przymierzanie kolczyka w sklepie?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 20:54   #1
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274

przymierzanie kolczyka w sklepie?!


Witajcie dziewczyny dziś kupiłam kolczyk w sklepie i jak już wyszłam to uświadomiłam sobie że sprzedawczyni pytała czy chcę go wcześniej przymierzyć i już mnie zmroziło. Po fakcie niestety bo skoro mnie pytała to może już go jakaś potencjalna klientka przymierzała. Nie wiem co zrobić z tym kolczykiem nie uśmiecha mi się wywalić 40 zł ale z drugiej strony boję sie czyms zakazić, choć kolczyki mam juz kilka lat. Co myślicie?
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:02   #2
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 6 993
GG do caate
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

to musisz go odkazic, woda utleniona lub spirytusem
ja nawet swoje kolczyki, przemywam woda utleniona dla zachowania higieny
__________________
blog
GoCranberry, peeling do ciała z masłem Shea i solą z Bochni
Makijażowe TORTury!
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:13   #3
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Trochę chyba przesadzasz ;-) Wiadomo, że higieny nigdy nie za wiele, ale przecież możesz sobie -tak jak napisała koleżanka wyżej- przetrzeć ten kolczyk np.wodą utlenioną. Zawsze tak jest, że w sklepach przymierza się kolczyki i większość osób tak robi. Nie każdemu pasują każde kolczyki i lepiej je czasem przymierzyć, niż wydać pieniądze na coś, co nie pasuje i nie będzie używane.
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:15   #4
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Dzięki dziewczyny po prostu mam schizę przedporodową i teraz mi w stronę sterylności poszło. Pozdrawiam
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:16   #5
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Nie przymierza się kolczyków! Można je przyłożyć do ucha pępka czy gdzieś żeby "przymierzyć"! Przymierzanie jest niehigieniczne!
__________________
"Tomorrow never comes until it's too late... "
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:35   #6
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Nie kupiłabym w miejscu gdzie kolczyki "się przymierza"...
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:39   #7
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

takie przymierzanie to prosta dorga do infekcji bakteryjnej czy grzybicy
nie wiadomo czy ktoś nie przymierzał na niewygojoną jeszcze rane a wtedy inne ciekawe kwiatki można złapać
teraz jak już jest po ptokach to radzę kupić w medycznym jakiś środek do dezynfekcji narzędzi o szerokim spektrum-np.sekusep w malej saszetce lub poprosic kogoś znajomego o sterylizacje w autolawie
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 06:52   #8
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny po prostu mam schizę przedporodową i teraz mi w stronę sterylności poszło. Pozdrawiam

no to nie ma co żartować, tylko tak jak Miss Venflon napisała, trza kupić porządny środek odkażający i rzeczywiście sekusept jest jak najbardziej ok, a jeśli masz zaprzyjaźnionego stomatologa czy cuś to Ci w autoklawie wysterylizują.
Mierzenie kolczyka wydaje się komuś rzeczą normalną, ale to przede wszystkim jest niebezpieczne, zważywszy że laski często te uszy mają niepogojone, albo w przypadku alergii ustawicznie rozpaprane a w tych rankach mogą siedzieć różne ustrojstwa i należy mieć to na uwadze wchodząc do takiego sklepu i słysząc jak pani pyta o mierzenie W większości sklepów wręcz można przeczytać informację zakazującą przymierzanie.
Pewnie w innym przypadku nazwałabym tę panią że jest elastyczna, ale w przypadku kolczyków to chyba jednak brak wyobraźni

Edytowane przez muscat
Czas edycji: 2010-07-29 o 06:53
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 08:45   #9
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

co za nieodpowiedzialnosc przymierzac kolczyki w sklepie normalnie powinno to byc zabronione
az mam teraz stracha przed kupowaniem kolczykow
solidna dezynfekcja nic innego nie pozostaje
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 08:52   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

W porzadnym sklepie panie maja chsteczki nasaczone alkoholem i kaza przecierac kolczyki zamin sie przymierzy.

ja bymy nie przesadzala z ta higiena, bo tylko dzieku zaszkodzisz. malec musi miec kontakt z bakteriami, bo jeszcze nabawie sie alegrii jak bedziesz wszystko w jego otoczeniu dezynfekowac.

Wlec do kieliszka alkogol czy spirytus i pomocz te kolczyki. Wystarczy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 08:59   #11
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

alkochol nie zabija wszystkiego
tak musi mieć kontakt z zarazkami-wspaniała teoria-niech się nabawi poważenej nfekcji bedąc w ciąży
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 09:17   #12
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W porzadnym sklepie panie maja chsteczki nasaczone alkoholem i kaza przecierac kolczyki zamin sie przymierzy.

ja bymy nie przesadzala z ta higiena, bo tylko dzieku zaszkodzisz. malec musi miec kontakt z bakteriami, bo jeszcze nabawie sie alegrii jak bedziesz wszystko w jego otoczeniu dezynfekowac.

