Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 22:00   #421
emilyxcontrol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: dofinansowanie na działalnosc gospodarczą z UP czyli projekt sam sobie szefem

dziekuje za linki wypowiedzi są jednak nieco stare i chciałam odświeżyć coś w tym temacie np. ze względu na dotacje na 2014r, i chodzi mi głownie o ten konkretny projekt, czy ktoś brał w nim udział.
emilyxcontrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 09:31   #422
stk
Raczkowanie
 
Avatar stk
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 243
Dot.: dofinansowanie na działalnosc gospodarczą z UP czyli projekt sam sobie szefem

Cytat:
Napisane przez emilyxcontrol Pokaż wiadomość
dziekuje za linki wypowiedzi są jednak nieco stare i chciałam odświeżyć coś w tym temacie np. ze względu na dotacje na 2014r, i chodzi mi głownie o ten konkretny projekt, czy ktoś brał w nim udział.
Twoje pytanie jest bardzo ogólne ale postaram sie odpowiedzieć.
Mój mąż dostał dofinansowanie z PUPu na działalność, ja i moja siostra nie (w różnych edycjach składaliśmy), wiec trudno mi określić czy łatwo czy trudno, sama musisz wywnioskować.
Nie rozumiem części pytania "jeśli tak to na jakiej?"
Warunki masz określone w danym projekcie i KAŻDY punkt musisz spełnić.
Rekrutacja wyglądała tak, że musisz uzupełnić całą papierologię, odpowiadając na pytania dotyczące planowanej działalności(czyli piszesz projekt). Potem trzeba było w wyznaczonym czasie złożyć dokumenty wraz z załącznikami (najczęściej było to 5 dni). Następnie czeka sie na info czy wszystko ok lub czy masz coś donieść/poprawić, a potem już tylko czekasz na list czy dostaniesz pieniądze.
Tak było w 2013r., w moim PUPie. Nie mam pojęcia czy w następnym roku i w innych UP będzie tak samo.
stk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 11:48   #423
emilyxcontrol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: dofinansowanie na działalnosc gospodarczą z UP czyli projekt sam sobie szefem

Zbieram wszelkie informacje dlatego pytanie jest tak ogólne
stk bardzo serdecznie Ci dziekuje
emilyxcontrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:25   #424
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: dofinansowanie na działalnosc gospodarczą z UP czyli projekt sam sobie szefem

Cytat:
Napisane przez emilyxcontrol Pokaż wiadomość
Zbieram wszelkie informacje dlatego pytanie jest tak ogólne
stk bardzo serdecznie Ci dziekuje
Informacji nazbierasz sporo, jednakże nie zapominaj, że najpewniejszym źródłem informacji jest twój urząd, gdzie zasady dostania dotacji mogą się różnić od urzędu nawet w sąsiednim mieście. Zresztą nie raz i nie dwa się to potwierdziło, że co PUP, to swoje kryteria, programy i zasady.

Mój mąż też dostał dotację, co ciekawe, nie pisał żadnego biznes planu, gdzie urzędy w sąsiednich miastach tego wymagały. Za samo wykształcenie kierunkowe dostał 32/50pkt, a to było jednym z ważniejszych kryteriów. Ogólnie papierków jest multum, załatwienie, jeżdżenie, szkolenia, załatwianie poręczycieli etc., ale można to przejść i cieszyć się potem swoją dz.gosp

A co planujesz otworzyć?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:56   #425
emilyxcontrol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: dofinansowanie na działalnosc gospodarczą z UP czyli projekt sam sobie szefem

