Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-16, 21:03   #3991
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Właśnie, chyba w tym sedno, że ja takiego kremu nie spotkałam. Używałam kremów drogeryjnych (te które pamiętam: AA, Tołpa), perfumeryjnych (Bobbi Brown, Clinique), innych (Kielhs, Fitomed). Wyłączając te, które mi się nie sprawdziły efekt zawsze jest podobny - nawilżenie, które trwa kilka godzin, a rano skóra "normalna" (nie sucha, nie znam uczucia przesuszenia skóry pod oczami). Żaden krem nie zniwelował mi zmarszczek, nie dał nic więcej niż dobra emulsja nawilżająca.

Może ja czegoś nie widzę? Może prawdziwe testy powinnam zacząć dopiero teraz, gdy zmarszczki się już pojawiły?
Ja z kolei nie używam kremów do twarzy, a serum i żele nawilżające, więc po prostu pewnie są za lekkie pod oczy. No i odkąd stosuję kwasy, m.in. też serum Bielendy, to skóra wokół oczu jest sucha, pomimo, że nie nakładam pod oczy tego serum, ale tak się po prostu po kwasach i retinoidach dzieje, schną usta i powieki, potrzebna pielęgnacja intensywna, jakakolwiek, byle dobra.

Myślę ze kosmetyki raczej zapobiegają niż leczą, zwłaszcza jeśli zmarszczki są już zaawansowane, to nic nie pomogą.

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dzięki. Krem Plante System kiedyś miałam i nie wzbudził we mnie takiego zachwytu. Nawilżał trochę zbyt słabo i do tego miałam poczucie ściągniętej skóry. Taki "lift na sucho".
U mnie nie nadawał się jedynie na Zimę, ale na resztę pór roku idealnie nawilżał i byłam zadowolona, jak odmładzał i odświeżał spojrzenie, pobudzał skórę. Żałuję, że go wycofali i że póki co nie mogę znaleźć odpowiednika, jedynie ten Bio select coś tam konkretnego robił.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 21:05   #3992
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Te złote płatki działają przez częściową okluzję moim zdaniem. Coś jak te różnej maści płatki i skarpety (nie te kwasowe) do stóp, które powodują po prostu macerację naskórka, tyle że ten sam efekt osiągnie się owijając się reklamówkami. Nie mogę się powstrzymać, zaraz mi się przy tym temacie przypomina jedna agentka z LU, która sypiała z głową w reklamówce, żeby właśnie polepszyć wchłanianie kremów

Ja zmywam od 2 miesięcy olejkiem, znaczy całą twarz. U mnie to wystarcza do demakijażu rzęs. Nie wiem czy coś im to daje, bo używam też overnight coffein serum Alverde, które polubiłam pomimo alko. Zimą z przerażeniem odkryłam, że rzęsy lewej powieki mam wyraźnie krótsze od tych po prawej, bardzo to było widać zwłaszcza po pomalowaniu. To serum ładnie mi je wyrównało i mniej ich wypada. Na serum z bimatoprostem bym się nie zdecydowała. Już wystarczy, że przygłucha jestem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 21:06   #3993
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Probuje tez ekstrakty, ekstart z prawoslazu i jablka. Sa w roztworze wodno glicerynowym, mieszam je (osobno) z zelem hialuronowym i aloesowym, ale chyba sie nie sprawdza ... strasznie mi sie przetluszcza po nich twarz, jest oblepiona i jakby sie dusila, pojawiaja sie takie male biale krostki/pryszcze na powierzchni skóry a dodaje tylko krople, byc moze to wina gliceryny? Podobnie mam po tym serum z Eubiony mimo, ze nawilza to jednak przetluszcza dosc mocno, tam tez jest gliceryna.
miałam ekstrakt z prawoślazu i nieprzyjemnie dusił, oblepiał skórę używałam go 2 razy w tygodniu w zimie jak mrozy były i nawet nieźle nawilżał, podkręcał działanie serum ale na aktualna porę roku nie odważyłam by się go stosować bo to oblepiający paskud
Najbardziej lubię sypkie ekstrakty przeznaczone do skóry tłustej czyli z wiązówki, wierzby, dosypuję je do gotowego serum lub robię małe porcje toników

