Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-10, 09:49   #151
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Cytat:
Napisane przez gotika1


Agaimka - ketchup wydaje mi się że można zaliczyć do neutralnych poniewaz jest z pomidora i takich tam dodatków ale chemicznych, więc z powodzeniem możesz dodać do mięsa czy węglowodanów.
tak tez myślałam, ale wolałam się upewnić dzięki narazie jakos wytrzymuje na tej dietce mam nadzieję, ze niedługo choć maleńkie będą efekty
pozdrwiam
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 16:00   #152
gotika1
Raczkowanie
 
Avatar gotika1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 383
GG do gotika1
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Agaimka
tak tez myślałam, ale wolałam się upewnić dzięki narazie jakos wytrzymuje na tej dietce mam nadzieję, ze niedługo choć maleńkie będą efekty
pozdrwiam


będą będą.. ZObaczysz. Ja tak poprawnie i dokładnie nie przestrzegałam tej diety w sensie łączenia a i tak efekty nieziemskie były.
Bradzo rygorystycznie natomiast podeszłam do słodyczy - odstawiłam zupełnie. I przestałam solić, pieprzyć, pić słodkich napojów gazowanych, odtsaiwłam wszystko co niezdrowe i tuczące. Herbata tylko zielona i zrezygnowaam z kawy. Aha i nic nie słodzę. Noi odstawiłam ziemniaki.



Mam nadzieję, ze Tobie się uda. Jessy też pisała o swoich efektach mimo, ze nie przestrzegała jej za bardzo nawet pozwalała sobie czasem na pizze.
wIęC - uśmiech na buziuni i do dzieła. Efekty nie beda kazały na siebie czekac.
gotika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 11:17   #153
ma4rta
Raczkowanie
 
Avatar ma4rta
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Września(Poznań)
Wiadomości: 118
GG do ma4rta Send a message via Skype™ to ma4rta
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Witam chciałam sie zapytac o ten cla tonalin biore go od 4 dni:0 po 3 tabl dziennie czy ktos porownywal ile tego prawdziwego cla jest w specyfikach ? ja zanazłam takie cos
TONALIN CLA
Wartość odżywcza 1 kapsułki (ok. 1090 mg):

Wartość energetyczna - 32,6 kJ (7,8 kcal);
Białko - 0,19 g;
Węglowodany - 0,11 g;
Tłuszcz ogółem - 0,74 g ;


Sprzężony kwas linolowy łącznie CLA (c 18:2) 600 mg;
w tym: Izomery CLA:

- CLA c18:2, c9, t11 - 285 mg;
- CLA C18:2, t10, c12 - 285 mg;
- pozostałe CLA - 30 mg;
Kwas oleinowy (c 18:1, c9) - 90 mg;
Kwas palmitynowy (c 16:0) - 30 mg;
Kwas linolenowy (c 18:2, c9, c12) - 7,5 mg;
Kwas stearynowy (c 18:0) - 22,5 mg;

[


Cytat:
Napisane przez gotika1 Pokaż wiadomość
magrest =
Dietetyczka napisała mi coś takiego:

"Najtrudniej jest chudnąc z bioder, i tak jak np Panie o typu gruszka

muszą w schudnięcie włożyć dużo więcej wysiłku.Według danych lekarzy Panie o tego typu sylwetce jesli chcą schudnąc 5 kilo musza diete lekkostrawną i ćwiczyc intensywnie MINIMUM PóL ROKU. POlecane sa skłony wpozycji lezacej (brzuszki), pływanie i jazda na rowerze. Cwiczenia izometryczne (napinanie i rozluźnianie mięśni)!

A Panie o typu jabłko zeby schudnąc 5 kilo wystarczy czasem jeden miesiąc. "


Znalazłam trochę info na temat typu gruszki. ==>
-----------------------------------------------------------------
Jeśli jesteś gruszką

Odpowiednia jest dla ciebie dieta bogata w białko, bo organizm łatwo zamienia je w energię. Jadaj więc mięso i ryby, chude sery, jogurt, dużo warzyw i owoców. Wystrzegaj się zaś masła, sosów, białego pieczywa, produktów wędzonych i konserwowanych. Codziennie wypijaj 2 litry niegazowanej wody.

