Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-04, 23:51   #3511
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Twarda jesteś . Ciekawe jak pójdzie scrabble1. Ja nie wiem czy bym się odważyła .
Powiem CI, że jest ciężko niekiedy. Kurde zaciskam zęby, przerywamy na mrożenie lodem, ale uuuuh. Ja nie wiem co to będzie, jak się moc zwiększy.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 23:56   #3512
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

Trzymam kciuki za twe krocze .
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 00:23   #3513
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

Trzymam kciuki za twe krocze .

Kurde, nie pamiętam teraz. idę 10, to się dopytam tam.
Łydki jechałam wcześniej depilatorem, no to mam porównanie, że w sumie źle nie było aż tak, ale też bywało ostro.
Robię bikini całkowite, To dopiero 2 zabieg, a ja już na myśl, o bólu płaczę.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 09:50   #3514
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Przy dużej głowicy podobno nie mozna uzywac emli. Przynajmniej tak mi powiedziano w salonie.
Zupełnie tego nie rozumiem, przecież wszystko się dokładnie ściera przed zabiegiem, nie ma w składzie nic fotouczulającego...

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Ja robiłam raz bikini i musiałyćmy robić krótkie przerwy na mrożenie lodem. Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
Idę 10 marca na 2 zabieg i się boję bólu, ale dam rade.
Bzdury gada. Na bikini zawsze miałam Emlę i po 4-5 zabiegach można powiedzieć, że ta partia jest skończona. To jak to się ma do skuteczności? Moja mama wąsik na Emli robiła 3 razy i nie ma ani jednego włoska. Albo to jakaś dziwna plotka albo dla nich odskocznia żeby tłumaczyć fakt, że nie 3-5 zabiegów jest potrzebnych do całkowitego pozbycia się owłosienia (tak jak twierdzą na swoich stronach). Nie wiem ale ja bym nie rezygnowała jeżeli ból jest zbyt duży, bo po naocznym przykładzie wiem, że to nie ma żadnego odniesienia.

Bass, damy radę Pocieszę Cię, że każdy kolejny zabieg będzie mniej bolesny. Trzeci był już dla mnie do wytrzymania, tak samo z pachami. Im mniej włosów tym mniejszy ból.

Jak pisałam, idę w poniedziałek. Jeżeli chcecie abym o coś konkretnie dopytała to piszcie.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 09:52   #3515
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Zupełnie tego nie rozumiem, przecież wszystko się dokładnie ściera przed zabiegiem, nie ma w składzie nic fotouczulającego...

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------


Bzdury gada. Na bikini zawsze miałam Emlę i po 4-5 zabiegach można powiedzieć, że ta partia jest skończona. To jak to się ma do skuteczności? Moja mama wąsik na Emli robiła 3 razy i nie ma ani jednego włoska. Albo to jakaś dziwna plotka albo dla nich odskocznia żeby tłumaczyć fakt, że nie 3-5 zabiegów jest potrzebnych do całkowitego pozbycia się owłosienia (tak jak twierdzą na swoich stronach). Nie wiem ale ja bym nie rezygnowała jeżeli ból jest zbyt duży, bo po naocznym przykładzie wiem, że to nie ma żadnego odniesienia.

Bass, damy radę Pocieszę Cię, że każdy kolejny zabieg będzie mniej bolesny. Trzeci był już dla mnie do wytrzymania, tak samo z pachami. Im mniej włosów tym mniejszy ból.

Jak pisałam, idę w poniedziałek. Jeżeli chcecie abym o coś konkretnie dopytała to piszcie.
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.

