Ekonomia vs Logistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-20, 15:50   #1
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48

Ekonomia vs Logistyka


Myslalem duzo nad kierunkami ekonomicznymi ekonomia analityka gospodarcza ekonometria. Ale podobno po kirunkach ekonomicznych z praca latwo nie jest i bez znajomosci o pracy w banku czy jako analityk nie ma co marzyc. Ipojawia sie moje pytanie co sądzicie o kierunku logistyka, czy warto konczyc go czy jest po tym praca czy jest to kierunek w maire oplacaly, po programch studiow troche ma z ekonomi itd, ale chcialbym poznac wasze opinie na temat studiow pracy itd
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:01   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Kto Ci takich bzdur nagadał? Informatyka i ekonometria jest dosyć przyszłościowym kierunkiem. Jeszcze nie słyszałam o tym, aby ktoś klepał biedę po tych studiach albo miał problem ze znalezieniem zatrudnienia.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:58   #3
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
Myslalem duzo nad kierunkami ekonomicznymi ekonomia analityka gospodarcza ekonometria. Ale podobno po kirunkach ekonomicznych z praca latwo nie jest i bez znajomosci o pracy w banku czy jako analityk nie ma co marzyc.
Totalna bzdura. Wszędzie jest niedobór analityków i nawet z minimalnym doświadczeniem znajdziesz szybko dobrą pracę.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 18:55   #4
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Ale jak sądzicie czy po zwyklej ekonomii zostać można analitykiem czy lepiej kończyc ekonometrie??
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 18:57   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
Ale jak sądzicie czy po zwyklej ekonomii zostać można analitykiem czy lepiej kończyc ekonometrie??
Zdecydowanie lepiej Informatykę i Ekonometrię.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 19:14   #6
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

a to trudn bardzo kierunek??? bo dostaje rozne opinie??
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 19:32   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
a to trudn bardzo kierunek??? bo dostaje rozne opinie??
Prawda jest taka, że jak masz chęci to dasz radę. Włożysz mniej czy więcej pracy, zależy jak Ci się łatwo uczy itp.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 22:33   #8
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
a to trudn bardzo kierunek??? bo dostaje rozne opinie??
Masz małe pojęcie o polskim rynku pracy. To prawda, ekonomistów jest przesyt, ale na analityków jest popyt.
Logistykę odradzam, chyba że znasz języki obce i masz skonkretyzowane plany co do niej.

Poziom trudności na analityce gospodarczej czy informatyce i ekonometrii zależy od Ciebie.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 06:50   #9
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

A jak wygląda sprawa informatyki na tych studiach, bo nie ukrywam ze tego boje sie najabardziej???
Moze z matmy tez orłem nie jestem, ale mysle ze jak przysiade to bym dal rade, bo i tak na wiekoszosc studiow z matma trzeba sie zmierzyc.
Przedmiotow ekomonicznych to sie nie boje, bo mnie to interesuje, a wtedy nauka wchodzi.
Najbradziej boje sie informatyki i przedmiotow inforamtycznych, programowanie itp bo z tego nic nie wiem.
Excela to kazdy musi znac wiec takiego czegos to sie nie boje.
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 12:03   #10
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
A jak wygląda sprawa informatyki na tych studiach, bo nie ukrywam ze tego boje sie najabardziej???
Moze z matmy tez orłem nie jestem, ale mysle ze jak przysiade to bym dal rade, bo i tak na wiekoszosc studiow z matma trzeba sie zmierzyc.
Przedmiotow ekomonicznych to sie nie boje, bo mnie to interesuje, a wtedy nauka wchodzi.
Najbradziej boje sie informatyki i przedmiotow inforamtycznych, programowanie itp bo z tego nic nie wiem.
Excela to kazdy musi znac wiec takiego czegos to sie nie boje.
To bardzo dobrze, że nie boisz się Excela.

Nie wiem, jak jest na innych uczelniach, ale u mnie (UG) infę da się przeżyć. Na I semestrze uczyliśmy się Excela, programowania VBA i tworzenia własnych stron internetowych, teraz na II semestrze robimy projekt systemu informacyjnego, a na III będziemy tworzyć własne programy, np. kalkulator. Wszystko jest do przejścia.

