wysuszający retinol.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-29, 14:28   #1
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka

wysuszający retinol....


Używam na noc kremu z retinolen St.Ives, z którego jestem bardzo zadowolona. Ale budzę się z bardzo suchą buziuchną. Czy mogę razem z tym kremem stosować jakiś inny krem na noc? Jeśli tak to w jakiej kolejności. Z góry dziękuję za odpowiedź <hello>
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 14:43   #2
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: wysuszający retinol....

tak tak - sama uzywałam kremu z retinolem i rzeczywiście retinol lubi wysuszać skórę . Wiesz co ? Ja zawsze w takim przypadku ( i dotyczy to też AHA ) zawsze na sam początek kładę na buźkę retinol i na to n dopiero nakladam lekki zwykły krem nawilzający - ale juz bez zadnych dodatkowych witamin żeby to się nie gryzło . Bardzo często np. kosmetyki Neostraty wskazują własnie uzywanie kilku kremów na raz np. z AHA i na to nawilżacz . Więc bez obaw możesz to zrobić tym bardziej że nadchodzi niebawem zima - i wtedy będziesz miała pewnie przesuszoną cerę - zimno , ogrzewanie i te klimaty .Myslę że bez obaw mozesz tak zrobić .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 14:54   #3
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka
Re: wysuszający retinol....

Dziękuję za odpowiedź. Co mnie zdziwiło, na ulotce informacyjnej dołączonej do kremu, było napisane, że można użyć najpierw kremu nawilżającego a potem ten z retinolem. Dla mnie ta kolejność brzmi troszkę podejrzanie, ale nie znam się na tym..., więc nie wiem
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 15:22   #4
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: wysuszający retinol....

mamsonko - stosowałam już tyle kremików że jestem pewna na 100% że zawsze na początek uzywamy silniej skoncentrowanych kremików a na to dopiero jakiś nawilzacz . Ta zasada działa w kosmetykach La prairie , Shiseido , Chanel i innych więc czemu tu miałoby być na odwrót ?Tak samo jak serum - zawsze stosujemy pod krem ponieważ ma więcej substancji aktywnych i lepiej są przenoszone do skóry . A tak jakbyśmy nałozyli serum czy retinol na krem - to wyobrażasz sobie te barierę do pokonania ? Wtedy musiałabyś mieć bardzo wysokie stężenie retinolu w kremie żeby to dokładnie zostało przetransportowane w głąb skóry .A dalej nie widomo czy to by dobrze zostało wykorzystane Ja polecam ogólnośiwatową metodę - najpierw koncentrat potem nawilżacz
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 16:15   #5
mamsonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 192
GG do mamsonka
Re: wysuszający retinol....

Jest to nawet na "chłopski rozum" logiczne, że należy najpierw nakładać to co ma działać, w tym wypatku retinol. Przypuszczam, że w tłumaczeniu na ulotce wkradł się błąd...muszę ją znaleźć i przeczytać w jakimś innym języku. Ale dziękuję Tobie za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam
mamsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.