Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-21, 09:44   #421
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

To nawilżające, które tak chwaliłyście: http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html


jak klikałam to było i mam je na potwierdzeniu.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 09:54   #422
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
To nawilżające, które tak chwaliłyście: http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html


jak klikałam to było i mam je na potwierdzeniu.
Super, że chociaż Tobie się udało. Koniecznie daj znać, co o nim sądzisz
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 10:25   #423
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie polecę nic do stylizacji, bo nie używam.

Alterra ma dobre mydełka w kostce konwaliowe i migdałowe, ale jeszcze jest super mydełko Babydream Seife na dziale dziecięcym, wypróbuj koniecznie. Z Alterry maska, odżywka, świetny jest też szampon z kofeiną i biotyną i serum z granatem do twarzy jest od niedawna, chyba jest fajne, bo już są pozytywne opinie. Olejków nie próbowałam. I zgadzam się z Sicilią, fajna jest seria Babydream fur mama i wybrałabym na Twoim miejscu do ciała olejek z tej serii, zamiast któregokolwiek z Alterry.
O, tu się nie zgodzę- olejki z Alterry mają fajne składy (z wyciągami roślinnymi), pięknie pachną (migdał i papaja , ale inne też) i te nowe opakowania mają pompki; ja nie używam do ciała, ale dodaję do kremów do rąk i wmasowuję w skórki (można dodać kilka kropel olejku herbacianego- szybciej rosną pazurki , a skórki są elastyczne i chronione przed infekcjami ). Ceny też są więcej, niż przyjazne
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 11:31   #424
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Obkupilam się w produkty Alterry akurat trafiłam na jakąś promocje będę testować serum z granatem i serię do włosów i szampon z kofeina i biotyna.

Dziewczyny a co poradzicie na tradzik. Moj tzt ma wysyp i nie wiem jak mu pomoc. Ma cere sucha i właśnie z trądzikiem
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 12:13   #425
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53180633]O, tu się nie zgodzę- olejki z Alterry mają fajne składy (z wyciągami roślinnymi), pięknie pachną (migdał i papaja , ale inne też) i te nowe opakowania mają pompki; ja nie używam do ciała, ale dodaję do kremów do rąk i wmasowuję w skórki (można dodać kilka kropel olejku herbacianego- szybciej rosną pazurki , a skórki są elastyczne i chronione przed infekcjami ). Ceny też są więcej, niż przyjazne [/QUOTE]

Ale z czym się nie zgodzisz? Czy napisałam, że olejki Alterry są złe? tylko tyle, że wolałabym olejek BD fur mama, czemu? Bo jest świetny, a tańszy i pojemniejszy.

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Obkupilam się w produkty Alterry akurat trafiłam na jakąś promocje będę testować serum z granatem i serię do włosów i szampon z kofeina i biotyna.

Dziewczyny a co poradzicie na tradzik. Moj tzt ma wysyp i nie wiem jak mu pomoc. Ma cere sucha i właśnie z trądzikiem
Super Miłego testowania, oby Ci się sprawdziły.

Tż'owi daj to serum z granatem, zrób zabieg z kwasami i kup mu coś łagodnie oczyszczającego np mleczko Avalon z wit. C i do tego ręczniczek frotte taki 30X30 cm.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 12:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 13:49   #426
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Super Miłego testowania, oby Ci się sprawdziły.

Tż'owi daj to serum z granatem, zrób zabieg z kwasami i kup mu coś łagodnie oczyszczającego np mleczko Avalon z wit. C i do tego ręczniczek frotte taki 30X30 cm.
Ok postaram się zamówić to mleczko.
A jeżeli chodzi o kwasy to jak taki zabieg przeprowadzić? Poki co z kwasów używamy tylko toniku z PHA z BU a Tobie pewnie chodzi o cos innego?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 16:36   #427
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie polecę nic do stylizacji, bo nie używam.