Wlec do kieliszka alkogol czy spirytus i pomocz te kolczyki. Wystarczy.
po pierwsze powinny te panie zabronic przymierzania kolczykow wystarczy przylozyc a nie wsadzac i krecic po dziurkach niektore dziewczeta przeciez maja niezagojone dziurki po przekluciach brrrrrr
alkohol to za malo tym bardziej ze nawet z tym pewnie nie ma higieny
w ciazy nie mozna miec kontaktu z syfem to moze zaszkodzic dziecku bylam w ciazy i znam cala to ostroznosc z tym zwiazana
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 09:46   #13
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W porzadnym sklepie panie maja chsteczki nasaczone alkoholem i kaza przecierac kolczyki zamin sie przymierzy.

ja bymy nie przesadzala z ta higiena, bo tylko dzieku zaszkodzisz. malec musi miec kontakt z bakteriami, bo jeszcze nabawie sie alegrii jak bedziesz wszystko w jego otoczeniu dezynfekowac.

Wlec do kieliszka alkogol czy spirytus i pomocz te kolczyki. Wystarczy.
alkoholem to Ty możesz zalać robaka i nie doradzaj takich metod w dobie w której nie da się przymrużać oczu na HIV czy żółtaczkę... a jeśli mamy doradzać zwłaszcza kobiecie w ciąży to może wykażmy troche więcej wyobraźni i lepiej czasem więcej podmuchać niż leczyć sparzenie.

Edytowane przez muscat
Czas edycji: 2010-07-29 o 09:48
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 15:56   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Czy wy nie przesadzacie. jak ona dziecko urodzi to niestety nawet lekarz jej powie, zeby nie przesadazla z higiena w jego otoczeniu.

HIV nie mozna sie zarazic poprzez przymierzenie kolczyka. I jaka normalna osoba wyjmuje kolczyk z nie zagojonej dziurki? Mam kolczyki nawet w jednym uchu mam 2 dziurki, a byl czas ze 3 i niestety jak wyjelam kolczyk z niezagojonej dziurki to byl problem zeby go ponownie wlozyc.

Widzialam jak alkohol dezynfekuje, nawet lekarz potwierdzil ze to wystarczy. Nie popadajmy w skrajnosci.

Jesli chodzi o ciaze to jak nie chce nie musi tych kolczykow nosic. ja tez bylam w ciazy i nie przesadzalam w zadna strone, co nie oznacza ze pilam, palilam , cpalam i jedlam surowe mieso.

Jak sie chcecie cale dezynfekowac to porosze bardzo, tylko potem tutaj nie piszcie ze nabawilyscie sie alerii kontaktowych itp.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:07   #15
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

ale macie problemy wiadomo że trzeba zdezynfekować proste

Edytowane przez bojatoja
Czas edycji: 2010-07-29 o 16:08
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 17:09   #16
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

niestety masa osób wyjmuje i zmienia kolczyki jak przekłucie jest jeszcze niezagojone
i sorry ale kolczyk w ciele to raczej bardzo osobista sprawa i nie chciałabym miec w ciele czegoś co niewiadomo-kto właśnie sobie mierzył
dlatego polecam zamawianie kolczyków do piercingu w dobrych sklepach netowych-większośc można zamówić z opcją sterylizacji
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:06   #17
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

ja własnie dzis byłam w skelpie i już miałam sie wybrac do lustra z kolczykiem PRZYŁOŻONYM do ucha, kiedy ekspediantka pyta sie czy chce przymierzyć, no to przymierzylam.

W domu przemylam woda utleniona czy tam spirytusem.


ale jak to jest przeciez nasze ucho jest zagojone wiec jak maja sie tam bakterie dostać?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:34   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Oj pełno takich nieodpowiedzialnych sprzedawców Kilka tygodni temu byłam kupowałam też kolczyki i pani poradziła bym sobie przymierzyła Uciekłam stamtąd szybciej niż weszłam, kupiłam gdzie indziej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:43   #19
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny dziś kupiłam kolczyk w sklepie i jak już wyszłam to uświadomiłam sobie że sprzedawczyni pytała czy chcę go wcześniej przymierzyć i już mnie zmroziło. Po fakcie niestety bo skoro mnie pytała to może już go jakaś potencjalna klientka przymierzała. Nie wiem co zrobić z tym kolczykiem nie uśmiecha mi się wywalić 40 zł ale z drugiej strony boję sie czyms zakazić, choć kolczyki mam juz kilka lat. Co myślicie?
"przymierzyć" = przyłożyć do ucha i zobaczyć jak wygląda.
napewno nie chodzilo jej o wlozenie do ucha, tego sie w sklepeach nie praktykuje.