Zapytaj prosze o te moc na duzej glowicy. Jak to max 12J się ma do 30~~ na małej głowicy

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2016-03-05 o 09:54
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 09:59   #3516
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.
Możliwe, że to rozwiązuje zagadkę, czemu salony odradzają Emlę. Wcale nie z troski o klienta i efekty zabiegu a z troski o swoje zarobki. Chociaż to się ściera przed zabiegiem więc nie wiem czy aż tak może na końcówkę działać.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 10:10   #3517
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale generalnie informacji o wpływie Emli na efektywność zabiegu praktycznie nie ma. Szkoda, bo ciekawam czy coś w tym jest.
To o grubości skóry rzeczywiście brzmi wiarygodniej ale wiesz jakie to jest uczucie, ja mam wrażenie, że przy każdym strzale laser dociera do jakiejś ilości cebulek. Laser musi mieć jakąś głębokość działania a nie wierzę żeby to "zgrubienie" skóry po Emli było znaczne.

Mi ogólnie trzy panie przeprowadzały zabiegi, każda wiedziała, że jestem na Emli i żadne nie odradzała. Gdyby były jakieś udowodnione badaniami przeciwwskazania to wiedziałyby o tym ze szkoleń itp. i byłoby to ogólnie wskazywane w zastrzeżeniach przed zabiegami. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmujemy. Pomyślcie ile milionów gabinetów na świecie robi depilację, taka ważna kwestia na pewno byłaby już rozstrzygnięta gdyby było w tym ziarno prawdy.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Powiem CI, że jest ciężko niekiedy. Kurde zaciskam zęby, przerywamy na mrożenie lodem, ale uuuuh. Ja nie wiem co to będzie, jak się moc zwiększy.
Oj tak, bywało ciężko ale mrożenie na głębokim bikini mam za każdym razem. Od razu przykłada lód, bez pytania i ostrzeliwuje ten obszar. Z lodem to jest na prawdę do zniesienia. Bardziej strach siedzi w głowie Czasem aż się wzdrygam na myśl, że zaboli ale po fakcie nie jest tak źle.

Kurde, pochorowałam się. Czym się tu leczyć teraz? Teraflu może być? Zabieg w poniedziałek.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

.
"o ja pier %@" czułam na bikini i pachach przez pierwsze 2 zabiegi. Na Emli ale bez chłodzenia. Początki są straszne, bo włosów dużo więcej. Potem jest z górki.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.

Zapytaj prosze o te moc na duzej glowicy. Jak to max 12J się ma do 30~~ na małej głowicy
Ach, bo Ty przecież na dużej jesteś.

Ok, zapytam o moce, sama się zastanawiam jak to jest. Dziwne z tą wymianą, o to też zapytam.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-05 o 10:04
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 11:49   #3518
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.
To bardzo nieładnie ze strony Pani, bo wg zaleceń producenta ta JEDNORAZOWA wkładka powinna być wymieniana po każdym zabiegu/kliencie. Fakt, że tania nie jest (na ebayu ok, 10$ za szt.), więc podejrzewam, że w większości gabinetów mogą tego nie robić, ale poświęcanie komfortu klienta dla kilku złotych nie jest ok moim zdaniem.

Inna sprawa, że nie wiem jak Emla nałożona przed zabiegiem i dokładnie usunięta ze skóry miałaby wpłynąć na plastik...

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
To o grubości skóry rzeczywiście brzmi wiarygodniej ale wiesz jakie to jest uczucie, ja mam wrażenie, że przy każdym strzale laser dociera do jakiejś ilości cebulek. Laser musi mieć jakąś głębokość działania a nie wierzę żeby to "zgrubienie" skóry po Emli było znaczne.

Mi ogólnie trzy panie przeprowadzały zabiegi, każda wiedziała, że jestem na Emli i żadne nie odradzała. Gdyby były jakieś udowodnione badaniami przeciwwskazania to wiedziałyby o tym ze szkoleń itp. i byłoby to ogólnie wskazywane w zastrzeżeniach przed zabiegami. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmujemy. Pomyślcie ile milionów gabinetów na świecie robi depilację, taka ważna kwestia na pewno byłaby już rozstrzygnięta gdyby było w tym ziarno prawdy.
Ja się szczególnie nie przejmuję, jeśli będę chciała robić bikini to zamierzam zacząć z Emlą tak czy siak, jestem po prostu ciekawa.

