Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 11:45   #31
pysiak_2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Czesc moja natalia ma dysplazje praego biodra, zalecane ma noszenie poduszki frejki 20cm, jesli Pani jeszcze ma te poduszke prosze o pomoc, lub innna pania która byłaby gotowa pomóc. mój meil ahcoh@interia.pl

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez agusia1 Pokaż wiadomość
Witaj Simona!
miałam tą samą sytuacje i chciałam Cie troszkę uspokoić. Jak młodsza córka sie urodziła to nic nie wskazywało na dysplazję, na początku ja pieluchowałam a poźniej przestałam, przy okazji szczepienia drugiego(!) lekarka zauważyła że córcia nie odwodzi dobrze bioderek czy tez sa wiotkie, poźniej ja sama zauważyłam że te faudki na nóżkach są nierówne! i dała nam skierowanie do ortopedy, naszczęście u nas nie ma problemu dużego żeby dostać sie do ortopedy. Ortopeda zrobiła usg i wyszła dysplazją prawego bioderka, lewe prawidłowo wskoczyło w panewke a prawe jeszcze nie. Córcia miałą też 3 mce i ważyła 5,500 g dostała poduszkę frejki 20 cm po tygodniu od zamówienia miałam ją w domu i miałą ja nosić do następnej wizyty. Muszę Ci Simona powiedzieć, że to nie takie straszne!!!! wręcz wygodnie ją nam sie nosiło. do włożenia kładliśmy ja na tapczanie, szelki na ramiona, po boku zwizane. Bardzo wygonie sie nosiło dziecko na biodrze, było sztywniejsze tak jak w jakims nosidełku. To naprawdę nie żaden dramat ani tragedia!!!! Po 4 tygodniach była już poprawa ( najlepiej ją zakładać na noc albo jak dziecko śpi w ciągu dnia) my córkę w pieluszce cały czas nosiliśmy, po pierwszej wizycie lekarka mówiła ze do wózka mozna jej sciagać. nastepna kontrol była za 6 tyg. i lekarka stwierdziła, ze to co dobrego miała ta poduszka zrobić to zrobiła i ze nie trzeba jej juz nosić. czyli córka nosiła ja 10 tyg. miala ok. 5 mcy. sciagalismy ja do kompieli i wieczorkiem zeby troche sie pogimnastykowala. obecnie ma 8 mcy kula sie normalnie, siedzi, zaczyna stawać na nózkach. Także warto bylo!!!!!!! teraz na pamiątkę nam zostałą poduszka frejki (jakby któraś mama potrzebowała to mam rozmiar 20 cm, normalnie kosztuje ok. 56 zł jest refundowana w 30%) napisz koniecznie jak Wam idzie noszenie. pozdrawiam
witam czy ma ktoś pileuszke frejke 20cm? ahcoh@interia.pl
pysiak_2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 07:12   #32
agusia2526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

witam dziewczyny ,chcę zamówić tą poduszke frejki ale nie wiem jaki rozmiar .Moja córeczka skończyła 3 miesiące waży 6400 i jest długa 64 cm .Prosze pomóżcie mi
agusia2526 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 07:32   #33
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Lekarz, który ją przepisał powinien podać rozmiar.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 10:59   #34
agusia2526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Ale właśnie mi nie podał jaki mam kupić rozmiar .
agusia2526 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 17:40   #35
mama8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Witam wszystkich mieszkam w Norwegii moja malutka sie tu urodzila i drugiego dnia po porodzie juz wykryto u niej dysplazje bioderek. Po wizycie u ortopedy zaraz dostalismy poduszke (za darmo) i corcia nosila ja do 3 miesiaca. Na poczatku dostala rozm.18 potem zmieniono nam na 20 o ile dobrze pamietam.Dzis corcia ma prawie 6 miesiecy i po wczorajszym kontrolnym usg lekarz stwierdzil ze jest znow problem z lewa nozka i znow mamy poduszke jestem zalamana ale wiem ze to dla jej dobra. Tym razem dostalismy "model dla wiekszego dziecka" jest bardzo sztywna na pupci z przodu ma tylko pasy do zapiecia niema szelek.Zobaczymy jak bedzie dalej znow przed nami 2 miesiace noszenia... pozdrowienia dla wszystkich bobaskow.
mama8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:57   #36
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Cytat:
Napisane przez mama8 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich mieszkam w Norwegii moja malutka sie tu urodzila i drugiego dnia po porodzie juz wykryto u niej dysplazje bioderek. Po wizycie u ortopedy zaraz dostalismy poduszke (za darmo) i corcia nosila ja do 3 miesiaca. Na poczatku dostala rozm.18 potem zmieniono nam na 20 o ile dobrze pamietam.Dzis corcia ma prawie 6 miesiecy i po wczorajszym kontrolnym usg lekarz stwierdzil ze jest znow problem z lewa nozka i znow mamy poduszke jestem zalamana ale wiem ze to dla jej dobra. Tym razem dostalismy "model dla wiekszego dziecka" jest bardzo sztywna na pupci z przodu ma tylko pasy do zapiecia niema szelek.Zobaczymy jak bedzie dalej znow przed nami 2 miesiace noszenia... pozdrowienia dla wszystkich bobaskow.
Drugiego dnia po porodzie? no to faktycznie nie może być Polska, bo u nas zaleca się badanie po 6 tygodniu życia...ja głupia słuchałam lekarza i czekałam 6 tygodni, a dysplazja spokojnie się rozwijała.
Wiem, że to trudne, trzeba ten okres przetrzymać. W tym wieku szybko leczą się stawy, najważniejsza jest systematyka niestety. Moja córa też nosiła rozwórke Koszli, gdzieś do roczku. Jeden dzień leczenia do roczku to jak miesiąc leczenia w wieku 2 lat - te słowa lekarza dodawały mi sił kiedy płakała i kopała nóżkami, że nie chce, a trzeba było założyć. Najgorzej było ze spaniem, spała na mnie praktycznie cały czas, żeby mieć szeroko nóżki, bo sama w tym nie dała rady spać.