tak jak swoje własne kolczyki tak każde nowo zakupione należy przetrzeć spirytusem dla odkażenia.
nie robisz tak ?
__________________
płaczę do pustych ścian... co za wstyd.
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 20:33   #20
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Jak zwykle na wizazu, albo przesada w jedna, albo w druga strone
Nie popadajmy w paranoje, blagam, bo od razu widze reklame z TV ktora ostatnio ogladalam.
"Na ubraniach gromadza sie przez caly dzien GROZNE BAKTERIE, wiec kup srodek XXX i dopiero bedziesz bezpieczny, zdrowy, higieniczny... bla bla bla..."
A poki tego srodka nie bylo to co? Chodzilam brudna, niehigieniczna, a te GROZNE bakterie pewnie zagrazaly mojemu zyciu?
Tak samo z tymi kolczykami.
Przede wszystkim-nie mierzyc w sklepie, tylko przylozyc do ucha. Ewentualnie zwrocic uwage sprzedawczyni, ze tak powinno byc, a jesli pozwala kolczyki wkladac do uszu to powinna je potem zdezynfekowac. A jeszcze lepiej-przed mierzeniem na oczach klienta.
Kupic kolczyki, zaniesc do domu, porzadnie przetrzec spirytusem (jak ktos zauwazyl-nawet lekarze go uzywaja...) badz jakims srodkiem dezynfekujacym z apteki i nosic.
Przy okazji-skad przekonanie ze woda utleniona dezynfekuje?! Ona wchodzi w reakcje z rana, krwia, wtedy sie pieni i odkaza. Nie dziala na kolczyki i tym podobne. Rownie dobrze co przecierac woda utleniona mozna wsadzic je pod kran i polac woda...

Zgadzam sie ze pchanie kolczykow w sklepie w uszy jest ohydne, ale trudno, sa ludzie i taborety.

Kiedys spotkalam sie z tym, ze kobieta w sklepie mierzyla kolczyki i kazda pare najpierw SLINILA. Macie pojecie?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2010-07-29 o 20:39
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 10:37   #21
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Jak tu pewnie prawie wszyscy pisali - wystarczy przemyć spirytusem czy wodą utlenioną. Ja zawsze tak robię przed pierwszym założeniem kolczyka, bez względu na to, czy w miejscu, w którym go kupowałam, ktoś próbował mi jego "przymierzenie".
Chyba, że nie chodzi o kolczyki do uszu, a ja nie doczytałam (?) W takim przypadku to już co innego...
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:05   #22
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Obserwowałam kiedys dwie laski jak sobie wyciągały kolczyki i jedna drudiej dawała poprzymierzać, przy czym ta jedna miała zaropiałe ucho Podejrzewam, że miała po prostu alergię na nikiel i wyglądało to jak wyglądało, czyli masakra. Ja bym tego kolczyka nawet do ręki nie wzięła a co dopiero żebym miała to wepchnąć do dziurki. Tą drugą laskę co to przymierzała to chyba Bóg opuścił, bo nie wiem jak inaczej to nazwać Być może że dla kogoś to ja mam fobię, ale ja chyba wolę jednak tę fobię i jak kupuję kolczyki a nie ma na ich końcówkach zabezpieczenia, które świadczy że nie były mierzone to oczywiście je kupię, bo w końcu nikogo nie złapałam na mierzeniu, ale zapewniam, że wtedy woda utleniona mi nie wystarcza Na szczęście pracuję z płynami do dezynfekcji a nie miziania i udawania, że dezynfekuję, więc daję radę
Drogie Panie woda utleniona służy do oczyszczania ranki a nie do odkażania przedmiotów

