Czy skórę można złuszczać codziennie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 12:30   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Czy skórę można złuszczać codziennie?


Peeling ziarnisty raz w tygodniu czy codzienne, delikatne złuszczanie? Sprawdź dlaczego stosowanie kosmetyków złuszczających każdego dnia sprawi, że skóra będzie piękna i zdrowa! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 13:06   #2
Kasiaprzedlustrem
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaprzedlustrem
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 109
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Ja od wielu lat używam żeli do mycia twarzy z drobinkami peelingującymi i już się chyba uzależniłam od tego, bo jak tylko tego nie zrobię, to czuję się "nie do końca czysta"
Kasiaprzedlustrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 20:24   #3
justyna8813
Raczkowanie
 
Avatar justyna8813
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rio de Osada
Wiadomości: 435
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Ja swego czasu używałam kremu Pharmaceris na noc z kasem migdałowym 5%, koleżanka mi go poleciła, była nim zachwycona, ale ja nie mogłam znieść jego zapachu. Zdecydowanie polecić mogę płatki Clearskin z Avonu. Mi one i pomagały na radzenie sobie z niedoskonałościami i po nich czułam komfort czystej skóry. Teraz używam Effaclar Duo +, La Roche-Posay. Złuszcza delikatnie, poza tym cera po użyciu jest idealnie matowa cały dzień, a i pory skutecznie oczyszczone, nie zatkane. Mniej wągrów.
justyna8813 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 01:42   #4
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

.

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2015-03-01 o 18:32
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 11:34   #5
NATALA5214
Raczkowanie
 
Avatar NATALA5214
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 101
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Ja kiedyś nadgorliwie robiłam peelingi codziennie i było gorzej niż bez nich. Teraz już używam ich oszczędnie i od kilku dni testuję Pharmaceis z 5% kw.migdałowym.
NATALA5214 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 17:57   #6
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Moim zdaniem i zdaniem mojej buzi najlepiej złuszczać co 3 dni, dla mnie to nie za często i nie za rzadko. Sama używam od wielu lat peelingów garniera
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 19:14   #7
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Ja stosuje kwasy na twarz i działają super.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 12:08   #8
I like avon
Raczkowanie
 
Avatar I like avon
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Blachownia
Wiadomości: 54
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

nie można codziennie złuszczać bo narusza się warstwę lipidową skóry przez co możemy ją wysuszyć lub spowodować nadprodukcję sebum, na tłustej skórze powinno się używać delikatnych kosmetyków nie matujących ponieważ czym więcej zmywamy sebum tym bardziej pobudzamy produkcję łoju
I like avon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 13:11   #9
Iris06648
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Codziennym peelingiem w końcu można sobie zrobić krzywdę. Przecież warstwa naskórka nie odbudowuje się tak szybko, żeby potrzebne było codziennie ścieranie jej martwych komórek. Dla mnie peeling dwa razy w tygodniu jest najlepszą opcją.
Iris06648 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 15:14   #10
Bleuleri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

ja używam peelingu prawie codziennie od niemal dwóch lat- jedyny "efekt uboczny" jaki zauważyłam, to pozbycie się w końcu wszystkich krostek z twarzy poza tym mniej zaskórników, a to mój największy wróg (skóra mieszana, ale wrażliwa jednocześnie).
Bleuleri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 17:14   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Warto poczytać opinie innych dermatologów, a nie jedynie rzecznika produktów określonej marki. Codzienne złuszczanie może powodować przedwczesne starzenie bo niszczy warstwę lipidową a przede wszystkim zwiększa ilość i częstotliwość stanów zapalnych skóry, a są już badania dowodzące, że mikro stany zapalne są jednym z mechanizmów powodujących starzenie się skóry.
Są już nawet kremy mające zapobiegać stanom zapalnym skóry.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 23:38   #12
inga22
Raczkowanie
 
Avatar inga22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Złuszczam się co drugi dzień kwasami + w międzyczasie ok. 2 razy w tygodniu stosuję peeling mechaniczny. Ale przy tym regularnie nawilżami natłuszczam skórę.

Ale absolutnie najbardziej spektakularne efekty osiągnęłam, złuszczając regularnie skórę na ramionach, an których od zawsze miałam rogowacenie okołomieszkowe i drobne zaskórniki. Odkąd co drugi dzień (albo i codziennie) stosuję tonik z kwasami i mocne masła do ciała, ramiona wreszcie się wygładziły! Wyglądają cudownie! "tarka" zniknęła, krostki już prawie się wygładziły. Takie preparaty działają o niebo lepiej niż mechaniczne złuszczanie - po którym zaskórniki są rozdrapane, długo się goją, itp.

Nie wiem, skąd taki opór przed złuszczaniem. Zaproponowane preparaty są delikatne, nie powodują ciągłego stanu zapalnego jak mocne preparaty z kwasami, retinoidami albo ostre peelingi mechaniczne. Skóra tłusta z natury ma problemy z nadmiernym rogowaceniem, a ono powoduje zatykanie porów, w konsekwencji - zaskórniki. Ważne tylko, żeby dobrać preparat odpowiedni dla danego typu skóry.
inga22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 10:57   #13
paulla777
Raczkowanie
 
Avatar paulla777
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 50
Dot.: Czy skórę można złuszczać codziennie?

Nie wyobrażam sobie swojej pielęgnacji bez złuszczania skóry kwasami i peelingów mechanicznych- moja tłusta, trądzikowa skóra tego potrzebuje.
Na złuszczaniu kwasami o dużym stężeniu nigdy nie byłam u kosmetyczki ( mam zamiar kiedyś się wybrać ), więc owe zabiegi robię sobie sama w domu ( oczywiście znacznie łagodniejsze ) w postaci nakładania kremów z kwasami. Zaczęło się od kwasu migdałowego Pharmaceris 5% i 10%, ale to była totalna pomyłka- strasznie zniszczyły mi twarz. Nie wiem czy moja skóra nie polubiła się akurat z tym kwasem czy z tymi kremami. Sięgnęłam po Effaclar Duo [+]- dobry, ale na chwilę. Teraz czekam na serum złuszczające z Biodermy z kwasem glikolowym 15%. Te kremy nakładam albo codziennie, albo co drugi dzień. Do tego peeling 2x w tygodniu.
Co do pleców, ramion i dekoltu ( bo z nimi również mam problem ) przemywałam je płynem z Pharmaceris z 2%kwasu migdałowego. Pomógł bardzo, ale szukam czegoś lepszego. Co myślicie o tym balsamie do ciała z kwasem? : http://www.cefarm24.pl/29150,lemaadr...-3-200-ml.html
paulla777 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-18 11:57:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.