Zmniejszenie piersi - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia Plastyczna

Notka

Chirurgia Plastyczna porady i dyskusje związane z zabiegami chirurgii plastycznej. Uzyskasz tu informacje na temat takich zabiegów jak korekcja uszu lub nosa, powiększanie piersi i wielu innych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-11-07, 10:16   #4801
lisicapol
Raczkowanie

Dot.: Zmniejszenie piersi

Zrobiłam sobie właśnie i na szczescie bylam szczepiona

Sent from my SM-G920F using Wizaz Forum mobile app
lisicapol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 15:07   #4802
JolaGG
Przyczajenie

Ze szczepieniem przeciwko zoltaczce to wiem to ze moja starsza corka 95 rocznik nie miala obowiazkowego szczepienia doszczepialam ja gdy mlodsza 97miala szczepienie już obowiązkowe.
JolaGG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 17:04   #4803
Toomuch
Przyczajenie

Grupy krwi lekarze "na wiarę" nie przyjmują. Ja swoją znałam, ale to nie wystarczyło. Trzeba pokazać wynik. Ja miałam legitymację honorowego dawcy krwi, ale bez zdjęcia, więc i tak grupę krwi robiłam przed planowanym zabiegiem w szpitalu. To było w innym szpitalu co prawda.
Toomuch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 20:08   #4804
cynamonowapolewa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agusia1974 Pokaż wiadomość
Hejka,zgodnie z umową wrzucam foty -dziś 3 tyg.po.
A co do mojej otwartości... To nie bójmy się rozmawiać, mam dziecko, ten co ma 10 lat, ma stwierdzony autyzm atypowy, szkoda że tak późno, właśnie przez brak komunikacji między jednym psychologiem a drugim mój syn był 3 lata bez nauczyciela wspomagającego. Całą robotę odwalalam ja w domu. Dlatego nie wstydzić się, rozmawiać, będzie prościej i łatwiej w życiu. Dobra bez pieprzenia zbędnego, zapraszamam do oglądania. Załącznik 6655986Załącznik 6655991Załącznik 6655996Załącznik 6656001Załącznik 6656006Załącznik 6656011

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jakiego rozmiaru zmniejszałaś ?

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Hej.
Dziewczyny czy jest jakaś ogólna lista dokumentów, które trzeba zebrać zanim się pojedzie do szpitala ? Nie przebrnęłam nawet przez 1/5 tego forum i nie znalazłam tak konkretnie.
cynamonowapolewa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 21:07   #4805
kulka230488
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cynamonowapolewa Pokaż wiadomość
[/COLOR]Hej.
Dziewczyny czy jest jakaś ogólna lista dokumentów, które trzeba zebrać zanim się pojedzie do szpitala ? Nie przebrnęłam nawet przez 1/5 tego forum i nie znalazłam tak konkretnie.
Powinni Ci na konsultacji-kwalifikacji powiedzieć.
Ja dostałam wykaz badań do zrobienia (przy czym mogłam je wykonać bez kolejki w ciągu 1 dnia w szpitalu w którym miałam operację- na około 2tyg przed zabiegiem) oraz do wypełnienia ankietę anestezjologiczną, którą przynosiłam na konsultację 1tydz. przed operacją (u anestezjologa były już wszystkie moje wyniki).
W dniu stawienia się do szpitala przedstawiałam skierowanie do przyjęcia na oddział wystawione przez mojego lekarza (dostałam na wizycie kwalifikującej).

Chyba że pytasz co trzeba na wizytę kwalifikującą? Jeśli tak to aby się zapisać musisz mieć skierowanie (ja miałam od lekarza pierwszego kontaktu) do Poradni Chirurgii Plastycznej na którym w miejscu kodu choroby masz kod N62 (przerost piersi) oraz miałam zaświadczenie od ortopedy o wskazaniu do operacji ze względu na stan kręgosłupa (ortopedę załatwiałam prywatnie)
kulka230488 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 09:54   #4806
martska344
Przyczajenie

Co chodzi o badania i dokumenty to najlepiej zdobyć numer do lekarza prowadzącego i zadzwonić. Wszystko zależy od wieku, placówki itp. Jestem z '93, operację mam w Łęcznej a jedyne co muszę ze sobą mieć to USG piersi nie starsze jak pół roku.
martska344 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 12:48   #4807
JolaGG
Przyczajenie

Jak długo czekałaś na operację
Stary 2017-11-08, 19:59   #4808
iza_rut
Raczkowanie

Kulka mam prośbę, miałaś robiona operacje w Warszawie na podobnych wymiarach (ja 75J), ja w Łęcznej, mogłabyś podesłać swoje zdjęcie na priv, jeśli chcesz mogę się zrewanżować swoim

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez cynamonowapolewa Pokaż wiadomość
Z jakiego rozmiaru zmniejszałaś ?