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czym smarujecie okolice oczu? Chyba zaszkodził mi Redermic dedykowany tej strefie. Poprzednia wersja była lżejsza i nie czasem zapewniała odpowiedniego komfortu albo potrzeba było czasu, by osiągnąć taki stan. Aktualnie krem jest bardziej masełkowaty, tłustawy i dorobiłam się podskórnych grudek.
ja się dorobiłam prosaków pod okiem od voluplusa i nie wiem jak się tego samej pozbyć

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, kremy pod oczy to u mnie ciężki temat. Przy moich 34 latach pojawiła mi siatka zmarszczek, widocznych zwłaszcza przy uśmiechaniu się, a już na zdjęciach wygląda to wprost tragicznie, już mi na to postronne osoby zwróciły uwagę, że aparat strasznie to u mnie wyostrza.
omijasz pudrem okolice oczu?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na temat traktowania okolic oczu też są sprzeczne teorie. Taka np Caroline Hirons głosi, że krem pod oczy należy nakładać na czystą skórę i nic pod niego nie smarować, żadnego serum do twarzy itp, bo zaburzamy tym jego działanie. Przyznaję, że nie kupuję tej teorii. Są też przecież sera i żele pod oczy pod krem, skąd niby skóra odróżnia że została posmarowana serum pod oczy a nie serum do twarzy?

Na mnie dobrze działają te różne złote płatki, bardzo fajnie rozprasowują zmarszczki, ale efekt jest tak krótkotrwały, że zwyczajnie nie opłaca się wydawać tych 8-10 zł. Nie lubię za to azjatyckich z arbutyną, bo przez jej wybielające działanie uwidacznia mi sie normalnie niewidoczny wałek w dolnej powiece.

Co do korektorów, to one chyba raczej powiększają niż tuszują zmarszczki, bo w nie włażą. U mnie dobrze się spisuje ArtDeco w pędzelku, porównywany przez niektórych do Touche Eclat YSL czy jak mu tam. Ogólnie jest na raczej male pandy, dzięki temu jest też praktycznie niewidoczny.

Ja płatki hydrożelowe też lubię ale za drogo jak na efekt na kilka godzin, jedynie przed ważniejszym wyjściem, fajna wygładzona, rozjaśniona i jakby napompowana skóra po nich.

Co do korektorów to te pędzelkowe chyba najlepsze jak ma się problem z wchodzeniem w zmarszczki Ja akurat używam z Wibo eye brightener i go uwielbiam ale wiem że wielu osobom nie przypasuje bo ma różowy ton, słabo kryje ale bardzo odbija światło jak komuś chodzi o taki efekt i jakoś tak maskuje moje linie, rozjaśnia, dobrze wklepany nic a nic nie wchodzi mi w zmarchy( a wchodzi mi niemal wszystko, bo mam dolinę łez) i nie wysusza przez cały dzień. Inne korektory robiły mi suchą włażącą w zmarchy skorupkę i ciastko. Czasem nakładam na niego dosłownie kropelę płynnego kamuflażu z Catrice dzięki temu tak nie wysusza i nie ciastkuje więc może być fajną bazą pod bardziej kryjący korektor. Ciekawi mnie jeszcze instant concealer od Clarinsa ale to już bez próbki nie zaryzykuję
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-16, 21:47   #3994
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ano właśnie nie omijam przeważnie pudrem okolic oczu, a już zwłaszcza jak mam filtr, bo on się jednak świeci. Pomimo lekkości japońskich filtrów i tego, że skóra mi się mniej przetłuszcza, w dalszym ciągu nie jest dla mnie realne, żeby po prostu nałożyć filtr i cześć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 08:26   #3995
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

i to jest przyczyna tych podkreślonych zmarszczek ja jeszcze 3 tygodnie temu zawsze utrwalałam korektor pudrem i miałam mega przesuszoną skórę i gigantyczne zmarchy jak starucha dosłownie których przed pudrem nie było i nawet przyjaciółka któregoś dnia spytała co mi się dzieje ze skórą pod oczami teraz okolice oczu, i górną część kości policzkowej starannie omijam pudrem i skóra nie ta sama. Któregoś dnia za wysoko wyjechałam z pudrem w zewnętrznym kąciku oka i znów masakrę miałam.
Może to dziwnie wygląda zmatowiona lekko twarz i mocno rozświetlona okolica pod okiem ale wolę to niż skorupę i okropnie podkreślone kurze łapki

