soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 11:16   #61
sylwusia1812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Odświeżam wątek.
ja noszę soczewki od ok. 2 tygodni - Air Optix. Moje oczy z początku dość dobrze na nie zareagowały. Ale mam problem z ostrym widzeniem. Z tego co tłumaczyła mi moja okulistka i tego co wyczytałam już w necie wynika, że moje problemy są skutkiem stabilizowania się soczewki po poruszeniu okiem czy mrugnięciu. Podobno soczewki Acueve J&J mają jakąś technologię ASD czy coś takiego, która gwarantuje dobrą stabilizację soczewki torycznej. Nie wiem czy i moje nie mają jakiegoś odpowiednika takiej technologii, ale faktem jest, że funkcjonowanie w nich jest dość uciążliwe przez to ciągłe zamazanie widzenia (bo bądź co bądź okiem porusza się cały czas). Już nawet miałam zmniejszony cylinder, bo zastanawiałyśmy się czy to nie wina tego, ale zasadniczo to niewiele zmieniło.
Czy któraś z was stosowała soczewki Air Optix i Acueve i ma porównanie?
Czy może do tego też trzeba się przywyczaić? (Chociaż ciężko mi w to wierzyć, bo jest to na prawdę męczące, np. zdejmuję soczewki przed prowadzeniem auta, bo boję się, że będę źle widzieć, czy też przy pracy przed komputerem)

PS. w nawiązaniu do powyższego posta Air Optixy mają delikatne niebieskie zabarwienie i jak patrzę w lusterko to sama je widzę, inni mają już z tym problem, muszą się bardziej wpatrywać. Dla mnie to jest zaleta, bo wydaje mi się, że to odrobinkę ułatwia mi zdejmowanie soczewki, a dla początkującej w tej materii to jednak ważne

Edytowane przez sylwusia1812
Czas edycji: 2013-10-11 o 11:17
sylwusia1812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 16:57   #62
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

A ja mam do was pytanie z innej beczki - noszę aktualnie soczewki J&J Acuve Oasys, jednak one są dwutygodniowe a chciałabym nosić miesięczne.. Czy mogę po prostu kupić nowe soczweki innej firmy od razu czy najpierw jeszcze raz pójść do okulisty na badania?

Jak robiłam pierwsze badania to przypisali mi te soczewki i żadnych próbnych nie nosiłam... I teraz nie wiem co zrobić, jak chcę zmienić firmę
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 09:40   #63
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez OceanSoul123 Pokaż wiadomość
A ja mam do was pytanie z innej beczki - noszę aktualnie soczewki J&J Acuve Oasys, jednak one są dwutygodniowe a chciałabym nosić miesięczne.. Czy mogę po prostu kupić nowe soczweki innej firmy od razu czy najpierw jeszcze raz pójść do okulisty na badania?

Jak robiłam pierwsze badania to przypisali mi te soczewki i żadnych próbnych nie nosiłam... I teraz nie wiem co zrobić, jak chcę zmienić firmę

Powinnaś zmienić lekarza, bo przy normalnym badaniu powinnaś otrzymać parę soczewek jako gratis do wypróbowania właśnie. Lekarz powinien sprawdzić jak się układają na oczach, jak w nich widzisz, a potem po 2 tygodniach powinnaś jeszcze przyjść na wizytę kontrolną. Przy każdej zmianie soczewek tak powinno być.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 10:47   #64
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

No muszę pójść do innego optyka, bo tam było beznadziejnie pod tym wzgledem, dopiero później jak poczytałam w necie jak to powinno wyglądać, to się zorientowałam..

A jak jest z płynami do soczewek torycznych? Kupujecie zawsze te firmowe, czy np. jakieś rossmanowskie moga być? Bo troche kasy na to idzie...
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 18:11   #65
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez OceanSoul123 Pokaż wiadomość
No muszę pójść do innego optyka, bo tam było beznadziejnie pod tym wzgledem, dopiero później jak poczytałam w necie jak to powinno wyglądać, to się zorientowałam..

A jak jest z płynami do soczewek torycznych? Kupujecie zawsze te firmowe, czy np. jakieś rossmanowskie moga być? Bo troche kasy na to idzie...
Kupuję markowe ale w necie, czyli praktycznie o połowę taniej niż w salonach.

A to link do wątku o soczewkach kontaktowych- kopalnia wiedzy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=533110
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:26   #66
Bleiroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Noszę od miesiąca soczewki Air Optix for astygmatic, okazało się, że muszę nosić toryczne bo w zwykłych zwyczajnie nie widzę. Mam je dopiero miesiąc ale jestem zadowolona, ponieważ wreszcie nie doskwiera mi ciężar okularów czy ograniczone pole widzenia. Nie miałam styczności z innymi soczewkami. A te mi odpowiadają, są wygodne, nie czuję ich na oczach. Jednak zbliża się koniec miesiąca i zamówiłam promocyjne opakowanie 6 sztukowe. Paczka Air Otpix 6szt kosztuje 160 zł u mojego okulisty, w ramach promocji zapłacę 'tylko' 100zł i muszę dokupić sobie płyn.

Mam pytanie, czy znacie jakieś stronki internetowe, na których soczewki są tańsze lub są po promocji? Mam na myśli koszty w granicach max. 120 zł za opakowanie 6 szt. Z góry dziękuję.
Bleiroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 11:42   #67
karola_jegielska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Mój optyk dopasował mi miesięczne soczewki Miru dla astygmatyków 6 szt za 150zł i jak na razie jestem zadowolona, problem w tym że muszę zamawiać je u optyka bo w sieci ciężko znaleźć...:/ jak by któraś z was wiedziała, gdzie można je w necie znaleźć to byłabym niezmiernie wdzięczna
karola_jegielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 11:50   #68
radex999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: soczewki kontaktowe TORYCZNE poradźcie!!!!!

Podejrzewam że wystarczy poszukać w necie i zamówić się da.
Co do soczewek ja polecma Air Optix Aqua plus do tego jakiś dobry płyn. Sama je używam i naprawdę bardzo się sprawdzają
radex999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 12:50:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.