czy ta kwota starczy na zbudowanie domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 19:44   #1
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835

czy ta kwota starczy na zbudowanie domu


Kupilismy juz dzialke 170tys ,kupilismy projekt naszego domku prawie 200m2 teraz czekam spokojnie na pozwolenie na budowe (podlaczenia gazu,pradu itp wyszly jakies 20tys) czy kwota 450tys starczy na zbudowanie takiej wielkosci domku (juz z meblami i wszystkim pozostalym)??.Do marca bedziemy mieli na koncie jakies 330tys ,sprzedamy mieszkanie 120tys i sie zastnawiamy czy taka kwota nam starczy,nie chcemy brac kredytu..ale jak nie bedzie takiej mozliwosci to trudno.Dostalismy juz jedna wycene od firmy budowlanej to stan surowy niby 130tys(juz z robocizna) nie wiem na ile jest to prawdziwe ,ale wiem ze wiele z was orientuje sie w temacie budowy i kosztow z tym zwiazanych.Bardzo was prosze o obiektywne opiniedodam ze chcemy zaczac sie budowac w marcu jak tylko pogoda sie zmieni i w pazdzierniku wprowadzic

Edytowane przez limetka87
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:48
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:34   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Wszystko zależy od standardu: jak uderzycie w wyższą półkę, to na pewno nie.
Jeśli w niską, to pewnie tak.

Przejrzyj też ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116171
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:29   #3
karliko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 105
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

zbudowanie domu wychodzi na pewno taniej, niż kupno gotowego, ale trzeba tu włożyć dużo czasu, nadzoru i rozwagi... na forum kobiecym nie znajdziesz konkretnych kosztorysów itp itd... może poszukaj jakiegoś budowlanego czy coś
karliko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 14:51   #4
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

polecam wujka google i wpisanie chocby zielone domy. sami z TZtem zastanawiamy sie nad takim domem. dom okolo 130 metrow uzytkowych to koszt w stanie zamknietym 170. czyli dach okna i drzwi. dla rodziny z dwojka dzieci super rzecz. w stanie gotowym do zamieszkania czyli podlogi plytki i wszelkie urzadzenia sanitarne to koszt ok 300 tys. wklejam przykladowy link z domkiem
http://www.zielonedomy.com.pl/?a=3&typ=15
jest cennik i opis uzytych materialow.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 17:08   #5
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

niestety domy drewniane nas kompletnie nie interesuja raz ze nie jestesmy zwolennikami takich domow dwa ze projekt juz kupiony
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 10:15   #6
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

no cóż nie jestem pewna, my z mężem dobudowaliśmy piętro w kamienicy, podnoszone ściany do góry, cały nowy dach i elewacje (powiedzmy ze za elewacje zapłaciliśmy za swoją część mieszkalną, bo koszty podzielone były na współwłaścicieli), już mieszkamy, ale mamy do wykończenia podłogi- panele, oświetlenie, no i meble oraz dodatki, ale reszta wykończona łącznie z całą łazienką, materiały kupiliśmy wysokiej jakości ale po znajomości taniej, a jeszcze trafiliśmy na okres, kiedy materiały budowlane potaniały, a z tego co wiem teraz są dużo droższe, mieszkanko ponad 100 m2, a wyszło około 250tys.
Więc jeśli stawiacie na jakość materiałów, to może rzeczywiście zabraknąć, najlepiej zrobić kosztorys, samemu też się zorientować w cenach, bo czasami rzeczywistość sporo przekracza kosztorys, czasami robiąc wycenę robi się ją najtańszym lub średnim wskaźnikiem cenowym.
życzę powodzenia
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 10:01   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Wybudowanie domu to najmiejszy koszt. Dopiero prace wykończeniowe pochłaniają ogromne ilośic pieniędzy.

Już zostawiając nawet kwestię standardu, to ja teraz wyposażam łazienkę 5m i musiałam kupić ok. 80kg kleju do glazury - na same ściany!! To jest juz koszt 1000zł. A podejrzewam, ze w odmu bedziesz miała większe metraże = więcej płytek/ gresu/ terrakoty.

