OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 18:56   #211
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
działa bardzo fajnie jeśli chodzi o zaskórniki szczególnie na nosie (bo tam siedzą u mnie) wydaje mi się jednak, że ja go za dużo dodałam do mieszanki za pierwszym razem, bo mi oczy podrażnia trochę, także ostrożnie z ilością
a zauważylam efekty uboczne stosowania po OCM-ie żelu hialuronowo-peptydowego w połączeniu z olejkiem z tamanu rzęsy robią się superaśne (tak mi się wydaje, że to przez ten mix)
Na rzęsy bardzo dobrze działa olej rycynowy,jest gdzieś wątek nawet o tym,dziewczyny co wieczór smarują rzęsy i brwi rycynowym olejem,my też mimo woli(takie działanie uboczne) OCM,ja też zauważyłam że mieszanka HIPP+ olej rycynowy dobrze działa na moje rzęsy i jeszcze na paznokcie ,ponieważ chwile ręce są natłuszczone pod czas mycia to i paznokcie natłuściły się i ogólnie wygląd im się poprawił.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:21   #212
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Helou bardzo zaciekawiła mnie metoda OCM Chciałabym sprobowac ale przyznam szczerze ze boje sie oleju rycynowego klasc na twarz
Mam olejek myjacy z BU i pisze Olej słonecznikowy+olejek różany+wit E
i teraz moje pytanie Czy moge zastosowac taką kombinacje na twarz
P.S Czy stosując metode olejowa zauwazylyscie ze mniej sie swiecicie?(czyt czy wchlania sie sebum)
Dzieki z góry za odpowiedz.
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:30   #213
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Na rzęsy bardzo dobrze działa olej rycynowy,jest gdzieś wątek nawet o tym,dziewczyny co wieczór smarują rzęsy i brwi rycynowym olejem,my też mimo woli(takie działanie uboczne) OCM,ja też zauważyłam że mieszanka HIPP+ olej rycynowy dobrze działa na moje rzęsy i jeszcze na paznokcie ,ponieważ chwile ręce są natłuszczone pod czas mycia to i paznokcie natłuściły się i ogólnie wygląd im się poprawił.
No właśnie, a co z włosami na reszcie twarzy? Np. brwi. Moje są strasznie krzaczaste i rosną w zastraszającym tempie (codzienna depilacja konieczna). Czy grozi mi wygląd małpiszona?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:55   #214
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
No właśnie, a co z włosami na reszcie twarzy? Np. brwi. Moje są strasznie krzaczaste i rosną w zastraszającym tempie (codzienna depilacja konieczna). Czy grozi mi wygląd małpiszona?
Tak Was podczytuję i ciągle sie boję zastosować, ale teraz to się śmiertelnie przestraszyłam, że mi się włosy na twarzy wzmocnią, zresztą rycyna przecież przyciemnia, a ja mam jasną cerę, to np jak mi meszek nad górną wargą przyciemni, czy na policzkach, to będę miała zarost
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 10:33   #215
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Tak Was podczytuję i ciągle sie boję zastosować, ale teraz to się śmiertelnie przestraszyłam, że mi się włosy na twarzy wzmocnią, zresztą rycyna przecież przyciemnia, a ja mam jasną cerę, to np jak mi meszek nad górną wargą przyciemni, czy na policzkach, to będę miała zarost
Ja też z tych włochatych (niestety wszędzie poza głową) więc jak rycyna jeszcze wzmocni włosy to będzie nieciekawie. Ale póki co stosuję i obserwuję
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 10:50   #216
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Tak Was podczytuję i ciągle sie boję zastosować, ale teraz to się śmiertelnie przestraszyłam, że mi się włosy na twarzy wzmocnią, zresztą rycyna przecież przyciemnia, a ja mam jasną cerę, to np jak mi meszek nad górną wargą przyciemni, czy na policzkach, to będę miała zarost
Ja stosuję OCM od 2 tygodni,mam cerę tłustą,żaden krem/puder nie daje matu u mnie na więcej niż 2 godziny, potem świeciłam się jak latarnia.No i zawsze miałam problem z rozszerzonymi porami na nosie i czole .Nie mam trądziku i większych niespodzianek mi nie wyskakuję ,nie mam też zaskórników,ale mogę z pewnością powiedzieć przy OCM cera zdecydowanie wygląda lepiej,pory oczyścili się,pozamykali się,cera podsuszyła się i już tak nie błyszczę,poprawił się stań rzęs i paznokci,brwi mam farbowane,więc trudno mi powiedzieć,czy przyciemnia je rycyna.Ale uwaga-na twarzy włosy nie przyciemnia ,a ja jestem blondynką i mam bardzo jasne włosy na twarzy,zarostu nie zauważyłam
Poza tym rycyna działa tylko wtedy jak ją stosujesz,odstaw na 2 tygodnie i wszystko wraca do stanu z przed stosowaniem,więc jak zauważysz coś niepokojącego(zarost,krza czaste brwi itp.)zawsze możesz odstawić.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 10:58   #217
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to czy w takim razie, mozna czyms olejek rycynowy zastapić? albo stosowac sam roslinny?
i czy np. oliwka hipp tez moze wpływac na przyspieszenie, wzmocnienie wzrostu wlosków na twarzy?
bo albo mam schize, albo faktycznie włoski na twarzy mi sie bardziej uwydatnily....
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 11:05   #218
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mi się wydaje że rycyna nie powinna przy takim stsowaniu przyciemniać włosków, po pierwsze - kontat z twarzą ma krótki, a po drugie jest przecież rozcieńczona...

