Zaparcia - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-28, 22:53   #1081
mali876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Zaparcia

Podstawą jest zawsze dieta i za mała ilość błonnika w niej zawarta - stąd głównie te zaparcia. Ale ogólnie każdy ma trochę inny organizm i z zaparciami często ciężko walczyć. Normosan i zielona herbata to dla mnie najlepsze "ziółka" na problem z zaparciami i zdecydowanie polecam. Co do zielonej herbaty, to może nie od razu pomaga, ale regularne picie jej codziennie ogólnie poprawia trawienie. Do tego zmiana diety na bardziej warzywno -owocową niż mięsną i tłustą. Z tabletek mi nawet pomagała czasami Xenna extra. Osobiście nie faworyzuję takich rozwiązań, ale niestety czasami nie mamy wyjścia

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-12-10 o 09:47 Powód: link
mali876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 13:36   #1082
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia

Mimo że jeszcze niedawno piłam sporo herbatek i ziółek czuję straszną niechęć, być może powinnam odpocząć jakiś czas od ich stosowania. O xennie wiele złego słyszałam i pewnie dlatego poprzestałam na dicopegu. Nadal uważam że dieta jest na pierwszym miejscu, wtedy zaparcia jeśli już występują sporadycznie.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 12:46   #1083
slawomir_kula
pan dietetyk :-)
 
Avatar slawomir_kula
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez kamilkaopole Pokaż wiadomość
Nie jestem wielbicelką porad typu "należy jeść śliwki, otręby " bo gdy chodzi się chociaż dwa dni z wzdętym brzuchem i czuje się fatalnie we własnym ciele nie ma się ochoty na zabawy z domowymi sposobami. Chcąc mieć pewność, że już niedługo pozbędę się problemu biorę Dulcobis. Lek, który działa już po 6 godzinach, czas oczekiwania nie dłuży się bo stosuje się tabletkę na noc. Nowy dzień można rozpocząć z uczuciem lekkości


A może jednak warto nie bawić się w domowe sposoby, a trwale zmienić domowe nawyki i nie stosować leku? Wystarczy spojrzeć na ulotkę "do krótkotrwałego leczenia zaparć, przygotowanie do badań, przed operacjami (...)" - to preparat na pojedyncze zaparcia - nie do stosowania przez osoby mające regularne problemy z wypróżnianiem - lub do oczyszczenia przewodu pokarmowego przed operacją. Długotrwałe stosowanie może grozić niedoborami składników mineralnych. Poza tym, lista powikłań, opisanych jako "częste" nie zachęca: skurcze brzucha, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności... Do tego, częste stosowanie preparatów przeczyszczających będzie powodowało... zaparcia, bo jelita "przyzwyczają się" do leku.

Zachęcam do zmieniania nawyków, bo najczęstszymi przyczynami zaparć są: dieta uboga w błonnik, spożywanie zbyt małej ilości płynów, wysokie spożycie słodyczy i tłustych potraw oraz niska aktywność fizyczna - a już zdecydowanie najczęściej to wszystko w połączeniu.
__________________
Krzysiu powiedział mi jak żyć: racjonalne żywienie, 5 posiłków dziennie, uśmiech, moc, fitness, sport!
slawomir_kula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:13   #1084
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Zaparcia

Widzę, ze nie tylko ja się borykam z problemem. Niestety też walczę z zaparciami od zawsze. Mimo zdrowej diety (jem regularnie, zdrowo, stosuję wszelkie domowe sposoby takie jak woda z cytryną i miodem, śliwki, otręby pszenne itd.) i dużej aktyności fizycznej to problem pozostaje. Czasami przez 2 tygodnie jest wszystko w porządku i wypróżńienia następują codziennie, a czasami przez 1,5 tygodnia (zwłaszcza przed okresem) nic!
Nigdy jeszcze nei stosowałam żadnych lekó na zaparcia bo boję się ze jeszze bardziej rozleniwie jelito, ale już sama nie wiem co jest gorsze dla zdrowia: czy chodzić z balastem czy łykać środki...
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 10:22   #1085
slawomir_kula
pan dietetyk :-)
 