Wg mnie kwota przeznaczoan na wykończenie jest mało realna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 11:51   #8
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

nie zamieściłaś zdjecia projektu domu, czy ma dach czterosoapdowy czy dwuspadomowy czy chcesz ogrzewanie podłogowe, itd., czy 200m2 to jest po podłogach całosć razem z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, czy uzytkowa. Jesli uzytkowa to możęsz miec problem zmieścić się w tej cenie, chyba ze bedziesz oszczedzac i nie dwać samych najlepszych materiałów, jeśli powierzchnuia całkowita to dasz rade na pewno, jeśli nie beziesz szalała w wykończeniówce - niektórzy robią kuchnie za 20 tys. inni za 50 jeszcze inni za 200 tys. Tak samo podłogi jedni mają panele za 30zł a inni drewno za 400zł Ja dla przykładu buduje dom 165m2 uzytkowej, czyli ok. 230 całkowitej, i licząc z ogrodzeniem działki jej urzedzeniem mediami, kostka brukową, wiata na drewno, altaną, wyjdzie mi pewnie koło 600 000zł,a wclae nie zamiarzam miec tam "marmurów" Ale mam np wentylację mechaniczną, rolety zewnętrzne, podłogówkę, ozdobone grzejniki, ogrodzenie z przodu murowane. dachówkę glazurowaną, dobrze ocieplone poddasze, dobry tynk zewnętrzny i drogi dach czterospadowy. Oszczedzajac na materiałach, biorąc np zwykłą dachówkę spokojnie ci ta kwota powinna starczyć. Jest jeszcze kwestia czy media masz wszystkie na działce, czy bedziesz musiała je na własny koszt podciągać. Jaka jest duża działka, czyli ile cię będzie ogrodzenie jej kosztowac Tak się wydaje ze budowa domu to tylko koszty budowy domu, ale to nie prawda, dochodzi mnóstwo innych pierdół za które niestety trzeba zapłacić, aby potem w tym domu wygodnie meiszkać/

Cena stanu surowego jest zawsze najniższa, choć ten etap budowy bardzo cieszy - bo szybko widac postępy.
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:05   #9
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Cytat:
Napisane przez kolanko Pokaż wiadomość
nie zamieściłaś zdjecia projektu domu, czy ma dach czterosoapdowy czy dwuspadomowy czy chcesz ogrzewanie podłogowe, itd., czy 200m2 to jest po podłogach całosć razem z garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, czy uzytkowa. Jesli uzytkowa to możęsz miec problem zmieścić się w tej cenie, chyba ze bedziesz oszczedzac i nie dwać samych najlepszych materiałów, jeśli powierzchnuia całkowita to dasz rade na pewno, jeśli nie beziesz szalała w wykończeniówce - niektórzy robią kuchnie za 20 tys. inni za 50 jeszcze inni za 200 tys. Tak samo podłogi jedni mają panele za 30zł a inni drewno za 400zł Ja dla przykładu buduje dom 165m2 uzytkowej, czyli ok. 230 całkowitej, i licząc z ogrodzeniem działki jej urzedzeniem mediami, kostka brukową, wiata na drewno, altaną, wyjdzie mi pewnie koło 600 000zł,a wclae nie zamiarzam miec tam "marmurów" Ale mam np wentylację mechaniczną, rolety zewnętrzne, podłogówkę, ozdobone grzejniki, ogrodzenie z przodu murowane. dachówkę glazurowaną, dobrze ocieplone poddasze, dobry tynk zewnętrzny i drogi dach czterospadowy. Oszczedzajac na materiałach, biorąc np zwykłą dachówkę spokojnie ci ta kwota powinna starczyć. Jest jeszcze kwestia czy media masz wszystkie na działce, czy bedziesz musiała je na własny koszt podciągać. Jaka jest duża działka, czyli ile cię będzie ogrodzenie jej kosztowac Tak się wydaje ze budowa domu to tylko koszty budowy domu, ale to nie prawda, dochodzi mnóstwo innych pierdół za które niestety trzeba zapłacić, aby potem w tym domu wygodnie meiszkać/