Ja wczoraj dorzuciłam olejek rozmarynowy (eteryczny) do mieszanki i ma teraz taką gładą skórę o dziwo po dodaniu tego olejku nie musiałam już potem używac kremu

Edit: i jeszcze mam wrażenie ze ten olejek płynął na zmniejszenie się cieni pod oczami ale to jeszcze muszę potestować dalej zeby mieć 100% pewność
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-06-24 o 11:29
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 11:19   #219
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
to czy w takim razie, mozna czyms olejek rycynowy zastapić? albo stosowac sam roslinny?
i czy np. oliwka hipp tez moze wpływac na przyspieszenie, wzmocnienie wzrostu wlosków na twarzy?
bo albo mam schize, albo faktycznie włoski na twarzy mi sie bardziej uwydatnily....
Jagodo, masz schizę jak wyżej napisała viki używasz nie 100% rycyny tylko wymieszaną z innym olejem,więc raczej niema szans by przyciemniła ci włosy.
A rycyny w tej mieszance z tego co zrozumiałam z 1 postu nie da się zastąpić niczym innym.Sam roślinny tak chyba nie działa.
A już na pewno oliwka HIPP nie przyśpiesza porostu włosków przecież jest to oliwka dla małych dzieci/niemowląt do ciała,gdyby tak działała dzieci po codziennym smarowaniu(a z dzieci oliwki się nie zmywa) wyglądali by jak szympansy.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 11:40   #220
Valie
Raczkowanie
 
Avatar Valie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 468
GG do Valie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chciałabym bardzo wypróbować tą metodę jak najszybciej Mam w domu olej kokosowy. Jak myślicie czy mogę go używać do OCM?
__________________
Valie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 11:50   #221
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
to czy w takim razie, mozna czyms olejek rycynowy zastapić? albo stosowac sam roslinny?
i czy np. oliwka hipp tez moze wpływac na przyspieszenie, wzmocnienie wzrostu wlosków na twarzy?
bo albo mam schize, albo faktycznie włoski na twarzy mi sie bardziej uwydatnily....
gdy pierwszy raz przeczytałam jak ktoś zasugerował taki efekt to sama zaczęłam się przyglądać moim i z przerażeniem zobaczyłam ile ich mam na twarzy ale teraz widzę, że był to efekt psychologiczny intensywnego przyglądania się im w 10-krotnym powiększeniu po kolejnych tygodniach to widzę że nic ani szybciej ani większe nie rośnie

valie nie wiem czy kokos to dobry pomysł ze względu na zapychanie ale jeśli na twoja cerę działa oki to próbuj

