problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-04, 21:31   #1
hellononsens
Raczkowanie
 
Avatar hellononsens
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z daleka :P
Wiadomości: 89

problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów


Witajcie mam następujący problem,

rozpoczełam studia w roku akademickim 2011/2012 po czym na rok 2012/2013 przeniosłam się na drugi rok studiów na inną uczelnię, na której podjęłam jeszcze studia na kolejnym kierunku.

dzisiaj w dziekanacie dowiedziałam się, że ponieważ wykorzystałam już 180 pkt ECTS na obu kierunkach łącznie prawdopodobnie będe musiała zapłacić za ten drugi kierunek studiów.

Nie wiem co robić, gdyż w chwili kiedy zapisywałam się na drugi kierunek nie było mowy o żadnych opłatach z tego tytułu. Zapewniano mnie, że dopiero od roku 2013/2014 drugi kierunek bedzie płatny

Wiem, że w internecie jest masa wątków na zbliżone tematy ale nie znalazłam niczego co by tyczyło się osób, które w trakcie nauki się przenosiły. Moim zdaniem to nie powinno niczego zmieniać ale panie w dziekanacie uznały, że na pewno będę musiała płacić za te punkty ECTS, które wykorzystałam na poprzedniej uczelni oraz nie mogą mi zagwarantować, że drugi kierunek będzie dla mnie bezpłatny.
Jestem przerażona
hellononsens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 09:00   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez hellononsens Pokaż wiadomość
Witajcie mam następujący problem,

rozpoczełam studia w roku akademickim 2011/2012 po czym na rok 2012/2013 przeniosłam się na drugi rok studiów na inną uczelnię, na której podjęłam jeszcze studia na kolejnym kierunku.

dzisiaj w dziekanacie dowiedziałam się, że ponieważ wykorzystałam już 180 pkt ECTS na obu kierunkach łącznie prawdopodobnie będe musiała zapłacić za ten drugi kierunek studiów.

Nie wiem co robić, gdyż w chwili kiedy zapisywałam się na drugi kierunek nie było mowy o żadnych opłatach z tego tytułu. Zapewniano mnie, że dopiero od roku 2013/2014 drugi kierunek bedzie płatny

Wiem, że w internecie jest masa wątków na zbliżone tematy ale nie znalazłam niczego co by tyczyło się osób, które w trakcie nauki się przenosiły. Moim zdaniem to nie powinno niczego zmieniać ale panie w dziekanacie uznały, że na pewno będę musiała płacić za te punkty ECTS, które wykorzystałam na poprzedniej uczelni oraz nie mogą mi zagwarantować, że drugi kierunek będzie dla mnie bezpłatny.
Jestem przerażona
nie ma nic przenoszenie do rzeczy tylko to, że masz dwa kierunki i te wykorzystane punkty. nie ma znaczenia na której uczelni je wykorzystałaś.

jest masa wątków i masa sporów o to a i mi powiedziano, że osoby, które rok temu (12/13) zaczęły dwa kierunki, jak nie będą w 10% najlepszych, zwyczajnie zapłacą.
Po to też teraz w umowie wpisujesz ilość już wykorzystanych ECTS.
Ja się z płacenia wymigałam, bo przepisałam sobie dwie oceny i akurat zmieściłam się w puli ECTS a tak to, mimo podjętych rok temu studiów (bezpłatnych) i rezygnacji z nich, rozpoczęciu innego kierunku, musiałabym zapłacić za wykorzystane na poprzedniej uczelni punkty.

Nastaw się na to, że możesz zapłacić ale i na to, że wcale niekoniecznie. kogą Cię wprowadzać w błąd bo same dobrze nie wiedzą.
niestety osoby, które mają po dwa kierunki muszą liczyć się z tym, że ta ustawa tak jest sformułowana, że nie wiadomo czy zapłacą czy nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 11:59   #3
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

Nie, nie zapłacisz. To byłoby niezgodne z ustawą. I przeszukaj forum, bo juz dziesiątki osob pytały tu o to samo.

EDIT:
pffe, przepisywanie sobie oceny nie sprawia, że punkty ECTS za przedmiot liczysz tylko raz. Punkty liczysz wtedy podwójnie, bo traktowane to jest tak, jakbyś dany przedmiot robiła dwa razy. Fakt, czy ocena została przepisana czy nie, nie ma tu zadnego znaczenia.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2013-10-05 o 12:09
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 15:13   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Nie, nie zapłacisz. To byłoby niezgodne z ustawą. I przeszukaj forum, bo juz dziesiątki osob pytały tu o to samo.

EDIT:
pffe, przepisywanie sobie oceny nie sprawia, że punkty ECTS za przedmiot liczysz tylko raz. Punkty liczysz wtedy podwójnie, bo traktowane to jest tak, jakbyś dany przedmiot robiła dwa razy. Fakt, czy ocena została przepisana czy nie, nie ma tu zadnego znaczenia.
otóż ma. przepisując ocenę nie liczą mi tych punktów ects. nie przepisywałabym jak by mi to nie ratowało tyłka.
mam to w umowie z uczelnią.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 17:59   #5
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

nic nie zaplacisz o ile przyjeto cie na te drugie studia przed pazdziernikiem 2012
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:23   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
mam to w umowie z uczelnią.
Co konkretnie masz w umowie z uczelnią?
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:29   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: problem z odpłatnością za drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Co konkretnie masz w umowie z uczelnią?
że jeśli nie kontynuuję tamtych studiów, czyli nie robię dwóch kierunków jednocześnie to mam wykorzystane punkty ale jeśli przepiszę ocenę to nie muszę za nie płacić, nei są liczone podwójnie za ten sam przedmiot, z tą samą liczbą godzin co tam i z tym samym programem przedmiotu.

normalnie miałam powiedziane, że będę musiała zapłacić jak mi braknie punktów i miało mi braknąć 5 ale, że przepisałam fizykę, która była za 5 pkt to jestem na zero z punktami i nic płacić nie będę musiała.
Potwierdziła też to pani prodziekan, z którą ową fizykę mam.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.