Cena stanu surowego jest zawsze najniższa, choć ten etap budowy bardzo cieszy - bo szybko widac postępy.



http://projekty.muratordom.pl/projek...&x=24&y=9&nr=0


to jest nasz projekt.Oczywiscie liczymy sie z tym ze kwota 150tys bedzie nie wystarczajca ,bedziemy w stanie sobie zrobic reszte pozniej (mamy o tyle korzystnie ze mozemy odkladac te 10tys miesiecznie na wykonczeniwke) tylko poprostu nie wszystko odrazu w pazdzierniku sie wprowadzimy i najwyzej jak w pazdzierniku ni starczy na jakies pomieszczenie to zrobi sie je w grudniu itp.,ale wiadomo kazdy chcialby jak najtanszym kosztem robić).Nie mamy jeszcze podpisanej umowy z firma budowlana ,ale juz mamy wybrana ,do ykonczeniowki bedzie inna firma.jesli chodzi o salon -kuchnie i jadalnie zastanwiamy sie panele czy plytki(podgrzwane) ,panele trzeba wymienic za kilka lat a plytki posluza na dluzej-natomiast plytki wiadomo nie bedziemy podgrzewac caly czas ...moze jakies dywaniki w miejscach gdzie sie siedzi itp.tego jeszcze nie wiemy ,silownia,pokoj dziecka,gabinet i nasza sypialnia -chcemy jakas dobra wykladzine zbey bylo cieplo w nozki .Okna jakiejs dobrej jakosci -drewniane ,ogrzewanie gazowe na pewno i tyle wiem na dzien dzisiejszy niestety .Budowa rusza w marcu/kwietniu wiec wtedy bedzie wiecej wiadome.
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:48   #10
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Nie starczy , a wiem to z własnego doświadczenia.
Musisz liczyć 100 tyś - na każde 50m2 samej wykończeniówki, średniej klasy+ stan surowy+ ogrodzenie+ogród.W cene wrzuciłam ekipy i meble .Takie są niestety realia .

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2010-12-03 o 13:10
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:00   #11
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

No i też nie byłabym taka pewna, czy uda się w kwietniu zacząć budowę, a w październiku już się wprowadzić. Zazwyczaj wszystko przeciąga się w czasie. Często okazuje się, że ekipa coś spieprzy, więc trzeba poprawiać. Czekać można tygodniami na jakieś zamówione produkty i tak dalej.
Poza tym słyszałam - ale nie znam się, więc nie wiem, na ile to prawda - że lepiej odczekać do następnego sezonu z wykończeniówką, żeby nowo wybudowane mury "oddychały", zeszła z nich wilgoć czy jakoś tak. Może ktoś sie zna i wypowie na ten temat.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-12-03 o 14:02
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 14:36   #12
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

pisalam ze ogordzenie ,ogrod ,altanki to zostawiam na pozniej na nastepna wiosne ,wiec te koszta mi odpadaja
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:57   #13
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

dach będzie na pewno drogi, przy kupnie dachówki zwracajcie uwagę na cenę dodatków typu gąsiory. One będą sporo kosztować. Deweloper spokojnie by się zmieścił w tej cenie , ale deweloprzerzy nie dość ze mają duże upusty to jeszcze buduja z najgorszych najtańszych materiałów. Na pewno musisz budowac systemem gospodarczym i bardzo pilnować robotników. Jesli tego nie zrobisz to bedzie dużo niedoróbek do poprawienia a to dużo kosztuje. Nie wiem skąd jesteś - od tego tez zależy cena robocizny, która jest najwyższa przy wykończeniówce. Budowa domu w ciągu jednego roku to nie najlepszy pomysł. Będa potem płytki pękać, a nie daj boże jak chcesz parkiet albo podłogę drewnianą. Dom na początku pracuje i raz jak nie odczekasz to ci sufity podwieszane moga popękac na łączeniach, a dwa musi wyschnąć - zarówno ściany jak i wylewki. Nawet jak bedziesz mieć szczęscie i nic nie popęka to jest bardzo niezdrowo mieszkac w takich domu, szczególnie dla małych dzieci. jak nie muszi wykńaczac wszystkiego na raz, tzn kupowac mebli do wszystkich poki, albo robić od razu ogrodzenia, to moze się zmieścisz w 450000zł ( w ostatniej wypowiedzi piszesz 150 tys. ale rozumiem, ze to pomyłka, bo w takiej kwocie to nie masz szans), ale musisz na kazdym kroku oszczedzać. Wbrew pozorom najtańszy jest stan surowy, koszty zaczynają się od okien