U mnie zawsze okolice oczu były najbardziej problematyczne bo poliki jędrne, pełne a skóra pod okiem wiotka,cienka i zapadnięta od doliny łez, voluplus i adifyline odrobinkę pomogły ale liczyłam na lepszy efekt i się zastanawiam nad wypełnieniem kwasem hialuronowym tego zapadnięcia.
A filtr Biore też może Ci dodatkowo irytować cienką skórę pod okiem bo skoro skórę na całej twarzy podsusza to co dopiero w tak delikatnym odwadniającym się miejscu
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 10:00   #3996
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czym smarujecie okolice oczu? Chyba zaszkodził mi Redermic dedykowany tej strefie. Poprzednia wersja była lżejsza i nie czasem zapewniała odpowiedniego komfortu albo potrzeba było czasu, by osiągnąć taki stan. Aktualnie krem jest bardziej masełkowaty, tłustawy i dorobiłam się podskórnych grudek.
uzywam avy musteli https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rszczkowa.html

szkoda ze zmienili skład i parafina jest przed olejkiem z norki

Ale pod oczy bardzo lubię stosować ten kremik
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-17, 16:32   #3997
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
i to jest przyczyna tych podkreślonych zmarszczek ja jeszcze 3 tygodnie temu zawsze utrwalałam korektor pudrem i miałam mega przesuszoną skórę i gigantyczne zmarchy jak starucha dosłownie których przed pudrem nie było i nawet przyjaciółka któregoś dnia spytała co mi się dzieje ze skórą pod oczami teraz okolice oczu, i górną część kości policzkowej starannie omijam pudrem i skóra nie ta sama. Któregoś dnia za wysoko wyjechałam z pudrem w zewnętrznym kąciku oka i znów masakrę miałam.
Może to dziwnie wygląda zmatowiona lekko twarz i mocno rozświetlona okolica pod okiem ale wolę to niż skorupę i okropnie podkreślone kurze łapki