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Chyba, że nie chodzi o kolczyki do uszu, a ja nie doczytałam (?) W takim przypadku to już co innego...
Hmmm... a na czym ta róznica polega, oprócz tego że dziurki tylko mają inne lokalizacje?????? Dziura w uchu tak samo jest siedliskiem bakterii, tam też zbiera się brud i pot, pomimo tego że niby jest przewiew Tak naprawę patrząc nie niektóre kobiety, tudzież ich młodsze wydanie to naprawdę czasem zastanawiam się czy one wiedzą co znaczy słowo higiena i jak patrzę na nie to "czuję jak śmierdzą"... więc jakoś nie bardzo mi się widzi mieć w uchu coś co one sobie wpychały. No sorry, ale co woda utleniona ma tu niby zdziałać???? Brew, ucho, nos, pępek, to bez różnicy.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 12:39   #23
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez muscat Pokaż wiadomość
Hmmm... a na czym ta róznica polega, oprócz tego że dziurki tylko mają inne lokalizacje?????? Dziura w uchu tak samo jest siedliskiem bakterii, tam też zbiera się brud i pot, pomimo tego że niby jest przewiew Tak naprawę patrząc nie niektóre kobiety, tudzież ich młodsze wydanie to naprawdę czasem zastanawiam się czy one wiedzą co znaczy słowo higiena i jak patrzę na nie to "czuję jak śmierdzą"... więc jakoś nie bardzo mi się widzi mieć w uchu coś co one sobie wpychały. No sorry, ale co woda utleniona ma tu niby zdziałać???? Brew, ucho, nos, pępek, to bez różnicy.
Owszem, uważam, że jest różnica, ponieważ inne miejsca na ciele są wrażliwsze niż drugie. I do tych mniej wrażliwych należą uszy. No i óżnica może być jeszcze w tym, jak długo ktoś ma przebite dane miejsce.
Ja przemywam kolczyki spirytusem, a nie wodą utlenioną, no ale jak ktoś ma w domu tylko wodę utlenioną, to już chyba lepiej przemyć tą wodą niż nie robić nic?
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:45   #24
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Moim zdaniem takie przymierzanie jest karygodne, a spirytus niestety nie da sobie rady z niektórymi groźnymi wirusami. Ja niestety jestem nosicielką HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C i powiem wam, że nie ryzykowałabym z kolczykiem, który potencjalnie był przymierzany przez jakąkolwiek osobę. Mogła przecież mieć niewygojoną ranę. I co wtedy? Do zakażenia się WZ tybu B lub C wystarczy jedna dziesiętna tego, co do zakażenie HIV.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:59   #25
xestrellax
Rozeznanie
 
Avatar xestrellax
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 849
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem takie przymierzanie jest karygodne, a spirytus niestety nie da sobie rady z niektórymi groźnymi wirusami. Ja niestety jestem nosicielką HCV - wirusowe zapalenie wątroby typu C i powiem wam, że nie ryzykowałabym z kolczykiem, który potencjalnie był przymierzany przez jakąkolwiek osobę. Mogła przecież mieć niewygojoną ranę. I co wtedy? Do zakażenia się WZ tybu B lub C wystarczy jedna dziesiętna tego, co do zakażenie HIV.
Teraz będę się bała kupić jakiekolwiek kolczyki, gdziekolwiek...
A myślałam, że jestem bezpieczna
__________________
Fuck fashion. Let's smoke menthols.
xestrellax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 16:02   #26
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Taki kolczyk, to trzeba zalać wrzątkiem. Wirus ginie w temp. powyżej 42 stopni C, tak przynajmniej wygląda teoria. Ja bym takiego, potencjalnie używanego kolczyka nie zakładała. Lepiej chuchać na zimne.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 16:16   #27
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

No niestety u nas wciąż trzeba "mocnych" przykładów żeby przemówić do wyobraźni, podczas gdy dmuchanie na zimno jest naprawdę najlepszą ochroną.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 23:58   #28
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 18:24
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 11:29   #29
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

muscat czyli musiałabym zakupić jakiś płyn do odkażania narzędzi chirurgicznych? Najlepiej jakiś w rozsądnej cenie i jak najmniejszym wydaniu
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:35   #30
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: przymierzanie kolczyka w sklepie?!

Cytat:
Napisane przez justinak25 Pokaż wiadomość
muscat czyli musiałabym zakupić jakiś płyn do odkażania narzędzi chirurgicznych? Najlepiej jakiś w rozsądnej cenie i jak najmniejszym wydaniu

No najlepiej ten sekusept, natomiast nie wiem czy kupisz małe opakowania, bo to jednak preparat do użycia w gabinetach.
Powiem tak, zawsze możesz wejść do jakiegoś gabinetu i zwyczajnie poprosić żeby Ci to spryskali insidurem albo jeśli będą przyjaźnie usposobieni to zamoczą Ci to na kilkanaście minut w seku. Myślę, że jak powiesz o co chodzi i jak powiesz, że jesteś w ciąży to nikt Ci nie odmówi W najgorszym razie kupisz w sklepie profesjonalnym insidur i sama sobie spryskasz. A jeszcze lepiej żeby spryskał to ktoś inny, TŻ na przykład
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 22:44:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.