Alterra ma dobre mydełka w kostce konwaliowe i migdałowe, ale jeszcze jest super mydełko Babydream Seife na dziale dziecięcym, wypróbuj koniecznie. Z Alterry maska, odżywka, świetny jest też szampon z kofeiną i biotyną i serum z granatem do twarzy jest od niedawna, chyba jest fajne, bo już są pozytywne opinie. Olejków nie próbowałam. I zgadzam się z Sicilią, fajna jest seria Babydream fur mama i wybrałabym na Twoim miejscu do ciała olejek z tej serii, zamiast któregokolwiek z Alterry.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale z czym się nie zgodzisz? Czy napisałam, że olejki Alterry są złe? tylko tyle, że wolałabym olejek BD fur mama, czemu? Bo jest świetny, a tańszy i pojemniejszy.
Zacytuję więc Ciebie jeszcze raz
Nie zgadzam się konkretnie z polecaniem jakiegoś produktu zamiast innego, którego nawet nie próbowałaś, bo to jest po prostu nierzetelne. Zalety olejków Altery i Babydream fur mama są powszechnie znane, ale jeśli nie masz porównania, to polecanie któregoś z nich w kontekście tego drugiego, którego nie znasz jest niewiarygodne. Pojemność i cena to sprawa indywidualna i każdy wybiera wg swoich preferencji i możliwości w tym zakresie, natomiast skład i działanie jest tutaj kwestią zasadniczą wg mnie
Edit. Nie napisałaś, że Altera jest zła, ale zasugerowałaś, nie znając jej w dodatku, że nie jest nawet godna brania pod rozwagę przy wyborze i z tym też się nie mogę zgodzić

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-21 o 16:55
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 17:12   #428
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53186004]
Nie zgadzam się konkretnie z polecaniem jakiegoś produktu zamiast innego, którego nawet nie próbowałaś, bo to jest po prostu nierzetelne.[/QUOTE]Oj tam. Ja to robię nieustannie

Piszą do mnie różne koleżanki (niekosmetyczne) ; poleć mi jakiś dobry krem ujędrniający, z lancome lub Estee Lauder, tak do trzech stów

To im piszę, że zdecydowanie nie polecam! Choć nie próbowałam....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 17:15   #429
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Oj tam. Ja to robię nieustannie

Piszą do mnie różne koleżanki (niekosmetyczne) ; poleć mi jakiś dobry krem ujędrniający, z lancome lub Estee Lauder, tak do trzech stów

To im piszę, że zdecydowanie nie polecam! Choć nie próbowałam....
I tutaj się zgadzam z Tobą w całej rozciągłości
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 17:52   #430
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53186004]Zacytuję więc Ciebie jeszcze raz
Nie zgadzam się konkretnie z polecaniem jakiegoś produktu zamiast innego, którego nawet nie próbowałaś, bo to jest po prostu nierzetelne. Zalety olejków Altery i Babydream fur mama są powszechnie znane, ale jeśli nie masz porównania, to polecanie któregoś z nich w kontekście tego drugiego, którego nie znasz jest niewiarygodne. Pojemność i cena to sprawa indywidualna i każdy wybiera wg swoich preferencji i możliwości w tym zakresie, natomiast skład i działanie jest tutaj kwestią zasadniczą wg mnie
Edit. Nie napisałaś, że Altera jest zła, ale zasugerowałaś, nie znając jej w dodatku, że nie jest nawet godna brania pod rozwagę przy wyborze i z tym też się nie mogę zgodzić [/QUOTE]