21kasia21 bardzo dziękuję
Nie zapomniałam, do PUP idę w następnym tyg. Zbieram ogolne informacje nawet jeśli coś się różni zawsze warto wiedzieć
planuję mobilną kosmetyczke i wykształcenie kierunkowe jak najbardziej mam razem z dyplomem, certyfikatami i szkoleniami dodatkowymi i doświadczeniem.
emilyxcontrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 14:02   #426
edzia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wolbrom, okolice Krakowa
Wiadomości: 9
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Witam!Odświeżam wątek Jestem przed złożeniem wniosku o przyznanie dotacji z UP. Mam kilka pytań do kogoś kto dostał już dotacje lub zna się w tym temacie Co z numerem PKD, który muszę wpisać...ma być wpisany tylko jeden( tak pisze we wniosku), a sklep który chcę otworzyć będzie zajmował się sprzedażą z przynajmniej dwóch grup pkd. (firany, karnisze, żyrandole itp. może jeszcze coś innego) Czy mogę wpisać tylko tę grupę z której towaru będę sprzedawać najwięcej? Czy muszę się konkretnie określić co chcę sprzedawać i iść w jednym kierunku? A wolałabym tego nie robić. Czy UP może się do tego doczepić? Czy po przyznaniu dotacji będą mnie z tego kontrolować tzn. czy to co wpisałam we wniosku jest zgodne z prawdą? Bo będę musiała dostarczyć faktury na których podstawie mam się rozliczyć z wydatków. Czy będą sprawdzać konkrety, czy chodzi tylko o to ,aby zgadzała się wydana przeze mnie kwota? Mam jeszcze wiele innych pytań ale może na początek tyle. Jeśli ktoś może mi odpowiedzieć to bardzo proszę
edzia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 15:04   #427
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez edzia12 Pokaż wiadomość
Witam!Odświeżam wątek Jestem przed złożeniem wniosku o przyznanie dotacji z UP. Mam kilka pytań do kogoś kto dostał już dotacje lub zna się w tym temacie Co z numerem PKD, który muszę wpisać...ma być wpisany tylko jeden( tak pisze we wniosku), a sklep który chcę otworzyć będzie zajmował się sprzedażą z przynajmniej dwóch grup pkd. (firany, karnisze, żyrandole itp. może jeszcze coś innego) Czy mogę wpisać tylko tę grupę z której towaru będę sprzedawać najwięcej? Czy muszę się konkretnie określić co chcę sprzedawać i iść w jednym kierunku? A wolałabym tego nie robić. Czy UP może się do tego doczepić? Czy po przyznaniu dotacji będą mnie z tego kontrolować tzn. czy to co wpisałam we wniosku jest zgodne z prawdą? Bo będę musiała dostarczyć faktury na których podstawie mam się rozliczyć z wydatków. Czy będą sprawdzać konkrety, czy chodzi tylko o to ,aby zgadzała się wydana przeze mnie kwota? Mam jeszcze wiele innych pytań ale może na początek tyle. Jeśli ktoś może mi odpowiedzieć to bardzo proszę
Do PKD można dodać niezliczoną ilość wpisów, nie ma żadnych ograniczeń. Jednakże zakładając działalność wpis do PKD musi być i to zgodnie z tym, co masz zamiar sprzedawać, jaki charakter ma mieć działalność etc. Dlaczego wolałabyś nie wpisywać wszystkiego?

Owszem PUP może się doczepić, bo po pierwsze wniosek musi być kompletny, a więc wpis/y do PKD musi być. Poza tym sprawdzają także inne rzeczy, np. zakupiony towar zgodnie z FV, kwoty, rodzaje sprzętu, lokal, ogólnie całość wydatkowanych środków zgodnie z wpisem na wniosku, a także z FV itd. Po roku jest gruntowna kontrola, łącznie z informacją z ZUS, czy w tym okresie były płacone składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, czy nie ma nigdzie zaległości.

