Dokumenacja na studia- pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 15:24   #1
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261

Dokumenacja na studia- pytanie


Cześć!
mam takie pytanie, pewnie ktoś sie bedzie orientował. Skladam papiery na studia i zaraz po zarejestrowaniu sie wydrukowaniu dokumentów wyjezdzam za granice i wracam po 4 miesiacach.
Mam wypis dokumentów potrzebnych, kserokopie dowodu, upowaznienie dla rodzica zeby mogl dostarczyc dokumenty. I tak myśle czy to + wydrukowane w maju papiery to bedzie wszystko? Nie chce mamy zostawiac w nerwach, bo i tak mi zle z faktem ze sklada za mnie papiery plus odbiera wyniki matur.;/
Stąd pytanie dla studentek, które miały taką sytuacje: jakie dokumenty przygotowac czy coś zeby uniknąc problemów na uczelni w momencie skladania dokumentów?
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 16:19   #2
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

A kserokopię dowodu osobistego masz poświadczoną?
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 17:06   #3
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

A badania u lekarza nie będzie? Nie wiem jak jest to teraz rozwiązane...
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:55   #4
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Tak, kopie dowodu mam z potwierdzeniem.
Odnośnie mojego kierunku studiów nie podali żadnych informacji na temat badań lekarskich ani nic z tych rzeczy,
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:37   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Cytat:
Napisane przez MalaPau Pokaż wiadomość
Cześć!
mam takie pytanie, pewnie ktoś sie bedzie orientował. Skladam papiery na studia i zaraz po zarejestrowaniu sie wydrukowaniu dokumentów wyjezdzam za granice i wracam po 4 miesiacach.
Mam wypis dokumentów potrzebnych, kserokopie dowodu, upowaznienie dla rodzica zeby mogl dostarczyc dokumenty. I tak myśle czy to + wydrukowane w maju papiery to bedzie wszystko? Nie chce mamy zostawiac w nerwach, bo i tak mi zle z faktem ze sklada za mnie papiery plus odbiera wyniki matur.;/
Stąd pytanie dla studentek, które miały taką sytuacje: jakie dokumenty przygotowac czy coś zeby uniknąc problemów na uczelni w momencie skladania dokumentów?
Każda uczelnia ma inne wymogi. Ja rekrutując się niedawno na mgr musiałam złożyć zaświadczenie, że nie studiuję na innym kierunku. A przy rekrutacji na I stopień musiałam dołączyć formularz dostępny na stronie uczelni, na którym było wszystko to co w dowodzie, a mimo to był potrzebny. Więc nie ma reguły.

Po prostu przygotuj to, czego wymaga Twoja uczelnia, spis takich dokumentów na pewno znajduje się na jej stronie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:47   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

A dowiadywałaś sie jakiego konkretnie upoważnienia potrzebujesz? Bo jedna uczelnia bedzie wymagała upoważnienia na własnym druku, a inna poświadczonego notarialnie...
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:57   #7
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Mam upoważnienie z uczelni, które dostałam w rektoracie.
Wiem, że każda uczelnia ma inne wymogi, jednak wolałam zapytac czy ktoś nie był w takiej sytuacji i czy nie macie wiedzy. Po prostu martwie się ze zostawie mame z jakims problemem na uczelni, a ja nei dam rady wrócic zza granicy.
A i dostalam kwestionariusz, że nie studiuje w innym miejscu i ze nie studiowalam.
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 20:05   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Cytat:
Napisane przez MalaPau Pokaż wiadomość
Mam upoważnienie z uczelni, które dostałam w rektoracie.
Wiem, że każda uczelnia ma inne wymogi, jednak wolałam zapytac czy ktoś nie był w takiej sytuacji i czy nie macie wiedzy. Po prostu martwie się ze zostawie mame z jakims problemem na uczelni, a ja nei dam rady wrócic zza granicy.
A i dostalam kwestionariusz, że nie studiuje w innym miejscu i ze nie studiowalam.
Ale to pytanie typu czy jesteśmy na coś uczuleni, bo skoro my nie możemy np. czegoś jeść, to może ty też nie możesz. Czyli pytanie bez sensu.

Wypiszemy Ci rzeczy, których Ty nie potrzebujesz i nabiegasz się z załatwianiem ich, a pominiemy coś, co u Ciebie jest akurat potrzebne. A Twoja sytuacja nie jest wyjątkowa, 1/3 moich znajomych na roku nie składała dokumentów osobiście.

Jak uczelnia chce
x
y
z
to przygotuj
x
y
z
i tyle.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:13   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Po dostaniu się na studia prawdopodobnie będziesz musiała opłacić indeks i legitymację, ale można to zrobić przelewem internetowym Przygotuj świadectwo ukończenia szkoły i maturalne i zostaw mamie upoważnienie do odbioru go w sekretariacie szkoły.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:41   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A badania u lekarza nie będzie? Nie wiem jak jest to teraz rozwiązane...
To też jest dobre pytanie, bo na wiele kierunków trzeba na badania iść i zaświadczenie dostarczyć.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 21:08   #11
Monroe95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Cytat:
Napisane przez MalaPau Pokaż wiadomość
Cześć!
mam takie pytanie, pewnie ktoś sie bedzie orientował. Skladam papiery na studia i zaraz po zarejestrowaniu sie wydrukowaniu dokumentów wyjezdzam za granice i wracam po 4 miesiacach.
Mam wypis dokumentów potrzebnych, kserokopie dowodu, upowaznienie dla rodzica zeby mogl dostarczyc dokumenty. I tak myśle czy to + wydrukowane w maju papiery to bedzie wszystko? Nie chce mamy zostawiac w nerwach, bo i tak mi zle z faktem ze sklada za mnie papiery plus odbiera wyniki matur.;/
Stąd pytanie dla studentek, które miały taką sytuacje: jakie dokumenty przygotowac czy coś zeby uniknąc problemów na uczelni w momencie skladania dokumentów?
Hej, mam taką sama sytuacje jak Ty i właśnie szukam w necie jakie muszę dokumenty przygotować. Jak wyglądało u Ciebie załatwienie potwierdzenia dowodu?
Monroe95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 08:18   #12
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

o, widzę, że temat dla mnie tyle że ja nie wyjeżdżam za granicę, ale będę musiała jechać z samej północy na południe. wiecie może jak to się przedstawia, jeżeli to ktoś spoza rodziny miałby dostarczyć dokumenty? tak samo?
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:00   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dokumenacja na studia- pytanie

Cytat:
Napisane przez cynamonka9 Pokaż wiadomość
o, widzę, że temat dla mnie tyle że ja nie wyjeżdżam za granicę, ale będę musiała jechać z samej północy na południe. wiecie może jak to się przedstawia, jeżeli to ktoś spoza rodziny miałby dostarczyć dokumenty? tak samo?
w niektórych uczelniach może to być bez różnicy, kto dostarcza dokumenty, w niektórych mogą chcieć upoważnienia, więc można je napisać i pokazać, jeśli będzie potrzebne.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-03 13:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.