Nie chce mi się teraz szukać tych informacji, ale przewinęła mi się bodajże wartość 19% jeśli chodzi o wzrost grubości skóry. Były też w jednym z badań sugestie, że może warto zainteresować się tym tematem w kontekście skuteczności zabiegów laserowych. Ale nie znalazłam badań, które by to sprawdzały. Myślę, że dużo osób by się mogło nie zdecydować na zabieg bikini bez znieczulenia, więc nie wiem, czy leży w interesie producenta takie badania prowadzić . Zresztą do badań podmiotów, które mają konkrety interes związany z badaniem to w ogóle z dużą dozą ostrożności niestety trzeba podchodzić. Znalazłam badania kilku producentów sprzętu (laserów, IPL), które pokazują, że ich sprzęt jest lepszy niż inne :p.

Ale też mi się wydaje, że gdyby była istotna różnica w skuteczności zabiegów, to można by znaleźć na ten temat jakieś doniesienia, które by wynikały z praktyki salonów. Po pewnym czasie gabinety powinny zauważyć korelację pomiędzy skutecznością a znieczuleniem, jeśli różnica byłaby znacząca i jakieś okruchy tym informacji powinny być możliwe do znalezienia.

A jeśli chodzi o szkolenia Pań wykonujących zabieg to po ilości bzdur jakie na tym forum wyczytałam, że Panie przekazują klientom to bym podchodziła ostrożnie do ich "wyszkolenia".

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
"o ja pier %@" czułam na bikini i pachach przez pierwsze 2 zabiegi. Na Emli ale bez chłodzenia.
Dziwi mnie szczerze mówiąc, że stosowanie zamrożonych okładów nie jest standardem we wszystkich gabinetach. To jest przecież taki tani i prosty sposób na zwiększenie komfortu zabiegu. I skuteczny.

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Kurde, pochorowałam się. Czym się tu leczyć teraz? Teraflu może być? Zabieg w poniedziałek.
Theraflu ma 3 składniki aktywne: paracetamol, feniraminę i fenylefrynę. O ile nie ma doniesień o fotouczulającym działaniu paracetamolu to feniramina już może tak działać. Jeśli to przeziębienie to i tak wszystkie te leki łagodzą tylko objawy, więc zostaje albo się przemęczyć, albo siąść i poczytać co jest bezpieczne, ew. ile czasu od wzięcia leku do zabiegu musi minąć.

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 12:58
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 13:17   #3519
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Mnie też dziwi brak okładów, w salonie na Desire babka nawet nie zaproponowała a pachy to bolesna strefa.

O, właśnie znalazłam na stronie mojego gabinetu:
"U osób o niskim progu bólu i dużej wrażliwości zalecane jest znieczulenie powierzchowne obszaru depilacyjnego specjalnym kremem znieczulającym EMLA (dostępny w aptece, na receptę) na minimum 1 godzinę przed zabiegiem."

Czyli co gabinet to inne wskazania.

Przypomniało mi się, że babka, która robi na Desire mówiła mi że całe lata temu jak poszła na pierwszy zabieg depilacji dostała uczulenia. Brała jakiś lek światłouczulający, zrobiła depilację nóg a uczulenie wyszło wszędzie, nawet na twarzy. Musiała iść do lekarza i dostała coś odczulającego. Nie pytałam co ale to taka ciekawostka, w sumie nikt inny mi nie mówił żeby coś takiego go spotkało.

Dzięki za analizę składu Theraflu, nie znam się na tym Chyba się przemęczę na miodzie i cytrynie do herbaty.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-05 o 13:19
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 13:28   #3520
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
robię zabiegi Dermapenem
Nie wiem czy mogę wtrącić taki off top i czy mogę zapytać, ale na blizny/rozstepy, czy na zmarszczki/odmładzanie? Bo już się zmarszczki u mnie pojawiły pewne i zastanawiam się czy to skuteczne?