Poczytaj może nieco o zakładaniu dz.gosp, a najlepiej regulamin swojego urzędu, bo to najistotniejsza kwestia, a masz tam dokładnie napisane, jakie są zasady przyjmowania wniosków, wymogi etc.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 21:09   #428
edzia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wolbrom, okolice Krakowa
Wiadomości: 9
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Dzięki, że odpowiedziałaś na moje pytania Dopiero zaczynam interesować się tym tematem, więc czasem moje pytania mogą wydawać się głupieCo do PKD to nie zamierzam nic kręcić jeśli chodzi o UP, jestem uczciwa aż do przesady po prostu miałam na myśli to ,że nie chciałabym iść w jednym kierunku jeśli chodzi o mój biznes...
We wniosku który posiadam cyt."należy podać profil działalności gospodarczej bezwzględnie z numerem pkd 2007, należy podać tylko jeden numer"- tak to zostało sformułowane, stąd moje wątpliwości...Rozumiem , że na początek muszę podać jeden numer pkd a potem mogę dopisywać kolejne w trakcie rozwijania mojej działalności i UP nie przyczepi się do tego?
Kolejne moje pytanie to czy powinnam sporządzić umowę przedwstępną lokalu ,który będę chciała wynająć? Czy zwiększy to szanse na uzyskanie dotacji? Dodam ,że w mojej miejscowości nie ma takiego wymogu.Czy z jakiś przyczyn, które mogą wyniknąć mogę zmienić adres mojej działalności?
edzia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:50   #429
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez edzia12 Pokaż wiadomość
We wniosku który posiadam cyt."należy podać profil działalności gospodarczej bezwzględnie z numerem pkd 2007, należy podać tylko jeden numer"- tak to zostało sformułowane, stąd moje wątpliwości...Rozumiem , że na początek muszę podać jeden numer pkd a potem mogę dopisywać kolejne w trakcie rozwijania mojej działalności i UP nie przyczepi się do tego?
Kolejne moje pytanie to czy powinnam sporządzić umowę przedwstępną lokalu ,który będę chciała wynająć? Czy zwiększy to szanse na uzyskanie dotacji? Dodam ,że w mojej miejscowości nie ma takiego wymogu.Czy z jakiś przyczyn, które mogą wyniknąć mogę zmienić adres mojej działalności?
Jasne, że potem możesz dopisać kolejne PKD, nie ma tutaj ograniczeń. Niektóre firmy mają wszystko wpisane ze swojej branży.

U mnie była wymagana umowa przedwstępna lokalu, ale to dopiero na etapie składania wniosku. Jeżeli było się właścicielem lokalu, starczył akt własności nieruchomości. Zresztą zerknij, za co w ogóle najwięcej pkt. przyznaje twój PUP, bo np. u mnie było 70% pkt. za otworzenie dz.gosp zgodnie z kierunkiem czy zawodem ukończonej szkoły, np. wyuczona fryzjerka, gdy otwierała swój salon fryzjerski. I u mnie dodatkowych punktów za umowę czy lokal nie było, w ogóle nie było to wyszczególnione w punktacji.

Czy można zmienić siedzibę, nie wiem, może i można, najlepiej byłby pytać PUP, o ile sam wie. Najlepiej spisz sobie pytania na kartkę i jak nie znajdziesz na nie odpowiedzi w regulaminie, to pytaj o to PUP.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:48   #430
edzia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wolbrom, okolice Krakowa
Wiadomości: 9
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Chwilkę mnie nie było Dzięki za cenne uwagi, przydały się Tak też zrobiłam, zadzwoniłam do urzędu pracy i dopytałam o wszystko czego nie wiedziałam U mnie nie trzeba mieć umowy przedwstępnej wynajmu lokalu, do wniosku mam wpisać tylko jedno pkd i to na nie dostanę ewentualną dotacje, a kolejne tak jak mówiłaś mogę dopisywać...Teraz zabieram się za wypełnienie wniosku i składam go jak najszybciej bo czas ucieka, chętnych na dotacje nie brakuje Jeszcze raz dzięki Pozdrawiam
edzia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 18:35   #431
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez edzia12 Pokaż wiadomość
Chwilkę mnie nie było Dzięki za cenne uwagi, przydały się Tak też zrobiłam, zadzwoniłam do urzędu pracy i dopytałam o wszystko czego nie wiedziałam U mnie nie trzeba mieć umowy przedwstępnej wynajmu lokalu, do wniosku mam wpisać tylko jedno pkd i to na nie dostanę ewentualną dotacje, a kolejne tak jak mówiłaś mogę dopisywać...Teraz zabieram się za wypełnienie wniosku i składam go jak najszybciej bo czas ucieka, chętnych na dotacje nie brakuje Jeszcze raz dzięki Pozdrawiam
Zatem powodzenia w gąszczu papierków, biurokracji, dużo cierpliwości
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 21:08   #432
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Nie wiem co masz na myśli pisząc "gruntowną kontrolę" po roku działalności.
Ja po roku dostałam tylko pismo z prośbą o przedstawienie zaświadczenia z US czy firma nadal istnieje. Nic więcej.
Zaniosłam do urzędu i od 2 miesięcy czekam na jakąś informację od nich.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 21:22   #433
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Nie wiem co masz na myśli pisząc "gruntowną kontrolę" po roku działalności.
Ja po roku dostałam tylko pismo z prośbą o przedstawienie zaświadczenia z US czy firma nadal istnieje. Nic więcej.
Zaniosłam do urzędu i od 2 miesięcy czekam na jakąś informację od nich.
Pisząc gruntowną kontrolę mam na myśli sprawdzanie po kolei każdego z warunków zawartej przed rokiem umowy, łącznie ze sprawdzeniem odprowadzania składek do ZUS, rozliczenie się w US poprzez złożenie PIT-36, PIT-B. Książki przychodów i rozchodów nie chcieli, jednakże orientacyjne do wewn. statystyk pytali o przychody z tytułu otrzymanej pomocy de minimis. Po sprawdzeniu wszystkiego przyszło pismo, że wszystko jest w porządku. Taką samą informację dostali także poręczyciele.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 21:29   #434
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

