Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 13:55   #1
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534

Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze


Od jakiś 2 miesięcy wyskakują mi bolące pryszcze głównie na brodzie, czasami w okolicach ust, i dolnych partiach policzków. Nie wiem co to może być, ale to dosyć uciążliwe, ponieważ bardzo wolno się goi, a teraz mam wrażenie że nawet nie goi się wcale. A te grudki które znikły, pozostawiły po sobie nieładne sine przebarwienia. Nie wiem jak wygląda trądzik, nigdy nie miałam problemów z cerą,mam 22 lata. Zastanawiam się czy nie iść z tym do dermatologa,
ale to znowu nie jest jakiś ogromny wysyp, tylko kilka pryszczy. Może mnie wyśmiać, inni mają poważniejsze problemy z cerą.

Zamieszczam zdjęcia, tylko tych części twarzy na których mam to paskudztwo. Aktualnie to wygląda tak, ale bywało że miałam tego trochę więcej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (72,2 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (55,1 KB, 128 załadowań)

Edytowane przez Assathra
Czas edycji: 2011-03-07 o 13:56
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:39   #2
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Sama mam trądzik i praktycznie tylko raz leczyłam się u dermatologa. Może jest to błędem. A może i nie bo dermatolodzy wszystkim zapisują TO SAMO, zresztą drogie specyfiki. Jeśli się pogorszy, to idź. A tak to myślę żebyś myła twarz szarym mydłem i może będzie okej. Chociaż z tym mydłem to doświadczenia nie mam bo dziś dopiero kupiłam Masz szczęście że nie miałaś dotąd trądziku. Ile masz lat?
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:41   #3
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Krostki wyskakujace jedynie w tym miejscu moga miec podloze hormonalne....radzilabym zbadac to.
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:58   #4
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 miesięcy wyskakują mi bolące pryszcze głównie na brodzie, czasami w okolicach ust, i dolnych partiach policzków. Nie wiem co to może być, ale to dosyć uciążliwe, ponieważ bardzo wolno się goi, a teraz mam wrażenie że nawet nie goi się wcale. A te grudki które znikły, pozostawiły po sobie nieładne sine przebarwienia. Nie wiem jak wygląda trądzik, nigdy nie miałam problemów z cerą,mam 22 lata. Zastanawiam się czy nie iść z tym do dermatologa,
ale to znowu nie jest jakiś ogromny wysyp, tylko kilka pryszczy. Może mnie wyśmiać, inni mają poważniejsze problemy z cerą.

Zamieszczam zdjęcia, tylko tych części twarzy na których mam to paskudztwo. Aktualnie to wygląda tak, ale bywało że miałam tego trochę więcej.
Wybierz się do dermatologa Trądzik może pojawić się w każdym wieku niestety. Przyczyn może być baaardzo dużo od jedzenia przez alergię do hormonów więc ciężko powiedzieć co jest przyczyną. Co do miejsca w którym ty masz te krostki ....hmm mnie kilka lat temu pojawiła się alergia na fluor (czyli od pasty do zębów i płynu do płukania ust) właśnie wokół ust i jeszcze nad ustami
Możesz także poprosić o skierowanie na badanie poziomu hormonów. Acha i naprawdę dobra rada-nie wyciskaj

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Sama mam trądzik i praktycznie tylko raz leczyłam się u dermatologa. Może jest to błędem. A może i nie bo dermatolodzy wszystkim zapisują TO SAMO, zresztą drogie specyfiki. Jeśli się pogorszy, to idź. A tak to myślę żebyś myła twarz szarym mydłem i może będzie okej. Chociaż z tym mydłem to doświadczenia nie mam bo dziś dopiero kupiłam Masz szczęście że nie miałaś dotąd trądziku. Ile masz lat?
Co prawda chodzę od kilku lat do jednego i tego samego dermatologa więc nie wiem co przepisują "wszyscy" ale prawda, że dostałam dość drogi żel-ok 40zł za tubkę, jednak bardzo mi ten lek pomógł więc nie narzekam Zresztą po pewnym czasie należy każdy lek zmienić i to już niekoniecznie były drogie specyfiki aczkolwiek mi one nie pomogły
Jak się pogorszy to będzie trudniej wyleczyć Szare mydło lecznicze? Nie wiedziałam........ Każde mydło wysusza