Widzę, że duży problem masz ze zrozumieniem tego, co czytasz lub masz może jakiś inny problem Przede wszystkim Nigdzie nie napisałam, że POLECAM olejek Fur mama, ani tym bardziej, że polecam bardziej, tylko, że na miejscu tej osoby wybrałabym olejek fur mama. Tak samo postąpiłam kiedyś sama. Mogłam kupić Alterrę, ale wybrałam BD i nie żałuję tej decyzji, Chyba mogę się podzielić wrażeniami na tym wątku Jeżeli Tobie bardziej odpowiada Alterra, to ja absolutnie nie mam z tym problemów, być może kiedyś sama się na nie skuszę, ale nie możesz mi zabronić, co mam komuś pisać, a czego nie. No wybacz i proszę czytaj ze zrozumieniem, to nie będzie nieporozumień. Olejek BD jest bardzo dobry i na początek właśnie jego bym wybrała, ma bezpieczny skład, tolerowany przez alergików.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 17:53
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 18:11   #431
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Widzę, że duży problem masz ze zrozumieniem tego, co czytasz lub masz może jakiś inny problem Przede wszystkim Nigdzie nie napisałam, że POLECAM olejek Fur mama, ani tym bardziej, że polecam bardziej, tylko, że na miejscu tej osoby wybrałabym olejek fur mama. Tak samo postąpiłam kiedyś sama. Mogłam kupić Alterrę, ale wybrałam BD i nie żałuję tej decyzji, Chyba mogę się podzielić wrażeniami na tym wątku Jeżeli Tobie bardziej odpowiada Alterra, to ja absolutnie nie mam z tym problemów, być może kiedyś sama się na nie skuszę, ale nie możesz mi zabronić, co mam komuś pisać, a czego nie. No wybacz i proszę czytaj ze zrozumieniem, to nie będzie nieporozumień. Olejek BD jest bardzo dobry i na początek właśnie jego bym wybrała, ma bezpieczny skład, tolerowany przez alergików.
Problem Twój polega na tym, że ja niestety doskonale czytam ze zrozumieniem; natomiast każdy ma prawo wyciągać swoje wnioski z tekstu podanego na talerzu i dowolnie go interpretować według posiadanej wiedzy oraz klasy, bez konieczności uciekania się przy tym do osobistych wycieczek, bo to niestety sugeruje, że sam ma jakiś problem
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 18:38   #432
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53187137]Problem Twój polega na tym, że ja niestety doskonale czytam ze zrozumieniem; natomiast każdy ma prawo wyciągać swoje wnioski z tekstu podanego na talerzu i dowolnie go interpretować według posiadanej wiedzy oraz klasy, bez konieczności uciekania się przy tym do osobistych wycieczek, bo to niestety sugeruje, że sam ma jakiś problem [/QUOTE]

Wiesz co Susabee, tak Cię lubię, że myślę, iż pora zakończyć ten temat, a kto ma jakiś problem, to niech ocenią czytelnicy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:01   #433
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiesz co Susabee, tak Cię lubię, że myślę, iż pora zakończyć ten temat, a kto ma jakiś problem, to niech ocenią czytelnicy
No właśnie dokładnie to przed chwilą zasugerowałam (a propos czytania ze zrozumieniem ), bo to nie jest wątek o czyichkolwiek problemach innych niż kosmetyczne (polecam plotkowy ).
A posiadanie problemów to żaden wstyd- trzeba rozwiązywać swoje, pomagać innym w ich rozwiązywaniu i nie przymawiać ich osobom znanym jedynie powierzchownie z wątku, które to czasem usiłują tylko upomnieć się, jeśli uznają to za stosowne, o jego merytoryczny poziom.

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-21 o 19:45
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:10   #434
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Ok postaram się zamówić to mleczko.
A jeżeli chodzi o kwasy to jak taki zabieg przeprowadzić? Poki co z kwasów używamy tylko toniku z PHA z BU a Tobie pewnie chodzi o cos innego?
Tonik jest spoko, ale na drobne problemy skórne, a gdy są poważne wysypy, to niestety trzeba zastosować mocniejszą artylerię, czyli peelingi kwasowe, najlepiej w serii 4-6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Polecam kwas migdałowy i albo kupić gotowca, albo ukręcić samemu, tylko jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z silniejszymi kwasami, to jednak wymaga to wnikliwej lektury lub po prostu zrzucenia tego na barki jakiejś wykwalifikowanej kosmetyczki. Jest o kwasach osobny wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676 . Ja osobiście właśnie z niego najwięcej się dowiedziałam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 19:40   #435
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Lavera Uwielbiam pastę do zębów sensitive

A ja tymczasem wklejam swoją pielęgnację ciała - to, co aktualnie używam:
- olejek do ciała rahua
- krem do rąk żurawinowy Pat&Rub
- dezodorant Tom's of maine
- oliwka dla dzieci Hipp
Szczegóły u mnie na blogu.