Dieta bogata w białko

Poniedziałek

* Śniadanie: szklanka bawarki (mleko z herbatą) z łyżeczką cukru, 2 sucharki razowe, 3 łyżeczki dżemu, sok z 2 pomarańczy.
* Obiad: makaron z warzywami (patrz przepis), 60 g piersi kurczaka, usmażonej na łyżeczce oliwy, 100 g sałaty z sokiem z cytryny.
* Podwieczorek: 150 g melona.
* Kolacja: 150 g solonego śledzia, 150 g surówki z kapusty pekińskiej, dymki (razem z szczypiorkiem) i łyżeczki oliwy, bułka grahamka.

Wtorek

* Śniadanie: filiżanka cappucino, mała drożdżówka, sok z dużego różowego grejpfruta.
* Obiad: 100g polędwicy wołowej, usmażonej na łyżeczce oliwy, 200 g surówki z sałaty, pomidora i łyżeczki oliwy, ugotowany ziemniak, utarte surowe jabłko z łyżeczką cukru.
* Podwieczorek: średnie jabłko.
* Kolacja: 150 g ryby po grecku, mała grahamka, 200 g sałatki ze świeżych owoców.

Środa

* Śniadanie: 30 g muesli ze szklanką mleka półtłustego, duża pomarańcza.
* Obiad: 100 g wołowiny duszonej w sosie pomidorowym, 30 g ryżu, 150 g brukselki.
* Podwieczorek: 150 g rozmrożonych owoców.
* Kolacja: 150 g gotowanego kurczaka (na zimno), 150 g sałatki z pomidora, cebuli i łyżeczki oliwy, kromka chleba razowego. Czwartek
* Śniadanie: filiżanka półtłustego mleka z niewielkim dodatkiem kawy, 5 biszkoptów, szklanka soku morelowego lub marchwiowego.
* Obiad: 100g kurczaka duszonego w ziołach, 100g łazanek w sosie pomidorowym, 150 g sałaty z sokiem z cytryny.
* Podwieczorek: 80 g sera mozzarella, duże jabłko.
* Kolacja: 200 g gotowanych brokułów, bułka grahamka. Piątek
* Śniadanie: 150 g jogurtu owocowego, 2 sucharki razowe, 2 łyżeczki miodu.
* Drugie śniadanie: 2 plasterki ananasa z puszki.
* Obiad: 200 g dorsza gotowanego na parze lub z grilla, 60 g ryżu, 150 g sałaty z pomidorem i łyżeczką oliwy.
* Podwieczorek: sok z jednej pomarańczy.
* Kolacja: 150 g gotowanej brukselki, posypanej łyżeczką parmezanu, bułka grahamka. Sobota
* Śniadanie: jajko na twardo, 150 g jogurtu owocowego, 5 biszkoptów.
* Obiad: 100 g chudego schabu karkowego z rusztu, 50 g ryżu gotowanego z cukinią, 200 g papryki, duszonej z kilkoma zielonymi oliwkami i ząbkiem czosnku na łyżeczce oliwy..
* Podwieczorek: duże jabłko.
* Kolacja: 200 g sałaty ze 100 g kukurydzy i 60 g tuńczyka w oleju, bułka grahamka, 1 kiwi. Niedziela
* Śniadanie: 20 g muesli ze 150ng jogurtu owocowego, sok z jednego .
* Obiad: 150 g piersi kurczaka, duszonej z migdałami, 60 g ryżu gotowanego z szafranem lub curry, sałata z łyżeczką oliwy i sokiem z cytryny.
* Podwieczorek: 200 g melona.
* Kolacja: 200 g sałatki z zielonej sałaty, pomidora i jajka na twardo, bułka grahamka, jabłko. Makaron z warzywami 70 g fasolki szparagowej wrzuć do wrzącej wody, gotuj 20 minut, odsącz i pokrój na kawałki. Na łyżeczce oliwy podsmaż małą, pokrojoną w kostkę cebulę, dolej odrobinę wody o dodaj pokrojonego w kostkę pomidora oraz fasolkę szparagową. Gotuj przez 10 minut. Do warzyw dodaj 60 g ugotowanego makaronu. Ćwiczenie na szczupłe uda Wykonaj przez skakankę 50 skoków żabką (ze złączonymi stopami). Następnie tyle samo, skacząc naprzemiennie na lewą i prawą stopę; staraj się przy tym uderzać piętami w pośladki. Odpocznij przez minutę, oddychając głęboko, po czym jeszcze raz powtórz oba ćwiczenia.


