Zmiana zapachu perfum po czasie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-28, 10:15   #1
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27

Zmiana zapachu perfum po czasie


Cześć. Mam dużą buteleczkę Armani Black Code i stoi już u mnie ponad 1,5 roku - w zamkniętej szafce w opakowaniu, tak więc w suchym i ciemnym miejscu Wydaje mi się, że pachnie zdecydowanie inaczej niż za pierwszym razem, jest taka możliwość, że te perfumy się w jakiś sposób zepsuły, czy to po prostu mnie się zmienił gust?
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:22   #2
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
Cześć. Mam dużą buteleczkę Armani Black Code i stoi już u mnie ponad 1,5 roku - w zamkniętej szafce w opakowaniu, tak więc w suchym i ciemnym miejscu Wydaje mi się, że pachnie zdecydowanie inaczej niż za pierwszym razem, jest taka możliwość, że te perfumy się w jakiś sposób zepsuły, czy to po prostu mnie się zmienił gust?
raczej mało prawdopodobne żeby w ciągu 1,5 roku prawidlowo przechowywane perfumy się zepsuły. Chyba że to jakiś wiekowy egzemplarz jaki mają numer seryjny? Raczej obstawiałabym, że zmienił Ci się gust.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:30   #3
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Tez mi się tak wydaje, a jednak pachną, przynajmniej wg mnie - inaczej..
Numer seryjny to rozumiem ten na spodzie buteleczki?
38K802 poj.125ml
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:40   #4
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
Tez mi się tak wydaje, a jednak pachną, przynajmniej wg mnie - inaczej..
Numer seryjny to rozumiem ten na spodzie buteleczki?
38K802 poj.125ml
tak, to ten numer wychodzi na to, że data produkcji to sierpień 2013, czyli jeśli perfumy stałyby u Ciebie dłużej niż 1,5 roku to musiałbyś je kupić przed tym jak zostały wyprodukowane czy są z wiarygodnego źródła? Tester czy produkt? Na Allegro widzę pełno podrób testerów w tej pojemności.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:45   #5
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Mogłem trochę zaokrąglić do góry ten czas, żeby wyglądało bardziej dramatycznie Gdzie były kupowane konkretnie nie pamiętam, to była perfumeria internetowa - iperfumy.pl albo perfumeria.pl, nie to nie jest tester.
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:47   #6
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
Mogłem trochę zaokrąglić do góry ten czas, żeby wyglądało bardziej dramatycznie Gdzie były kupowane konkretnie nie pamiętam, to była perfumeria internetowa - iperfumy.pl albo perfumeria.pl, nie to nie jest tester.
haha ok wychodzi na to, że perfumy są świeże, z wiarygodnego źródła, więc moim zdaniem praktycznie niemożliwe, żeby były zepsute. Dla pewności możesz jeszcze przetestować je stacjonarnie i zobaczyć czy zapach czymś się różni. Pozdrawiam
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:50   #7
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Ok, to chyba będzie najlepsze wyjście, dzięki
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 14:24   #8
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

spróbuj jeszcze wypsikać perfumy z rurki i psiknąć świeży płyn z butelki, bywa, że długo nieużywane perfumy mogą zmienić zapach w rurce a we flakonie pozostają bez zmian
__________________


vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:41   #9
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
haha ok wychodzi na to, że perfumy są świeże, z wiarygodnego źródła, więc moim zdaniem praktycznie niemożliwe, żeby były zepsute. Dla pewności możesz jeszcze przetestować je stacjonarnie i zobaczyć czy zapach czymś się różni. Pozdrawiam
a ja właśnie na iperfumy kupiłam zepsutego Alien'a
mam 30 flaszek stamtąd, zawsze było ok, ale ten raz się zdarzyło...
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:57   #10
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Dodam tylko, że jeśli nie używałaś ich półtora roku, to jak najbardziej możesz je po takim czasie inaczej odbierać...Mi się tak zdarza - najbardziej spektakularnie chyba z Ume, które najpierw zachwycało, potem zaczęło tak drażnić, że aż myślałam, że coś się stało z perfumami (używałam dość regularnie) - zepsuły się czy co, bo przecież to niemożliwe, żeby mnie ten zapach tak drażnił, skoro najpierw zachwycał...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:20   #11
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Z tą rurką to mógłby być powód, ale od czasu do czasu zdarzy mi się ich użyć, chociaż coraz rzadziej.. na początku bywało tak, że czułem ich zapach na ubraniu jeszcze na następny dzień, a kobieta mówiła, że zostawiam jej go w pokoju a teraz jakby to zniknęło, może po prostu w jakiś sposób się przyzywyczaiłem albo coś.. zobaczę sobie jak to wygląda przy zapachu z Sephory, będę mieć porównanie.
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 10:11   #12
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Byłem, sprawdziłem i.. to chyba wariuje mój nos.. te ze sklepu są takie same - no, może wydawały się trochę mocniejsze, ale to był chyba tester, więc to raczej jego sprawka. Czas chyba poszukać czegoś nowego, może do Code'a jeszcze kiedyś wrócę bardziej na 'poważnie'
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:17   #13
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
Byłem, sprawdziłem i.. to chyba wariuje mój nos.. te ze sklepu są takie same - no, może wydawały się trochę mocniejsze, ale to był chyba tester, więc to raczej jego sprawka. Czas chyba poszukać czegoś nowego, może do Code'a jeszcze kiedyś wrócę bardziej na 'poważnie'
W testerach są dokładnie takie same perfumy, jak w "normalnych" flakonach, więc to nie jego sprawka.
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:26   #14
asnaebaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 27
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Tak? Zawsze myślałem, że są one nieco bardziej 'skondensowane' od normalnych wersji W każdym razie różnica była niewielka
asnaebaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:35   #15
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez asnaebaem Pokaż wiadomość
Tak? Zawsze myślałem, że są one nieco bardziej 'skondensowane' od normalnych wersji W każdym razie różnica była niewielka
Nie są Jedyne różnice to najczęściej brak korka, odpowiednia informacyjna naklejka, że tester, że nie na sprzedaż i brak oryginalnego kartonika.
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 12:03   #16
Ania_november
Zakorzenienie
 
Avatar Ania_november
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 607
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

wydaje mi się że testery odbierane są jako "mocniejsze" bo zazwyczaj używamy danych perfum (przynajmniej jeśli idzie o osoby testujące zapachy w perfumeriach a nie takie jak tutaj które mają setki odlewek i flaszek) po raz pierwszy więc nos nie zdążył się jeszcze "przyzwyczaic". Mi nawet z flaszek produktów perfumy na początku pachniały (przed wizażem ) bardxiej niż po zużyciu połowy
__________________
Moja Fragrantica


szukam chętnych do rozbiórki Rose America




Edytowane przez Ania_november
Czas edycji: 2015-03-04 o 12:05
Ania_november jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:59   #17
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Zmiana zapachu perfum po czasie

Cytat:
Napisane przez vilka80 Pokaż wiadomość
spróbuj jeszcze wypsikać perfumy z rurki i psiknąć świeży płyn z butelki, bywa, że długo nieużywane perfumy mogą zmienić zapach w rurce a we flakonie pozostają bez zmian
Tez od razu o tym pomyslalam
Ale to co sie pewnie stalo to kwestia, ze Ty te perfumy inaczej odbierasz Ja tak mialam z wieloma zapachami np Hot Couture kiedys uwielbialam, potem bardziej niz maliny czulam pieprz, odstawilam i uzylam po dluzszej przerwie i znowu super Nos i skora moga inaczej zaczac reagowac Duze znaczenie moze miec tez odzywianie, tryb zycia, temp powietrza Mam np zapachy, ktore lepiej sie na mnie ukladaja w cieplejsze dni albo w chlodniejsze dni Np zabralam sobie teraz na wyjazd kilka zapachow i mni draznia, a jest dosyc chlodno A wiem jak cudowne potrafia byc gdy temp wysoka Jest chlodno, potestuj gdy bedzie cieplo i na odwrot Ale zmiana "Twojego nosa" moze byc tak diametralna, ze zapach juz nie zacznie tak emocjonowac
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 14:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.