Popatrz na sylabusy na interesujących Cię uczelniach.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 11:57   #11
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Spróbuje się dostać na Analityke Gospodarcza w Łódzi albo IiE w Poznan. Trzeba zaryzykować. Dosatać sie powinieniem, choć zdawalem matme na podstawie i mi niestety srednio poszla ;/ ale za to angol podst w miare i super roz gegra wiec po progach widze ze sie dostane.
A z matma trzeba bedzie powalczyć troche w wakacje, a powiedzcie mi czy na studiach takich na matmie bedzie geomteria, bryły itd czy tylko same funckje ciągi??
Bo nie trawie geomterii i na studiach pewnie bym z tym poległ ;//
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 12:34   #12
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
A z matma trzeba bedzie powalczyć troche w wakacje, a powiedzcie mi czy na studiach takich na matmie bedzie geomteria, bryły itd czy tylko same funckje ciągi??
Bo nie trawie geomterii i na studiach pewnie bym z tym poległ ;//
Nie, żadnych brył na studiach nie ma Z geometrii można trafić tylko na geometrię analityczną (w ramach algebry liniowej), ale ze szkolną geometrią nie ma to nic wspólnego. Analiza matematyczna, algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka - na te działy możesz trafić na studiach.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 14:11   #13
AlbertoA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 48
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Nie, żadnych brył na studiach nie ma Z geometrii można trafić tylko na geometrię analityczną (w ramach algebry liniowej), ale ze szkolną geometrią nie ma to nic wspólnego. Analiza matematyczna, algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka - na te działy możesz trafić na studiach.

Widze, że się znasz na rzeczy, To który z tych przedmiotow najtrudniejszy, najgorszy do przejścia??

I jak bym mógł dostać pare słów wiecej o Analiza Matematyczna i Algebra Liniowa, bo nie wiem co się pod tymi nazwami kryje?
Z góry dziękuje.
AlbertoA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 15:06   #14
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ekonomia vs Logistyka

Cytat:
Napisane przez AlbertoA Pokaż wiadomość
Widze, że się znasz na rzeczy, To który z tych przedmiotow najtrudniejszy, najgorszy do przejścia??

I jak bym mógł dostać pare słów wiecej o Analiza Matematyczna i Algebra Liniowa, bo nie wiem co się pod tymi nazwami kryje?
Z góry dziękuje.
Zwykle AM jest najtrudniejsza dla studentów. AM = rachunek różniczkowy i całkowy, AL = przekształcenia przestrzeni liniowej, co w uproszczeniu = macierze i działania na nich. Jak chcesz się dowiedzieć więcej, zachęcam do poszukania wykładów w internecie albo skryptów.
Tu masz np. zakres tematów z AM na WNE UW:

https://usosweb.wne.uw.edu.pl/kontro...od=2400-PP1AMI
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 22:28   #15
xxsven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 148
Question Kierunek ekonomia/logistyka

Witam, pierwszy raz odzywam się na forum
W tym roku muszę zdecydować się na jakie kierunki chcę składać papiery i myślę głównie o ekonomii albo logistyce (Poznań). Czy jest ktoś kto studiuje któryś z tych kierunków i może powiedzieć, jak jest, jakie są perspektywy pracy? Jaki język lub dodatkowe umiejętności idą dobrze w parze z takim wykształceniem i czy można odpuścić sobie magisterkę, czy jednak warto? Oraz który kierunek jest lepszy/otwiera więcej możliwości. Pozdrawiam
xxsven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 06:43   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kierunek ekonomia/logistyka

Cytat:
Napisane przez xxsven Pokaż wiadomość
Witam, pierwszy raz odzywam się na forum
W tym roku muszę zdecydować się na jakie kierunki chcę składać papiery i myślę głównie o ekonomii albo logistyce (Poznań). Czy jest ktoś kto studiuje któryś z tych kierunków i może powiedzieć, jak jest, jakie są perspektywy pracy? Jaki język lub dodatkowe umiejętności idą dobrze w parze z takim wykształceniem i czy można odpuścić sobie magisterkę, czy jednak warto? Oraz który kierunek jest lepszy/otwiera więcej możliwości. Pozdrawiam
Wiesz, teraz jest parcie na logistyków bo jest ich mało ale jak będzie wyglądał rynek jak skończysz studia za te parę lat to nikt nie wie
Jeśli licencjat, to nie, nie odpuszczałabym sobie magisterki.
Jeśli inżynier to bym patrzyła jak będzie z pracą i czy pracodawca będzie później naciskał na zrobienie tego magistra.
O samej uczelni to już Ci inni powiedzą ale określ czy to polibuda i czy licencjat czy inżynierka.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 21:15   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Kierunek ekonomia/logistyka

Bardzo popularny kierunek na Wizażu A taki dylemat jak Ty już ktoś miał, więc łączę wasze wątki.

W wolnym czasie przejrzyj te wątki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=546071
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=462648
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-01-25 o 22:11
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 22:15:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.