Jest minimalistycznie, ale przy dziecku nie mam czasu na więcej. Na dodatek podebrałam mojej córeczce oliwkę do ciała
Polecasz ten deo Tom's of marine ? Z naturalnych dezodorantów wypróbowałam tylko Rossmanową Isanę (choć ona nie jest w pełni naturalna, ale bez alu) i Alterrę. Dziś kupiłam Alterre męską, żeby porównać działanie, bo z tej wersji damskiej byłam średnio zadowolona.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:20   #436
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tonik jest spoko, ale na drobne problemy skórne, a gdy są poważne wysypy, to niestety trzeba zastosować mocniejszą artylerię, czyli peelingi kwasowe, najlepiej w serii 4-6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Polecam kwas migdałowy i albo kupić gotowca, albo ukręcić samemu, tylko jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z silniejszymi kwasami, to jednak wymaga to wnikliwej lektury lub po prostu zrzucenia tego na barki jakiejś wykwalifikowanej kosmetyczki. Jest o kwasach osobny wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676 . Ja osobiście właśnie z niego najwięcej się dowiedziałam.
Dziekuje Ci kochana zaczne o tym czytac bo musze mu pomoc
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 20:57   #437
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja stosowałam obydwa olejki: Alterry i Babydream Fur Mama. Ten ostatni zagościł na stałe w mojej łazience, a Alterra poległa po pierwszej próbie. Może dlatego, że wcześniej miałam do czynienia z olejkami Alverde, które przebijają Alterrę pod każdym względem.

Reasumując mi olejki Alterra nie leżały, bo były zbyt wodniste i zapachy drażniły moje zmysły (ale to kwestia indywidualna, wiadomo). Zaznaczam, że stosowałam tylko do ciała i do włosów, bo musiałam je jakoś wykończyć.

PS. Każdemu służy, czy podoba się co innego, ale naprawdę to nie jest powód do wojen. Tak sobie myślę, że każda z nas szczerze poleca to, co jej służy, robiąc to w dobrej wierze. I za to między innymi uwielbiam nasz wątek
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-10-21 o 21:03
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:02   #438
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Akurat zeli nie używam Lubie mydla
A te olejki Alterra? Dobre sa?
Dziewczyny, nie kłóćcie się o olejki Teraz moje zdanie - olejki Alterry są w porządku, ale ja osobiście wolę babydream fur mama albo właśnie hipp dla dzieci. Dla mnie olejki Alterry są za tłuste i pachną podobnie, lekko cytrusowo i dla mnie ten zapach jest nieco irytujący.

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Sicilia uwielbiam tą oliwkę


Kusum, Sicilia znacie jakąs ziołową pastę (mój mlodszy (12 l.) syn nie lubie mięty )
Polecam pasty do zębów Jason, lavera Jason ma kilka rodzajów past, niekoniecznie miętowe

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Oj tam. Ja to robię nieustannie

Piszą do mnie różne koleżanki (niekosmetyczne) ; poleć mi jakiś dobry krem ujędrniający, z lancome lub Estee Lauder, tak do trzech stów

To im piszę, że zdecydowanie nie polecam! Choć nie próbowałam....
Efekt placebo jest niezbadany Może koleżankom pomagają lancomy, jak w nie wierzą, tylko dlaczego za to płacą po 3 stówki?

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Polecasz ten deo Tom's of marine ? Z naturalnych dezodorantów wypróbowałam tylko Rossmanową Isanę (choć ona nie jest w pełni naturalna, ale bez alu) i Alterrę. Dziś kupiłam Alterre męską, żeby porównać działanie, bo z tej wersji damskiej byłam średnio zadowolona.
Dla mnie dezodorant Alterra jest beznadziejny. To najgorszy z naturalnych jaki miałam. Nie działa w ogóle (przynajmniej na mnie). W porównaniu do niego Tom's of maine to mercedes przy trabancie (ciekawe, czy młodsze czytelniczki wiedzą, co to takiego trabant)
Tom's of maine używam teraz, czyli w taką pogodę, że się zbyt mocno nie pocę i jestem z niego zadowolona
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:11   #439
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie kłóćcie się o olejki Teraz moje zdanie - olejki Alterry są w porządku, ale ja osobiście wolę babydream fur mama albo właśnie hipp dla dzieci. Dla mnie olejki Alterry są za tłuste i pachną podobnie, lekko cytrusowo i dla mnie ten zapach jest nieco irytujący.


Dla mnie dezodorant Alterra jest beznadziejny. To najgorszy z naturalnych jaki miałam. Nie działa w ogóle (przynajmniej na mnie). W porównaniu do niego Tom's of maine to mercedes przy trabancie (ciekawe, czy młodsze czytelniczki wiedzą, co to takiego trabant)
Tom's of maine używam teraz, czyli w taką pogodę, że się zbyt mocno nie pocę i jestem z niego zadowolona
No widzicie, co osoba, to inne zdanie Dla mnie olejki Alterry są wodniste, dla Sicili tłuste Ale to nie sprawi, że się znienawidzimy, prawda? Ale z ta nutą zapachową się zgodzę, drażniąca jakaś woń cytrusów...