U mnie zawsze okolice oczu były najbardziej problematyczne bo poliki jędrne, pełne a skóra pod okiem wiotka,cienka i zapadnięta od doliny łez, voluplus i adifyline odrobinkę pomogły ale liczyłam na lepszy efekt i się zastanawiam nad wypełnieniem kwasem hialuronowym tego zapadnięcia.
A filtr Biore też może Ci dodatkowo irytować cienką skórę pod okiem bo skoro skórę na całej twarzy podsusza to co dopiero w tak delikatnym odwadniającym się miejscu
Dziękuję Niby oczywiste rzeczy, że skóra pod oczami bardzo się różni od tłustej reszty twarzy, a z automatu zdarza mi się traktować ją tak samo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 20:10   #3998
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Od kiedy się retinoiduję intensywnie co 3 dni, ciągle miałam problem ze zmarszczkami pod oczami. Chwytałam się wszystkiego, nawet tłustych maści z witaminą A, ale na noc odpada, bo rano mam spuchnięte pod oczami, a na dzień to wiadomo, makijaż. Któregoś dnia kupiłam sobie krem barierowy Emolium, celem stosowania do rąk, ale 40ml zużyłam prawie tego samego dnia Ale przyjrzałam się co robi ze skórą dłoni i posmarowałam nim pod oczami. Wchłonął się ekspresowo, nawilża bajecznie. No i taka tubka pod oczy to dobry interes Zniknął problem ze zmarszczkami. Teraz na dzień używam najpierw żelu z Flos Leku ze świetlikiem i chabrem, na to krem Emolium, a na wieczór kropelka serum It's Skin WR Effector i wykańczam ślimaka z Mizona. Skóra pod oczami wydaje się zadowolona
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 10:49   #3999
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Podobają mi się maski-kremy do twarzy z Orientany. Mam całe op. tej z alg filipińskich i zużyłam próbkę wygładzającej z papają (starczyła na 3 razy). I chociaż one wszystkie są trochę na jedno kopyto zrobione, to moja skóra te dwie bardzo polubiła. Są przezroczyste, żelowe, bardzo dobrze się wchłaniają, nadają się też na dzień, chociaż nie wiem czy pod makijaż, ale może spróbuję. Pięknie nawilżają, nie natłuszczają, a właśnie dają czyste nawilżenie, nie zapychają i widocznie wygładzają skórę i zwężają pory i skóra jest napięta, zmarszczki się chowają, a po paru razach taka orzeźwiona, jaśniejsza. U mnie one się w ogóle nie lepią, już po minucie żadnego lepienia i świecenia. Pewnie jak zwykle lepią się u osób, które używają na co dzień kremów treściwszych i ich skóra jest po prostu przejedzona. Wydajność jest bardzo duża, za cenę 40 zł za opakowanie 100 g, to wychodzi mega tanio, używam praktycznie codziennie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 16:21   #4000
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moje badania przy podejrzeniu przerostu nadnerczy/hiperandrogenizmu
-TSH obojętnie kiedy
-progesteron i prolaktyna ok 10 dni przed spodziewaną miesiączką
-17OH progesteron, ACTH, kortyzol, androstendion, DHEA-S pomiędzy 2-5 dc
Czy możesz napisać, które hormony nie miałaś w normie, że zdiagnozowali Ci hiperandrogenizmu nadnerczowy. Oraz jak wyszły Ci badania ACTH i kortyzolu, które są związane ze stresem, którym to interesował się lekarz.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 16:53   #4001
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Czy możesz napisać, które hormony nie miałaś w normie, że zdiagnozowali Ci hiperandrogenizmu nadnerczowy. Oraz jak wyszły Ci badania ACTH i kortyzolu, które są związane ze stresem, którym to interesował się lekarz.
Androstendion 6,19 (norma 0,2 - 1,3)
17-hydroksyprogesteron 2,43 (norma dla fazy folikularnej 0,2 - 1,3)
Kortyzol o 7 rano 20,53 (norma 6,20 -19,4)
Prolaktyna w 17 dc 79,09 (norma dla fazy lutealnej 1,2 -15,9)

PCOS wykluczone na podstawie USG plus tego, że mam regularne i krótkie cykle. Do pełnej diagnostyki powinnam jeszcze zrobić test z synaktenem, ale wg endo niezależnie od wyniku i tak dałaby mi te same leki tzn anty i sterydy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-18, 17:51   #4002
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Podobają mi się maski-kremy do twarzy z Orientany. Mam całe op. tej z alg filipińskich i zużyłam próbkę wygładzającej z papają (starczyła na 3 razy). I chociaż one wszystkie są trochę na jedno kopyto zrobione, to moja skóra te dwie bardzo polubiła. Są przezroczyste, żelowe, bardzo dobrze się wchłaniają, nadają się też na dzień, chociaż nie wiem czy pod makijaż, ale może spróbuję. Pięknie nawilżają, nie natłuszczają, a właśnie dają czyste nawilżenie, nie zapychają i widocznie wygładzają skórę i zwężają pory i skóra jest napięta, zmarszczki się chowają, a po paru razach taka orzeźwiona, jaśniejsza. U mnie one się w ogóle nie lepią, już po minucie żadnego lepienia i świecenia. Pewnie jak zwykle lepią się u osób, które używają na co dzień kremów treściwszych i ich skóra jest po prostu przejedzona. Wydajność jest bardzo duża, za cenę 40 zł za opakowanie 100 g, to wychodzi mega tanio, używam praktycznie codziennie.
Spekulacje związane z "przejadaniem się skóry" trochę na wyrost. Opinie użytkowniczek są jakie są.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
(...)
ja się dorobiłam prosaków pod okiem od voluplusa i nie wiem jak się tego samej pozbyć
(...)


Ja płatki hydrożelowe też lubię ale za drogo jak na efekt na kilka godzin, jedynie przed ważniejszym wyjściem, fajna wygładzona, rozjaśniona i jakby napompowana skóra po nich.