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 19:19
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 13:47   #3521
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja na bikini i pachach jestem obłożona z 15 minut bikini i babeczka sobie tam coś zapisuje itd. i wtedy po tych kilku minutach działamy dopiero.
Teraz będę miała ostatni raz (mam nadzieję) robione łydki, to pewnie dłużej będę oblodzona.
Czułam za 1 razem, jak mi picza zamarza.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-05, 14:58   #3522
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mogę wtrącić taki off top i czy mogę zapytać, ale na blizny/rozstepy, czy na zmarszczki/odmładzanie? Bo już się zmarszczki u mnie pojawiły pewne i zastanawiam się czy to skuteczne?
Może zmienimy kolor żeby nie było offtopa

Właśnie w tym celu. Mam bliznę nad okiem i próbuję ją wygładzić a całą twarz robię ogólnie przeciwzmarszczkowo, wygładzająco. Od jakiegoś roku bawiłam się Dermarollerem ale Dermapen to wyższa szkoła jazdy, w sensie jest bardziej skuteczny. Robiłam zabieg ze 3 dni temu a łuszczę się jak wąż. Jestem zachwycona, mikrodermabrazja i kwasy idą w niepamięć.


---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Ja na bikini i pachach jestem obłożona z 15 minut bikini i babeczka sobie tam coś zapisuje itd. i wtedy po tych kilku minutach działamy dopiero.
Teraz będę miała ostatni raz (mam nadzieję) robione łydki, to pewnie dłużej będę oblodzona.
Czułam za 1 razem, jak mi picza zamarza.
kurcze, ale to musi być nieprzyjemne! U mnie to trwa kilkanaście sekund, przykłada i działa, przykłada...
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 18:35   #3523
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Witajcie dziewczyny,

wczoraj miałam swój pierwszy zabieg depilacji laserowej. Depilowałam klatkę piersiową, miałam na niej sporo ciemnych włosków, głównie wokół brodawek. Laser - z tego, co mi wiadomo, neodymowo-yagowy.
Lekarz poleciła mi ten konkretny laser w przypadku włosów w nietypowych miejscach, pojawiających się przy zawirowaniach hormonalnych, bo działa najgłębiej, dodatkowo tym laserem można operować na granicy brodawek. Strzelała punktowo włosek po włosku. Zabieg był zupełnie bezbolesny.

Pytałam też o nogi i bikini, tu akurat pani mi poleciła e-lighta (ipl+rf), wiem, że ipl jest owiane złą sławą, ale mam zaufanie do niej, zastanawiam się,czy nie spróbować (z tego, co czytałam, w tej metodzie zresztą to nie ipl niszczy mieszki włosowe, ale impuls prądu).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 18:54   #3524
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

anna87 Przeczytałam cały ten wątek (300+ stron). Nie widziałam tu ani jednej osoby, która po upływie min. 6 mies od zakończenia zabiegów czy ti IPL czy e-lightem byłaby zadowolono z efektów (tzn. której nie odrosłyby włosy). Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Może tylko poczytaj ile dasz radę przed jej podjęciem, żebyś nie była potem zawiedziona.

Nd-yag jest chyba dość rzadko używany w Polsce, ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na lasery dla ciemnej karnacji, więc prawie nie ma o nim tu informacji (ja osobiście też się nie interesowałam). Daj znać jak efekty, chętnie się dowiemy .

