Brak miesiączki, gęsty śluz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-10, 13:15   #1
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23

Brak miesiączki, gęsty śluz.


Witam kochane.
Mój problem polega na tym, że spóźnia mi się miesiączka. W czerwcu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (brałam póltora roku), w lipcu sierpniu miesiączka pojawiała się normalnie co 29-30 dni. Według obliczeń we wrześniu powinna pojawić się około 4 września ale do dzisiaj nic :/ W sierpniu kochałam się z chłopakiem ale zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, nie pękła ani ni zsunęła się. Zrobiłam jeden test 6 września i wyszedł negatywny. Od wczoraj boli mnie podbrzusze i od kilku dni mam gęsty śluz. Dzisiaj rano pojawiło się troche krwi na papierze ale teraz dalej nic Dziewczyny co to może być? Zastanawiam się nad wykonaniem kolejnego testu.
PS. Dodaje, że przed braniem tabletek miałam miesiączke nieregularnie.
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:40   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Witam kochane.
Mój problem polega na tym, że spóźnia mi się miesiączka. W czerwcu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (brałam póltora roku), w lipcu sierpniu miesiączka pojawiała się normalnie co 29-30 dni. Według obliczeń we wrześniu powinna pojawić się około 4 września ale do dzisiaj nic :/ W sierpniu kochałam się z chłopakiem ale zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, nie pękła ani ni zsunęła się. Zrobiłam jeden test 6 września i wyszedł negatywny. Od wczoraj boli mnie podbrzusze i od kilku dni mam gęsty śluz. Dzisiaj rano pojawiło się troche krwi na papierze ale teraz dalej nic Dziewczyny co to może być? Zastanawiam się nad wykonaniem kolejnego testu.
PS. Dodaje, że przed braniem tabletek miałam miesiączke nieregularnie.
Wyglada to na dni plodne. Troche pozno, ale twoj organizm ma prawo wariowac po odstawieniu hormonow. Nie martw sie, szansy na ciaze nie ma
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:48   #3
youarebeatiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 62
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Zrob drugi raz. Ja zrobilam 3 dni przed spodziewana miesiaczka I wyszedl negatywny a potem 2 tygodnie pozniej I druga kreska po sekundzie.
youarebeatiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:53   #4
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez youarebeatiful Pokaż wiadomość
Zrob drugi raz. Ja zrobilam 3 dni przed spodziewana miesiaczka I wyszedl negatywny a potem 2 tygodnie pozniej I druga kreska po sekundzie.
Oby tylko u mnie nie było tak samo... Ostatnio dość mocno się stresuje i myślę, że to może też wpływać na opóźnienie ale dla pewności zrobię test.
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:55   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Oby tylko u mnie nie było tak samo... Ostatnio dość mocno się stresuje i myślę, że to może też wpływać na opóźnienie ale dla pewności zrobię test.
Zabezpieczaliscie sie, wiec jak moglas zajsc w ciaze?

