Siatkówka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 18:13   #1
nive_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19

Siatkówka


Hej.. Mam problem.
jestem w II klasie liceum i od 3 lat gram w siatkę. odpowiedni rytm gry złapałem pod koniec 3 gimnazjum w kl I liceum byłem najlepszy w szkole.. tłukłem z każdej jednej wystawionej piłki czy to była na 1m czy nawet na trzecim zawsze atakowałem.. teraz w II klasie nie wiem co we mnie wstąpiło.. gram jakbym dopiero się uczył.. ataki które w I kl wchodziły mi nawet w 3m teraz są albo w ścine po drugiej stronie boiska albo wszystko kończy się atakiem w siatkę..próbowalismy z sorem wszystkiego.. szybsze nabiegnięcie.. bardziej dynamiczny wyskok.. szybsze uderzenie.. NIC nie daje! rece same opadają!nie wiem co się dzieje..
czy wrócę do formy? może to jest spowodowaniem właśnie jej brakiem..
nie wiem...

miał ktoś podobną sytuacje? jak z niej wyszedł?

Edytowane przez nive_
Czas edycji: 2011-01-04 o 18:14
nive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 23:21   #2
depciak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 8
Dot.: Siatkówka

moze siatke podniesli ;p jak walisz po scianach albo w aut to techniki ataku za grosz nie masz. w 1 klasie waliles wszystko na pale i ci wychodzilo, teraz juz nie i masz problem. tu ci nikt nie powie co masz zrobic, chyba ze video nagrasz
depciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:18   #3
nive_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Siatkówka

taa.. cały rok waliłem na pale i za każdym razem ( 1 mecz w tyg, 3 treningi) gdy atakowałem dajmy na to 20 razy.. udawało mi się.
brawo! zadziwiasz mnie swoją mądrością! żal
nive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:59   #4
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 137
GG do baku_s
Dot.: Siatkówka

Bardzo dziwnie mi to wygląda, jeżeli mamy nabyte już jakieś umiejętności, które utrwalamy treningami to później raczej nie da sie ich ot tak utracić. Miałeś może jakąś przerwę między treningami, kontuzję? Naprawdę trudno Ci pomóc, z tym filmikiem to byłyby dobry pomysł, żeby dokładniej zobrazować sobie sytuację.
baku_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:30   #5
nive_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Siatkówka

zakończyliśmy treningi,grę na początku czerwca.. może nawet wcześniej,dochodzą do tego wakacje.. czyli że miałem 4miesiace przerwy.. może to tym jest spowodowane??
nive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 19:47   #6
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Siatkówka

Na 100% jest to spowodowane przerwą. Ja po kontuzji (3 miesiące bez grania) też miałam takie problemy. Żeby jak najszybciej wrócić do normy to trening, trening i jeszcze raz trening. Obawiam się, że przy trenowaniu tylko trzy razy w tygodniu, wracanie do formy będzie się bardzo długo ciągnęło.
Na razie możesz pracować nad kondycją, może rozbudowaniem mięśni, ale tutaj potrzeba czasu i intensywnego, technicznego treningu. Staraj się w każdej wolnej chwili na nowo "oswajać" się z piłką, to też dużo da.
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:50   #7
zmijka211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Siatkówka

Cytat:
Napisane przez nive_ Pokaż wiadomość
Hej.. Mam problem.
jestem w II klasie liceum i od 3 lat gram w siatkę. odpowiedni rytm gry złapałem pod koniec 3 gimnazjum w kl I liceum byłem najlepszy w szkole.. tłukłem z każdej jednej wystawionej piłki czy to była na 1m czy nawet na trzecim zawsze atakowałem.. teraz w II klasie nie wiem co we mnie wstąpiło.. gram jakbym dopiero się uczył.. ataki które w I kl wchodziły mi nawet w 3m teraz są albo w ścine po drugiej stronie boiska albo wszystko kończy się atakiem w siatkę..próbowalismy z sorem wszystkiego.. szybsze nabiegnięcie.. bardziej dynamiczny wyskok.. szybsze uderzenie.. NIC nie daje! rece same opadają!nie wiem co się dzieje..
czy wrócę do formy? może to jest spowodowaniem właśnie jej brakiem..
nie wiem...

miał ktoś podobną sytuacje? jak z niej wyszedł?
kochana gram w siatkowke od juz 10 lat i tez mam tak czasami najgorzej po wakacjach jest ) nigdy sie nie zapomina czegos co sie dobrze robilo
zmijka211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 17:30   #8
nieznana1
Przyczajenie
 
Avatar nieznana1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 27
Dot.: Siatkówka

Mam dokładnie to samo! Kiedyś ataki miałam bardzo dobre, może nie jakieś super mocne, ale jestem dziewczyną, więc... A teraz to też albo siatka, albo ściana. Mam też problemy z zagrywką, nie wiem co się stało, kiedyś miałam świetną zagrywkę... :/
nieznana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 11:31   #9
dexterka
Rozeznanie
 
Avatar dexterka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 520
Dot.: Siatkówka

Moim zdaniem w tym momencie im bardziej będziesz chciał, tym gorzej będzie Ci wychodziło. Idąc do ataku nie myśl o tym, żeby walnąć gwoździa w drugi metr, tylko obieraj sobie miejsca, w które będziesz trafiał precyzyjnie, ale niekoniecznie siłowo.
Pracuj nad łydkami, żeby wyskok był lepszy oraz nad nadgarstkiem. Skoro walisz po ścianach lub autach tzn., że nie domykasz nadgarstka.
Trochę cierpliwości i pracy i pewnie wszystko wróci do normy
__________________

"I nie zapominaj...
Że jestem też zwykłą dziewczyną,
Która stoi przed chłopakiem,
Prosząc go, żeby ją kochał."


dexterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.