Specjalizacja! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 18:30   #1
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154

Specjalizacja!


Cześć! Jestem na I roku filologii włoskiej i właśnie stoję przed wyborem specjalizacji! Jaką doradzacie? Nauczycielską czy tlum-biznesową? I jak z pracą po tym kierunku/ specjalizacji? proszę o odpowiedzi
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 18:49   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

Nauczycielską, bo będziesz miała po niej zawód - po tłumaczeniowej nie masz nic poza zbyt słabym przygotowaniem by zdać egzamin na tłumacza przysięgłego.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:02   #3
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Z całym szacunkiem dla pięknego języka z Italii, ale nie odgrywa on takiej roli jak angielski, czy hiszpański w kontaktach biznesowych. Poza Italią to raczej włoskim się zbyt wiele nie zdziała, więc raczej tłum - biznesowy to trochę kiepski pomysł.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:25   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

Hiszpański też nie odgrywa takiej roli, chyba że w USA.
Mi chodzi bardziej o to że wiem z doświadczenia że studenci pierwszego roku np anglistyki często przychodzą już z CPE i z poziomem c1/c2.
Więc przez pięć lat jedynie szlifują się do absolutnej perfekcji.
Jak zaczyna się od niskiego/niższego poziomu translatoryka za bardzo dla mnie sensu nie ma, dlatego sama jestem na nauczycielskiej a potem mam zamiar dokończyć w poznaniu translatorykę na spokojnie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:42   #5
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Hiszpański -> Ameryka Łacińska.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:33   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

No, bo my w Polsce mamy takie kontakty i stosunki handlowe z Ameryką łac. że normalnie nie wiem w co ręce włożyć z tym moim hiszpańskim
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:41   #7
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Ale bez wątpienia temat dotyczy włoskiego. Więc co do tego, że tłumacz biznesowy to nie to to chyba jesteśmy zgodni, tak samo jak co do tego, że nie ma sensu dalej zbaczać z tematu
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 21:27   #8
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Dziękuję bardzo za odpowiedzi A co sądzicie o mixie w takim sensie, że np.licencjat nauczycielski a mgr biznesowy? I czy przyjmują teraz do pracy w szkole nauczycieli języka włoskiego???
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:36   #9
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Specjalizacja!

Ja w prawdzie jestem na Germanistyce, ale wybrałam specjalizację nauczycielską. Po tym wiem, że będę uczyć w szkole, mieć wakacje i po paru latach będę w miarę dobrze zarabiać a po tłumaczeniówce.. albo sama coś otworzysz albo będziesz kombinować. A co do włoskiego.. teraz dużo języków wprowadzają do szkół, może u Ciebie w mieście jest jakaś szkoła z tym językiem, być może jest szansa, że pojawi się w najbliższym czasie
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:47   #10
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Ja w prawdzie jestem na Germanistyce, ale wybrałam specjalizację nauczycielską. Po tym wiem, że będę uczyć w szkole, mieć wakacje i po paru latach będę w miarę dobrze zarabiać a po tłumaczeniówce.. albo sama coś otworzysz albo będziesz kombinować. A co do włoskiego.. teraz dużo języków wprowadzają do szkół, może u Ciebie w mieście jest jakaś szkoła z tym językiem, być może jest szansa, że pojawi się w najbliższym czasie
Hm...ciekawa wizja Może masz rację Po nauczycielskiej spec.można pracować też w szkole językowej, nie? Gdzieś jeszcze?
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:54   #11
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Wydaje mi się, że aby móc pracować jako pedagog, czy też jako wykładowca akademicki to trzeba mieć dany przedmiot i specjalizację na poziomie magisterskim. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie.
Więc jeśli chodzi o mix to raczej: lic - biznes , msu - pedagogika.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 19:56   #12
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Specjalizacja!