Avatar slawomir_kula
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez msabu Pokaż wiadomość
Widzę, ze nie tylko ja się borykam z problemem. Niestety też walczę z zaparciami od zawsze. Mimo zdrowej diety (jem regularnie, zdrowo, stosuję wszelkie domowe sposoby takie jak woda z cytryną i miodem, śliwki, otręby pszenne itd.) i dużej aktyności fizycznej to problem pozostaje. Czasami przez 2 tygodnie jest wszystko w porządku i wypróżńienia następują codziennie, a czasami przez 1,5 tygodnia (zwłaszcza przed okresem) nic!
Nigdy jeszcze nei stosowałam żadnych lekó na zaparcia bo boję się ze jeszze bardziej rozleniwie jelito, ale już sama nie wiem co jest gorsze dla zdrowia: czy chodzić z balastem czy łykać środki...


Msabu, skoro przez taki długi czas nie miewasz problemów, a potem nagle pojawiają się, to może zauważyłaś, że jakieś konkretne produkty powodują u Ciebie zaparcia? Może warto prowadzić dzienniczek żywieniowy?
__________________
Krzysiu powiedział mi jak żyć: racjonalne żywienie, 5 posiłków dziennie, uśmiech, moc, fitness, sport!
slawomir_kula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 14:57   #1086
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia

Może to fizjologia? Bo też przed okresem zwykle u mnie występują ale nie trwają tak długo, max tydzień, z tym że biorę łagodny środek dicopeg. Dodam że żadne metody w tym czasie nie działają, choć cały miesiąc wystarczy że zjem kilka śliwek czy moreli i popiję kefirem.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 15:37   #1087
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Zaparcia

A czy stosował ktoś jakieś czopki, jestem ciekawa jakie i czy to skuteczna metoda?
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 23:12   #1088
maritta189
Przyczajenie
 
Avatar maritta189
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 19
Dot.: Zaparcia

Ja stosuje czopki evaqu, bardzo skuteczne, mnie zaparcia dopadają jedynie kiedy gdzieś wyjadę, i przez 3/4 urlopu czuję się jak balon, no nic mi nie pomaga, choc raz mialam inaczej ale to jak bylam w Egipcie wiec wiadomo co mnie odwrotnego spotkało ;-) a te czopki poleciła mi babeczka ktora poznalam bedac na szkoleniu, znowu sie meczylam i na stolowce szukalam czegos co by mi moglo pomoc i jakos tak sie zgadalysmy...nie uwierzylam jak powiedziala, ze zadzialaja w kwadrans, ale bylam w szoku bo faktycznie nie minelo nawet 10 min i bylo po wszystkim, ale delikatnie, bez zadnego natychmiastowego parcia
maritta189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 16:38   #1089
Kasia4z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zaparcia

Ja uporałam się z wieloletnimi zaparciami dzięki codziennemu piciu aloesowego miąższu, zażywaniu w czystej postaci błonnika i probiotykami. Robię sobie takie kuracje trzy razy do roku. Jest lepiej. Nie muszę właśnie zażywać już xenny, tabletek od gastrologa. Sama wzięłam mój problem w swoje ręcę. Polecam.
Kasia4z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 10:31   #1090
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

maritta189 zgadzam się z Tobą, te czopki są super szczególnie na wyjazdach. Zanim je odkryłam to brałam ze sobą tabletki przeczyszczające ale nigdy nie wiedziałam, kiedy będę musiała gnać to toalety. Z tymi czopkami jest bezproblemowo, bo w kilkanaście minut sprawa załatwiona i brzuch płaski Poza tym co najważniejsze nie przeczyszczają i nie powodują boleści tak jak tabletki czy herbatki.

Edytowane przez Kama007
Czas edycji: 2016-04-04 o 10:33 Powód: błąd w tekście
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 08:27   #1091
cindy22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zaparcia

W moim przypadku pomogła zupełnie nowa dieta. Kiedy pojawiły się u mnie zaparcia, natychmiast rzuciłam się do internetu, bo nie wyobrażałam sobie wizyty u lekarza, któremu opowiadam o tak intymnych dolegliwościach. Internet okazał się kopalnią wiedzy, znalazłam mnóstwo informacji jak radzić sobie z zaparciami. Okazało się, że w mojej diecie za mało jest błonnika, a za dużo niepotrzebnych produktów takich jak m.in białe pieczywo, mocna kawa (zdarzało się, że piłam nawet trzy - cztery filiżanki dziennie), napojów gazowanych, ziemniaków, więc zaczęłam od ich eliminacji. Zastępowałam je innymi produktami, bogatymi w błonnik. Od tego zaczęłam walkę z zaparciami i po kilkunastu dniach były pierwsze efekty.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-14 o 17:08 Powód: Link.
cindy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-03, 11:59   #1092
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: Zaparcia