O deo Alterry mam takie samo zdanie: najgorszy deo jaki miałam, ale wiem, że są dziewczyny z naszego wątku, którym służył

Wg mnie fajna jest odżywka z granatem, szampon kofeinowy i pomadki do ust.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 21:14   #440
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Efekt placebo jest niezbadany Może koleżankom pomagają lancomy, jak w nie wierzą, tylko dlaczego za to płacą po 3 stówki?
Różne moje koleżanki wiedzą, że ja się interesuję pielęgnacją, więc co jakiś czas jestem proszona o porady... I nie mam oporów polecać bądź odradzać rzeczy, których sama nigdy nie używałam. Robię to w dobrej wierze i opieram się na różnych przesłankach, oczywiście głównie na analizie składu, ale także na Waszych opiniach...
Analogicznie, nigdy nie byłam na biegunie, ale gdyby mnie kto pytał, gdzie ma jechać na ekstremalnie lodową wyprawę, to bym mu poradziła
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:16   #441
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
różne moje koleżanki wiedzą, że ja się interesuję pielęgnacją, więc co jakiś czas jestem proszona o porady... I nie mam oporów polecać bądź odradzać rzeczy, których sama nigdy nie używałam. Robię to w dobrej wierze i opieram się na różnych przesłankach, oczywiście głównie na analizie składu, ale także na waszych opiniach...
Analogicznie, nigdy nie byłam na biegunie, ale gdyby mnie kto pytał, gdzie ma jechać na ekstremalnie lodową wyprawę, to bym mu poradziła
:d :d :d
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:36   #442
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Różne moje koleżanki wiedzą, że ja się interesuję pielęgnacją, więc co jakiś czas jestem proszona o porady... I nie mam oporów polecać bądź odradzać rzeczy, których sama nigdy nie używałam. Robię to w dobrej wierze i opieram się na różnych przesłankach, oczywiście głównie na analizie składu, ale także na Waszych opiniach...
Analogicznie, nigdy nie byłam na biegunie, ale gdyby mnie kto pytał, gdzie ma jechać na ekstremalnie lodową wyprawę, to bym mu poradziła
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:44   #443
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja natomiast nie lubię olejku Hipp, ani olejku BD wersji niebieskiej dla dzieci, ani nawet Evree, Fur mama jest super A Alterrę może kiedyś wypróbuję, ale czytając składy właśnie obawiam się i zapachów i podrażnienia skóry przez nie, dlatego wolałam zaproponować coś co znam, niż nie znam

Bardzo mnie ciekawi olejek Sylveco z tej serii z sówką, no i Nacomi ma ładne składy olejków i dobre przy tym ceny, bo nie zawierają oleju słonecznikowego, jako bazy, tylko fajniejsze oleje. Mi słonecznik właśnie w ogóle nie podchodzi, o czym świadczą produkty, które wymieniłam, fur mama ma go dalej w składzie, pozostałe na pierwszym miejscu.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-21 o 21:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 21:44   #444
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No widzicie, co osoba, to inne zdanie Dla mnie olejki Alterry są wodniste, dla Sicili tłuste Ale to nie sprawi, że się znienawidzimy, prawda? Ale z ta nutą zapachową się zgodzę, drażniąca jakaś woń cytrusów...

O deo Alterry mam takie samo zdanie: najgorszy deo jaki miałam, ale wiem, że są dziewczyny z naszego wątku, którym służył

Wg mnie fajna jest odżywka z granatem, szampon kofeinowy i pomadki do ust.
Pomadka do ust Alterry jest niezła


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Różne moje koleżanki wiedzą, że ja się interesuję pielęgnacją, więc co jakiś czas jestem proszona o porady... I nie mam oporów polecać bądź odradzać rzeczy, których sama nigdy nie używałam. Robię to w dobrej wierze i opieram się na różnych przesłankach, oczywiście głównie na analizie składu, ale także na Waszych opiniach...
Analogicznie, nigdy nie byłam na biegunie, ale gdyby mnie kto pytał, gdzie ma jechać na ekstremalnie lodową wyprawę, to bym mu poradziła
Eeee, no jasne! Ja też doradzam na podstawie składu, a w zasadzie odradzam jak już ten skład przeczytam
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:17   #445
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