Zobaczysz, niedługo przyjdzie ten dzień, że lekarz powie "dość noszenia". Miałam wtedy ochotę skakać z radości Powodzenia i wytrwałości Wam życzę.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-05-14 o 17:01
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:48   #37
mama8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Dziekujemy i mamy nadzieje ze po tych dwoch miesiacach wszystko wkoncu bedzie dobrze .Juz raz sie zegnalismy z poducha i zeby to uczcic kupilismy wkoncu spodenki. A tu rzeczywiscie jest zupelnie inaczej niz w Polsce niema problemu z rozmiarem poduszki bo jest przymierzana odrazu na wizycie i dopasowywana do rozstawu nozek malenstwa ,dostajemy ja za darmo a nie jak w Polsce mamusie martwia sie o wizyte u ortopedy poduche, straszne...Pozdrawiam i zycze sobie i innym wytrwalosci
mama8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 11:22   #38
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

no chyba nie ma innego wyjścia, jak taka pieluszka. powodzenia, trzymam kciuki za staw biodrowy maleństwa
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 08:33   #39
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Cytat:
Napisane przez pysiak_2009 Pokaż wiadomość
Czesc moja natalia ma dysplazje praego biodra, zalecane ma noszenie poduszki frejki 20cm, jesli Pani jeszcze ma te poduszke prosze o pomoc, lub innna pania która byłaby gotowa pomóc. mój meil ahcoh@interia.pl

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------


witam czy ma ktoś pileuszke frejke 20cm? ahcoh@interia.pl

dopiero doczytałam te pytanie .... czas leci szybko.... niestety nie mam już tej poduszki.... moja młodsza gwiazda niedługo kończy 5 lat , ta co nosiła tą poduszkę ale z tego co pamietam można kupić w sklepach ze sprzętam rehabilitacyjnym, jak nie mają to można zamówić. powodzenia!
p.s. ostatnio byłam u ortopedy dla kontroli, bo coś mi się wydawało, że jakoś krzywo chodzi ... ortopeda mnie uspokoił, że z bioderkami po kilku latach od noszenia poduszki Frejki wszystko ok jedynie jakieś płaskostopie wychodzi,ale są na to ćwiczenia korekcyjne. Także mamuśki jak jest zalecenie od ortopedy to zakładać poduszkę dla zdrowie dziecka! będzie wszystko dobrze.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:30   #40
K_ati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Witam Mamy,
U mojej córeczki ortopeda zalaciła szerokie pieluchowanie jak byłam z małą w 7 tygodniu jej życia na kontoroli, ponieważ podejrzewała dysplazję bioderek. Wytłumaczyła mi jak mam ją pieluchować, ale strasznie to skomplkowane. Gdy czytałam o dysplazji znalazłam w internecie " pielucha Fredzia". To takie coś w stylu pieluszki którą zakłada się na ubranko między nogi dzieciątka. Kupiłam i pojechałam z tym do ortopedy. Moja ortopeda była zachwycona - przedewszystkim zwróciła mi uwagę na to że ta Fredzia wymusza prawidłowy rozstaw nóg ale to nie jest Frejka która jest sztywna i niestety nie wygodna szcególnie dla takiego maluszka. Kazała mi zakładać ją systematycznie i przyjść po miesiącu do kontroli. Julcia przyzwyczaiła się do tego wynalazku. Praktycznie całą czas miała ją zakładaną. Po miesiącu z duszą na ramieniu poszliśmy na kontrolę. Co się okazało, ortopeda stwierdziła że nie ma już problemów z bioderkami, jak to ujeła " teraz jest wyluzowana ", dała jeszcze skierowanie na kontrolę USG. Zrobiliśmy badania które potwierdziły że Julka jest zdrowa. Życzę i Wam aby wszystko skończyło się szczęśliwie.

Edytowane przez K_ati
Czas edycji: 2012-02-15 o 12:35
K_ati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 11:16   #41
phisiophil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja stawu biodrowego- poduszka Frejki- prosze o rade

Cześć, wrócę trochę do tego wciąż aktualnego tematu. Jeśli chodzi o leczenie dysplazji stawu biodrowego, to dobrym sposobem domowym jest szerokie pieluchowanie pieluszkami tetrowymi. Jeśli to nie przynosi efektu, to wtedy należy zainteresować się tematem ortez na dysplazję stawu biodrowego jakim są: poduszka Frejka czy szelki Pavlika. Najważniejsze jest, jednak żeby było to coś wygodnego dla Dziecka Tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat https://e-medicalbroker.com/5-krokow...497861844.html
Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez phisiophil
Czas edycji: 2018-04-13 o 11:18
phisiophil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-13 12:16:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.