Cytat:
Napisane przez UserOne Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że aby móc pracować jako pedagog, czy też jako wykładowca akademicki to trzeba mieć dany przedmiot i specjalizację na poziomie magisterskim. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie.
Więc jeśli chodzi o mix to raczej: lic - biznes , msu - pedagogika.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że trzeba mieć, nie tyle specjalizację na poziomie magisterskim, co po prostu mieć magistra. Studiuję germanistykę i na naszym uniwersytecie specjalizacja nauczycielska jest tylko na studiach licencjackich, realizujesz ją, dostajesz uprawnienia i koniec. Na studiach miagisterskich możesz sobie potem wybrać specjalizację translatoryczną (o ile spełnisz kilka kryteriów)
Co do tematu- bierz nauczycielską, nie jest tak łatwo zostać tłumaczem, a nawet jeśli bardzo chciałabyś się zajmowac przekładami, to przecież są chyba jakieś podyplomowe studia kształcenia tłumaczy, czy coś
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:12   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

dokładnie, są w poznaniu tam na spokojnie możesz wszystko przyswoić, poza tym uważam to za lepsze rozwiązanie bo kończąc studia osiągasz swój szczyt możliwości językowych, będziesz już wykształcona jeśli chodzi o praktyczną gramatykę i tak dalej, więc przyjdzie ci łatwiej przyswajanie wiedzy z zakresu translatoryki.

i co ja jeszcze dodam.
prawdę mówiąc szczerze? na translatoryce umarłabym z nudów. nie wiem czy się orientowałaś jakie są przedmioty ale, translatoryka, filologiczny rozbiór tekstu, multum po prostu takich które opierają się na teorii tłumaczenia i w praktyce nie dają ci za wiele a tak masz przynajmniej zawód i możesz uczyć po studiach jednocześnie robią podyplomówkę, tak samo jak pracować w handlu i innych ze znajomością języka.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:19   #14
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Co do tematu- bierz nauczycielską, nie jest tak łatwo zostać tłumaczem, a nawet jeśli bardzo chciałabyś się zajmowac przekładami, to przecież są chyba jakieś podyplomowe studia kształcenia tłumaczy, czy coś
Hm... A żeby być tłumaczem w jakiejś firmie to nie wystarczy mieć spec.translatorskiej? Bo na tłumacza przysięgłego to raczej bym nie chciała iść... A boję się brać nauczycielską, bo teraz mało dzieci jest, szkoły też likwidują...

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
dokładnie, są w poznaniu tam na spokojnie możesz wszystko przyswoić, poza tym uważam to za lepsze rozwiązanie bo kończąc studia osiągasz swój szczyt możliwości językowych, będziesz już wykształcona jeśli chodzi o praktyczną gramatykę i tak dalej, więc przyjdzie ci łatwiej przyswajanie wiedzy z zakresu translatoryki.

i co ja jeszcze dodam.
prawdę mówiąc szczerze? na translatoryce umarłabym z nudów. nie wiem czy się orientowałaś jakie są przedmioty ale, translatoryka, filologiczny rozbiór tekstu, multum po prostu takich które opierają się na teorii tłumaczenia i w praktyce nie dają ci za wiele a tak masz przynajmniej zawód i możesz uczyć po studiach jednocześnie robią podyplomówkę, tak samo jak pracować w handlu i innych ze znajomością języka.
Hm... Mając specjalizację nauczycielską mogę pracować w handlu i innych? Myślałam że nauczycielska upoważnia tylko do nauczania w szkole i/lub w szkołach językowych...
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:35   #15
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Specjalizacja!

Cytat:
Napisane przez sylwia_1992 Pokaż wiadomość
Hm... A żeby być tłumaczem w jakiejś firmie to nie wystarczy mieć spec.translatorskiej? Bo na tłumacza przysięgłego to raczej bym nie chciała iść... A boję się brać nauczycielską, bo teraz mało dzieci jest, szkoły też likwidują...

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------


Hm... Mając specjalizację nauczycielską mogę pracować w handlu i innych? Myślałam że nauczycielska upoważnia tylko do nauczania w szkole i/lub w szkołach językowych...
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że mogłabyś pracować w innych dziedzinach, kiedy nam objaśniano wszystko, co związane ze specjalizacją, mówiono, że uprawnienia i dyplom to 2 oddzielne sprawy.
Zamieścili wam może na stronach uczelni profil absolwenta? Tam powinny być takie informacje.

A w ogóle to prawda jest taka, że sam papier pracy nie zapewnia, niezależnie od tego jak wspaniała byłaby specjalizacja. Trzeba jeszcze umieć się "zakręcić"
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:44   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

A czemu miałabyś nie mieć tam pracować? Będziesz mogła pracować wszędzie gdzie potrzebny jest język niemiecki a DODATKOWO będziesz miała zawód nauczyciela w razie jakbyś chciała nauczać. No bo co masz zamiar robić po translatorskiej? Być tłumaczem, okej, ale uprawnień nie masz żadnych. Z tłumaczenia jakiś prostych tekstów się nie utrzymasz

Nie, po translatorycznej nie masz żadnych uprawnień. Zero. Nic Wszystkie jakies egzaminy, papiery, certyfikaty z okazji ukończenia kursu specjalistycznego tłumaczenia tego i tamtego dopiero zrobisz i nic nie przeszkadza żeby zrobić to po nauczycielskiej bo język będziesz znała tak samo dobrze.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
A w ogóle to prawda jest taka, że sam papier pracy nie zapewnia, niezależnie od tego jak wspaniała byłaby specjalizacja. Trzeba jeszcze umieć się "zakręcić"
to swoją drogą ale wiem jak u mnie było, wszyscy studenci, cała setka od pierwszego dnia fantazjowała jak to będzie tłumaczami przysięgłymi, ta haha i nikt nie chciał iść na nauczycielską, dopiero z czasem jak mieliśmy zajęcia z przyswajania języka i z translatoryki ludzie się jakoś przekonali do psycholingwistyki (jakoś to ich interesowało ) a na drugim przedmiocie przysypiali i zdali sobie sprawę, że tłumaczenie to nie jest hopaj siupaj tłumaczenie fajnych książek typu Harry Potter - bo mają jakieś spaczone pojęcie o pracy tłumacza (ale na wizażu też to spotkałam, jakaś dziewczyna z FCE albo CAE twierdzi że jest tłumaczem i idzie jej świetnie, pozdrawiam ją ). Więc zawsze na początku był BOOM na translatorykę z ograniczoną ilością miejsc, ale potem to się wyrównywało, zawsze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:24   #17
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że mogłabyś pracować w innych dziedzinach, kiedy nam objaśniano wszystko, co związane ze specjalizacją, mówiono, że uprawnienia i dyplom to 2 oddzielne sprawy.
Zamieścili wam może na stronach uczelni profil absolwenta? Tam powinny być takie informacje.

A w ogóle to prawda jest taka, że sam papier pracy nie zapewnia, niezależnie od tego jak wspaniała byłaby specjalizacja. Trzeba jeszcze umieć się "zakręcić"
Niestety nie mamy zamieszczonego profilu absolwenta... Haha no też prawda z tym "zakręceniem"

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A czemu miałabyś nie mieć tam pracować? Będziesz mogła pracować wszędzie gdzie potrzebny jest język niemiecki a DODATKOWO będziesz miała zawód nauczyciela w razie jakbyś chciała nauczać. No bo co masz zamiar robić po translatorskiej? Być tłumaczem, okej, ale uprawnień nie masz żadnych. Z tłumaczenia jakiś prostych tekstów się nie utrzymasz

Nie, po translatorycznej nie masz żadnych uprawnień. Zero. Nic Wszystkie jakies egzaminy, papiery, certyfikaty z okazji ukończenia kursu specjalistycznego tłumaczenia tego i tamtego dopiero zrobisz i nic nie przeszkadza żeby zrobić to po nauczycielskiej bo język będziesz znała tak samo dobrze.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------


to swoją drogą ale wiem jak u mnie było, wszyscy studenci, cała setka od pierwszego dnia fantazjowała jak to będzie tłumaczami przysięgłymi, ta haha i nikt nie chciał iść na nauczycielską, dopiero z czasem jak mieliśmy zajęcia z przyswajania języka i z translatoryki ludzie się jakoś przekonali do psycholingwistyki (jakoś to ich interesowało ) a na drugim przedmiocie przysypiali i zdali sobie sprawę, że tłumaczenie to nie jest hopaj siupaj tłumaczenie fajnych książek typu Harry Potter - bo mają jakieś spaczone pojęcie o pracy tłumacza (ale na wizażu też to spotkałam, jakaś dziewczyna z FCE albo CAE twierdzi że jest tłumaczem i idzie jej świetnie, pozdrawiam ją ). Więc zawsze na początku był BOOM na translatorykę z ograniczoną ilością miejsc, ale potem to się wyrównywało, zawsze
Język włoski, nie niemiecki Ale macie rację z tym, że tłumaczeniówkę mozna zrobić po nauczycielskiej Hm...ale coś mi się nie widzi, że po samej nauczycielskiej filologii będą chcieli pracodawcy wziąć np.do firmy...