Assathra teraz doczytałam, że rzuciłaś palenie, może to być też przyczyna
__________________
dark & twisty
Life is better blonde

"Tak, jestem szczęśliwa,
i brak mi tylko dzwoneczka u szyi, który by brzęczał nad tobą, gdy śpisz."
Szymborska

Edytowane przez Danula
Czas edycji: 2011-03-07 o 18:03
Danula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:24   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Gdyby to nie był trądzik to miałabyś 1,2 pryszcze, a tego masz zdecydowanie więcej. zawsze warto poradzić się specjalisty, przypuszczam, że dostaniesz jakąś maść. Albo spróbuj coś bez recepty zastosować np. benzacne/brevoxyl.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:33   #6
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Cytat:
Napisane przez Ewelina_94 Pokaż wiadomość
Sama mam trądzik i praktycznie tylko raz leczyłam się u dermatologa. Może jest to błędem. A może i nie bo dermatolodzy wszystkim zapisują TO SAMO, zresztą drogie specyfiki. Jeśli się pogorszy, to idź. A tak to myślę żebyś myła twarz szarym mydłem i może będzie okej. Chociaż z tym mydłem to doświadczenia nie mam bo dziś dopiero kupiłam Masz szczęście że nie miałaś dotąd trądziku. Ile masz lat?
22 lata w tym roku, moja wypowiedz jest dość chaotyczna, teraz tak czytam, że można przeoczyć. ) Do mycia twarzy używam tylko bardzo delikatnego żelu micelarnego.

Cytat:
Napisane przez Danula Pokaż wiadomość
Wybierz się do dermatologa Trądzik może pojawić się w każdym wieku niestety. Przyczyn może być baaardzo dużo od jedzenia przez alergię do hormonów więc ciężko powiedzieć co jest przyczyną. Co do miejsca w którym ty masz te krostki ....hmm mnie kilka lat temu pojawiła się alergia na fluor (czyli od pasty do zębów i płynu do płukania ust) właśnie wokół ust i jeszcze nad ustami
Możesz także poprosić o skierowanie na badanie poziomu hormonów. Acha i naprawdę dobra rada-nie wyciskaj



Co prawda chodzę od kilku lat do jednego i tego samego dermatologa więc nie wiem co przepisują "wszyscy" ale prawda, że dostałam dość drogi żel-ok 40zł za tubkę, jednak bardzo mi ten lek pomógł więc nie narzekam Zresztą po pewnym czasie należy każdy lek zmienić i to już niekoniecznie były drogie specyfiki aczkolwiek mi one nie pomogły
Jak się pogorszy to będzie trudniej wyleczyć Szare mydło lecznicze? Nie wiedziałam........ Każde mydło wysusza

Assathra teraz doczytałam, że rzuciłaś palenie, może to być też przyczyna
No tak, ja palenie rzucałam średnio kilka razy w roku, przez kilka lat. Teraz nie palę od trzech miesięcy.
Dziś kupiłam Acne Derm, zobaczymy czy to coś pomoże. Jeśli nie, wtedy wybiorę się do lekarza. Ale coś mi się nie chce wierzyć że to trądzik,czoło , noc policzki są bez skazy.I chyba będę musiała zainwestować w jakiś korektor, bo mój zwykły podkład nie kryje prawie wcale.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:47   #7
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