--------------------------------------------------------------------

Dobrze jest zrezygnować, albo ograniczyć do minimum mleko i jego przetwory typu jogurty, serki, maślanki, kefiry, sery białe i żółte, ponieważ zawierają laktozę-cukier mleczny, który u kobiet powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej właśnie w tych rejonach ciała, które odpowiadają za kształt gruszki.Co ciekawe mężczyzn to nie dotyczy. Wymienione produkty oprócz laktozy zawierają też sporo cukru buraczanego, żeby dobrze smakowały i często-tłuszczu. I smakują, a jakże, ale nie wszysko co dobre dla podniebienia i kupek smakowych wpływa na jędrność i szczupłość naszego ciała. Te produkty zawierają również dużo ważnego białka i rezygnując z nich musimy zastąpić je innym jego źródłem, z których najlepsze to chude białe mięso i soja oraz ich przetwory. Zawierają też wapń i to też należy uzupełniać.
Niestety taki już los większości kobiet, że jeśli coś się nam odkłada to właśnie na biodrach, pośladkach i udach i ciężko jest to ruszyć.
Oczywiście bez ćwiczeń fizycznych sie nie obejdzie, ale dieta może czynić cuda. Jeśli chodzi o suplementy to godne polecenia jest CLA (np. Tonalin CLA Olimp ok.50zł za opakowanie 90 kapsułek/ok.4 dziennie). Pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej z dolnej części ciała, ujędrnia ją i pomaga walczyć z cellulitem (skutecznie! sprawdzone).


--------------------------------------------------------------------

Więc juz wiem i ja że 2,5 miesiąca to za mało magrest. Tego typu Sylwetki potrzebuja więcej czasu na chudnięcie. Niestety.
Ja to już sama niewiem jaka mam sylwetke... buu niby też mam na biodrach więcej niż w pasie ale na brzuszku tez tłuszczyk jest jakby nie patrzec
NOi ramiona tez mam nie za chude.. ehh niewiem jak się okreslić.
Ale bynajmniej już wiemy że potrzebujesz więcej czasu. I ćwicz tak jak cwiczyłaś i będzie ok NOi trochę cierpliwości. Conajmniej pół roku.
Wiem to wcale nie mobilizujące. Ale cóż na to poradzić. żeby do czegoś dojść zazwyczja trzeba wytrwałości. I takiej silnej wytrwałości Tobie życze i mam nadzieję, ze jak zobaczysz jakieś pierwsze efekty przyjdziesz i pochwalisz się goticzce
Więc jak magrest uzbroisz się w cierpliwość??
ma4rta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 01:11   #154
robaczek41
Raczkowanie
 
Avatar robaczek41
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dalekoooo
Wiadomości: 268
Wink Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Cytat:
Napisane przez gotika1 Pokaż wiadomość
będą będą.. ZObaczysz. Ja tak poprawnie i dokładnie nie przestrzegałam tej diety w sensie łączenia a i tak efekty nieziemskie były.
Bradzo rygorystycznie natomiast podeszłam do słodyczy - odstawiłam zupełnie. I przestałam solić, pieprzyć, pić słodkich napojów gazowanych, odtsaiwłam wszystko co niezdrowe i tuczące. Herbata tylko zielona i zrezygnowaam z kawy. Aha i nic nie słodzę. Noi odstawiłam ziemniaki.