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Hej.
Chcesz się wybrac na wizytę kwalifikacyjną czy już do przyjęcia na oddział? No i pytanie też gdzie, każda placówka ma własne wytyczne. Jesli chodzi o Łęczną to pomocne wskazówki na stronie http://drmadry.pl/pages/dla_pacjenta/58
iza_rut jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 07:12   #4809
JolaGG
Przyczajenie

Do kogo w orlowskim w warszawie zapisać się na konsultacje?
Stary 2017-11-10, 22:18   #4810
duzybiust
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez iza_rut Pokaż wiadomość
Kulka mam prośbę, miałaś robiona operacje w Warszawie na podobnych wymiarach (ja 75J), ja w Łęcznej, mogłabyś podesłać swoje zdjęcie na priv, jeśli chcesz mogę się zrewanżować swoim

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Chcesz się wybrac na wizytę kwalifikacyjną czy już do przyjęcia na oddział? No i pytanie też gdzie, każda placówka ma własne wytyczne. Jesli chodzi o Łęczną to pomocne wskazówki na stronie http://drmadry.pl/pages/dla_pacjenta/58

Ja byłam na wizycie konsultacyjnej ... Pan doktor mnie wypytał o szczegóły, pokazałam mu wszystkie badania, które zabrałam ze sobą - - zapisał w komputerze ...wymierzył .... i ... zakwalifikował mnie na operację ... i ... szok operacja w ...07.2020r. ale dam radę ... aczkolwiek wiek nie ten ale co mi tam.
DZIEWCZYNY cel wytyczony się liczy ...
duzybiust jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 01:18   #4811
iza_rut
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez duzybiust Pokaż wiadomość
wiek nie ten ale co mi tam.
DZIEWCZYNY cel wytyczony się liczy ...
Wiek nie ten??? Ja rocznik 70 i się zdecydowałam, 75M ciąży w każdym wieku, trzymaj się!
Stary 2017-11-11, 04:33   #4812
JolaGG
Przyczajenie

Ja rocznik71termin kwiecien 2021 nowe cycuszki dostane w prezencie na 50urodziny 😀
Stary 2017-11-11, 20:52   #4813
iza_rut
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez JolaGG Pokaż wiadomość
Ja rocznik71termin kwiecien 2021 nowe cycuszki dostane w prezencie na 50urodziny 😀
BRAWO TY! To naprawdę świetny prezent. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale czas naprawdę szybko leci. Powodzenia
Stary 2017-11-11, 21:08   #4814
lisicapol
Raczkowanie

Ja już w poniedziałek udaję się do Łęcznej! Stres trochę jest. Mam nadzieję, że przez to, że sporo schudłam i mi zmalał lekko biust, nadal będą mnie chcieli zoperować

Stary 2017-11-11, 21:26   #4815
iza_rut
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lisicapol Pokaż wiadomość
Ja już w poniedziałek udaję się do Łęcznej! Stres trochę jest. Mam nadzieję, że przez to, że sporo schudłam i mi zmalał lekko biust, nadal będą mnie chcieli zoperować

Powodzenia, trzymam kciuki!
Stary 2017-11-11, 22:13   #4816
lisicapol
Raczkowanie

Dzięki Iza! Będę dawała znać w poniedziałek

Stary 2017-11-11, 22:49   #4817
duzybiust
Przyczajenie

Cytat:

Lisicapol - będę trzymała za Ciebie kciuki... Jak Ci zazdroszczę ... ale fajnie, że jedziesz ... dasz radę ... będziesz miała cudowne cycuszki,zobaczysz..
Długo czekałaś?

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Powodzenia, trzymam kciuki!
Dziewczyny ze mną nie wygracie z datą urodzenia - ja w tym roku skończyłam 55 lat... Jest ktoś starszy?? Nie, na pewno nie ....
Głupia byłam, że tyle czekałam. Prawda jest taka, że moja koleżanka miała zmniejszenie piersi - widziałam jej blizny - były straszne -- tak, tak, tak .. odpuściłam sobie to na 6 lat .... Ale teraz powiedziałam sobie, dość, czy ja muszę wyglądać tak samo jak ona? Nie przeszkadzają mi blizny !!
Nie muszę mieć czucia w sutkach - zresztą miałam piersi tak duże, że nie czułam tego - poważnie.... A kręgosłup - szkoda gadać :-(
Stary 2017-11-12, 02:20   #4818
duzybiust
Przyczajenie