ja w swojej umowie nie miałam nic napisane, że mam regularnie opłacać zus. Po roku nie wymagali dosłownie niczego. Żadnych dokumentów firmowych. Jedynie co to zaświadczenie z US, że nadal firma działa.
Jak zanosiłam pismo do UP to pani tylko spytała "jak mi idzie" ale nic poza tym.
Mam nadzieję, że wreszcie się odezwą i potwierdzą, że wszystko OK i będę mogła odzyskać zabezpieczenie.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 21:34   #435
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
ja w swojej umowie nie miałam nic napisane, że mam regularnie opłacać zus. Po roku nie wymagali dosłownie niczego. Żadnych dokumentów firmowych. Jedynie co to zaświadczenie z US, że nadal firma działa.
Jak zanosiłam pismo do UP to pani tylko spytała "jak mi idzie" ale nic poza tym.
Mam nadzieję, że wreszcie się odezwą i potwierdzą, że wszystko OK i będę mogła odzyskać zabezpieczenie.
Składki ZUS były najważniejszą rzeczą do sprawdzenia prócz spełnienia warunków umowy, więc tym bardziej dziwi mnie fakt, iż nic o tym nie miałaś w umowie, zresztą gdyby i nawet, to chyba jest to oczywiste, że płacić trzeba.

A ogólnie, to nic mnie nie zdziwi, bo przepisy są niby jedne, ale każdy PUP może sobie swoje wewn. przepisy wprowadzić na posiadane formy wsparcia i wtedy się dopiero dzieje U mnie np. nie było biznes planu, zaś w sąsiednim PUP był i był najwyżej punktowany. Tak samo w kwestii stażów czy szkoleń...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 13:06   #436
edzia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wolbrom, okolice Krakowa
Wiadomości: 9
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Dzięki! Udało się dostałam dotację! Umowę podpisuję w kwietniu.Teraz sama nie wiem czy się cieszyć czy bać tego co mnie czeka...właśnie najbardziej obawiam się załatwiania wszystkich formalności, tego "gąszcza papierków" jak to nazwałaśPozdrawiam!
edzia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 13:08   #437
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez edzia12 Pokaż wiadomość
Dzięki! Udało się dostałam dotację! Umowę podpisuję w kwietniu.Teraz sama nie wiem czy się cieszyć czy bać tego co mnie czeka...właśnie najbardziej obawiam się załatwiania wszystkich formalności, tego "gąszcza papierków" jak to nazwałaśPozdrawiam!
Początki są ciężkie i to niezależnie o czym mówimy
Ciesz się, że udało się dostać dotację, bo nie wszyscy mają to szczęście.
Zatem gratuluję i powodzenia życzę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 16:51   #438
edzia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wolbrom, okolice Krakowa
Wiadomości: 9
Dot.: Dotacje na start działalności z PUP - ktoś się stara(ł)?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Początki są ciężkie i to niezależnie o czym mówimy
Ciesz się, że udało się dostać dotację, bo nie wszyscy mają to szczęście.
Zatem gratuluję i powodzenia życzę
..racja!nie dziękuję, żeby nie zapeszyćDzięki za cenne podpowiedzi
edzia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 12:54   #439
owieczka811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Dotacje na salon kosmetyczny z PUP

Starając się o dofinansowanie chyba dobrze skorzystać z pomocy profesjonalistów. Sporo firm oferujących wyposażenie kosmetyczne może wam zaproponować wypełnienie wniosku za darmo. Nie ma się czego bać Ja dzięki temu niedawno dostałam dotację! Nie dość, że fajna kobita doradziła mi cały sprzęt to jeszcze pomogła mi ogarnąć wniosek. Popytajcie w hurtowniach kosmetycznych -to fajna opcja.