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 19:06
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 19:03   #3525
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
anna87 Przeczytałam cały ten wątek (300+ stron). Nie widziałam tu ani jednej osoby, która po upływie min. 6 mies od zakończenia zabiegów czy ti IPL czy e-lightem byłaby zadowolono z efektów (tzn. której nie odrosłyby włosy). Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Może tylko poczytaj ile dasz radę przed jej podjęciem, żebyś nie była potem zawiedziona.
No właśnie też się cykam. Całego wątku nie śledziłam, czytałam dość dawno temu kiedy po raz pierwszy zaświtała mi w głowie myśl o depilacji laserowej i do tej pory byłam absolutnie na "nie" jeśli chodzi o ipl... Z drugiej strony - ta pani i tak ma we mnie stałą klientkę z innych powodów, a w gabinecie prawdziwe lasery, nie wiem, po co miałaby mi wciskać e-lighta. Zastanowię się jeszcze, w razie czego podzielę sie wrażeniami.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 19:09   #3526
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

To może spytaj Panią po prostu dlaczego akurat e-lighta poleca a nie lasery. Nie musi tego robić przecież w złej wierze, może ma z nimi małe doświadczenie i im jeszcze ufa , a może ma jakiś inny powód.

scrabble1 Zaciekawiłaś mnie. Daj znać po odpowiednim czasie jak efekty.

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 19:19
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 19:25   #3527
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
kurcze, ale to musi być nieprzyjemne! U mnie to trwa kilkanaście sekund, przykłada i działa, przykłada...
Hmm... Nie jest źle, na początku fajnie, tak mi zamraża, podoba mi się.
Po jakichś 10 minutach, czuje jak mi piczka zamarza.. Ale ja sama chciałam jak najdłużej to trzymać, chociaż nie wiem, czy są lepsze efekty znieczulające.
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 22:20   #3528
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Mam pytanie do osób, które miały zabiegi małą końcówką LS. Czy laser był tylko przykładany do skóry, czy Panie go przyciskały?
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 08:53   #3529
evicca1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 187
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez karambajka Pokaż wiadomość
no niestety i widzę, że znowu coś odrosło pod pachą..... więc szykuje się 12 zabieg jestem trochę już tym załamana, ale nie odpuszczę i będę je ubijać do skutku
i to light sheer?
evicca1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 09:42   #3530
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Tak się zastanawiam, jeśli kilka włosów dalej odrasta po 11 zabiegach to sądzicie, że jest w ogóle sens iść na kolejny? Nie bybłoby lepiej pójść na elektrolizę z tymi kilkoma włosami?

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-06 o 12:13
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 12:20   #3531
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Mi Emlę poleciła pani kosmetolog w salonie. Jestem po 1. zabiegu na bikini i dosłownie zwijałam się z bólu Mam nadzieję, że z Emlą będzie lepiej.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 14:34   #3532
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, jeśli kilka włosów dalej odrasta po 11 zabiegach to sądzicie, że jest w ogóle sens iść na kolejny? Nie bybłoby lepiej pójść na elektrolizę z tymi kilkoma włosami?
Są jaśniejsze? Jak myślisz, dlaczego laser ich nie łapie? Elektroliza ponoć koszmarnie boli, moja ciocia chodziła i mówił, że to koszmar w porównaniu do lasera. Ale nie chcę straszyć, sama nie byłam .
Może to jest rozwiązanie, 11 zabiegów to bardzo dużo. Ja bym chyba spróbowała

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które miały zabiegi małą końcówką LS. Czy laser był tylko przykładany do skóry, czy Panie go przyciskały?
Nacisk jest ale nie wiem jak to opisać, nie jakiś bardzo mocny ale przykładają końcówkę dość intensywnie. To też pewnie zależy od obszaru i wielkości tkanki tłuszczowej.
Sama nie wiem co piszę, no na pachach tak, czuję go jak najbardziej a np. na udach nawet nie zwracałam na to uwagi. Wiesz, strzał potrafi dać w kość, o niczym się nie myśli
Dlaczego pytasz?

