Wspólne gotowanie z mężem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 10:49   #1
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9

Wspólne gotowanie z mężem


Witajcie,

mam dość nietypowe pytanie. Lubimy z mężem spędzać razem aktywnie czas. Do tej pory to ja zajmowałam się kuchnią, ale mój mąż ostatnio ma ochotę włączać się do czynnej pomocy. Wpadliśmy na pomysł, aby robić sobie wieczory w kuchni, wspólnie szykując coś smacznego. Mamy duży blat gdzie możemy wspólnie coś przygotować popijając dobre winko. Tylko pytanie co fajnego można razem upichcić. Pomóżcie i podajcie jakieś pomysły/przepisy.

Edytowane przez katarynka8503
Czas edycji: 2013-11-26 o 12:24
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:34   #2
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

My czesto tez urzadzamy sobie takie weekendy I powiem szczerze, ze najlepiej wychodza dania 'niespodzianki', tzn. Ty wybierasz przepis (np przystawke) a maz cos innego (np glowne czy deser) i nikt do konca nie wie, co bedzie robic w kuchni druga polowka! Najlepiej jest na wspolnych zakupach, poprzedzajacych wspolne gotowanie, kiedy to zaglada sie sobie nawzajem do koszyka i zastanawia, co to bedzie za niespodzianka... My praktukujemy takie kulinarne zabawy od dawna i za kazdym razem jest to dla nas super zabawa! Polecam )
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:41   #3
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Fajny pomysł. A jakieś propozycje smacznych przepisów?
__________________
"Pomidory i oregano czynią potrawę włoską, wino i estragon – francuską. Kwaśna śmietana zamienia ją w potrawę rosyjską, a cytryna i cynamon – w grecką. Sos sojowy zamienia jedzenie w danie chińskie, a czosnek czyni je smacznym."
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:57   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Ja proponuje osmiornice faszerowaną truflami...


padłam, poważnie tak trudno samemu cos wyszukać ?

Skąd mamy wiedzieć co lubicie,itp?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:02   #5
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja proponuje osmiornice faszerowaną truflami...


padłam, poważnie tak trudno samemu cos wyszukać ?

Skąd mamy wiedzieć co lubicie,itp?
Jak padłaś to leż dalej i się nie odzywaj. Umiem korzystać z wyszukiwarki, jak zapewne 99% użytkowników tego forum. Wedlug Ciebie do czego służy forum? A ośmiornica to świetny pomysł, tylko zdradź proszę jak ją przygotować, chyba że tutaj też mam użyć Googla.... żenua, że tacy ludzie są na forach...
__________________
"Pomidory i oregano czynią potrawę włoską, wino i estragon – francuską. Kwaśna śmietana zamienia ją w potrawę rosyjską, a cytryna i cynamon – w grecką. Sos sojowy zamienia jedzenie w danie chińskie, a czosnek czyni je smacznym."
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:09   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

przed swietami mozecie zaczac przygotowywac np piernik wg starego przepisu na miodzie, jak lubicie wino to moze jakies pomysly na grzance.

A z potraw konkretniejszych - boeuf straganoff czy bigos moze? Albo jakas pieczen.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:21   #7
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

W zależności jakie smaki trafiają w Wasze kubki smakowe.... Z przystawek proste i szybkie a jak smaczne i eleganckie sa ruloniki z wędzonego łososia z kremowym serkiem ziołowym, podawane z koperkiem, cytryna i chrupkim pieczywem. Jeżeli lubicie bardziej pikantne dania, proponuje sałatkę z grillowanych warzyw (bardzo ładnie wyglądają) z chili lub ruloniki z bakłażana czy cukinii (formujesz paski obieraczka do warzyw i grilujesz a następnie w środek zawijasz co dusza zapragnie i podpowie wyobraźnia, np ser mozzarella czy halloumi z pomidorkami suszonymi, świeżymi ziołami, czosnkiem lub oliwkami...możliwości sa nieskończone ) Ciekawa opcja sa tez zupy krem, można je podrasować prażonymi płatkami migdałów czy suszona żurawiną Można również zrobić warzywne mafiny, czy sałatkę z kozim serem, rukola, orzechami włoskimi z ciepłym sosem żurawinowym lub musztardowo-cytrynowym
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 13:21   #8
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Grzańce już testujemy ;D Takie cięższe potrawy zostawię na później jak małżon się trochę podszkoli (póki co umie tylko jajecznicę), a na początek szukam inspiracji na coś prostszego. Dziś myślę o blinach z łososiem i może sałatką, którą znalazłam na Wizażu - z burakami i kozim serem. Ale wszystkie propozycje mile widziane i za wszystkie bardzo dziękuję.
__________________
"Pomidory i oregano czynią potrawę włoską, wino i estragon – francuską. Kwaśna śmietana zamienia ją w potrawę rosyjską, a cytryna i cynamon – w grecką. Sos sojowy zamienia jedzenie w danie chińskie, a czosnek czyni je smacznym."
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:30   #9
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