Jakbyście miały jakieś pytania dotyczące zakładania działalności -piszcie ( aleksandra.marak@gmail.co m ) . Chętnie pomogę. Jeszcze niedawno sama byłam w tej kwestii jak dziecko we mgle. Tymczasem to wszytko nie jest takie straszne
Trzymam kciuki!

Edytowane przez owieczka811
Czas edycji: 2014-06-02 o 12:56
owieczka811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 15:59   #440
Zadumana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 500
Wizażysta a dotacje z Unii?

Witam wszystkich,

Piszę tutaj bo wizaz jeszcze nigdy mnie nie zawiół Słuchajcie dziewczyny mam pytanie dotyczące otrzymania dotacji na jednoosobową działalność gospodarczą jako wizażystka. Może od początku...

Jestem po studiach i pracuję w oparciu o umowę o pracę na czas określony. Wiem, że oo dotacjach z PUP mogę zapomnieć, a z pracy też w chwili obecnej nie mogę zrezygnować :-( Chciałabym jednak założyć własną działalność gospodarczą, która polegałaby na świadczeniu przeze mnie usług makijażowych. Myślałam o malowaniu na śluby, ale też do sesji, itd. Mam ukończone kursy i cały czas się dokształcam, ale niestety jestem na początku drogi i nie mam pieniędzy, aby wyposażyć się tak jak bym chciała. Nie mam też na reklamę itd.
Czy możecie powiedzieć coś o swoich doświadczeniach? Może któras z was otrzymała dotacje jako wizażystka?
Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać. :-(

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Mam nadzieję, że ktoś pomoże bo w internecie praktyczne brak informacji :-(
__________________
Szczęśliwa mężatka na dorobku

Edytowane przez Zadumana
Czas edycji: 2014-07-24 o 14:08
Zadumana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:26   #441
introgliceryna
Rozeznanie
 
Avatar introgliceryna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Oświecim
Wiadomości: 547
Dot.: Wizażysta a dotacje z Unii?

Nie otrzymalam, ale chcialam zalozyc salon tatuazu jednak tez wybralam droge makijazy i jutro ide do UP zalatwiac bon szkoleniowy.

Ale ogolnie mozna dostac dofinansowanie na kazda dzialalnosc swiadczaca uslugi, z tym, ze. Ja otrzymalam taka wiadomosc:

Szanowna Pani, Uprzejmie informuję, że w przypadku osób, które planują założenie działalności gospodarczej na terenach miejskich (powyżej 5 tys. mieszkańców), Fundusze Europejskie przewidują obecnie dofinansowanie w postaci: 1. dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy (ok. 20 tys. zł, dostępne tylko dla osób bezrobotnych) 2. dotacji do 40 tys. zł bądź pożyczek do 50 tys. zł (w wielu przypadkach pozostały już tylko pożyczki) z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 3. preferencyjnych pożyczek na rozwój nowej firmy Wsparcie na założenie działalności gospodarczej (nie dotyczy pożyczek na rozwój firm) można przeznaczyć na wydatki niezbędne do uruchomienia działalności (np. remont lokalu, zakup sprzętu i wyposażenia, promocję firmy). Dodatkowo, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działania 6.2 oraz Poddziałania 8.1.2) można ubiegać się o przyznanie tzw. wsparcia pomostowego, czyli wypłacanych miesięcznie (przez maksymalnie 12 miesięcy) dotacji w wysokości około 1200 zł/m-c, z przeznaczeniem na wydatki bieżące (np. czynsz, opłaty).