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Mi Emlę poleciła pani kosmetolog w salonie. Jestem po 1. zabiegu na bikini i dosłownie zwijałam się z bólu Mam nadzieję, że z Emlą będzie lepiej.
Grunt, że zachowałaś uśmiech Dla mnie ból bólem, wszystko do przetrwania. Podpytaj o chłodzenie lodem, mi pomaga jeszcze bardziej niż Emla.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 16:14   #3533
maloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Nacisk jest ale nie wiem jak to opisać, nie jakiś bardzo mocny ale przykładają końcówkę dość intensywnie. To też pewnie zależy od obszaru i wielkości tkanki tłuszczowej.
Sama nie wiem co piszę, no na pachach tak, czuję go jak najbardziej a np. na udach nawet nie zwracałam na to uwagi. Wiesz, strzał potrafi dać w kość, o niczym się nie myśli
Dlaczego pytasz?
Nie mam oczywiście doświadczenia jako, że nie jestem osobą przeprowadzającą zabiegi, więc nie wiem jakie to ma faktycznie znaczenie, ale ponoć nacisk na skórę jest istotny. To oczywiście nie znaczy, że ma Pani głowicę dociskać z całej siły, ale nie powinna się tylko np. ślizgać po skórze bez nacisku lub ledwo przykładać. Nacisk na skórę ma mieć kilka funkcji. Po pierwsze zmniejsza trochę rozpraszanie się wiązki, po drugie zbliża cebulki włosowe do głowicy/powoduje, że faktycznie penetracja lasera jest trochę głębsza i dodatkowo "wyciska" krew z tego miejsca (utlenowana hemoglobina również, choć w mniejszym stopniu absorbuje energię lasera). Jest to wszystko opisane również w materiałach producenta, który zaleca "umiarkowany nacisk" )

Zastanawiałam się nad tym, ponieważ w trakcie swojego zabiegu nie zauważyłam, żeby Pani głowicę przyciskała. Pod koniec zabiegu jak już miała trochę zmęczoną rękę chyba to machała głowicą "uderzając" nią w skórę trochę mocniej, ale nie wydaje mi się, żeby to było celowe działanie. Poza tym Pani była bardzo szybka (myślę, że ze 2 strzały na sekundę) i dokładna, ale zastanawia mnie ta kompresja skóry.

Załączam obrazek poglądowy .

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-06 o 16:45
maloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 16:47   #3534
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Grunt, że zachowałaś uśmiech Dla mnie ból bólem, wszystko do przetrwania. Podpytaj o chłodzenie lodem, mi pomaga jeszcze bardziej niż Emla.
Dzięki, podpytam
Ból bólem, byle by efekty były A mam nadzieję że będą. No i plus jest taki, że u mnie zabieg trwał niecałe 20 minut
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 04:56   #3535
little_Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Nie mam oczywiście doświadczenia jako, że nie jestem osobą przeprowadzającą zabiegi, więc nie wiem jakie to ma faktycznie znaczenie, ale ponoć nacisk na skórę jest istotny. To oczywiście nie znaczy, że ma Pani głowicę dociskać z całej siły, ale nie powinna się tylko np. ślizgać po skórze bez nacisku lub ledwo przykładać. Nacisk na skórę ma mieć kilka funkcji. Po pierwsze zmniejsza trochę rozpraszanie się wiązki, po drugie zbliża cebulki włosowe do głowicy/powoduje, że faktycznie penetracja lasera jest trochę głębsza i dodatkowo "wyciska" krew z tego miejsca (utlenowana hemoglobina również, choć w mniejszym stopniu absorbuje energię lasera). Jest to wszystko opisane również w materiałach producenta, który zaleca "umiarkowany nacisk" )

Zastanawiałam się nad tym, ponieważ w trakcie swojego zabiegu nie zauważyłam, żeby Pani głowicę przyciskała. Pod koniec zabiegu jak już miała trochę zmęczoną rękę chyba to machała głowicą "uderzając" nią w skórę trochę mocniej, ale nie wydaje mi się, żeby to było celowe działanie. Poza tym Pani była bardzo szybka (myślę, że ze 2 strzały na sekundę) i dokładna, ale zastanawia mnie ta kompresja skóry.
Osobiście miałam już 7 zabiegów na pachy i 4 na bikini. W obu przypadkach wydaje mi się, że nacisk był i to dość mocny. Jedynie podczas jednego zabiegu, gdy Pani kosmetolog przestawiła się na dużą głowicę, w ogóle tego nie odczułam. Z obu obszarów jestem zadowolona (pachy póki co prawie idealne), a bikini ubyło z 70% włosków, więc mi to nie przeszkadza. Dokończyłabym zabiegi, ale wolałabym znaleźć sprawdzony salon nieco bliżej miejsca zamieszkania, a nie oddalonego o 50 km

