Studia...to nie takie proste.. pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-29, 09:43   #1
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214

Studia...to nie takie proste.. pomocy.


Od zawsze chciałam studiować historię sztuki, jednak kiedy rok temu wybierałam kierunek posłuchałam się innych, że po tym nie ma pracy itp. więc poszłam na studia filologiczne, ale od razu wiedziałam, że to nie jest to, co chce robić w życiu. Widzę się w muzeum, galerii, domu kultury lub jako przewodnik, po kilki latach chciałabym pewnie zrobić doktorat i uczyć. Wiem, że to nie łatwe, ale po jakim kierunku teraz jest łatwo?

Lada dzień rekrutacja, a problem mam taki: chciałabym studiować dziennie, mieć czas żeby się udzielać w teatrze, domach kultury itp. Mieszkam w Lublinie, ale bardzo chciałabym studiować w Gdańsku, ale nie będzie stać mnie na to, żeby tam pracować i studiować dziennie, z domu nie mogę liczyć na żadna pomoc, ale o tym zaraz...

Mogłabym studiować zaocznie, ale problem jest taki, że lubię się uczyć i to bardzo. Więc na pewno nie byłabym zadowolona. W domu wszyscy krytykują mój wybór, nikt mnie nie wspiera, jest mi strasznie ciężko, chciałabym wyjechać, ale niestety....pieniądze.

Co mam robić? Czym jest "złoty środek" w moim przypadku?

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

W domu cięzko mi wytrzymac, cokolwiek bym nie zrobiła to jestem krytykowana, dlatego tez chcialabym wyjechac. Drugi powod jest taki, ze kocham Gdańsk i kiedy mam dluzsze wone to zawsze tam jade, czuje sie tam swietnie...boje si,e ze zasiedze sie w tym Lublinie... marze o studiach w Gdansku juz od gimnazjum... ciezko mi teraz zdecydowac
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:46   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Od zawsze chciałam studiować historię sztuki, jednak kiedy rok temu wybierałam kierunek posłuchałam się innych, że po tym nie ma pracy itp. więc poszłam na studia filologiczne, ale od razu wiedziałam, że to nie jest to, co chce robić w życiu. Widzę się w muzeum, galerii, domu kultury lub jako przewodnik, po kilki latach chciałabym pewnie zrobić doktorat i uczyć. Wiem, że to nie łatwe, ale po jakim kierunku teraz jest łatwo?

Lada dzień rekrutacja, a problem mam taki: chciałabym studiować dziennie, mieć czas żeby się udzielać w teatrze, domach kultury itp. Mieszkam w Lublinie, ale bardzo chciałabym studiować w Gdańsku, ale nie będzie stać mnie na to, żeby tam pracować i studiować dziennie, z domu nie mogę liczyć na żadna pomoc, ale o tym zaraz...

Mogłabym studiować zaocznie, ale problem jest taki, że lubię się uczyć i to bardzo. Więc na pewno nie byłabym zadowolona. W domu wszyscy krytykują mój wybór, nikt mnie nie wspiera, jest mi strasznie ciężko, chciałabym wyjechać, ale niestety....pieniądze.

Co mam robić? Czym jest "złoty środek" w moim przypadku?

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

W domu cięzko mi wytrzymac, cokolwiek bym nie zrobiła to jestem krytykowana, dlatego tez chcialabym wyjechac. Drugi powod jest taki, ze kocham Gdańsk i kiedy mam dluzsze wone to zawsze tam jade, czuje sie tam swietnie...boje si,e ze zasiedze sie w tym Lublinie... marze o studiach w Gdansku juz od gimnazjum... ciezko mi teraz zdecydowac
a to ty myślisz że na zaocznych nie trzeba się uczyć?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:55   #3
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Spokojnie, na zaocznych też trzeba się uczyć, więc Twoje obawy o naukę są całkowicie niezasadne. Fakt, trzeba za nie płacić, ale to nie znaczy, że dostaniesz dyplom za sam fakt płacenia. Na każdych studiach trzeba się wysilić choć trochę, więc o nic się nie martw

Poza tym - nie słuchałabym innych. Powinnaś studiować to, w czym TY czujesz się dobrze, co chciałabyś robić w życiu, a nie ktoś inny. Oczywiste jest, że po niektórych kierunkach jest więcej pracy, a po innych mniej, ale uważam, że każdy powinien móc robić to, co lubi, a nie zmuszać się do studiowania czegoś, z czego być może będzie miał w przyszłości pieniądze, ale nie będzie czuł satysfakcji z pracy (zakładając, że miałby szansę dostać tę wymarzoną).