a przyjmujesz lub odstawiałaś może tabletki antykoncepcyjne?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 19:50   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Po acne dermie może Ciebie jeszcze bardziej wysypac, bo ma w składzie kwas, a przez to oczyszcza skórę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 21:32   #9
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a przyjmujesz lub odstawiałaś może tabletki antykoncepcyjne?
Nie, właściwe to nie stosuję żadnych leków, nawet tabletek przeciwbólowych. A antykoncepcyjne, brałam kilka lat temu i to tylko przez pół roku, bo mi nie służyły.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Po acne dermie może Ciebie jeszcze bardziej wysypac, bo ma w składzie kwas, a przez to oczyszcza skórę.
Czytałam opinie, i jestem na to nastawiona, mam nadzieję że jakoś się przemęczę a później już będzie tylko lepiej. Kiedyś jak zaczynałam swoja przygodę z pokrzywą, tez miałam chwilowy wysyp, ale szybko się unormowało. A teraz nie mam nic do stracenia, bo same widzicie... moja cera jest w fatalnym stanie. A chciałabym chociaż pozbyć się tych przebarwień, puki są jeszcze "świeże"
Chyba,ze znacie coś, lepszego co mogłoby mi pomóc. Będę wdzięczna
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 22:04   #10
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Na przebarwienia ad powinien pomóc ale nie spodziewaj się efektów za szybko.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 22:54   #11
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Krostki wyskakujace jedynie w tym miejscu moga miec podloze hormonalne....radzilabym zbadac to.
O! a dopiero teraz wpadło mi do głowy, ze mimo ze nie biorę żadnych tabl. antykoncepcyjnych, to jednak może to właśnie wina hormonów. Moja siostra ma niedoczynność tarczycy. Całkiem możliwe że ja też ją mogę mieć, chociaż objawów nie mam żadnych, no ale na wszelki wypadek zrobię badania. Tylko to też bez sensu, bo co z tego ze wyniki będą, jak zapisy do endokrynologów u nas są chyba najwcześniej na początek przyszłego roku. (Wiem bo siostra, ma tez z tym problem, a dorwanie dermatologa- endokrynologa graniczy teraz z cudem. ) Mam nadzieję, że to paskudztwo nie ma jednak podłoża hormonalnego, ale dzięki za sugestię, lepiej chuchać na zimne.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 08:16   #12
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Ale lepiej się zapisz, zawsze w razie gdyby sie polepszyło, możesz się wypisać
właśnie tak jak mówi Muffka - krosty w takich miejscach mogą oznaczać jakieś burze hormonalne, ale nie muszą. Ja miałam podobne tylko na samej żuchwie i to były takie bolesne gule ale że i tak chciałam brać tabletki anty. to postawiłam na nie i nic innego nie brałam i na szczęście mi pomogły
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 12:51   #13
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Ja też tak miałam i tak samo mam 22 lata niebawem 23..na początku małe krosteczki,koloru skóry a teraz pełno czerwonych plam ale płaskie wygląda to tak jakbym miała blizny po wyciskaniu...tylko ostatnio przed okresem te plamy się pogorszyły i już nie są czerwone tylko sino-bordowe.POlecam dermatologa by Ci się to nie rozwineło...najlepiej iść teraz i czymś leczyć niz zwlekać tak jak ja i teraz wstydzić się wychodzić na dwór.Ja męcze się z tym już 2 lata.Ostatnio dostałam skierowanie od pani dermatolog na badanie krwi i moczu.Dlatego że dermatolog do końca nie wie czy to trądzik czy uczulenie,dodatkowo chce mi przepisać antybiotyki.Zobaczymi co wyjdzie mi na badaniach...skierowanie jakie dostalam jest dość obszerne...tyle wypisanych badań cała kartka A4 ...mam badanie krwi ogólne i szczegółowe...testy wątrobowe i na uczulenie pokarmowe.Nie zwlekaj kochana tylko biegie do dermatologa jakiegoś dobrego, nie rób błedu takiego jak ja.Dodaje Ci nazwe maści dodatkowo by je jakoś wysuszać jest to Sudocrem jest dobry dostepny w aptece bez recepty,niestety mi pomaga tylko jak jakiś ropny czasem wyskoczy ale na te plamy niestety nie jedynie co to je troche rozjaśnia.Pozdrawiam.
__________________
Nie patrz na piękno,lecz w serce człowieka,bo serce zostaje,a piękno uieka.