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-24 o 11:55
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 12:21   #222
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dzieki dziewczyny moze macie racje....
moze ja juz zapomniałam jak wygladał moj wasik, bo ostatnio go rozjasniłam i teraz "wyłazi", ze nie moge na to patrzec.. sa jeszcze jasniejsze, ale jaby miejscami wyrosły nowe włoski, ciemniejsze, jakby wczesniej ich w tym miejscu nie było, wiec zaczełam panikować ze OCM i Hipp na noc, spowodował zagęszczenie... ehhhh
pozwole sobie jeszcze tu zapytac, bo na watku o olejawaniu mało sie dowiedziałam...
czy na umyta skore olejek nakładac :bezposrednio na sucha!! czy na zwilzoną termalką!! twarz??
nie chodzi mi o OCM, tylko o olejek jako krem na noc
bo nie chce przesuszyc cery, a tak chyba mam po olejkach tz. po Hipp....
moze zmienic na inny olejek, bo mam kilka w domku
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-06-24 o 12:24
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 12:27   #223
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny moze macie racje....
moze ja juz zapomniałam jak wygladał moj wasik, bo ostatnio go rozjasniłam i teraz "wyłazi", ze nie moge na to patrzec.. sa jeszcze jasniejsze, ale jaby miejscami wyrosły nowe włoski, ciemniejsze, jakby wczesniej ich w tym miejscu nie było, wiec zaczełam panikować ze OCM i Hipp na noc, spowodował zagęszczenie... ehhhh
Ja myślę,że przy OCM cera robi się gładsza i bardziej jednolita,wtedy takie drobne rzeczy jak piegi/włoski/plamki stają się bardziej widoczne/zauważalne,no bo kto zwraca uwagę na włoski jak ma twarz w grudkach i zaskórnikach,a jak to już wyleczymy zaczynają nam nie podobać się włoski taka natura kobiety,zawsze jest coś do poprawienia
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:06   #224
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
pozwole sobie jeszcze tu zapytac, bo na watku o olejawaniu mało sie dowiedziałam...
czy na umyta skore olejek nakładac :bezposrednio na sucha!! czy na zwilzoną termalką!! twarz??
też o to gdzieś pytałam i ktoś mi doradził, że faktycznie powinno sie na wilgotną twarz oleje stosować bo inaczej mogą wysuszać .... ja psikam hydrolantem delikatnie i nakładam z żelem HA i bardzo dobrze i dość szybko się tak wszystko wchłania w zasadzie bez większej różnicy jakiego olejku domieszam

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Ja myślę,że przy OCM cera robi się gładsza i bardziej jednolita,wtedy takie drobne rzeczy jak piegi/włoski/plamki stają się bardziej widoczne/zauważalne,no bo kto zwraca uwagę na włoski jak ma twarz w grudkach i zaskórnikach,a jak to już wyleczymy zaczynają nam nie podobać się włoski taka natura kobiety,zawsze jest coś do poprawienia
zgadzam się 100%
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:22   #225
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny moze macie racje....
moze ja juz zapomniałam jak wygladał moj wasik, bo ostatnio go rozjasniłam i teraz "wyłazi", ze nie moge na to patrzec.. sa jeszcze jasniejsze, ale jaby miejscami wyrosły nowe włoski, ciemniejsze, jakby wczesniej ich w tym miejscu nie było, wiec zaczełam panikować ze OCM i Hipp na noc, spowodował zagęszczenie... ehhhh
pozwole sobie jeszcze tu zapytac, bo na watku o olejawaniu mało sie dowiedziałam...
czy na umyta skore olejek nakładac :bezposrednio na sucha!! czy na zwilzoną termalką!! twarz??
nie chodzi mi o OCM, tylko o olejek jako krem na noc
bo nie chce przesuszyc cery, a tak chyba mam po olejkach tz. po Hipp....
moze zmienic na inny olejek, bo mam kilka w domku
Mi się wydaje ze lepiej na zwilżoną, bo tak na prawdę same oleje nie nawilżają skóry ale wzmacniają jej warstwę lipidową dzięki czemu skóra lepiej zatrzymuje we wnętrzu wodę jeśli posmarujesz olejem zwilżoną twarz to olej nie pozwoli na szybkie odparowanie jej z powierzchni skóry dzięki czemu skóra będzie bardziej nawilżona
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:27   #226
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziekuje Wam za rady
chyba dzisiaj znow zrobie sobie OCM
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 14:13   #227
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Edit: i jeszcze mam wrażenie ze ten olejek płynął na zmniejszenie się cieni pod oczami ale to jeszcze muszę potestować dalej zeby mieć 100% pewność
Koniecznie daj potem znać!

Co do włosów na twarzy, to rzeczywiście zauwarzyłam, że muszę częściej skubać brwi i wąsik, ale ciemniejsze nie są niż zwykle
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 15:44   #228
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Koniecznie daj potem znać!

Co do włosów na twarzy, to rzeczywiście zauwarzyłam, że muszę częściej skubać brwi i wąsik, ale ciemniejsze nie są niż zwykle
rzeczywiście, może wzmacnia włosy - ale raczej nie przyciemnia
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 18:45   #229
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Koniecznie daj potem znać!

Co do włosów na twarzy, to rzeczywiście zauwarzyłam, że muszę częściej skubać brwi i wąsik, ale ciemniejsze nie są niż zwykle
Wiesz, ja bym to zwaliła na to ze jest lato , więc mamy wszyscy dietę bogatszą w witaminy i inne dobroczynne substancje mi też włosy szybciej rosną ale wszędzie - pod pachami, na głowie a wąsiku nie mam i nie widzę w tym zakresie żadnych zmian
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 09:27   #230
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja wyrywam kłaki z paszczy codziennie. Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby robić tego cześciej
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:02   #231
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie no, miłe Panie, nie przesadzajmy że od olejku rycynowego to się zarośnie na twarzy wzmacnia włosy to prawda ale nie wyrośnie nikomu od tego wąsik ha ha.

Co do OCM, ja już nie wyobrażam sobie innej formy mycia buzi.
Jak umyłam raz trzy dni temu żelem(bo wlazłam pod prysznic i zapomniałam sobie przynieść wspaniałą miksturę) moja skóra zareagowała takim przesuszeniem że nawet czoło mnie bolało. A rano buzia była ziemista i ble...

Bez sensu jest moim zdaniem mieszać rycynę i olej z olejkiem myjącym z BU, no po co to już lepiej myć samym z BU

A jak chcecie doświadczyć wspaniałych rezultatów OCM to nie kombinować, same oleje i kropka

I nie ma się co bać zapychania, ja stosuję OCM a potem jeszcze nakładam sam olej migdałowy i nic nie zapycha mnie.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:15   #232
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mnie tez służy ta metoda - nie tylko jako oczyszczanie, ja widze inne efekty uboczne: wygładzenie, rozjaśnienie (???) - a może raczej ujednolicenie kolorytu skóry, nawilżenie - na mojej "paszczy" działa )))
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:45   #233
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Muszę przyznać, że zastosowałam tę metodę raz i tu pytanie do dziewczyn stosujących - czy można stosować codzinnie i czy można przygotować sobie miksturę olejów np. na tydzień - oleje się nie powinny chyba popsuć
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 20:08   #234
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że zastosowałam tę metodę raz i tu pytanie do dziewczyn stosujących - czy można stosować codzinnie i czy można przygotować sobie miksturę olejów np. na tydzień - oleje się nie powinny chyba popsuć
Jasne, ze mozna codziennie- nawet jest wskazane
Nie, oleje nie powinny się zepsuć.. ja mieszam sobie w buteleczce i trzymam w szafce, az mi się skonczy.. i wtedy znow robie miksturke
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:07   #235
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

niestety zaliczyłam duzy wysyp po tej metodzie, wiec chyba musze jednak zmywac olej ,,po'' jakims zelem
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:13   #236
MAGDALENA1982
Raczkowanie
 
Avatar MAGDALENA1982
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Newport/South Wales
Wiadomości: 204
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zmodyfikowałam trochę OMC pod kątem mojej cery (tłusta, naczynkowa, wrażliwa, skłonna do zanieczyszczeń) używam oliwki dla kobiet w ciąży Rossmanna (mieszanka olejów z wit E), oleju rycynowego ok 1/4-1/5 oraz 10-15 kropel witaminy C w glicerynie (juvit). Ręcznik moczę w wodzie trochę cieplejszej niż temp ciała i kończę 2X dłuższym przykładaniem zimnego ręcznika, takie połączenie nie podrażnia mi naczynek i świetnie oczyszcza zwłąszcza brodę.