Mam nadzieję, ze Tobie się uda. Jessy też pisała o swoich efektach mimo, ze nie przestrzegała jej za bardzo nawet pozwalała sobie czasem na pizze.
wIęC - uśmiech na buziuni i do dzieła. Efekty nie beda kazały na siebie czekac.
sluchajcie, czy któras osiagnela zamierzony efekt??

jak wam poszlo?? napiszcie cos.

ja slyszalan ze ta dieta z claudii jest bardzo skuteczna. u was tez bylo 4 kg w 10 dni??
robaczek41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 01:38   #155
ma-ruda
Raczkowanie
 
Avatar ma-ruda
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z Krakowa
Wiadomości: 112
GG do ma-ruda Wyślij wiadomość przez MSN do ma-ruda Send a message via Skype™ to ma-ruda
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Od dzisiaj próbuję. Zobaczymy co to będzie

[edit]
Dziewczyny, a jak jest teraz z dostarczaniem wszystkich produktów łączonych skoro nie łączymy białek z węglowodanami. Pytam, bo rozmawiałam z mamą na temat tej diety i powiedziała, że w okresie dojrzewania jest nie wskazana. Chodzi o to, że nastolatki -20, potrzebują łączonych białek i węglowodanów. Gdzieś też słyszałam o "dziurach w mózgu", które są skutkiem niełączenia w młodym wieku. Te dziury oznaczają brak koncentracji, niezdolność do nauki i wolniejszy przepływ myśli, co robi z nas niejako tumanów. Dziewczyny what's up?! To prawda? Jak u was z "myśleniem" po diecie. Ja dzisiaj zaczęłam i nie wiem czy mam kontynuować. Chodzę do 2 gimnazjum czyli mam niecałe 15 lat. Boję się, że ta dieta może mi zaszkodzić...
__________________
Było : 53 kg.
Potem : 57 kg.


Teraz jest : 54 kg.
Ma być : 50 kg.

NŻT - Nie Żryj Tyle !

znajdziesz mnie TU.

Edytowane przez ma-ruda
Czas edycji: 2007-08-17 o 10:21
ma-ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 09:02   #156
kamisiap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 53
GG do kamisiap
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

jakis czas temu chcialam wypróbować dietę niełączenia. niestety,jakos nie mam głowy do tego,żeby zastanawiac się co jeść z czyma zcego nie,a szczegółowych informacji nigdzie nie mogłam znaleźć

gratukuję 4kg jesse! mi udało się zrzucic kg 3 w 4tyg.
kamisiap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:42   #157
eco
Raczkowanie
 
Avatar eco
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 114
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

od jutra zaczynam tą diete , mam nadzieje że uda mi się zżucić zbędne kilogramy (;

trzymajcie kciuki (;
__________________
Nigdy nie pozwól aby strach przed niepowodzeniem wyeliminował Cię z dalszej gry




76kg. - 19.05.2008
75kg. - 8.09.2008








eco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 10:42   #158
Janka_Lempicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

a ja polecam diety oparte na niskim indeksie glikemicznym - są bezpieczne dla zdrowia, a o tym jak bardzo rygorystyczne, można samemy wybrać. Efekty przychodzą po dłuższym czasie, ale są trwałe, zwłaszcza że uczą jak jeść. Ja sama stosuje i polecam dietę Montignaca, polecam tez fajny artykuł z którego dowiedziałam się też o diecie south beach
Janka_Lempicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 22:12   #159
monikaklich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Tak naprawde jeszcze sobie mysle o tym czy nie dołączyc do diety jeszcze dobrego suplementu ?
Bo byc moze takie połączenie dla jeszcze szybszy efekt. Co myslicie ?
monikaklich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 08:21   #160
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Cytat:
Napisane przez Janka_Lempicka Pokaż wiadomość
a ja polecam diety oparte na niskim indeksie glikemicznym - są bezpieczne dla zdrowia, a o tym jak bardzo rygorystyczne, można samemy wybrać. Efekty przychodzą po dłuższym czasie, ale są trwałe, zwłaszcza że uczą jak jeść. Ja sama stosuje i polecam dietę Montignaca, polecam tez fajny artykuł z którego dowiedziałam się też o diecie south beach
obniżenie poziomu cukru we krwi powinno spowodować utratę wagi.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 11:46   #161
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Nie ma diety cud! 4 kilo w 4 tygodnie...to chyba zdrowo?

Święte słowa! Tylko dlaczego to jest takie trudne..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 12:46:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.