(...)
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
(...)
U mnie zawsze okolice oczu były najbardziej problematyczne bo poliki jędrne, pełne a skóra pod okiem wiotka,cienka i zapadnięta od doliny łez, voluplus i adifyline odrobinkę pomogły ale liczyłam na lepszy efekt i się zastanawiam nad wypełnieniem kwasem hialuronowym tego zapadnięcia. (...)
Tłuste kremy ładnie wygładzają skóre i dają odczucie komfortu, ale pojawiają się od nich jakieś wypryski albo coś co przypomina zmiany, o których piszesz. Z kolei żeliki i cienkie emulsje są zbyt lekkie i czuję ściągnięcie, a zmarszczki się bardziej uwidaczniają. Dobrze by znaleźć coś pośrodku :/
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 17:56   #4003
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Spekulacje związane z "przejadaniem się skóry" trochę na wyrost. Opinie użytkowniczek są jakie są.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------





Tłuste kremy ładnie wygładzają skóre i dają odczucie komfortu, ale pojawiają się od nich jakieś wypryski albo coś co przypomina zmiany, o których piszesz. Z kolei żeliki i cienkie emulsje są zbyt lekkie i czuję ściągnięcie, a zmarszczki się bardziej uwidaczniają. Dobrze by znaleźć coś pośrodku :/
Takie coś, co opisuje Korah, wśród azjatyckich kosmetyków nazywa się sleeping pack i z tego co widzę, miewa konsystencję pośrednią między żelem a kremem. Dlatego mnie to zaciekawiło i mam ochotę sobie jakiś sprawić, tylko jeszcze nie zrobiłam dobrego riserczu.


Poza tym zgadzam się z tym, że chodzi raczej o zachowanie się konkretnych formuł na danej skórze. Jak coś jest lepkie czy ciężkie, to w moim przypadku jest takie od początku, tak samo na skórze twarzy jak i np na mniej dopieszczonym dekolcie.
Mentha, a pielęgnacja warstwowa kilkoma lekkimi produktami?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-05-18 o 18:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-18, 20:20   #4004
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Takie coś, co opisuje Korah, wśród azjatyckich kosmetyków nazywa się sleeping pack i z tego co widzę, miewa konsystencję pośrednią między żelem a kremem. Dlatego mnie to zaciekawiło i mam ochotę sobie jakiś sprawić, tylko jeszcze nie zrobiłam dobrego riserczu.
No właśnie wczoraj czytałam chyba w recenzjach i ktoś pisał o tych sleeping pack'ach, że podobne. W sumie kosmetyki orientana oparte są na azjatyckich sposobach na piękną skórę i tam są produkowane. Na mojej masce pisze, że wyprodukowano na Taiwanie dla Orientany, z kolei na toniku, że w Indiach. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać trochę tej niebieskiej maski, choć nie wiem czy zrobi na Tobie wrażenie, skoro już stosujesz inne azjatyckie smarowidła, w razie czego pisz na pw.