Cytat:
Dzięki Iza! Będę dawała znać w poniedziałek

LISICA dasz radę-----no wiesz!!! musisz - musisz dać radę . Daj znać, proszę co i jak bo my tu umieramy z niewiedzy Co i jak. Czego wymagają? Czy trzeba schudnąć? Bo ja mam z tym problem - a właściwie to cycki ważą ok 5-6kgg

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

Cytat:

Zadajesz pytanie trochę lakonicznie Sorki ale konkretnie na jakim etapie jesteś? Czy przed wizytą kwalifikacyjną? Czy przed operacją? Koniecznie w jakim szpitalu - bo to jest ważne. Bardzo proszę o odpowiedź a być może odpowiemy na Twoje zapytanie Mam wrażenie, że to jest jaki spam - proszę wyprowadź mnie z błędu
Stary 2017-11-13, 18:38   #4819
iza_rut
Raczkowanie

[QUOTE=duzybiust;78736341]LISICA dasz radę-----no wiesz!!! musisz - musisz dać radę . Daj znać, proszę co i jak bo my tu umieramy z niewiedzy Co i jak. Czego wymagają? Czy trzeba schudnąć? Bo ja mam z tym problem - a właściwie to cycki ważą ok 5-6kgg

Był już na forum obszerny post Jastarenki, ale skoro umieracie z niewiedzy podzielę się swoimi subiektywnymi spostrzeżeniami, może się komuś przydadzą.

Na wizytę kwalifikacyjną byłam umówiona do dr Mądrego. Rejestrowałam się telefonicznie 81 752 62 00. Skierowanie do poradni chirurgii plastycznej z kodem N62 dostałam od swojego lekarza rodzinnego. Miałam ze sobą dokumentację od ortopedy, USG i mammografię (ze względu na wiek 46 wówczas lat). Doktor zmierzył mi odległość od obojczyka do sutka i od klatki piersiowej do sutka, obejrzał usg i mammografię, przeprowadził taki ogólny wywiad odnośnie zdrowia i zakwalifikował do operacji. Dostałam kartę z tej wizyty z datą planowanej operacji no i pozostało czekać. Ponieważ jestem z daleka nocowałam w Łęcznej w Hotelu Emocja bardzo blisko szpitala żeby rozłożyć podróż na dwa etapy.

Kiedy dotrwałam do swojego terminu dotarłam do szpitala około 8 rano. Wątpliwości odnośnie okresu wyjaśniałam z dr Mądrym, można do niego napisać maila albo zadzwonić w razie jakichkolwiek problemów, zawsze odpowiada i oddzwania, namiary tutaj http://drmadry.pl/kontakt Przyjęcia są tam gdzie taki długi podjazd. Miałam ze sobą kartę którą otrzymałam poprzednio od dr, aktualne usg i mammografię (nie starsze niż pół roku). Przyjął mnie dr Kochan, obejrzał, zobaczył wyniki, zapytał o oczekiwania i mogłam udać się na oddział. Musiałam się przebrać i tak przygotowana z pielęgniarką i swoimi rzeczami powędrowałam na oddział. Byłam na czczo więc pobrano mi krew na grupę krwi i inne badania, zbadano ciśnienie i zrobiono RTG klatki piersiowej. W trakcie dnia dostałam papiery do podpisania dotyczące zgody na operację a wieczorem przyszedł anastezjolog na krótki wywiad dotyczący znieczulenia ogólnego i też zabrał papiery ze zgodą. Wieczorem dostaje się też zastrzyk w brzuch taki przeciwzakrzepowy. No i od 18 zero jedzenia i picia. Nockę warto przespać choć nie jest to łatwe ze względu na emocje. Rano kąpiel i malowanie. Dobierają wymiary itd. no i znowu się czeka. Kiedy jest informacja z sali operacyjnej przebieramy się w taką koszulkę szpitalną z fizelinki, pakują nas do łóżka i wiozą na blok operacyjny. Jeśli się chce można wziąć głupiego jasia. Potem wkłuwają wenflon, podają leki i się odpływa.

