do tych cwiczen ale jestem troche leniwa.Czy ktoras z was slyszala o GRT i robila cwiczenia?
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:40   #2
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Zaznajomie was troche z tematyka.
GRT to zestaw cwiczen twarzy wykonywanych bardzo powoli,za pomoca dloni.Gdy to mozliwe pobudza sie do pracy miesnie antagonistyczne w stosunku do tych,ktore powoduja zmarszczki i powoduja starzenie sie twarzy.W tym przypadku cwiczenia zawdzieczaja swa skutecznosc oporowi palcow.Bez nich cwiczenia nie zdalyby sie na nic.Ucisk palcow zmusza miesnie do maksymalnego wysilku.
Cwiczenia te dzialaja zdumiewajaco skutecznie.Wystarczy wykonywac je codziennie,przez miesiac lub dwa,by zadziwic otoczenie i sama siebie.Nie ma zadnych przeciwskazan ani granicy wieku.Wystarczy narzucic sobie rygor wykonywania cwiczen kilka minut dzienie.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:46   #3
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

zaciekawiłaś mnie chętnie bym sobie pomasowała moją twarzyczke jakimś sprawdzinym sposobem masowania
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 15:27   #4
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

wrzuce pozniej kilka zdjec z opisami
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 15:53   #5
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:43   #6
syl123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

czesc,
czy ktos wie jak wygladaja cwiczenia GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy (metodą Gauthier-Pieuchot) na tzw. zmarszczke nosowo- wargowa?

z gory dzieki za odpowiedz !
syl123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:40   #7
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

poszukam w ksiazce
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 09:55   #8
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Podciągam wątek bo jestem bardzo tymi ćwiczeniami zainteresowana. Z jakiej książki pochodzą zamieszczone ćwiczenia???
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:19   #9
asiutka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Mam Tą książkę w domu.Stosuję GRT od 4 lat-rewelacja.Mam 40 lat,a wyglądam młodziej od swojej 28 letniej siostry,tak mówią znajomi.Dodam że niestety palę papierosy, a siostra nie pali i jest wegetarianką od 9 lat.
asiutka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:19   #10
aronia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Podaj tytuł ksiązki. Ja ćwiczę wedlug Evy Fraser. Jakies efekty są, ale trudno mi sie pozbyc bruzdy nosowo wargowej. Może tam znajdę coś dla siebie
aronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:35   #11
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

polecam wątek -

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...A%B6nie+twarzy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 11:09   #12
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

"Trening zamiast botoksu



Hurra! Można niemal zlikwidować zmarszczki i powstrzymać ich powstawanie!
Bez zastrzyków, skalpela i drogich kosmetyków. Podobno wystarczy tylko wiedzieć, gdzie i jak nacisnąć.


Pod skórą twarzy znajduje się dziesięć mięśni, za pomocą których poruszamy ustami, oczami, brwiami i policzkami. To właśnie układ i napięcie tych mięśni decyduje o tym, jaką mamy minę i jaki wyraz twarzy.
Każdy z nas używa ich w inny sposób. Jedne przetrenowuje, inne traktuje, jakby ich nie było. Jednak przyzwyczajając twarz do pewnych grymasów – szczególnie tych niekontrolowanych, wywoływanych przez emocje – możemy trwale zmienić jej wygląd.
Na twarzy, inaczej niż w innych częściach ciała, mięśnie przyczepione są bezpośrednio do skóry i wszystko, co się z nimi dzieje, marszczy ją, napina i zagina. Dlatego dopiero likwidacja mięśniowych przykurczów sprawia, że nasze rysy łagodnieją, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Widać to doskonale po dobrym masażu twarzy.
Niestety, na taki masaż nie pozwalamy sobie zbyt często i w ogóle nie poświęcamy twarzowym mięśniom za wiele czasu. Eva Fraser, autorka książki „Twarz bez zmarszczek. Lifting bez chirurga” i propagatorka gimnastyki twarzy, twierdzi, że gdybyśmy zaniedbywali mięśnie nóg i rąk tak, jak mięśnie twarzy, w ogóle nie moglibyśmy się poruszać.
Wiedząc to wszystko, warto więc zastosować jakąkolwiek metodę ćwiczenia mięśni twarzy. Tym bardziej, że do wyboru mamy techniki ze wszystkich stron świata! Nie trzeba być specjalistką fitnessu czy masażu, by posiąść skuteczne narzędzia odmładzania. Ćwiczenia i automasaż są nieskomplikowane i łatwo się ich nauczyć