A czy to muszą być jakieś nie wiadomo jak wyszukane czy udziwnione dania? Nie można zrobić tego co się robi samemu na co dzień? Nie wiem, mój mąż nie znosi gotować, ja to natomiast uwielbiam. Ale jak nie mam czasu, źle się czuję albo się spieszę i poproszę o pomoc to taka zawsze jest udzielona. Ja siekam cebulę, on ściera ser, ja kroje mięso, on je smaży i doprawia do smaku, ja coś nadziewam, on coś obiera czy gotuje. Mało tego z tego jego "nie lubię" wychodzą całkiem fajne improwizacje. Mamy "swoje dania" które często razem szykujemy i od samego początku wiadomo kto czym się zajmuje. Np. ja szykuje ciasto do pizzy (którą potem i tak razem wykańczamy tym na co mamy ochotę) a on robi w tym czasie sos czosnkowy bo wychodzi mu mega i za każdym razem kiedy wpadają znajomi jest hitem. Ot jego specjalność


A co możecie razem zrobić?
Od pizzy poprzez wszelkiego rodzaju sałatki, zapiekanki, zupy czy drugie dania Kurczak z ryżem i warzywami, naleśniki na słodko/ostro, zapiekanki ziemniaczane, makaronowe, spaghetti, lasagne, faszerowane piersi z kurczaka, i wiele, wiele innych.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:36   #10
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Dzięki za pomysły. Muszę Go zachęcić do prób, bo on zawsze "ja nie umiem" ;D Chciałabym też, żeby nie było to coś co zna z moim wykonaniu, tylko coś do czego nie będzie miał porównania - coś nowego, co stworzymy razem i będzie dumny, że to też Jego dzieło. Wiem, wiem... mówię jak o dziecku, ale on nigdy do kuchni się nie garnął, a teraz chce i ... muszę to wykorzystać

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Inspirujesz mnie ;D
__________________
"Pomidory i oregano czynią potrawę włoską, wino i estragon – francuską. Kwaśna śmietana zamienia ją w potrawę rosyjską, a cytryna i cynamon – w grecką. Sos sojowy zamienia jedzenie w danie chińskie, a czosnek czyni je smacznym."
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:52   #11
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Cytat:
Napisane przez katarynka8503 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomysły. Muszę Go zachęcić do prób, bo on zawsze "ja nie umiem" ;D Chciałabym też, żeby nie było to coś co zna z moim wykonaniu, tylko coś do czego nie będzie miał porównania - coś nowego, co stworzymy razem i będzie dumny, że to też Jego dzieło. Wiem, wiem... mówię jak o dziecku, ale on nigdy do kuchni się nie garnął, a teraz chce i ... muszę to wykorzystać

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Inspirujesz mnie ;D
Mój zawsze zamiast "nie umiem" to mówi "nie lubię gotować". Jak coś przygotuje pochwal, nawet jeśli mu nie wyjdzie nie krytykuj. Ważne że się dla Ciebie stara

Poza tym zawsze możecie zrobić raz to na co Ty masz ochotę, innym razem to co on by chciał. Ewentualnie kupić jakąś książkę kucharską i serwować dania wybrane przez przypadkowe otwarcie albo wybór strony na chybił trafił. Raz wybiera stronę on raz Ty. Albo usiądźcie razem, wejdźcie na jakiś kulinarny blog/forum i razem oglądajcie przepisy. I wybierzcie wspólnie co chcecie zrobić.

Z fajnych i prostych jeszcze dań/dodatków to faszerowane pieczarki, faszerowane papryki, nadziewane cannelloni...
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 13:56   #12
katarynka8503
Przyczajenie
 