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

a i jeszcze jedno Napisałaś ze za stan surowy proponują ci 130000zł z robocizną. Ale wiesz co w tym masz dokładnie, czy np taras ci w tej cenie zrobią, schody zewnętrzne, ocieplenie fundamentów itd? czy Ty zamaiwasz koparkę geodetę czy oni?Musisz mieć to wszystko wypisane dokładnie - poszukaj po necie są gotowe umowy, nigdy tez nie dwaja zaliczek za rozbociznę, rozliczaj się za wykonane etapy. I jeżeli bierzesz firme która kupuje materiały to musisz dokładnie wypisac czego sobie rzyczysz, np ściany z porotherma 25cm, dachówka firmy takiej i takiej, w takimi takim kolorze, folia pod dachówkę taka i taka, zasypanie fundamentów piaskiem razem z ubijaniem....., bo jak nie to ci wcisna najgorsze badziewie z którym będziesz miec potem problem. My sami kupowaliśmy materiały. Na pewno musisz spisac umowę zeby nie było żadnych wątpliowsci potem, i w umowie zastrzec sobie termin zakończenia prac z karami umownymi za poślizg - to ważne, bo często firmy się umawiają ze skończą wtedy i wtedy a potem łapią jakieś fuchy i masz opóźnienie nawet kilka miesięcy

Edytowane przez kolanko
Czas edycji: 2010-12-03 o 14:46
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 15:36   #14
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
czy kwota 450tys starczy na zbudowanie takiej wielkosci domku (juz z meblami i wszystkim pozostalym)??.
nie jest to wysoka kwota, zwłaszcza licząc jeszcze wyposażenie domu, chyba że postawisz na dość niskiej jakości materiały... co w przyszłości może szybko się odbić.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 15:37   #15
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Musisz dobrze przygotować się do budowy domu.

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2010-12-03 o 15:50
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 17:49   #16
limetka87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 835
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

nam budowlancy mowiac ze spokojnie zmiescimy sie w kwocie 300tys za stan surowy zamkniety ...a do do wykonczeniowki zobaczymy jak nie damy rade to sie poczeka z czyms i sie nie zrobi ,chociaz przed chwila ogladalismy meble do kuchni z 20tys maks ze zmywarka,okapem ,stolem krzeslami,naroznik do salonu 8tys ,stol jadalniany z krzeslami mamy wiec nam odejrze ,chcemy malo mebli ,do gabinetu meble juz mamy jedynie biurko i krzeslo nowe kupimy.W pokoju dziecka nie chcemy zadnych segmentow tylko regaly ,najdrozej wyjda lazienki tak uwazamy ,tam gdzie silownia bedzie tylko wykladzina i gladz wiec wydatek znikomy ,mysle ze nie jest to takie straszne cenowo jak sie wydaje ,ladne meble do sypialni mozna kupic za 7tys


wklejam przykaldowe meble do sypialni ktore mi sie podobaja

http://allegro.pl/nowosc-sypialnia-m...334411619.html

meble kuchenne:

http://allegro.pl/meble-na-wymiar-ku...341265063.html


nie mam takiej orientacji jak wy jeśli chodzi urządzanie ,ale myśle ze mozna kupic ladne meble nie wiadomo bog wie jak drogoe ,chyba ze sie myle to mnie sprostujcie