Budzimy się na sali obserwacji, która jest koło dyżurki pielęgniarek na naszym oddziale. Po wybudzeniu (operacja trwała 4 godziny) czułam się bardzo dobrze, nic mnie nie bolało, miałam dobry humor Jest się zabandażowanym na ścisło i po obu stronach ma się dreny zakończone pojemniczkiem, więc jest to trochę niewygodne, ale poza tym ok. Jest się pod aparaturą sprawdzającą parametry życiowe, co jakiś czas mierzy się ciśnienie i na palcu ma się taki klips do sprawdzania saturacji. Dostaje się kroplówki z płynami no i przeciwbólowe jeśli trzeba. Ja wieczorem dostałam ketonal, bolało mnie tak 7 na 10, ale po lekach znowu spokój. Wieczorem dostałam herbatkę bo dobrze się czułam choć trudno ją było wypić. Teoretycznie przez cała noc dostaje się basen, ale na dyżurze były takie cudowne pielęgniarka i salowa, że woziły mnie wózkiem na moją salę do toalety. Rano po obchodzie wraca się na swoją salę. No i już z każdym dniem jest lepiej

Cd odnośnie życia szpitalnego, potrzebnych rzeczy itd nastąpi
Stary 2017-11-14, 22:36   #4820
iza_rut
Raczkowanie

Kończąc poprzedni wątek warto przed operacją przygotować sobie rzeczy potrzebne na sali obserwacji i zostawić na swojej szafce. Po wybudzeniu można poprosić panią pielęgniarkę, bez problemu przyniesie.

W szpitalu jest ciepło, dodatkowo grzeje bandaż więc z grubością ubrań nie należy przesadzać. Warto mieć rozpinaną koszulkę czy piżamę ewentualnie dres, chodzi się jak wygodnie. Dobrze jeśli te rzeczy mają kieszenie, przydają się do noszenia drenów i innych rzeczy. Walizkę ma się w sali przy sobie, więc wszystko jest pod ręką.
Przydają się chusteczki nawilżane, bo przez kilka pierwszych dni zero kąpieli od pasa w górę. Ja brałam też dużo muzyki w komórce, na sali obserwacji np. sprzęt non stop pika, można od tego zwariować. Tam świeci też ciągle światło, żeby nie przeszkadzało brałam taki mały ręcznik żeby zasłonić oczy, jak dla mnie duża ulga. Żałowałam , że nie miałam wody z dzióbkiem, najwygodniej pić. W ogóle woda tylko mała. Dobrze do komórki mieć słuchawki z mikrofonem jeśli ktoś dużo rozmawia, bo ręka boli od trzymania. Ja brałam też taką poduszkę pod nogi, kręgosłup tak nie boli od ciągłego spania na plecach, i jeszcze takiego rogala jak w podróży na szyję.

W szpitalu około ósmej jest obchód, potem śniadanie, koło 12 obiad , koło 17 kolacja, koło 20 wieczorny obchód i zastrzyk w brzuch. Przeciwbólowe na życzenie.
Jedzenie jest bardzo łagodne w smaku, jeśli ktoś lubi na ostro to problem. Porcje nie są ogromne, ale nie chodzi się głodnym. Mnie najbardziej brakowało owoców i warzyw, bo tego jak na lekarstwo. Na dole jest barek jeśli ktoś głoduje i sklepik z podstawowymi rzeczami, więc coś tam można sobie dokupić.
W szpitalu są zmieniane opatrunki więc nie trzeba mieć swoich, po powrocie do domu potrzebny jest octenisept, opatrunki gazowe metrowe (ja zużyłam 50 sztuk) i bactigras (15x20 wychodzi najtaniej, mnie wystarczyło 15 sztuk). Ale wiadomo każdy inaczej się goi.
Sale na oddziale są dwuosobowe z łazienką więc wygodnie. Telewizor działa na dwuzłotówki: 2zł/godzina, 4zł/3godziny, 6zł/5 godzin8zł/12godzin, 10zł/24godziny.
Można wziąć swój kubek, panie salowe bez problemu gotują wodę i można sobie wypić coś ciepłego.
Biustonosz pooperacyjny można sobie kupić np. taki http://www.biustanasze.pl/biustonosz...ra-id-127.html W szpitalu na dole w sklepie medycznym kosztuje 218 zł więc taniej. Jest zapinany na trzy haftki+suwak i to jest wygodne. Za to ma szeroką gumę w obwodzie, dzięki temu dobrze trzyma ale ta guma jest mało wygodna. Inny rodzaj https://femeni.pl/pl/p/Biustonosz-po...ster-SB-/18693 jest zapinany cały na haftki i to moim zdaniem jest mniej wygodne, ale za to ma cieńszą gumę, co kto woli. Doktor mówi żeby kupować obwód który się aktualnie nosi. No nie wiem, ja mam 75 a kupiłam 80, nosi się opatrunki i w ogóle chodzi w nim non stop to nie wyobrażam sobie ściślejszego.
Wypis dostaje się około 13, zwolnienie na 30 dni. Po dwóch tygodniach wizyta kontrolna, kolejne po 3 miesiącach i pół roku. No i można cieszyć się swoimi nowymi cacuszkami
Powodzenia dziewczyny!