Czy są dziewczyny, które mogłyby się wypowiedzieć o Laser DeLux w Sosnowcu konkretnie?
little_Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 10:59   #3536
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
Nie mam oczywiście doświadczenia jako, że nie jestem osobą przeprowadzającą zabiegi, więc nie wiem jakie to ma faktycznie znaczenie, ale ponoć nacisk na skórę jest istotny. To oczywiście nie znaczy, że ma Pani głowicę dociskać z całej siły, ale nie powinna się tylko np. ślizgać po skórze bez nacisku lub ledwo przykładać. Nacisk na skórę ma mieć kilka funkcji. Po pierwsze zmniejsza trochę rozpraszanie się wiązki, po drugie zbliża cebulki włosowe do głowicy/powoduje, że faktycznie penetracja lasera jest trochę głębsza i dodatkowo "wyciska" krew z tego miejsca (utlenowana hemoglobina również, choć w mniejszym stopniu absorbuje energię lasera). Jest to wszystko opisane również w materiałach producenta, który zaleca "umiarkowany nacisk" )

Zastanawiałam się nad tym, ponieważ w trakcie swojego zabiegu nie zauważyłam, żeby Pani głowicę przyciskała. Pod koniec zabiegu jak już miała trochę zmęczoną rękę chyba to machała głowicą "uderzając" nią w skórę trochę mocniej, ale nie wydaje mi się, żeby to było celowe działanie. Poza tym Pani była bardzo szybka (myślę, że ze 2 strzały na sekundę) i dokładna, ale zastanawia mnie ta kompresja skóry.

Załączam obrazek poglądowy .
To dobrze, u mnie wszystko gra Może rzeczywiście podczas Twojego zabiegu była już zmęczona. Po kilku godzinach takiej pracy ręce mogą mieć dość. Musisz teraz tego przypilnować.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:03   #3537
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Po ilu dniach od zabiegu wypadały wam włosy? Czy to możliwe, że po 1. zabiegu nie będę miała żadnego efektu?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:06   #3538
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Po ilu dniach od zabiegu wypadały wam włosy? Czy to możliwe, że po 1. zabiegu nie będę miała żadnego efektu?
Na poprzedniej stronie zadałam to samo pytanie :P A ile jestes dni po zabiegu?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 11:19   #3539
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Na poprzedniej stronie zadałam to samo pytanie :P A ile jestes dni po zabiegu?
4, ale już nie mogę się doczekać wypadnięcia chociaż paru włosków więc wypytuję
Kosmetyczka mówiła mi, że po ok. 2 tygodniach zaczynają wypadać
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 12:36   #3540
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja po 14, max 16 dniach jestem łysa, nie ważne która to partia ciała.

Nie możliwe. Po każdym udanym zabiegu jest efekt ale najlepiej zrobić sobie fotkę "przed" i "po". Wtedy to najłatwiej ocenić.

Ale się wczoraj uśmiałam. Tżta zainteresował temat depilacji bikini. Wypytywał jak to właściwie działa, ile tych włosków po zabiegu jest mniej itd. Na koniec pyta czy to aż tak boli? Powiedziałam jak jest ! Przemyślał sprawę i mówi: "Nie chcę żeby Cię bolało, jutro Ci kupię tę maść na znieczulenie".
Co za gadzina, zamiast powiedzieć, że dla niego jestem najpiękniejsza bez względu na wszystko, to wybrał mniejsze zło
Chyba mu wykupię jeden zabieg na urodziny + maść oczywiście
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-07 o 12:43
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 16:07:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.