Co do wchłaniania, to pozostanę póki co wierna swojej teorii, aczkolwiek biorę pod uwagę wszelkie argumenty na nie.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-18 o 20:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 00:18   #4005
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczynki, a czy któraś z Was wie, skąd biorą się zaskorniki, jaki jest mechanizm ich powstawania, co za nie odpowiada (hormony itp)? Wiem, że to zaczopowanie ujść mieszków włosowych, ale dla mnie to za mało by wyeliminować ich przyczynę. A ostatnimi czasy kilka razy byłam u dermatologa i w kółko słyszę to samo, a przecież COŚ musi odpowiadać za ich pojawianie się i siedzenie w skórze. Może Wy to wiecie, bo mnie już ręce opadły
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 06:20   #4006
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a czy któraś z Was wie, skąd biorą się zaskorniki, jaki jest mechanizm ich powstawania, co za nie odpowiada (hormony itp)? Wiem, że to zaczopowanie ujść mieszków włosowych, ale dla mnie to za mało by wyeliminować ich przyczynę. A ostatnimi czasy kilka razy byłam u dermatologa i w kółko słyszę to samo, a przecież COŚ musi odpowiadać za ich pojawianie się i siedzenie w skórze. Może Wy to wiecie, bo mnie już ręce opadły
Kosmostolog sporo o tym pisała, np tutaj
http://kosmostolog.blogspot.co.uk/20...sfera.html?m=1
Dużo wartościowych informacji znajduje się też w komentarzach pod jej wpisami, często ktoś uzupełnia jej teksty. Np kiedyś pisała, że trądzik nie ma nic wspólnego z jedzeniem, ale potem pojawiły się wpisy Patryka o wrażliwości insulinowej i ostatnio chyba nawet wspominała, że przygotuje wpis na temat diety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 09:51   #4007
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, przychodzę z relacją. Używam serum z bielendy już 2 tygodnie. No to tak: nie zauważyłam zmniejszenia porów, czy zmniejszonego przetłuszczania twarzy, a na tym najbardziej mi zależało. Przeżyłam za to wysyp takich mini-pryszczyków, których nie dało się wycisnąć, teraz jest już w miarę ładnie.
Mam za to inne problemy z cerą - jest taka żółto - szara, miejscami zaczerwieniona. Dziewczyny zwykle mają taką jaśniutką, lekko różową, zdrową cerę A ja taką... złą.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 10:17   #4008
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przychodzę z relacją. Używam serum z bielendy już 2 tygodnie. No to tak: nie zauważyłam zmniejszenia porów, czy zmniejszonego przetłuszczania twarzy, a na tym najbardziej mi zależało. Przeżyłam za to wysyp takich mini-pryszczyków, których nie dało się wycisnąć, teraz jest już w miarę ładnie.

Mam za to inne problemy z cerą - jest taka żółto - szara, miejscami zaczerwieniona. Dziewczyny zwykle mają taką jaśniutką, lekko różową, zdrową cerę A ja taką... złą.


Na poprawę kolorytu u mnie najlepiej działa ruch i dotlenienie. Nawet taki godzinny szybki spacer robi różnice.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 17:31   #4009
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kosmostolog sporo o tym pisała, np tutaj
http://kosmostolog.blogspot.co.uk/20...sfera.html?m=1
Dużo wartościowych informacji znajduje się też w komentarzach pod jej wpisami, często ktoś uzupełnia jej teksty. Np kiedyś pisała, że trądzik nie ma nic wspólnego z jedzeniem, ale potem pojawiły się wpisy Patryka o wrażliwości insulinowej i ostatnio chyba nawet wspominała, że przygotuje wpis na temat diety.
Okej, poczytam.
Pytam, bo powoli uświadamiam sobie, że sama pielęgnacja guzik mi da, a przyczyna jest gdzieś wewnątrz.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 17:40   #4010
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam ostatnio "kryzys". Przez miesiac mialam bardzo ladna buzie (jak na mnie), ale ostatnio przed okresem cos sie popsulo. Effeklar duo juz nie dzialal tak dobrze, ale ostatnio cos przestal. On u mnie sie wlasciwie sprawdza w momencie gdy jest bardzo zle, ale po ok miesiacu musze go odstawic i wrocic do niego za pare miesiecy i znow super dziala.

Kupilam sknoren, ale buzia mnie po nim swedzi przez pare minut w miejscach gdzie sa krostki.

Ja tez uwazam ze przyczyna siedzi we mnie. Ostatnio zaczelam pic koktajle z zielonych warzyw, bo podobno sa swietne na tradzik. Zobaczymy. Musze tez znalezc dobrego lekarza, ktory zbada mi hormony porzadnie, a nie na odwal
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 18:19   #4011
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Okej, poczytam.
Pytam, bo powoli uświadamiam sobie, że sama pielęgnacja guzik mi da, a przyczyna jest gdzieś wewnątrz.
No mi prawie guzik dała. Jedyny produkt, o którym z całą pewnością mogę powiedzieć, że zadziałał, jest Glyco-A. On pomógł mi usunąć zamknięte zaskórniki na żuchwie. Ale żaden kosmetyk nie miał wpływu na przetłuszczanie, na zaskórniki otwarte ani na najgorszy rzut trądziku przed kilkoma laty.
Ostatnio jeszcze kwas salicylowy trochę zmniejszył wielkość i szybkość narastania zaskórników w strefie T. Ale biorąc pod uwagę rozmaite skutki uboczne niektórych produktów oraz kasę, którą na to wydałam, to stwierdzam, że efekty nie były tego warte.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 19:01   #4012
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No mi prawie guzik dała. Jedyny produkt, o którym z całą pewnością mogę powiedzieć, że zadziałał, jest Glyco-A. On pomógł mi usunąć zamknięte zaskórniki na żuchwie. Ale żaden kosmetyk nie miał wpływu na przetłuszczanie, na zaskórniki otwarte ani na najgorszy rzut trądziku przed kilkoma laty.
Ostatnio jeszcze kwas salicylowy trochę zmniejszył wielkość i szybkość narastania zaskórników w strefie T. Ale biorąc pod uwagę rozmaite skutki uboczne niektórych produktów oraz kasę, którą na to wydałam, to stwierdzam, że efekty nie były tego warte.

Ja nadal mam trochę nadzieję, że COŚ mi cudownie usunie zaskórniki, ale chytam się coraz to nowych sposobów i nic to nie daje. Jak spojrzałam na ilość kosmetyków, a co za tym idzie wydanych na nie pieniędzy, to się załamałam.

Jedynie co mi pomaga na zaskórniki i eliminuje je w większości po jednym użyciu, to Benzacne. Ale on ma pełno skutków ubocznych... I bądź tu mądra
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 19:08   #4013
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja nadal mam trochę nadzieję, że COŚ mi cudownie usunie zaskórniki, ale chytam się coraz to nowych sposobów i nic to nie daje. Jak spojrzałam na ilość kosmetyków, a co za tym idzie wydanych na nie pieniędzy, to się załamałam.

Jedynie co mi pomaga na zaskórniki i eliminuje je w większości po jednym użyciu, to Benzacne. Ale on ma pełno skutków ubocznych... I bądź tu mądra
To u mnie eliminowało je tylko wyciskanie, ale to było błędne koło, im częściej to robiłam, tym było gorzej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 19:29   #4014
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja przestałam wyciskać, jak mi się potłukło lusterko powiększające, a niedawno dostałam w prezencie kolejne lustro, to znów zaczęłam wyciskać i bardzo szybko przestałam, a lustro poszło do kąta. Straszne się robią przebarwienia i zaczerwienienia po wyciskaniu i potem stany zapalne. Skóra jest w lepszym stanie, jak się jej nie tyka, no i w te powiększające lusterka przeklęte odradzam patrzeć

Mnie pory zatkane, zamknięte zaskórniki otwierają kwasy, zarówno migdał, jak i mlekowiec, a przy regularnym stosowaniu, to w ogóle nie mam zamkniętych zaskórników już.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-22 o 19:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 20:21   #4015
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja przestałam wyciskać, jak mi się potłukło lusterko powiększające, a niedawno dostałam w prezencie kolejne lustro, to znów zaczęłam wyciskać i bardzo szybko przestałam, a lustro poszło do kąta. Straszne się robią przebarwienia i zaczerwienienia po wyciskaniu i potem stany zapalne. Skóra jest w lepszym stanie, jak się jej nie tyka, no i w te powiększające lusterka przeklęte odradzam patrzeć

Mnie pory zatkane, zamknięte zaskórniki otwierają kwasy, zarówno migdał, jak i mlekowiec, a przy regularnym stosowaniu, to w ogóle nie mam zamkniętych zaskórników już.
Oj to prawda z tym lusterkiem powiększającym. Usiądzie człowiek na chwilę do takiego lusterka a wstaje od niego z paskudną, czerwoną gęba, tak sie upiększy Efektów tego zabiegu też nie ma za bardzo, bo nie sposób wydusić wszystkich zaskórników. Ja się dorobiłam kiedyś paskudnego trądziku na własne życzenie wyciskając codziennie, który skończył się jak tylko udało mi się pozbyć tego nawyku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 20:36   #4016
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oj to prawda z tym lusterkiem powiększającym. Usiądzie człowiek na chwilę do takiego lusterka a wstaje od niego z paskudną, czerwoną gęba, tak sie upiększy Efektów tego zabiegu też nie ma za bardzo, bo nie sposób wydusić wszystkich zaskórników. Ja się dorobiłam kiedyś paskudnego trądziku na własne życzenie wyciskając codziennie, który skończył się jak tylko udało mi się pozbyć tego nawyku.
No opis w punkt.