Z tym, ze pula z KL sie juz wyczerpala i zostaly same zwrotne pozyczki. Mozna wziac do 50 tys na zalozenie dzialalnosci gospodarczej, trzeba zwrocic do 5 lat, firma musi prosperowac przynajmniej 12 miesiecy od zalozenia, jesli nie - zwracasz natychmiastowo. Procent jest niski. Ale juz w planach UE ma nowe projekty, w ktorych tez mozna bedzie zdobyc pieniadze na wlasna dzialalnosc, z tym ze podobno beda one dostepne nie wczesniej niz w 2 polowie 2015r.
__________________
www.dwudziestoletniamama. blogspot.com

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 13:52   #442
monaqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Dotacje na salon kosmetyczny z PUP

Czy mogę dostać dofinansowanie na zakup kosmetyków, gdy chcę zacząć pracę jako wizażystka do sesji zdjęciowych?
monaqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 19:32   #443
Natka_Pietruszki91
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Magiczna kraina 1000 jezior:)
Wiadomości: 2 059
Dotacje dla agenta

Witam, mam takie pytanie drogie Wizazanki - czy istnieje mozliwosc otrzymania jakichkolwiek dotacji dla agenta ubezpieczeniowego? Od miesiaca mam dzialalnosc, jest to zarazem moja pierwsza dzialalnosc. Jestem ciekawa, bk pieniadze by sie przydaly - nie ukrywam.
__________________
"Wierzę, że zawsze można znaleźć szczęście, nawet mając tyłek wielkości dwóch kuli do kręgli.”
Helen Fielding „Dziennik Bridget Jones”

11/2015
Natka_Pietruszki91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 23:25   #444
kajuuss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

hej,
zamierzam otworzyć własną działalność, ale ze akurat "łapie się" na warunki do spełnienia by dostać dofinansowanie z urzędu pracy (20 tysięcy) rozważam żeby zacząć od tego, kusi szczególnie, że jest ono bezzwrotne...
tyle że to wydaje się aż zbyt piękne w tym kraju
czy któraś z Was dostała takie dofinansowanie? albo ktoś z waszych znajomych czy rodziny?
oczywiście nie musicie pisać jaki biznes czy szczegółów, chodzi mi tylko o to, czy z faktu że się je wzięło nie wynikneły np problemy itp..

z góry dziekuj za odp
kajuuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 00:10   #445
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

Znajoma mamy brała jakieś pieniądze z UP na rozpoczęcie działalności. Kasę dostała, mniejszy ZUS (ale nie wiem czy to było w ramach tej pożyczki i całej tej otoczki) przez rok czy dwa lata. Wszystko co wzieła musiała mieć faktury żeby się rozliczyć itp. Ogólnie miała trochę zachodu i papierkowej roboty jak to bywa przy takich rzeczach.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 00:29   #446
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

U mnie w rodzinie ktoś wziął dofinansowanie, sporo roboty papierkowej, na wszystko faktury itd., ale żadnych problemów nie było
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 00:30   #447
kalola89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Okolice Niska
Wiadomości: 70
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

Mąż dostał taką dotację w tamtym roku. Zabawy papierkowej trochę jest ale nie ma nic za darmo. Nie piszę nic o składaniu wniosku, bo różne urzędy mają różne kryteria. Najpierw przychodzi pismo, że dotacja została przyznana, podają termin założenia firmy, bodajże 7 dni.Samemu zakłada się firmę, po okazaniu wydruku z CEDiG przelewają pieniądze i jest 1 miesiąc na rozliczenie. Pieniądze muszą być rozliczone na fakturach, u nas nie można za nie kupić samochodu. ZUS obniżony na 2 lata, ale to z racji rozpoczęcia nowej działalności a nie z powodu dotacji. Kasę otrzymuje się bezzwrotnie, u nas w PUP warunek jest taki, że trzeba działalność prowadzić minimum 12 m-cy. Po roku czasu dostarcza się w ramach rozliczenia zaświadczenie z ZUS o płatności składek z tyt. prowadzonej działalności i zaświadczenie z US o tym, od kiedy działalność jest zgłoszona (płatne). Ponadto życzą sobie dokumentację księgową z jednego wybranego miesiąca- my daliśmy z pierwszego- wiadomo, w fakturach tylko te, których użyliśmy do rozliczenia kasy z dotacji. Ogólnie to mają prawo kontroli, nie wiem w jakim zakresie (znam masę osób z dotacją a nikt się z kontrolą nie spotkał).