No i o to mi właśnie chodziło- nie można sugestywnie odwodzić kogoś od chęci wyrobienia sobie swojego własnego zdania na temat jakiegoś produktu tylko dlatego, że komuś jedynie wydaje się, że jest on gorszy, bo a nuż- właśnie dla tej osoby będzie akurat lepszy; i tylko tyle- a tu okazało się, że aż tyle; fakty są takie, że ile nas na tym wątku, tyle opinii, niemniej jednak ktoś kiedyś może się nimi zasugerować, więc moim zdaniem nie należy z miejsca skreślać czegoś, czego samemu się nie spróbowało, bo może okazać się, że w ocenie innych zasługuje na to jak najbardziej
Edit. Opinie tych dziewczyn, które próbowały obu olejków są, chyba nie tylko dla mnie, oczywiście bardziej wiarygodne i pomimo, że odmienne od mojej własnej, to jednak dużo więcej wnoszą do mojej wiedzy o olejkach, bo oprócz opisu wrażeń co do konsystencji i zapachu, to jeszcze porównują je do olejków np. Alverde, których jakoś do tej pory nie miałam okazji spróbować, a czuję się teraz zachęcona ; więc- podsumowując- bądźmy otwarte na merytoryczne dyskusje, ale trudno w ten sposób dyskutować o czymś, czego się nie zna i w dodatku używając personalnych przytyków zamiast rzeczowych argumentów...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-22 o 00:29
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 22:29   #446
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie dezodorant Alterra jest beznadziejny. To najgorszy z naturalnych jaki miałam. Nie działa w ogóle (przynajmniej na mnie). W porównaniu do niego Tom's of maine to mercedes przy trabancie (ciekawe, czy młodsze czytelniczki wiedzą, co to takiego trabant)
Tom's of maine używam teraz, czyli w taką pogodę, że się zbyt mocno nie pocę i jestem z niego zadowolona
Dziękuję za opinię Cena jest całkiem znośna, więc na pewno wypróbuję Używałaś tylko tej wersji męskiej, czy też wersji damskiej ?
Mi Alterra również nie podchodzi, ale jak już kupiłam tą wersję męską, to ją wykończę. Ogólnie latem, jak używałam tego deo z Alterry, to musiałam nosić szersze bluzki, żeby nie było widać mokrych pach. Ja bym powiedziała, że on jest dobry, jak siedzisz w domu, ale w domu również muszę się tą Alterrą psikać 3 razy dziennie, a obawiam się trochę tej ilości alkoholu, która przez to ląduje na mojej skórze. Przy wysiłku fizycznym, stresie lub wtedy, kiedy muszę dłużej przebywać na zewnątrz, Alterra w ogóle się nie sprawdza.
Ja niestety mam problem z nadmierną potliwością pod pachami, dlatego wiem, że znalezienie naturalnego dezodorantu nie będzie u mnie proste Pamiętam, jak kilka miesięcy temu stosowałam dezodoranty typowo drogeryjne i niestety nawet niektóre blokery na mnie nie działały, ale pocieszające jest to, że mam wrażenie, że odkąd przerzuciłam się na naturalne deo, to zauważam malutkie polepszenie i myślę, że jak znajdę ten swój dezodorant, to będę w pełni zadowolona
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-21, 23:42   #447
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Pomadka do ust Alterry jest niezła



Eeee, no jasne! Ja też doradzam na podstawie składu, a w zasadzie odradzam jak już ten skład przeczytam
Pokusiłabym się o stwierdzenie, że odradzanie na podstawie składu kosmetyków, które zapewne obie mamy na myśli (lankomy i laudery) to zupełnie inna bajka niż doradzanie w sprawie kosmetyków naturalnych- to zupełnie dwie różne rzeczy, bo te pierwsze nie służą nikomu (chociaż tylko wtajemniczeni to wiedzą), natomiast te drugie każdemu mogą służyć inaczej