Gdy miałam problemy z zaparciami, przede wszystkim zmienilam diete. jadlam wiele produktow, ktore posiadaly duzo blonnika. staralam sie jesc piec posilkow dziennie i nie przesadzalam z ich iloscia. troche pomoglo.....
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 13:47   #1093
AdriannaWZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia

Lekkostrawna dieta i dużo wody to podstawa.
Mi pomógł tez błonnik naturalny.
AdriannaWZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:08   #1094
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Zaparcia

A ja leków nie polecam bo jest to jedynie usunięcie objawów a nie przyczyn Co z tego,że się przeczyścicie jak zaparcia powrócą... Jest to bez sensu moim zdaniem. Ze swojej strony polecam po prostu zdrową lekkostrawną dietę plus blonnik. Fajny jest na przyklad środek xxx Jest to nic innego jak błonnik w połączeniu z babką janowatą i lnem. Dobra pomoc do codziennej diety bo tak naprawdę to ciężko jest czasami dostarczyć w niej odpowiednia ilość blonnika.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-26 o 09:50 Powód: reklama po raz kolejny
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:11   #1095
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia

Na błonnik też trzeba uważać, nadmiar przy zbyt małej ilości wypijanej wody ma zupełnie odwrotne działanie, u mnie błonnik wywołuje wzdęcia, nie wszyscy mogą jeść go w dowolnych ilościach, czasem lepiej sięgnąć po dicopeg, środek który nie wchłania się z przewodu pokarmowego niż walczyć ze wzdęciami, one też potrafią uprzykrzyć życie
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:42   #1096
Clarissanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Zaparcia

Na zaparcia dla mnie tylko dicopeg 10g. Stosowałam już chyba wszystko. Miałam tak podrażnioną błonę śluzową, że zwijałam się z bólu. Dopiero w aptece polecili mi ten lek i wszystko jak ręką odjął. Jest bezpieczny i działa łagodnie, a to dla mnie najważniejsze. Przede wszystkim przy zaparciach należy zmienić dietę na taką, co nie będzie za bardzo wzdymająca oraz będzie lekko strawna. Pić dużo wody oraz więcej się ruszać
Clarissanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 05:44   #1097
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Zaparcia

na zaparcia:
- jeść chleb wieloziarnisty, a nie wasa i inne dziwne rzeczy
- jeść warzywa
-pić zieloną herbatę na śniadanko
- relaksować się!
u mnie głowną przyczyna zaparć był stres w pracy i nawykowe zaparcie- taka dolegliwość, gdzie masz milion rzeczy do zrobienia, a kupa na samym końcu i odkładasz tą rzecz na póżniej
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 23:37   #1098
esaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 33
Dot.: Zaparcia

Jeżeli macie problem z zaparciami spróbujcie sobie xxx to mieszanka ziołowa zrobiona z nasiona babki płesznika, nasion siemienia lnianego oraz łupiny babki jajowatej, zawiera dużo błonnika i pozytywnie wpływa na cały układ pokarmowy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-26 o 09:49 Powód: reklama
esaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 16:11   #1099
Dr Fit
Przyczajenie
 
Avatar Dr Fit
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zaparcia

Przede wszystkim zmiana diety i aktywność fizyczna. Ćwicząc, wspomagasz metabolizm.
Warto spróbować błonnika witalnego (najlepiej kupić w zielarni z prawdziwego zdarzenia) - np z jogurtem naturalnym, oraz zupy z płatków zbożowych - jęczmiennych
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga

http://wagaspada.weebly.com

"Jedyne co stoi pomiędzy tobą, a twoim celem, to te bzdury, które sobie mówisz, że nie dasz rady."
Dr Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 12:07   #1100
MagdaXA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 19
Dot.: Zaparcia

