Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-03, 20:45   #1
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Exclamation

Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?


Hej!

Jakiś czas temu brałam Solarin Max i po miesiącu stosowania musiałam odstawić, bo zaczęłam tyć. Teraz chcę znowu zacząć łykać witaminy, bo moja skóra oszalała i strasznie się tłuści. O wysypie pryszczy nawet nie wspomnę - dodam, że w moim wieku to raczej nie jest trądzik młodzieńczy...
Myślałam o preparacie SALFAZIN, bo ma dużą zawartość cynku, ale nie wiem, czy znowu przez przypadek nie przytyję. Jaka witamina powoduje przyrost wagi? A może jakaś po prostu zwiększa apetyt? Który preparat wybrać, żeby uniknąć takich efektów ubocznych i żeby skutkował?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 12:55   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

Hmmm...pierwsze słyszę ażeby witaminy powodowały tycie. Hormony, leki na astmę, alergię - tak, owszem, ale witaminy....?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 06:37   #3
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Post Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

A jednak Dostałam końskiego apetytu i zaczęłam po prostu tyć. U mnie to raczej dziwne, bo nie tyję tak łatwo, więc się zdziwiłam. Ze mnie taki typ, który cały czas waży 50kg i nic do tej pory tego nie było w stanie zmienić. Oprócz ciąży oczywiście, ale już 2 tygodnie po porodzie wróciłam do swojej magicznej wagi 50kg...Nawet spora ilość słodyczy czy innych tuczących rzeczy nie rusza mojej wagi. A tu nagle taka niespodzianka
Solarin nie spowodował jakiegoś drastycznego skoku wagi, ale zauważyłam spore zaokrąglenie bioder i ud. Noszę z reguły dopasowane ubrania i widać było, że ledwo się dopinam, a tzw. "boczki" zaczęły mi się wylewać ze spodni Nie wiem co byłoby dalej, ale za ten miesiąc brania Solarinu przybrałam około 1-2kg! Odstawiłam ten nieszczęsny specyfik, apetyt stopniowo zmalał i normalnie za tydzień znowu wróciłam do swojej wagi! No szok po prostu!
Dlatego właśnie zastanawiam się, która z witamin zawartych w tym preparacie spowodowała takie zamieszanie. Muszę brać coś na tłustą cerę, ale nie chcę znowu rozregulować sobie wagi...
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 18:38   #4
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

A ja akurat chce przytyc !! I mowisz ze biodra sie zaokraglaja ?? A nie powoduje to dodatkowych wypryskow, itp ?? Bo zalezy mi na tym zeby cera byla ladna i chcialabym troszke przytyc a Ile ten Solarin Max kosztuje ?
natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 19:29   #5
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

No mnie też to tycie zaskoczyło.... Hmmmm, albo to Twoja reakcja osobnicza na ten preparat, która może się nie powtórzyć u innej osoby, albo nie wiem co.
Kiedyś moja babcia mnie ostrzegała przed braniem wit. A i E, gdyż rzekomo miały one powodować tycie, jako witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, ale to raczej brzmi jak zabobon
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 19:34   #6
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

Dodam jeszcze, że preparaty zawierajace organiczną siarkę zmniejszają łojotok, a poza tym polecam lekturę tego wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=salfazin
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 21:35   #7
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Dot.: Jakie witaminy wybrać na łojotokową cerę i nie przytyć?

Solarin kosztuje ok. 30zł za 40 kapsułek. Jest jeszcze opakowanie 100 tabletek, ale nie wiem po ile.
Mnie się też wydaje, że to dziwna reakcja na ten preparat. Może na kogoś innego tak nie zadziała. W każdym razie warto spróbować, bo cera się poprawia - robi się bardziej promienna i mniej się przetłuszcza. Przynajmniej u mnie tak było po tym miesiącu zażywania.
Dziś kupiłam już Salfazin i zobaczę jak zadziała. Jeśli będzie marny efekt, to spróbuję coś z siarką.
Dzięki za rady

Pozdrawiam
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.