Napiszę tak- dotacja z UP nieduża ale też wymagania niewielkie. Jednocześnie z wnioskiem do UP składaliśmy wniosek o dofinansowane z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, tam kasa większa bo 30 000 + 1400 przez pół roku zusy, krusy i inne cuda wianki, tu już wymagania kosmiczne. Szczegółowe plany finansowe na 3 lata do przodu ( w UP wystarczyło na rok, i to w wielkim uproszczeniu), wyliczenia bardzo szczegółowe, szkolenia ( mąż dwa razy jeździł na tygodniowe szkolenia) i pełno papierologii. Wiadomo, większa kasa większe wymagania. Zdecydowaliśmy wziąć mniejszą dotację, ale hmm mniej problemową.
kalola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 04:53   #448
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

Pisałam już kilka wniosków na różne dofinansowania, mąż dostał na działalność z Urzędu Pracy. Nie ma tam nic skomplikowanego, nawet "papierologii" jest mało (w porównaniu np. z wnioskami unijnymi). Przez rok musisz utrzymać firmę, a dotacja jest bezzwrotna. Jeżeli wcześniej nie prowadziłaś działalność to masz szanse na tzw. niski ZUS. Powodzenia
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 07:58   #449
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

Znam dwie osoby, które wzięły dotację z Urzędu Pracy. Jedna osoba na pewno dostała 20 tysięcy na biuro projektowe i jakoś daje radę. Druga osoba założyła salon fryzjerski i też sobie chwaliła Grunt to mieć dobry pomysł na biznes
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:39   #450
stk
Raczkowanie
 
Avatar stk
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 243
Dot.: dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działaności gospodarczej

Cytat:
Napisane przez kalola89 Pokaż wiadomość
Mąż dostał taką dotację w tamtym roku. Zabawy papierkowej trochę jest ale nie ma nic za darmo. Nie piszę nic o składaniu wniosku, bo różne urzędy mają różne kryteria. Najpierw przychodzi pismo, że dotacja została przyznana, podają termin założenia firmy, bodajże 7 dni.Samemu zakłada się firmę, po okazaniu wydruku z CEDiG przelewają pieniądze i jest 1 miesiąc na rozliczenie. Pieniądze muszą być rozliczone na fakturach, u nas nie można za nie kupić samochodu. ZUS obniżony na 2 lata, ale to z racji rozpoczęcia nowej działalności a nie z powodu dotacji. Kasę otrzymuje się bezzwrotnie, u nas w PUP warunek jest taki, że trzeba działalność prowadzić minimum 12 m-cy. Po roku czasu dostarcza się w ramach rozliczenia zaświadczenie z ZUS o płatności składek z tyt. prowadzonej działalności i zaświadczenie z US o tym, od kiedy działalność jest zgłoszona (płatne). Ponadto życzą sobie dokumentację księgową z jednego wybranego miesiąca- my daliśmy z pierwszego- wiadomo, w fakturach tylko te, których użyliśmy do rozliczenia kasy z dotacji. Ogólnie to mają prawo kontroli, nie wiem w jakim zakresie (znam masę osób z dotacją a nikt się z kontrolą nie spotkał).
Mój mąż dostał dotację 1,5 roku temu. Jedyne co mogę dorzucić to, że kontrolę zakupionego sprzętu miał jakoś po 10 miesiącach. Panie przyszły nic nie liczyły, nie sprawdzały, tylko podotykały rzeczy (bo w większości nie miały pojęcia co to) i zapisały, że wszystko się zgadza z listą zakupów przedstawioną w UP.
Papierologia zależy od rodzaju działalności. Nam księgowy prowadził rachunki i zrobił to tak, że oprócz podania mu dziennych dochodów z każdego miesiąca nic nas więcej nie obchodziło.
"Nadzór" PUPu trwa 12 miesięcy, po dokładnie roku mąż miał zanieść zaświadczenie z ZUSu, że płaci składki, zaświadczenie, że działalność była prowadzona do obecnej chwili i chyba tyle. My nie musieliśmy przedstawiać żadnej dokumentacji księgowej ale nie wiem , cze to było związane z tym, że robił to księgowy, czy po prostu inne wymagania w PUPie. Po roku, UP nie obchodzi co robisz, tzn. czy prowadzisz dalej działalność, czy zawieszasz, czy zamykasz i sprzęt, np. sprzedajesz.
stk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-26 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.