Jeśli masz problem z pieniędzmi, a chcesz studiować w obcym mieście, to faktycznie studia zaoczne wydają się niezłą opcją. I powtarzam - nie słuchaj innych. Trochę egoizmu : )
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 10:47   #4
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Dlaczego wszystkim wydaje się, że na zaocznych studiach nie trzeba nic robić? Trzeba sie uczyć kochana Na prywatnych uczelniach tak samo, nie placi się za dyplom, też trzeba pokazać, że się posiada wiedze. A na Twoim miejscu wybrałabym kierunek taki, który odpowiada MI, a nie rodzinie. Tak więc nie zastanawiaj się, tylko studiuj taki kierunek, który Tobie odpowiada
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 11:13   #5
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
W domu wszyscy krytykują mój wybór, nikt mnie nie wspiera, jest mi strasznie ciężko, chciałabym wyjechać, ale niestety....pieniądze. (...) marze o studiach w Gdansku juz od gimnazjum... ciezko mi teraz zdecydowac
Kredyt studencki może? Przejrzyj sobie oferty banków. Sama nigdy z niego nie korzystałam, ale moi znajomi tak.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 12:15   #6
Nolanis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 53
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

a stypendia socjalne? może wysokość zarobków na głowę w rodzinie spełnia kryteria i do tego wyjątkowa sytuacja związana z odległością miejsca kontynuowania edukacji.

później możesz się starać być w 10% studentów, mających najlepsze wyniki na wydziale. popytaj ludzi jak ciężko jest na historii sztuki, znajdź kogoś na forum i napisz do niego, może są osoby łączące pracę i studia w tym wypadku. inaczej jest w przypadku studiowania na AiR/ETI cokolwiek, a ZiE - nie mówię, że coś jest od czegoś gorsze bo nie powiedziane, że osoba z tego drugiego wydziału nie poradzi sobie lepiej niż ta z pierwszego, ale wiem, że bardzo często osoby ZiE łączą pracę i studiowanie dzienne, więc może historię sztuki też da się połączyć z pracą i to wcale nie na zaocznych.

poza tym Gdańsk nie jest wcale drogim miastem dla studentów (porównując z Krakowem czy Wrocławiem chociażby), wiem bo sama nie jestem z Trójmiasta, bardzo długo starałam się namówić rodziców na liceum w Gdańsku również ze względu na finanse, ale udało się, skończyłam liceum takie, jakie chciałam, a rodzice wcale nie narzekali na finanse bo wyniosło to ich tyle co wyżywienie mnie w domu i opłaty za dojazdy autobusowe do najbliższego liceum... wystarczy ogarnąć stosunkowo tani pobyt tam (w moim przypadku była to bursa, może gdyby wysłać maila do jakiejś bursy w Gdańsku z opisem sytuacji udałoby się umieścić tam także studentkę), albo stancja (są przeróżne oferty i te z jednym pokojem są naprawdę przyzwoite), a gdyby się uprzeć to można znaleźć także mieszkanie dzielone ze współlokatorem już za 450zł miesięcznie wraz z opłatami (jasne są w przeważającej ilości takie jak 750-1000zł + opaty, ale trzeba szperać, trzeba pisać/dzwonić, interesować się)... na Twoim miejscu pierwszym moim ruchem byłoby zorientowanie się w cenach, przekalkulowanie i przedstawienie rodzicom realnej wizji finansowej Twojego pobytu w Gdańsku, tylko nie wiem czy przypadkiem nie za późno się obudziłaś, rodzice często potrzebują czasu...

w każdym razie, życzę Ci powodzenia i tak jak dziewczyny wyżej, uważam, że warto studiować to, co się pragnie i chce od początku, w naszym społeczeństwie utarło się, że KAŻDY MUSI mieć studia i MUSI być per Panem magistrem, otóż nie, studia nie są i nie były dla każdego, studia są do rozwoju samego siebie i chęci tego rozwoju, a nie kolejnym punktem do odklepania, żeby w przyszłości dobrze zarabiać...
Nolanis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 12:55   #7
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Nie uważam, że na studiach zaocznych nie trzeba się uczyć, raczej chodizo mi o to, że lubię poświęcać temu czas, a prawda jest taka, że jakbym pracowała na etacie to uczyć mogłabym się tylko w weekendy.

Jeszcze zostało parę dni, co do kierunku zdania nie zmienię, chodzi już tylko o miasto teraz.
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 16:05   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

W ramach pocieszenia: znam dziewczynę, która skończyła muzykologię i teatrologię, czyli w powszechnej opinii bezrobocie w czystej postaci. Wysłała CV do 3 miejsc, dostała 3 propozycje pracy Wiadomo, nie każdy ma tak dobrze, ale nie jest też beznadziejnie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 01:21   #9
lewandaa
Raczkowanie
 
Avatar lewandaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 110
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Moim zdaniem jeśli masz zapał do nauki (pozazdrościć ) i jesteś pewna, że to jest właśnie to, co chcesz robić w życiu, to wybijesz się bez problemu nawet po takim kierunku, po którym "wieje bezrobociem". Najważniejsze to robić, to co się kocha i to, w czym jest się dobrym. Co do miasta, to nie sugeruj się opinią innych. ja wybrałam miasto ze względu na chłopaka i bardzo, ale to bardzo tego żałuję. Kochasz Gdańsk, to idź właśnie tam. A pieniądze? Myślę, że rozwiązanie się znajdzie
__________________
Biorę sprawy w swoje ręce i zaczynam spełniać marzenia!<3
lewandaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 08:45   #10
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Studia...to nie takie proste.. pomocy.

Dobra zaryzykuję... raz się żyje!
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 08:45:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.