Może jakiś probiotyk by Ci pomógł xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-28 o 15:46 Powód: reklama
MagdaXA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 16:29   #1101
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: Zaparcia

ja nie mam żadnych problemów z wypróżnianiem podczas starndardowego tygodniaklaski : ale jak wyjeżdżam to czasem czuję wzdęcia i dyskomfort przez dwa pierwsze dni. Ostatnio byłam taka napuchnięta jak balon miałam takie czopki eva qu i pomogły. zwykle staram się brać je w ostateczności. zwykle jem jabłka, śliwki, piję dużo kawy...wiem,ze niezdrowo i dużo wody
__________________
What goes around comes around
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 07:26   #1102
aolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Zaparcia

Ja przez wiele lat walczyłam z zaparciami, żułam takie żelowe ziołowe tabletki na bazie śliwki, różne inne też, stosowałam dietę i w końcu jakoś mi się to uregulowało. Jeśli coś mogę polecić to przeszukanie i poczytanie o środkach na zaparcia na tej stronie https://www.znamlek.pl/ są tam szczegółowe opisy i opinie więc mnie to pomaga podjąć decyzję.
aolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 10:21   #1103
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Zaparcia

Na zaparcia najlepsza jest dieta w połączeniu z błonnikiem. Obecnie jem do drugiego śniadania błonnik ( wybrałam preparat łączony z innymi ziołami Fibra Vitale)
Efekt?
Mam mniej zaparć, czuję się lżej, zdrowiej. Wypróżnianie jest ułatwione i wydaje mi się ,ze mam mniejszy apetyt ( drugie śniadanie starcza mi do obiadu o 15).
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 13:48   #1104
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Zaparcia

Mi się czasem zdarza szczególnie jak jestem poza domem na kilka dni i jem co popadnie. Jak byłam na wakacjach w sierpniu to wzięłam ze sobą Babkę płesznik i winko Bo to się w winie gotuje, więc nie dość, że wakacje były udane to jeszcze żadnych problemów Ja kupowałam przez internetu tutaj http://ziel-med.pl/pl/p/Babka-pleszn...iowym-250g/157 Uprzedzając pytanie: z gotowaniem nie miałam problemu, bo nocowaliśmy na kwaterach prywatnych z kuchnią itd.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 18:11   #1105
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia

Współczuję, kiedyś to samo miałam, ale może to zasługa diety, cały czas jej pilnuję, pewnie też dicopegu, w każdym razie teraz jest o wiele lepiej, mogę powiedzieć że się z nimi uporałam.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 14:01   #1106
morelaka
Przyczajenie
 
Avatar morelaka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 26
Dot.: Zaparcia

Zaparcia jak i ogólnie nasze samopoczucie wynikają na pewno ze złej diety. Polecam poczytać sobie o zakwaszeniu organizmu bo być może to właśnie z tego wynikają problemy z trawieniem. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-10-12 o 15:19 Powód: reklama
morelaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 11:52   #1107
fenra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 69
Dot.: Zaparcia

U mnie co do tych zaparć to zależy jaki błonnik przyjmuje. Jedne błonniki były skuteczniejsze, inne o wiele mniej. Wzdęć na szczęście u mnie to nie powoduje tak więc błonnik stał się codziennym składnikiem mojej diety
Tak jak tutaj dziewczyny powyżej napisały warto jest go połaczyć z siemieniem lnianym bo dzieki temu działa dobroczynnie na nasz układ pokarmowy.
fenra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 09:32   #1108
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Zaparcia

Można spróbować buraków z kminkiem. Na tarce z drobnymi oczkami zetrzeć jednego średniej wielkości buraka. Dodać szczyptę kminku, szczyptę soli i łyżeczkę oleju. Całość wymieszać i jeść 2-3 dni rano na czczo.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 14:50   #1109
Ania_brz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zaparcia

Na zaparcia pomaga zmiana diety - dodanie produktów bogatych w błonnik. Tylko nie można przesadzić bo nadmiar błonnika powoduje wzdęcia i nowy problem na głowie. Trzeba z wyczuciem i obserwować jak reaguje organizm. Warto też zadbać o mikroflorę jelit. Ja co parę tygodni przyjmuje probiotyk z błonnikiem z babki jajowatej i jest nieźle
Ania_brz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:01   #1110
katjusza1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 12
Dot.: Zaparcia

Ja na codzień nie mam zaparć, ale jak wyjeżdzam do obcego miejsca, to tragedia. Pomagają mi czopki eva qu - dziaałają w trakcie 15 minut
katjusza1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.