BTW. W Ikea są 100% bawełny, białe ręczniczki 40x60cm NACKTEN za całe 1,49zł ;-)

Oczywiście jednocześnie używam 2 ręczników a ten nieużywany suszę i prasuję maksymalnie nagrzanym żelazkiem żeby pozbyć się bakterii bo bez tego też miałabym wysyp na twarzy.
MAGDALENA1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:33   #237
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MAGDALENA1982 Pokaż wiadomość
Oczywiście jednocześnie używam 2 ręczników a ten nieużywany suszę i prasuję maksymalnie nagrzanym żelazkiem żeby pozbyć się bakterii bo bez tego też miałabym wysyp na twarzy.
Chyba też będę musiała prasować ręczniki, bo możliwe, ze wysyp miałam po tym, że bakterie były na tym ręczniku..
Wgl dzięki za to, że napisałaś o wit C Też ją dodam do mojej mieszanki, mam nadzieje ze jeszcze bardziej rozświetli buźkę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:56   #238
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja tam myję mój ręczniczek w mydle i suszę. Jakoś nie mam obsesji na punkcie bakterii, wysypów też jakich specjalnie nie zaobserwowałam. Ja osobiście nie wierzę by od tego można dostać pryszczy- one raczej zawsze pochodzą od wewnątrz. Chyba że ktoś nagannie zaniedbuję higienę.

Tutaj jest bardzo ciekawa strona/forum www.bioslone.pl , dla mnie była inspiracją do zmiany podejścia do pielęgnacji m.in

W dziale kosmetycznym można przeczytać że można z powodzeniem myć się samym olejem z winogron. Oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Myślę że może Was zainteresować.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 19:24   #239
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Od dwóch dni czytałam cały wątek i w końcu udało mi się dobrnąć do końca Już dzisiaj wracając do domu kupiłam olej rycynowy i wieczorem będę eksperymentować. Mam tylko jeszcze pytanie jak sobie przy tej metodzie radzicie z mocnym (imprezowym) makijażem oczu? Dodam że nie znoszę wszelkich mleczek do demakijażu i jak wtedy pozbyć się np. tuszu czy cienia? Do tej pory wieczorem traktowałam twarz żelem Babydream tym z pompką (super zmywa makijaż), a rano przecierałam tylko hydrolatem.
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 08:59   #240
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
Od dwóch dni czytałam cały wątek i w końcu udało mi się dobrnąć do końca Już dzisiaj wracając do domu kupiłam olej rycynowy i wieczorem będę eksperymentować. Mam tylko jeszcze pytanie jak sobie przy tej metodzie radzicie z mocnym (imprezowym) makijażem oczu? Dodam że nie znoszę wszelkich mleczek do demakijażu i jak wtedy pozbyć się np. tuszu czy cienia? Do tej pory wieczorem traktowałam twarz żelem Babydream tym z pompką (super zmywa makijaż), a rano przecierałam tylko hydrolatem.
po OCM wszystko schodzi samej mi się nie chciało wierzyć ... tylko ja zrobiłam tak; najpierw olej plus delikatne ale dość długie masowanie buźki aż się tusz rozpuści(lepiej nałożyć warstwę mieszanki na oczka i masować resztę twarzy a potem wrócić i delikatnie oczy) potem ściągnęłam to ciepłym ręcznikiem bo od tuszu, cieni itp byłam czarna i znów olej i dalej jak zwykle.... cera jak wstałam rewelka jakbym na imprezie całą noc w dymie tytoniowym nie balowała
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.