Avatar katarynka8503
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Dzięki za rady ;D To typowy informatyk, co od komputera się nie rusza, więc aż dziw, że chce się oderwać Bardzo chcę go zainspirować, żeby czasem zrobił coś sam. A Wy inspirujecie mnie, za co bardzo dziękuję. Na pewno skorzystamy z wielu Waszych pomysłów.
__________________
"Pomidory i oregano czynią potrawę włoską, wino i estragon – francuską. Kwaśna śmietana zamienia ją w potrawę rosyjską, a cytryna i cynamon – w grecką. Sos sojowy zamienia jedzenie w danie chińskie, a czosnek czyni je smacznym."
katarynka8503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 14:00   #13
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Zycze wielu wspolnych kulinarnych uniesien i wieeeelkiej frajdy!! Mam nadzieje, ze uda Ci sie zarazic meza kulinarna pasja i wspolnie bedziecie odkrywac nowe smaki Powodzenia!!
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 14:08   #14
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Ja bym postawiła na:
- bruschettę (pomidor, mozzarella, bazylia)
- grzanki posmarowane guacamole albo pastą z tuńczyka i posypane kaparami
- tartę ze szpinakiem i fetą na spodzie z ciasta francuskiego (tu można kombinować z nadzieniem )
- makarony z sosami bo łatwo ugotować i coś dodać (np. smażony wędzony łosoś, dodajesz śmietanę i dużo koperku, to podajesz na makaronie np. tagliatelle albo sos ze śmietany, sera gorgonzola i odrobiny masła).
- pieczone placki ziemniaczane (tarte ziemniaki na większych oczkach, mieszasz z odrobiną mąki i jajkiem, przyprawiasz, wykładasz na papierze do pieczenia i pieczesz 15-20 min. w 200 st.)
- krewetki smażone na maśle z czosnkiem, dodajesz natkę i podajesz z bagietką (świetne do białego wina)
- naleśniki w meksykańskim stylu - nadziane mięsem mielonym z czerwoną fasolą, pomidorami, kukurydzą, podsmażoną papryką i dobrze przyprawione
- camembert panierowany w jajku i bułce tartej podany z żurawiną
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 14:13   #15
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Męża nie mam, nawet narzeczonego, a gotujemy razem A na serio to my wszystko potrafimy zrobić wspólnie - od kanapek do pełnych obiadów i deserów. Ciężko zaproponować coś konkretnego, zależy co lubicie.
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 14:27   #16
PepperPunch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
Ja bym postawiła na:
- bruschettę (pomidor, mozzarella, bazylia)
- grzanki posmarowane guacamole albo pastą z tuńczyka i posypane kaparami
- tartę ze szpinakiem i fetą na spodzie z ciasta francuskiego (tu można kombinować z nadzieniem )
- makarony z sosami bo łatwo ugotować i coś dodać (np. smażony wędzony łosoś, dodajesz śmietanę i dużo koperku, to podajesz na makaronie np. tagliatelle albo sos ze śmietany, sera gorgonzola i odrobiny masła).
- pieczone placki ziemniaczane (tarte ziemniaki na większych oczkach, mieszasz z odrobiną mąki i jajkiem, przyprawiasz, wykładasz na papierze do pieczenia i pieczesz 15-20 min. w 200 st.)
- krewetki smażone na maśle z czosnkiem, dodajesz natkę i podajesz z bagietką (świetne do białego wina)
- naleśniki w meksykańskim stylu - nadziane mięsem mielonym z czerwoną fasolą, pomidorami, kukurydzą, podsmażoną papryką i dobrze przyprawione
- camembert panierowany w jajku i bułce tartej podany z żurawiną
Swietne pomysly! Wszystkie trafiaja w moje smaki!! [mozez z wyjatkiem nalesnikow w meksykanskim stylu, bo miesa oprocz ryb i owocow morza nie jadam - ale domyslam sie, ze z czerwoną fasolą, pomidorami, kukurydzą, podsmażoną papryką tez super smakuja!] Pozdrawiam cieplutko i zycze dalszych owocnych podrozy kulinarnych
PepperPunch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:33   #17
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Cytat:
Napisane przez katarynka8503 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomysły. Muszę Go zachęcić do prób, bo on zawsze "ja nie umiem" ;D Chciałabym też, żeby nie było to coś co zna z moim wykonaniu, tylko coś do czego nie będzie miał porównania - coś nowego, co stworzymy razem i będzie dumny, że to też Jego dzieło. Wiem, wiem... mówię jak o dziecku, ale on nigdy do kuchni się nie garnął, a teraz chce i ... muszę to wykorzystać [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------
To daj mu do zrobienia coś wymagającego zegarmistrzowskiej precyzji. Coś, co trzeba robić w ściśle określony sposób. Pierś kaczki? steki? ciasto francuskie? Ryż do sushi niech gotuje? Tym bardziej, jeżeli to ścisły, zerojedynkowy umysł.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:40   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wspólne gotowanie z mężem

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja proponuje osmiornice faszerowaną truflami...


padłam, poważnie tak trudno samemu cos wyszukać ?

Skąd mamy wiedzieć co lubicie,itp?
mi sie wydaje, ze grzyby nie pasuja do osmiornicy, a najprosciej kupic mrozona chyba, ze masz dostep do swiezych polowow (zalezy gdzie mieszkasz). Jak w Polsce to kup kalmary w krazkach w makro i zwyczajnie podsmaz na patelni. Nie radze kupowac osmiornic i pokrewnych w puszce w konserwie.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2013-11-26 o 17:01
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.