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2014-09-10 o 13:58
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 14:06   #6
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Tak zabezpieczaliśmy się zawsze, nigdy nie było stosunku bez niczego. Ale zawsze jednak mam ten strach, że potem mógł się chłopak otrzeć czy cokolwiek innego. W strachu różne rzeczy do głowy przychodzą ; /
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 14:09   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Czekać, gęsty śluz może sugerować nadejście miesiączki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 14:15   #8
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Czekać, gęsty śluz może sugerować nadejście miesiączki.
Mama też mi to mówiła. Właśnie przygotowałam sobie gorącą kąpiel, podobno działa na wywołanie okresu.
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 14:16   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Tak zabezpieczaliśmy się zawsze, nigdy nie było stosunku bez niczego. Ale zawsze jednak mam ten strach, że potem mógł się chłopak otrzeć czy cokolwiek innego. W strachu różne rzeczy do głowy przychodzą ; /
Przestan sie martwic! negatywny test, prezerwatywa w porzadku, czym tu sie martwic? Swoim stresem opozniasz miesiaczke. Opisz dokladniej ten sluz. Jesli jest przezroczysty, rozicagliwy - dni plodne. Jesli jest go sporo, ale jest metny - dni nieplodne. Metny sluz czesto poprzedza miesiaczke .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 14:50   #10
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cholerka jakby go opisać.. Jest taki przezroczysty, kremowy? A na wkładce taki żółtawy. Jest dość gęsty, ciągle czuje jakbym już miała miesiączke bo jest tak mokro a tu nic nie ma..
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 16:02   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Cholerka jakby go opisać.. Jest taki przezroczysty, kremowy? A na wkładce taki żółtawy. Jest dość gęsty, ciągle czuje jakbym już miała miesiączke bo jest tak mokro a tu nic nie ma..
To przezroczysty czy raczej kremowy, beżowy itp.? Jeśli na wkładce barwi na żółto to jest to śluz niepłodny. Ja czasem przed okresem też mam takie wrażenie, że tu już miesiączka, a jednak to tylko śluz. Czekaj cierpliwie na okres .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 16:11   #12
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Nie jestem do końca pewna jaki ma kolor. W każdym razie na wkładce jest żółty. W takim razie mam niedługo spodziewać się okresu?
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 17:28   #13
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Nie jestem do końca pewna jaki ma kolor. W każdym razie na wkładce jest żółty. W takim razie mam niedługo spodziewać się okresu?
Tak
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 19:00   #14
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Twój śluz jest typowy dla II fazy cyklu. Kremowy, gęsty i barwiący na żółto - wynik działania progesteronu. Jeżeli już pojawiło się drobne plamienie, to est to prawdopodobnie zapowiedź okresu albo jajeczkowania - jest różnie, zależy jaki miałaś śluz właśnie w tym momencie. Nerwy powodują podniesienie prolaktyny, a ta różnie wpływa na organizm... Zwłaszcza na plamienie przedmiesiączkowe. Jeżeli Twoje bóle brzucha są wyczuwalne w dole, mają charakter tak jakby skurczowy (raz zaboli, potrzyma chwilę a później na moment przechodzi) to jest to objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Potrzyma Cię jeszcze kilka dni, a później zacznie się krwawienie. Miałam w tym cyklu dosłownie to samo... trwał łącznie 94 dni. Bardzo opóźniony, wywołany finalnie luteiną. Objawy miałam identyczne, więc mogę Ci z ręką na sercu powiedzieć, że dostaniesz niedługo miesiączki. Wyluzuj - to najważniejsze w tej chwili. Jak nie dajesz sobie rady z nerwami, weź sobie Kalmsa. Bardzo pomaga i nie otumania... to w końcu sama waleriana.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:23   #15
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Twój śluz jest typowy dla II fazy cyklu. Kremowy, gęsty i barwiący na żółto - wynik działania progesteronu. Jeżeli już pojawiło się drobne plamienie, to est to prawdopodobnie zapowiedź okresu albo jajeczkowania - jest różnie, zależy jaki miałaś śluz właśnie w tym momencie. Nerwy powodują podniesienie prolaktyny, a ta różnie wpływa na organizm... Zwłaszcza na plamienie przedmiesiączkowe. Jeżeli Twoje bóle brzucha są wyczuwalne w dole, mają charakter tak jakby skurczowy (raz zaboli, potrzyma chwilę a później na moment przechodzi) to jest to objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Potrzyma Cię jeszcze kilka dni, a później zacznie się krwawienie. Miałam w tym cyklu dosłownie to samo... trwał łącznie 94 dni. Bardzo opóźniony, wywołany finalnie luteiną. Objawy miałam identyczne, więc mogę Ci z ręką na sercu powiedzieć, że dostaniesz niedługo miesiączki. Wyluzuj - to najważniejsze w tej chwili. Jak nie dajesz sobie rady z nerwami, weź sobie Kalmsa. Bardzo pomaga i nie otumania... to w końcu sama waleriana.
Bardzo dziękuje Ci za tą odpowiedź Chyba będę musiała po coś sięgnąć bo mam dość dużo stresów, nienadchodzący okres a do tego ważna uroczystość. Właśnie mam taki ból podbrzusza, kilka minut poboli i przechodzi i za jakiś czas znowu. Jestem pewna, że to nie ciąża ale w głowie i tak mam czarne scenariusze W każdym razie spróbuje się wyluzować i nie myśleć o tym.
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 18:58   #16
kalpik01
Przyczajenie
 
Avatar kalpik01
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 23
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Zamykam temat, okres się pojawił
kalpik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 20:02   #17
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Brak miesiączki, gęsty śluz.

Cytat:
Napisane przez kalpik01 Pokaż wiadomość
Zamykam temat, okres się pojawił
Mówiłam ^^
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-11 21:02:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.