Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-11-14, 22:39   #91
Callitus
Zakorzenienie

Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Tam coś podwójnie wskoczyło i się poobracało, ale chyba sobie poradzisz
https://imgur.com/a/WBQNb
Dziękuję bardzo!
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 22:55   #92
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Lady_Atka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za materiały, bardzo się przydadzą
U mnie całkiem nieźle, powoli do przodu. Przerobiłam kolejną lekcję z Duolingo i powtórzyłam cały przerobiony już materiał. Poza kilkoma drobnymi błędami, poszło bardzo dobrze, co dodatkowo mnie motywuje. A także przerobiłam kolejny rozdział z podręcznika i uzupełniłam ćwiczenia. Oraz przetłumaczył kolejny tekst z gazety. I tu miłe zaskoczenie, znam coraz więcej słówek i tłumaczenie idzie znacznie szybciej i przyjemniej!
Uwielbiam gdy widzę swoje postępy, bo wiem, że nauka nie idzie na marne i mam jeszcze większą zachęte do nauki
A jak tam u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie. Też lubię to uczucie kiedy czytam gazety albo książki w oryginale i widzę, że nie muszę co chwilę sięgać po słownik albo, że dużo już rozumiem z kontekstu. Ja czytam właśnie najnowsze wydanie jakiejś włoskiej gazety Donna Moderna i jakiś magazyn o psychologii. W Donna moderna trafiłam jako kociara na artykuł o dokacaniu i przy okazji odkryłam, że jest kawiarnia dla kociarzy w Mediolanie. I jeszcze Amici Nemici nie skończyłam, a już znalazłam sobie nowe lektury uproszczone po włosku. No i w Donna moderna odkryłam, że są już 2 sezony serialu na podstawie książki Gomorra. Chyba poszukam odcinków. Zapomniałabym- zboczenie zawodowe, rano czytałam jeszcze na Corriere della sera doniesienie o amerykańskich badaniach z zakresu psychologii społecznej. O tym jak przypisanie na podstawie analizy lajków na FB do kategorii ekstrawertyk/introwertyk i dostosowanie na tej podstawie strategii marketingowej wpływa na wzrost sprzedaży produktów. Ale tak jak mówiłam, to zboczenie zawodowe, więc potem pamiętam jakie badania znam i co w nich wyszło, ale czasem nie pamiętam w jakim języku i dokładnie kiedy o nich czytałam. Co ciekawe nie wiem jak im to wyszło, ale ponoć serialowi Stargate lajki dają introwertycy. I tu bym ciut polemizowała. No, ale muszę oryginalny artykuł przeczytać, żeby poznać metodologię tego badania. No i na blogu studiaparlaama rano o preposizioni czytałam - 1o różnych wyrażeń na przykładach. No i odkryłam dziś jeszcze, że na Sycylii mają fioletowe kalafiory, a w Piemoncie bodajże czarną kapustę.(to z tej gazety dla pań, artykuł "warzywa kapustne dla każdego". Na zdjęciach wyglądają ciekawie, szczególnie ten fioletowy kalafior. Chyba fajnie wyglądałoby to w sałatce z czymś żółtym/pomarańczowym). A teraz idę walczyć z Unita 5 z Nuovo Qui Italia. Na dobry początek coś o twórcy serialu o komisarzu Montalbano i nowy czasownik nieregularny "porre" (pierwszy raz na oczy widzę ). Odezwę się jak się przez to wszystko i przez futuro anteriore przegryzę.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-11-14 o 23:20
MissChievousTess jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
jezyki obce, motywacja, nauka

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości