Sposób na piękne kręcone włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-06-09, 12:53   #1
mejbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2

Sposób na piękne kręcone włosy


Mam naturalnie kręcone włosy, długie. Jak je pielegnować, aby były lśniące, ładnie skręcone, nie puszyły się? Używam różnych preparatów, ale żaden nie daje takiego efektu..
Włosy myję codziennie, bo szybko się przetłuszczają u nasady. Stosuję zwykle do rozczesywania odżywkę w spray'u. Rozczesuję włosy grubym grzebieniem, nakładam ewentualnie jakiś preparat (np. fluid Welli do kręconych włosów) i suszę przy uzyciu dyfuzora. Niestety włosy - nawet jeśli pierwszy efekt jest nie najgorszy - szybko się przyklapują i nie są takie sprężyste i lśniące, jak bym chciała. Proszę o rady
mejbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-09, 13:23   #2
cosmopolitanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 99
GG do cosmopolitanka
Re: Sposób na piękne kręcone włosy

Hey!
Ja miałam ten sam problem, więc postaram się pomóc
Swoją walkę o piękne loki (które wczesniej zwalczałam prostownicą brrrr...) zaczęłam od wizyty u dobrego fryzjera. Pani wycieniowała mi końcówki by ułatwić włosom skręt. W salonie kupiłam od razu gamę do pielęgnacji włosów kręconych- szampon i odzywka- ja mam akurat z Welli Professional. Za szampon zapłaciłam ok. 50 złotych, za odżywkę to samo. Po kazdym myciu głowy, włosy wycierałam w papierowy ręcznik, taki jak do rak. Tych ręczniczków ida kilomerty ale to naprawde pomoga- włosy się zdecydowanie mniej puszą. Ważne jest by włosy były bardzo dobrze nawilzone gdyż włosy kręcone sa najbardziej podatne na nawilżenie. To tyle z moich porad, mi pomaga włoski sie mniej puszą
Pozdrawiam cieplutko
cosmopolitanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-09, 13:38   #3
mejbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2
Re: Sposób na piękne kręcone włosy

Dzięki. Włosy co jakiś czas cieniuję u fryzjera, obecnie już trochę mi fryzura "odrosła", ale nie chcę podcinać, bo mam ochotę zapuścić włosy (już chyba ostatni raz przed 30-tką
Jaka jest róznica pomiędzy wycieraniem włosów papierowym a zwykłym ręcznikiem?
I czym nawilższasz włosy?
Z preparatów Welli uzywasz którego?
mejbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-06-12, 21:25   #4
gejsza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 7
Re: Sposób na piękne kręcone włosy

Ja też nie wiem jak mam sobie z nimi radzić. Wcześniej też prostowałam i miałam spokój, dopóki się nie zbuntowały i nie zaczęły wpadać. Obecnie zafundowałam im odżywkę goldwella kerasilk - efektów jeszcze nie ma. Włosy mam suche i matowe więc gniotłam na wosku, żeby troszkę lśniły. Ale szybko traciły skęt, bo były za ciężkie. Teraz stosuję piankę, ale są jeszcze bardziej suche i zaczęły się puszyć !!! Staram się żeby schły same, chyba że się spieszę to używam dyfuzora.
gejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 11:44   #5
Sequsia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Re: Sposób na piękne kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez gejsza Pokaż wiadomość
Teraz stosuję piankę, ale są jeszcze bardziej suche i zaczęły się puszyć !!! .
Nie uzywam pianki od gimnazjum, bo wiem ze mega wysusza wlosy. Nie wiem czemu wiekszosc forumowiczek ja poleca... Ja stosuje gumę do wlosow OSIS+ Schwarzkopf
. Kupuje ja w salonie fryzjerskim, ale ta z rossmana też jest b. fajna ( niebieska puszeczka ze srebrną nakrętką, ok. 18 zl.). Tylko pamietaj, by nalozyc na reke b. mala ilosc (ok. 1/4 tego co pasty na szczoteczke). Swietnie podkresla skret i nie wususza wloskow Kup sobie fajną suszarkę z dyfuzorem - teraz mają jonizator, który świetnie wygladza wlosy. Powodzenia!
Sequsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-06 11:44:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.