Studia ekonomiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-02, 22:16   #1
questafelice
Przyczajenie
 
Avatar questafelice
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Opoczno/Warszawa
Wiadomości: 10
Question

Studia ekonomiczne


Witam Za kilka dni zdaję maturę, i nadal nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Zdaję rozszerzony polski i matematykę, język angielski na podstawie i rozszerzoną biologię. Myślałam o fizjoterapii ale doszłam do wniosku że to nie dla mnie i chcę się skupić na kierunkach ekonomicznych. Najbardziej interesuje mnie "finanse i rachunkowość ". Ktoś studiuje ten kierunek? Jakie uczelnie polecacie w Warszawie? Myślałam o UKSW, PW i UW. Czy po tych studiach jest jakaś konkretna dobrze płatna praca?
Zdaję tylko matematykę i polski rozszerzony więc SGH odpada ;/
questafelice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 22:47   #2
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Studia ekonomiczne

Obecnie po żadnych studiach, poza medycyną chyba, nie ma konkretnej i dobrze płatnej pracy. I zmartwię się, ale żeby zajmować się ekonomią nie trzeba kończyć tych studiów, więc może być duża konkurencja. No, ale to moje zdanie, może jeszcze ktoś z FiRu się wypowie.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 01:12   #3
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Studia ekonomiczne

Na PW nie ma firu, jest czysta matma którą możesz pokierować w dziedziny ekonomiczne, na UKSW chyba jest ekonomia a czy fir nie wiem, kiedyś chyba mieli ekonometrię, ale poziom żenujący. Na UW najlepszy na WNE ale ciężko się dostać, ok 90 % z R matmy, ogólnie to czołówka razem SGH, ten na WZ nieco gorszy podobno i mniej matematyczny i łatwiej się dostać.
Jest jeszcze fir na SGGW, poziom dobry dostać się można z ok 70 % z R matmy.
Ogółem wg mnie celuj 1. WNE UW, 2. Matma na PW, jeżeli nie boisz się uczyć czystej matmy, 3. SGGW 4 WZ UW, 5 UKSW
Po czym będziesz miała dobrą pracę? Po wszystkim się da. Najlepiej rozchwytywani są podobno ludzie po SGHu i WNE, co wcale nie oznacza sukcesu jak ktoś jest po prostu kiepski. Znam sporo ludzi po sggw na dobrym poziomie, pracują w korporacjach i zarabiają dobrą kasę. Trzeba chcieć, uczelnia to dodatek.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:57   #4
questafelice
Przyczajenie
 
Avatar questafelice
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Opoczno/Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Studia ekonomiczne

Dziękuję bardzo Właśnie na UKSW jest tylko ekonomia więc odpada... Ale będę celowała w SGGW i UW. Czysta matematyka trochę mnie przeraża i raczej nie dam sobie rady, już nie wspominając żeby się dostać. Rozszerzenie z matematyki zdam maks na 60-70%, raczej nie więcej znając moje możliwości, ale mam nadzieję ze gdzieś się dostanę
questafelice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-03 11:57:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.