Ładnaś ty dziewczyna,
Trzeba cię szanować,
Włożyć do słoika
I zamarynować!!!
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:38   #14
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Tyle dobrego naczytałam się o Acne Derm, I zdecydowałam się wypróbować. Dopiero drugie zastosowanie, nałożyłam równomiernie cienka warstwę na całą twarz, i troszeczkę więcej na brodę. Wiem, ze na efekty trzeba poczekać, ale wydaje mi się że moja twarz dobrze znosi AD, bąble które tyle czasu siedziały głęboko pod skórą, mało widoczne ale za to bolące, w końcu się przebijają, i to chyba dobry znak. Nie wygląda to apetycznie ale trochę mi ulżyło. A badania zrobię na pewno , tylko jeszcze dam szansę AD. Nie wiem czy sobie coś wkręcam, czy to siła autosugestii, ale wydaje mi się ze to działa.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kinderkowa18 Pokaż wiadomość
Ja też tak miałam i tak samo mam 22 lata niebawem 23..na początku małe krosteczki,koloru skóry a teraz pełno czerwonych plam ale płaskie wygląda to tak jakbym miała blizny po wyciskaniu...tylko ostatnio przed okresem te plamy się pogorszyły i już nie są czerwone tylko sino-bordowe.POlecam dermatologa by Ci się to nie rozwineło...najlepiej iść teraz i czymś leczyć niz zwlekać tak jak ja i teraz wstydzić się wychodzić na dwór.Ja męcze się z tym już 2 lata.Ostatnio dostałam skierowanie od pani dermatolog na badanie krwi i moczu.Dlatego że dermatolog do końca nie wie czy to trądzik czy uczulenie,dodatkowo chce mi przepisać antybiotyki.Zobaczymi co wyjdzie mi na badaniach...skierowanie jakie dostalam jest dość obszerne...tyle wypisanych badań cała kartka A4 ...mam badanie krwi ogólne i szczegółowe...testy wątrobowe i na uczulenie pokarmowe.Nie zwlekaj kochana tylko biegie do dermatologa jakiegoś dobrego, nie rób błedu takiego jak ja.Dodaje Ci nazwe maści dodatkowo by je jakoś wysuszać jest to Sudocrem jest dobry dostepny w aptece bez recepty,niestety mi pomaga tylko jak jakiś ropny czasem wyskoczy ale na te plamy niestety nie jedynie co to je troche rozjaśnia.Pozdrawiam.
Mam sSudocrem, i zawsze byłam zadowolona z jego działania, jednak radził sobie nieźle ze zwykłymi wypryskami, które pojawiały sie na krótko przed okresem i szybko znikały. Na to co mam teraz nie działa, niestety jedyna nadzieja w ad, jak nie zauważę widoczniej poprawy biegnę do lekarza.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 08:45   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Assathra wmasowywuj porządnie w skórę, to lepsze rezultaty
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:01   #16
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

Hey Trochę czasu minęło, ale piszę bo buźka wygoiła mi się już całkowicie. Mam tylko kilka drobnych przebarwień z którymi juz sobie radzę. Byłam u dwóch dermatologów każdy postawił inną diagnozę, ale w końcu dałam radę i tak naprawdę to wyleczyłam się sama!
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:48   #17
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

To super, na mnie niestety tak dobrze AD nie zadzialal
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:08   #18
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nie wiem czy to trądzik, czy zwykłe pryszcze

To chyba żel clindacne mnie uratował bo odkąd zaczęłam go stosować, przestały wyskakiwać mi nowe niespodzianki.. A to co już miałam zaczęło powoli znikać. Mam tylko nadzieję , ze to nie jest chwilowa poprawa
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.