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
i co ja jeszcze dodam.
prawdę mówiąc szczerze? na translatoryce umarłabym z nudów. nie wiem czy się orientowałaś jakie są przedmioty ale, translatoryka, filologiczny rozbiór tekstu, multum po prostu takich które opierają się na teorii tłumaczenia i w praktyce nie dają ci za wiele a tak masz przynajmniej zawód i możesz uczyć po studiach jednocześnie robią podyplomówkę, tak samo jak pracować w handlu i innych ze znajomością języka.
A jeszcze mi się coś przypomniało jak patrzyłam na spec.naucz. to tam też są przedmioty teoretyczne i też nudne jak np.dydaktyka języka włoskiego, psychologia, czy pedagogika(choc to moze byc ciekawe),metodologia jakaś
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:49   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

wiesz zależy od tego jak kto prowadzi zajęcia, ale takie rzeczy najczęściej są całkiem ciekawe, bo można je odnieść do nas samych, do naszych dzieci, rodzeństwa, a teoria przekładu... no nie wiem, ja tam się wynudziłam po wsze czasy, jedyna zabawa była jak porównywaliśmy teksty przełożone i oryginał ale tak to tam:P

czemu mieliby cię nie brać? jeszcze nie wiesz gdzie wylądujesz w pracy, a co jak zostaniesz pracownikiem naukowym na uczelni nigdy nie mów nigdy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:16   #19
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Hm...Czemu? Bo nie spotkałam się nigdy z takim przypadkiem, ani nawet nie słyszałam nic takiego... :P pracownik naukowy? Haha zabawne hm...podyplomowe z translatoryki, jak patrzyłam, są drogie...
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 09:36   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Specjalizacja!

No to idź na translatorską i tyle trzeciej specjalizacji ci nie stworzymy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:46   #21
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Oj no... przepraszam! bardzo mi pomagacie!
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:05   #22
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Wiesz jako tłumacz biznesowy bez bardzo dobrej znajomości terminologii z zakresu technicznego / ekonomicznego / medycznego to może być ciężko.
A podejrzewam, że z tym na uczelniach za dobrze nie jest.
Więc z tych dwóch specjalizacji to sensowniejsza byłaby pedagogika.

Edytowane przez UserOne
Czas edycji: 2012-03-01 o 19:06
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:24   #23
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Dziękuję za radę A co byście powiedziały na jeszcze inną opcję...(ale ja Was zamęczę!) Otóż zrobić licencjat z włoskiego (juz obojetne jaka specjalizacja) a potem mgr z logistyki lub administracji? Wtedy mam świetną znajomość języka plus dodatkowo jakieś pojęcie o innych rzeczach
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 16:08   #24
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Specjalizacja!

Takie kombinacje są spotykane. Ja bym doradzał na MSU logistykę.
Większa szansa znalezienia pracy. Jak nie jako logistyk, to np. jako doradca.

Cytat:
Napisane przez sylwia_1992 Pokaż wiadomość
A co byście powiedziały (...)
Cytat:
powiedzieli
Chciałem zauważyć, że jestem facetem

Edytowane przez UserOne
Czas edycji: 2012-03-02 o 16:10
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 22:53   #25
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Przepraszam Już się poprawiam Co byście powiedzieli Hm...No opcja ciekawa
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:33   #26
namalowana_w_lustrze
Raczkowanie
 
Avatar namalowana_w_lustrze
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 56
Dot.: Specjalizacja!

Sylwia_1992
Myślę, ze sama musisz sobie odpowiedzieć na pytania.
Czy lubię uczyć innych ? Czy lubię pracę z dziećmi?
lub
Czy lubię obracać się w świecie biznesowym ? Czy jestem gotowa na prace w stresie ? Wtedy wybierz specjalizacje, która będzie najbardziej współgrała z twoją naturą... robić coś co będzie cię odpychać, a rano nie będzie ci się chciało do tej pracy wstać nie ma sensu... wiec jeśli jesteś wstanie sobie odpowiedzieć na te pytania z głębi serca.. to sama sobie odpowiesz jaka specjalizacja )
Życzę powodzenia...
ja bym pewnie wybrała tłumacz-biznesową, ale jest to spowodowane tym, że nie potrafiłabym uczyć innych, trzeba mieć do tego smykałkę... )
namalowana_w_lustrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:04   #27
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Specjalizacja!

Dziękuję bardzo
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.