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinię Cena jest całkiem znośna, więc na pewno wypróbuję Używałaś tylko tej wersji męskiej, czy też wersji damskiej ?
Mi Alterra również nie podchodzi, ale jak już kupiłam tą wersję męską, to ją wykończę. Ogólnie latem, jak używałam tego deo z Alterry, to musiałam nosić szersze bluzki, żeby nie było widać mokrych pach. Ja bym powiedziała, że on jest dobry, jak siedzisz w domu, ale w domu również muszę się tą Alterrą psikać 3 razy dziennie, a obawiam się trochę tej ilości alkoholu, która przez to ląduje na mojej skórze. Przy wysiłku fizycznym, stresie lub wtedy, kiedy muszę dłużej przebywać na zewnątrz, Alterra w ogóle się nie sprawdza.
Ja niestety mam problem z nadmierną potliwością pod pachami, dlatego wiem, że znalezienie naturalnego dezodorantu nie będzie u mnie proste Pamiętam, jak kilka miesięcy temu stosowałam dezodoranty typowo drogeryjne i niestety nawet niektóre blokery na mnie nie działały, ale pocieszające jest to, że mam wrażenie, że odkąd przerzuciłam się na naturalne deo, to zauważam malutkie polepszenie i myślę, że jak znajdę ten swój dezodorant, to będę w pełni zadowolona
Wypróbuj może oliwkę magnezową pod deo- mnie też trudno jest dobrać naturalne deo, ale podrasowanie go oliwką może pomóc w zwiększeniu jego skuteczności. Jestem po pierwszych testach i wygląda to obiecująco, ale wczoraj niestety stłukłam ją koncertowo i niewiele się uratowało, więc muszę chyba sama ukręcić coś takiego, chociaż ostatnio mnie to nie bawi i wybieram raczej gotowce, to jednak zdecydowanie bardziej opłaca się i w dodatku w super łatwy sposób ukręcenie jej samemu http://www.akademiawitalnosci.pl/jak...orant-za-2-zl/

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-21 o 23:53
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 00:55   #448
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ojej, to nie to, które jest tak polecane, w dodatku ono jest olejowe
.
No to sobie pouzywalam kwasow... hehehe nawet nie chce mi sie zloscic na siebie. Zla jestem troche na Bielende za wprowadzanie w blad. Kto to widzial zeby tak podobne nazwy byly!!!
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 01:11   #449
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53190699]

Wypróbuj może oliwkę magnezową pod deo- mnie też trudno jest dobrać naturalne deo, ale podrasowanie go oliwką może pomóc w zwiększeniu jego skuteczności. Jestem po pierwszych testach i wygląda to obiecująco, ale wczoraj niestety stłukłam ją koncertowo i niewiele się uratowało, więc muszę chyba sama ukręcić coś takiego, chociaż ostatnio mnie to nie bawi i wybieram raczej gotowce, to jednak zdecydowanie bardziej opłaca się i w dodatku w super łatwy sposób ukręcenie jej samemu http://www.akademiawitalnosci.pl/jak...orant-za-2-zl/[/QUOTE]

Także polecam ukręcenie oliwki Dziś zrobiłam trzecią butlę, tyle że ja robię z siarczanu ze względu na przebytą operację tarczycy. Naprawdę skuteczna i tania rzecz. Robię z dodatkiem olejku eterycznego z bergamotki, nie dość że człek nie śmierdzi, to jeszcze miły zapach wokół paszek

Sus, gdy będziesz miała okazję koniecznie wypróbuj te olejki z Alverde, ciekawa jestem, jak wg. Ciebie wypadną w porównaniu do Alterry Wydaje mi się, że lepiej pachną i skuteczniej działają, bo konsystencję mają w sumie podobną
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-22, 08:20   #450
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
No to sobie pouzywalam kwasow... hehehe nawet nie chce mi sie zloscic na siebie. Zla jestem troche na Bielende za wprowadzanie w blad. Kto to widzial zeby tak podobne nazwy byly!!!
To jest cała seria produktów Professional, a w tej serii jest chyba z 5 linii, a na pewno 4 różne serumy, więc my tu operujemy zwykle kolorami tych linii, bo każda ma swój, rzeczywiście bardzo łatwo się pomylić. Niestety, fioletowe serum nie ma tak dobrych opinii, chociaż wiem, że u niektórych się sprawdziło, ale jakby co, to nie zrażaj się do całej Bielendy, bo zielone serum to jest zupełnie coś innego. A od niedawna jest tez żółte z wit. C, skład ma w miarę dobry, choć nie tak naturalny jak zielone.

A i jeszcze mi się przypomniało, że zielone serumy są dwa, bo od niedawna jest też wersja z jakimiś olejkami i tu też radzę uważać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.