To ma nawet swoją nazwę pt. "Trądzik neuropatyczny". Ja tam sobie czasem coś wyduszę, jedną, dwie sztuki, które są widoczne w normalnym lustrze, są widoczne gołym okiem i łatwo wychodzą, do tego powiększającego się nie zbliżam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 20:58   #4017
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie eliminowało je tylko wyciskanie, ale to było błędne koło, im częściej to robiłam, tym było gorzej.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja przestałam wyciskać, jak mi się potłukło lusterko powiększające, a niedawno dostałam w prezencie kolejne lustro, to znów zaczęłam wyciskać i bardzo szybko przestałam, a lustro poszło do kąta. Straszne się robią przebarwienia i zaczerwienienia po wyciskaniu i potem stany zapalne. Skóra jest w lepszym stanie, jak się jej nie tyka, no i w te powiększające lusterka przeklęte odradzam patrzeć

Mnie pory zatkane, zamknięte zaskórniki otwierają kwasy, zarówno migdał, jak i mlekowiec, a przy regularnym stosowaniu, to w ogóle nie mam zamkniętych zaskórników już.
Ja często wyciskam, bo jak już wpadnę w ten szał, to przestać nie mogę Denerwują mnie te duże kropy, jak wycisnę to ich chociaż nie widać.

Migdał na mnie zupełnie nie działa, a mlekowiec mnie uczula. Najgorzej
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:35   #4018
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja często wyciskam, bo jak już wpadnę w ten szał, to przestać nie mogę Denerwują mnie te duże kropy, jak wycisnę to ich chociaż nie widać.

Migdał na mnie zupełnie nie działa, a mlekowiec mnie uczula. Najgorzej
Źle robisz
Ja miałam przerwę "miedzy lustrami" gdzieś z rok z hakiem i nie wyciskałam i nawet nie zwróciłam uwagi, że to przez to też skóra zrobiła się ładniejsza, a jak wzięłam to przeklęte lustro w swoje rączki i zaczęłam nimi dłubać, to przeżyłam szok po paru dniach, widok przypomniał mi, jak wyglądała moja skóra kiedyś.

Myslę że rzucenie lusterkiem to pierwszy krok do sukcesu, bo wtedy skóra się poprawi i nie będzie podrażniona i lepiej będą działać różne zabiegi, np. kwasami.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-22 o 23:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:35   #4019
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Źle robisz
Ja miałam przerwę "miedzy lustrami" gdzieś z rok z hakiem i nie wyciskałam i nawet nie zwróciłam uwagi, że to przez to też skóra zrobiła się ładniejsza, a jak wzięłam to przeklęte lustro w swoje rączki i zaczęłam nimi dłubać, to przeżyłam szok po paru dniach, widok przypomniał mi, jak wyglądała moja skóra kiedyś.

Myslę że rzucenie lusterkiem to pierwszy krok do sukcesu, bo wtedy skóra się poprawi i nie będzie podrażniona i lepiej będą działać różne zabiegi, np. kwasami.
Sprawdzę to i sspróbuję nie wyciskać, bo tego jeszcze nigdy nie sprawdzałam (naprawdę).
To u mnie nawyk podczas pójścia do wieczornego kąpania - zawsze oglądam twarz przed i zawsze coś znajduję. Co najlepsze, podczas wyjazdów kompletnie tego nie robię i nie narzekam na zanieczyszczenie twarzy bardziej.
Bycie krótkowidzem powinno pomóc
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 08:49   #4020
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Sprawdzę to i sspróbuję nie wyciskać, bo tego jeszcze nigdy nie sprawdzałam (naprawdę).
To u mnie nawyk podczas pójścia do wieczornego kąpania - zawsze oglądam twarz przed i zawsze coś znajduję. Co najlepsze, podczas wyjazdów kompletnie tego nie robię i nie narzekam na zanieczyszczenie twarzy bardziej.
Bycie krótkowidzem powinno pomóc
Bo tego nie da się zauważyć podczas wyjazdu, tylko po paru tygodniach, a nawet miesiącach.
No, ja jestem
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.