Akupresura i modelowanie twarzy
Odmładzający masaż twarzy wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i japońskiej. Można w ten sposób odjąć sobie 5, a nawet dziesięć lat. Przy okazji masaż pomoże w problemach zdrowotnych, bo uciskanie punktów na twarzy normalizuje pracę powiązanych z nimi organów.
Technika polega na mocnym uciskaniu określonych miejsc. Poza stymulowaniem zakończeń nerwowych wpływa to także na ukrwienie mięśni i skóry. Uciskamy mocno przez 20-30 sekund i gwałtownie puszczamy. W momencie ucisku hamujemy przepływ krwi, gdy ucisk ustępuje, krew płynie pod większym ciśnieniem. Dzięki temu wypłukuje złogi z naczynek krwionośnych i usprawnia krążenie.
Na początku rób sobie masaż dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a nawet częściej. Po takiej kuracji trwającej 10-14 dni możesz robić go już tylko raz dziennie. Autorką ćwiczeń jest pracująca w Polsce masażystka Lari Yugai.

1. Unosimy opadające powieki
Spójrz w lustro i wyobraź sobie, że kreślisz pionową linię przebiegającą przez źrenicę oka. Znajdź punkty, z którymi ta linia przecina się na łuku brwiowym oraz na kości oczodołu pod okiem. Wyznacz te punkty po prawej i po lewej stronie. Palce wskazujące obu dłoni połóż na punktach na łuku brwiowym, palce środkowe na kościach oczodołów. Uciśnij mocno, aż poczujesz ból. Uciskając, licz do trzydziestu i szybko oderwij palce. Już po pierwszym razie powinnaś poczuć, że oczy szerzej Ci się otwierają. Powtórz to kilka razy.

2. Likwidujemy kurze łapki i poziome zmarszczki na czole
Palce wskazujące połóż na środku brwi, tam, gdzie pionowa linia biegnąca przez źrenicę przecina się z łukiem brwiowym. Palce środkowe umieść tam, gdzie zaczynają się brwi. Uciśnij mocno, licząc do trzydziestu i szybko puść. Powtórz kilka razy.

3. Wygładzamy bruzdy smutku i opadające kąciki ust
Stań przed lustrem i wciągnij mocno policzki do wnętrza, wysuwając usta do przodu. Pamiętaj, by nie składać ich jak do pocałunku, bo wtedy robią się zmarszczki. Usta powinny się wysunąć tylko dzięki mocnemu wciągnięciu policzków. Jednocześnie przyciśnij czubek nosa palcem wskazującym i napnij nos. Policz do trzydziestu i puść. Powtórz kilka razy.

4. Robimy lifting
a. Połóż trzy palce – wskazujący, środkowy i serdeczny – na linii biegnącej od zewnętrznego kącika oka ku skroniom. Naciśnij, aż wyczujesz pulsowanie. Wtedy, cały czas naciskając, podciągnij skórę lekko w górę. Trzymaj przez 30 sekund do dwóch minut. Puść. Odpocznij chwilę i powtórz dwa trzy razy.
b. Cztery palce obu dłoni połóż na szyi na kręgosłupie. Następnie rozsuń dłonie, tak by palce spoczywały na mięśniach biegnących wzdłuż niego. Naciśnij mocno, jednocześnie wszystkimi czterema palcami. Ucisk musi być na tyle mocny, żebyś poczuła pulsowanie. W tym momencie przesuń palce do środka i naciskaj tak przez 30 sekund do dwóch minut.

5. Wygładzamy i wyciągamy szyję
Stań na ugiętych nogach, wypinając pupę (pozycja narciarska). Jedną rękę oprzyj na kręgosłupie lędźwiowym, drugą na mostku, pod obojczykiem. Unieś brodę, wyciągając szyję i naciśnij dłonią na lędźwia, drugą pociągnij w dół mostek. Utrzymaj pozycję 30 sekund. Puść. Powtórz kilka razy.


Twarz na ćwiczeniach
Systematyczna gimnastyka utrzymuje ciało w formie. Codzienna porcja ćwiczeń dobrze robi mięśniom twarzy i szyi.

1. Siedząc lub stojąc, odchylaj głowę do tyłu (ale nie staraj się jej zwiesić, to przeciąża szyjny odcinek kręgosłupa), a następnie przyciągaj brodę do mostka. Powtórz 7-10 razy.
2. Wyprostuj się, tak by ucho, ramię, biodro, kolano i kostka u nogi znalazły się w jednej linii. W tej pozycji odwracaj głowę w prawo i w lewo, 10, 15 razy na każdą stronę.
3. W tej samej pozycji rób skłony głowy na boki, tak jakbyś chciała położyć ją na przemian na prawym i lewym ramieniu. Kontroluj pozycję – nie pochylaj ciała ani nie unoś ramion. Zrób to ćwiczenie po 10 razy na każdą stronę.
4. Wyprostowana wysuwaj dolną szczękę i podbródek do przodu. Powtórz 15 razy.


OCZY

1. Usiądź wyprostowana. Trzymając głowę nieruchomo, wykonuj krążenia gałkami ocznymi, 10 okrążeń w prawo, następnie w lewo.
2. Nie podnosząc głowy do góry, popatrz tak daleko w górę, jak potrafisz, następnie powoli zmień pozycje gałek ocznych i popatrz w dół. Powtórz 10 razy.
3. W tej samej pozycji, z nieruchomą głową popatrz tak daleko, jak możesz w lewą stronę. Powoli przenieś wzrok w prawo, zatrzymując go przez chwilę i patrząc przed siebie. Popatrz najdalej, jak możesz w prawo. Powtórz 10 razy.
4. Teraz patrz po przekątnej – w lewo w górę, potem w prawo w dół, następnie w prawo w górę i w lewo w dół. Powtórz 10 razy każdą sekwencję.
5. Zrób z dłoni miseczki i połóż na oczach, przyciskając do łuków brwiowych. W tej pozycji, oporując dłońmi, próbuj podnieść brwi. To ćwiczenie gimnastykuje powieki, zapobiega ich obrzękom i opadaniu.
6. Połóż palce na wewnętrznych krańcach brwi i mocno przyciśnij. Próbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór stawiany przez palce. Ćwiczenie pomaga zlikwidować marsa między brwiami.


USTA
1. Wymawiaj samogłoski A, O, E i U, przesadnie otwierając usta. Każdą samogłoskę trzymaj, licząc do 3, i przechodź do następnej.
2. Te same samogłoski wymawiaj szybko jedna po drugiej, tak jakby były jednym wyrazem.
3. Poćwicz spółgłoski. Te najlepiej gimnastykujące usta to B, P i F. Tak jak przy samogłoskach wymawiaj je przesadnie.
4. Szeroko uśmiechaj się do siebie w lustrze.
5. Rób grymasy. Wykrzywiaj usta na różne sposoby, najlepiej przy okazji poruszaj też dolną szczęką. Rozciągaj wargi przesadnie, następnie ściągaj w ryjek. Rób króliczka, małpę, karpia."


ze strony -


http://www.wrozka.com.pl/view/page/id/1075
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 10:25   #13
Kwiati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Z panią Lari Yuagi to proponuje uważać !Wymasowała mi takie zmarszczki o jakich mi się nawet nie sniło i to w miejscach gdzie nawet zarysu ich nie miałam i tak już zostało... Naprawdę jest zdolna pod tym względem, ja do tej pory, a to już kawałek czasu po masażu jest, zastanawiam się jak 'to" zrobiała... Także odradzam całym sercem wszystkim dbającym o skórę masaże u tej Pani!
Kwiati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:51   #14
guru33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Cytat:
Napisane przez Kwiati Pokaż wiadomość
Z panią Lari Yuagi to proponuje uważać !Wymasowała mi takie zmarszczki o jakich mi się nawet nie sniło i to w miejscach gdzie nawet zarysu ich nie miałam i tak już zostało... Naprawdę jest zdolna pod tym względem, ja do tej pory, a to już kawałek czasu po masażu jest, zastanawiam się jak 'to" zrobiała... Także odradzam całym sercem wszystkim dbającym o skórę masaże u tej Pani!
Witam, czy na pewno mówisz prawdę ? Nie da się zrobić zmarszczek takim zabiegiem ani żadnym innym. One się robią z czasem, na to ma wiele czynników. Mówię to bo żyję już prawie pół wieku i pracuje w zawodzie jako kosmetyczka. Panią Lari widziałam na własne oczy jakieś 10 minut, i nie miała na swojej twarzy nawet pół zmarszczki. Wybieram się do niej na zabiegi to w tedy powiem jak wyglądam. Jeśli by tak było to na pewno ta kobieta by nie miała zapisanego kalendarza na kilka tygodni do przodu na te zabiegi. Jeśli naprawdę coś było nie tak, to proszę o wiadomość do mnie. Pozdrawiam.
guru33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 08:28   #15
julitusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: GRT- Gimnastyka Relaksujaca Twarzy.Kto wie,kto zna?

Proszę powiedzcie mi czy te ćwiczenia faktycznie przynoszą jakiekolwiek efekty? już miesiąc je stosuje i wydaje mi się, że nic się nie zmienia
__________________
https://www.horoskop360.pl/
julitusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-21 08:28:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.