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

dziekuje wam za zainteresowanie watkiem i za wszelkie cenne wskazowki na pewno sie przydadzą

Edytowane przez limetka87
Czas edycji: 2010-12-03 o 17:59
limetka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 15:35   #17
alexmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

z tym styropianem, rzeczywiście jest jakiś poważny problem. Mój mąż pracuje w firmie budowlanej i już parę razy zmieniali dostawców. Darek twierdzi, że prawie wszyscy producenci oszukują, bo na rynku praktycznie nie ma żadnej kontroli. Oni teraz kupują od dużego producenta, styropian w kropki.
Inni wykonawcy to się za bardzo nie przejmują bo jak robią dla deweloperów, to tylko cena się liczy, więc kupują byle co.
Radzę dobrze poszukać, bo potem poprawiać izolację i robić wszystko od nowa, to straszne koszty. A dobrze ocieplony dom to połowa sukcesu.
Moi przyjaciele w Niemczech mieszkają w domu ocieplonym i wełną mineralną i styropianem. Postawili im cały dom w trzy miesiące. A jak byliśmy z mężem parę tygodni temu, było już zimno na dworze, jakieś 2-3 stopnie, to oni jeszcze ogrzewania praktycznie nie włączali, bo w domu i tak było aż za ciepło. Był włączony tylko jeden nieduży grzejnik na korytarzu, tam gdzie się chodzi tam i z powrotem i drzwi na dwór otwiera.
alexmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:03   #18
mirela76
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pszczyna/katowice
Wiadomości: 560
GG do mirela76
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Forum Murator - tam znajdziesz osoby które budują/wybudowały Twój dom. Są kosztorysy REALNE z nie podane wraz z projektem. Mój dom w projekcie w stanie dewelop. był wyceniony na 280 tyś, władowaliśmy 350 i ciągle mało.
__________________
"Modlić się - to prosić o to, by prawa natury zostały na pewien czas zawieszone w interesie osobnika wnoszącego o modły , który jak sam przyznaje, nie jest tego godzien" Ambrose Bierce
mirela76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 18:35   #19
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: czy ta kwota starczy na zbudowanie domu

Cytat:
Napisane przez limetka87 Pokaż wiadomość
http://projekty.muratordom.pl/projek...&x=24&y=9&nr=0


to jest nasz projekt.Oczywiscie liczymy sie z tym ze kwota 150tys bedzie nie wystarczajca ,bedziemy w stanie sobie zrobic reszte pozniej (mamy o tyle korzystnie ze mozemy odkladac te 10tys miesiecznie na wykonczeniwke) tylko poprostu nie wszystko odrazu w pazdzierniku sie wprowadzimy i najwyzej jak w pazdzierniku ni starczy na jakies pomieszczenie to zrobi sie je w grudniu itp.,ale wiadomo kazdy chcialby jak najtanszym kosztem robić).Nie mamy jeszcze podpisanej umowy z firma budowlana ,ale juz mamy wybrana ,do ykonczeniowki bedzie inna firma.jesli chodzi o salon -kuchnie i jadalnie zastanwiamy sie panele czy plytki(podgrzwane) ,panele trzeba wymienic za kilka lat a plytki posluza na dluzej-natomiast plytki wiadomo nie bedziemy podgrzewac caly czas ...moze jakies dywaniki w miejscach gdzie sie siedzi itp.tego jeszcze nie wiemy ,silownia,pokoj dziecka,gabinet i nasza sypialnia -chcemy jakas dobra wykladzine zbey bylo cieplo w nozki .Okna jakiejs dobrej jakosci -drewniane ,ogrzewanie gazowe na pewno i tyle wiem na dzien dzisiejszy niestety .Budowa rusza w marcu/kwietniu wiec wtedy bedzie wiecej wiadome.
Matko chciałabym móc miesiecznie 10 tysięcy odkładać. Wielu ludzi buduje dom nawet nie zarabiając połowę tego miesiecznie.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.