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Lisica, jak u Ciebie???
Stary 2017-11-15, 08:46   #4821
Kania76
Raczkowanie

Wielkie dzięki za informacje. Kiedyś już był taki wątek ale dobrze co jakiś czas wstawić jeszcze raz info co trzeba przygotować do szpitala

Kania76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 11:51   #4822
lisicapol
Raczkowanie

Hej dziewczyny!

Ja wczoraj mialam operacje, a dzis juz normalnie jem i chodze. Na obchodzie z rana powiedzieli mi, ze wypis albo w czwartek, albo w piatek. Jestem w totalnym szoku, bo myslalam, ze beda mnie dluzej trzymac. Jeszcze nie widzialam maluszkow, ale pewnie zobacze je jutro przy zmianie opatrunkow.
Opieka tu bardzo mila, jak tylko chce przeciwbolowe, to dostaje je w mgnieniu oka

Stary 2017-11-15, 13:29   #4823
donia841
Rozeznanie

lisicapol to super jestes kolejną szczęściarą dbaj teraz o nowe cuda czekamy na fotki;-)

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

kto cie operował?????
donia841 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 13:41   #4824
lisicapol
Raczkowanie

Na pewno Korzeniowski, a kto wiecej to nie wiem Ale mega dobrze wyszłam z narkozy - zadnych zawrotow glowy, wymiotow itp. Mogę polecać Łęczną!

Stary 2017-11-15, 14:39   #4825
iza_rut
Raczkowanie

Cytat:
Hej dziewczyny!

Ja wczoraj mialam operacje, a dzis juz normalnie jem i chodze. Na obchodzie z rana powiedzieli mi, ze wypis albo w czwartek, albo w piatek. Jestem w totalnym szoku, bo myslalam, ze beda mnie dluzej trzymac. Jeszcze nie widzialam maluszkow, ale pewnie zobacze je jutro przy zmianie opatrunkow.
Opieka tu bardzo mila, jak tylko chce przeciwbolowe, to dostaje je w mgnieniu oka

Super! Już się zastanawiałam jak żyjesz Dużo biuściastych na oddziale? Jak Ci robili, na szypule czy przeszczep? Zdrówka, pozdrawiam.
Stary 2017-11-15, 14:45   #4826
lisicapol
Raczkowanie

Na szpule mialam robione nie slyszalam o innych kobietkach biusciastych, ale moze jakies sa. Dzieki Bede sie odzywac do Was jutro po odbandazowaniu

Stary 2017-11-15, 19:59   #4827
duzybiust
Przyczajenie

Lisica - super - szczęściarą jesteś.
iza_rut - bardzo dziękuję za szczegółowy opis. Chyba sobie to wydrukuję ku pamięci

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Dziewczyny a czym się różni
na szypule od przeszczepu????
Ja mam mieć przeszczep.
Stary 2017-11-15, 21:48   #4828
iza_rut
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez duzybiust Pokaż wiadomość
Lisica - super - szczęściarą jesteś.
iza_rut - bardzo dziękuję za szczegółowy opis. Chyba sobie to wydrukuję ku pamięci

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Dziewczyny a czym się różni
na szypule od przeszczepu????
Ja mam mieć przeszczep.
Cieszę się, że wpis sie przyda
Szypuła to przemieszczona własna otoczka z brodawką na fragmencie piersi a przeszczep kiedy odcinają otoczke z brodawką, formują nowy kształt i na koniec przyszywają otoczke w nowym miejscu. Jeśli odległość od klatki piersiowej do sutka jest większa niż 14 cm nie robią na szypule tylko przeszczep.
Stary 2017-11-16, 08:14   #4829
duzybiust
Przyczajenie

Dzięki za informację - no to już wiem co mnie czeka
Bardzo widać Ci blizny po operacji? Czy nie jest aż tak źle?
Stary 2017-11-16, 08:37   #4830
Kania76
Raczkowanie

A orientujecie się czy można dopłacić żeby mieć lepsze szwy. Może to dziwne pytanie ale koleżanka coś takiego mi powiedziała?

Kania76 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciąża, piersi, zmniejszenie, zmniejszenie biustu, zmniejszenie piersi

Nowe wątki na forum Chirurgia Plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
Muzyk78
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości