Zestaw do drylowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-26, 10:35   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

Zestaw do drylowania


Witam. Ostatnio wpadłam na pomysł zrobić gruszki w czekoladzie. Aby usunąć gniazda nasienne potrzebuje drylownicy. Jednak zastanawiam się czy takim przyrządem można bez problemu te gniazda usunąć? Nie chce wywalić kasy w błoto. W ikei znalazłam taki zestaw do drylowania. Czy warto go kupić? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10152998/
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2012-01-26 o 13:48
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:55   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Zestaw do drylowania

Drylownica przydatna rzecz
Tego środkowego przyrządu używam do skrobania skórki z cytrusów, a trzeciego - do robienia/wydrążania kuleczek z miąższu np. arbuza, melona itd (dodaję te kuleczki do sałatek, lodów, deserów, drinków).
Moim zdaniem b. fajny i przydatny zestaw Niczym innym tak zgrabnie nie wydrylujesz owoców jak taką właśnie drylownicą.

Chyba, że dziewczyny radzą sobie jakoś inaczej ?
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:37   #3
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Zestaw do drylowania

Osobiście drylownicy nie posiadam, ale używałam u rodziców i mimo, że plastikowa t o dawała radę Myślę, że z metalową końcówką będzie szło jeszcze lepiej.
Zestaw, który podałaś wygląda całkiem ok, no i cena zachęcająca. Nawet jak drylownicy użyjesz z raz w roku, to pozostałe "przyrządy" też wykorzystasz - ja bym brała.

La Monica - ja kiedyś wycinałam środki jabłek bardzo wąskim nożem no pięknie to nie wyglądało - ale jak się coś w tą dziurę wrzuciło i zapiekło, nie było widać

Tak czy siak jak ktoś się lubi bawić w wydrążane owoce to chyba nic innego jak drylownica nie pozostaje.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:50   #4
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Zestaw do drylowania

Bardzo dziękuje za odpowiedzi

Mam jeszcze pyatnie odnośnie wyciskacza do czosnku z Ikei, a nie chce zakładać kolejnego wątku.
Mam zwykły wyciskacz z Biedronki taki za 4zł. To co wkurza mnie w nim najbardziej, to to, ze przy zgniataniu czosnku,duża częsć czosnku nie przechodzi przez sitko, tylko wychodzi bokami. Czy w tym ikeowskim też tak się dzieje?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 07:22   #5
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Zestaw do drylowania

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za odpowiedzi

Mam jeszcze pyatnie odnośnie wyciskacza do czosnku z Ikei, a nie chce zakładać kolejnego wątku.
Mam zwykły wyciskacz z Biedronki taki za 4zł. To co wkurza mnie w nim najbardziej, to to, ze przy zgniataniu czosnku,duża częsć czosnku nie przechodzi przez sitko, tylko wychodzi bokami. Czy w tym ikeowskim też tak się dzieje?

Zależy o którym mówisz Ja mam ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00089163/
Używam go od jakichś 3 lat i jestem bardzo zadowolona. Nic bokami nie wyłazi i w dodatku łatwo się go myje dzięki temu, że siteczko jest wyjmowane

Tego natomiast nie miałam okazji testować:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20152158/

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

A jeśli chodzi o zestaw do drylowania jeszcze, to też zamierzam kupić w najbliższym czasie i się nad takim zastanawiam:
http://allegro.pl/berghoff-zestaw-do...074649688.html
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 21:26   #6
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Zestaw do drylowania

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Mam zwykły wyciskacz z Biedronki taki za 4zł. To co wkurza mnie w nim najbardziej, to to, ze przy zgniataniu czosnku,duża częsć czosnku nie przechodzi przez sitko, tylko wychodzi bokami. Czy w tym ikeowskim też tak się dzieje?
Kupiłam kiedyś mamie na dzień Matki taki zestaw w Realu, wyciskacz, otwieracz do konserw, coś tam jeszcze za 45 zł, piękny, chromowany, znanej, renomowanej firmy, nie żadne no name. I co? Wyciskacz po pierwszym użyciu rozpadł się na 2 części, bo się okazało, że chromowany to on był, ale tylko na zewnątrz, a w środku aluminium, które jest bardzo kruche.
Wkurzyłam się i poszłam na bazar, kupiłam u "ruskich" najtańszy wyciskacz za 7zł, taki "okuty", wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale jest nie do zdarcia. Teście mają identyczny od ponad 15 lat.

A odnośnie wyciskacza z Ikei, to szwagierka go ma (z wyciąganym koszyczkiem) i świetnie łupie się nim orzechy laskowe.

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-06-27 o 21:29
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 07:11   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Zestaw do drylowania

Ja przeważnie drylownicy potrzebują do czeresni lub wiśni bo tam najgorzej wydostać pestki, aby owoce były w całości. Chyba każda Pani domu powinna to mieć w domu.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 15:28   #8
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Zestaw do drylowania

Drylownica dobra rzecz. Szczególnie w letnim okresie, kiedy czereśnie na każdym rogu można kupić Mama kupiła kiedyś taką, a wcześniej mieliśmy ręczną i różnica nieporównywalna. Tam wrzucasz i masz, kombinować nie trzeba
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.