Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 09:22   #4201
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, składam zamówienie na mazidłach i chcę zamówić glinkę. Wyczytałam jednak, że na moją długość włosów(bardzo długie) potrzebuję aż 500 gram, kiedy jak stosowałam eld to 50 gram wystarczało mi spokojnie.
*100 gramów dla włosów krótkich
*200 gramów dla włosów długości "do kołnierza"
*300 gramów dla włosów długości "do ramion"
*500 gramów dla włosów bardzo długich

Edit: poszperałam trochę i wiem już, że mazidła przesadzają. 100 gram dla moich włosów powinno wystarczyć.

Do tej pory stosowałam hennę eld i wszystko równomiernie się spłukiwało, nie miałam żadnych odrostów. A czy jakoś użytkowniczka może mi powiedzieć, jak jest z henną z mazideł?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:23
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 11:58   #4202
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość

Edit: poszperałam trochę i wiem już, że mazidła przesadzają. 100 gram dla moich włosów powinno wystarczyć.

Do tej pory stosowałam hennę eld i wszystko równomiernie się spłukiwało, nie miałam żadnych odrostów. A czy jakoś użytkowniczka może mi powiedzieć, jak jest z henną z mazideł?

Mazidlana jest świetna. Do tej pory tylko nią hennowałam. z tym, ze u mnie się nic a nic nie wypłukuje, po kilku tyg kolor odrobinę traci na intensywności i tyle. I nie bawilam się nigdy w osobne farbowanie odrostów, ladnie i równo chwytała mi wszytsko

100 gr spokojnie starczy na Twoje włosy.


A ja dzis będę robiła mieszankę, jednak farbowanie jutro.
I tak się zastanawiam...ma być henna Khadi i cassia 3:1. Czy sypnąć henne do osobnej michy, cassie do osobnej i rozrobić osobno a wymieszać przed farbowaniem, czy wsio do jednej michy i nie bawić sie w mieszainie osobno...
Jakieś sugestie poproszę ..

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-06-02 o 10:18
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 14:41   #4203
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja wlasnie siedze z henna yemeni z dodatkiem hibiskusa, na razie spostrzezania mam takie - ta henna jest zmielona na kompletnie mialki proszek i po rozrobieniu jest gladziutka, nakladanie jej jest duzo latwiejsze bo ma jakby poslizg, zmieszalam ja ze swiezym sokiem cytrynowym i mocnm naparem rumiankowym pol na pol, no i teraz siedzenie do wieczora z turbanem
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 14:47   #4204
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a ja dzisiaj zrobiłam sobie Kalpi Tone i moje włosy są coraz bardziej rudo/kasztanowe
ale o dziwo nawet mi się ten kolor podoba
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 14:47   #4205
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość

A ja dzis będę robiła mieszankę, jednak farbowanie jutro.
I tak się zastanawiam...ma być henna Khadi i cassia 3:1. Czy sypnąć henne do osobnej michy, cassie do osobnej i rozrobić osobno a wymieszać przed farbowaniem, czy wsio do jednej michy i nie bawić sie w mieszainie osobno...
Jakieś sugestie poproszę ..
na mehandi pisze zeby wymieszac proszki przed wlaniem soku cytrynowego lub pomaranczowego i odstawic na 12 godz

tutaj zrodlo
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 17:07   #4206
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Ja wlasnie siedze z henna yemeni z dodatkiem hibiskusa, na razie spostrzezania mam takie - ta henna jest zmielona na kompletnie mialki proszek i po rozrobieniu jest gladziutka, nakladanie jej jest duzo latwiejsze bo ma jakby poslizg, zmieszalam ja ze swiezym sokiem cytrynowym i mocnm naparem rumiankowym pol na pol, no i teraz siedzenie do wieczora z turbanem
Ooo, Rybiorek, dawno Cię nie było, ktoś Cię potrzebował chyba na Kręconym wątku Włoski już sporo urosły...widać w codzienniku pięknie jest...a przy okazji skorzystam i zapytam ...Czy mogę do papki TEJ henny dodać trochę odżywki? Jeśli tak to jakiej najlepiej... ślicznie dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ufffff dobrze, ze sie nie skusilam na ta eld! khadi niech mnie wiedzie dalej na pokuszenie, nie mam nic przeciwko.
jedego sie tylko boje... ze wlosy beda coraz ciemniejsze -__-
nie bede malowala czesciej niz co miesiac-dwa z tego powodu ...
Jak się boisz, że będą ciemniejsze to farbuj tylko odrosty i już
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 17:42   #4207
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wiem ,ze Venita to nie czysta henna,tylko krem koloryzujący z jej dodatkiem ,ale mam pytanie
Czy Venita ma w składzie jakiś składnik,który jest dopowiedzialny za odzywienie i poprawę stanu włosów?Na tym wątku 'składowym' nikt nie odpowiada...
I co zrobic ,zeby ten krem,jednak pozostał na troszkę dłużej na włosach? Któraś z Was stosowała może?
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 19:03   #4208
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ooo, Rybiorek, dawno Cię nie było, ktoś Cię potrzebował chyba na Kręconym wątku Włoski już sporo urosły...widać w codzienniku pięknie jest...a przy okazji skorzystam i zapytam ...Czy mogę do papki TEJ henny dodać trochę odżywki? Jeśli tak to jakiej najlepiej... ślicznie dziękuję za odpowiedź

jak to wiadomo, wlascicielka nie widzi ze rosna....

co do dodawania odzywki ja raz sprobowalam Henna Gloss dajac okolo 4 lyzek odzywki i wydaje mi sie ze wplywa to na obnizenie zdolnosci kolorujacych, przynajmniej u mnie, no ale zrobilam tylko 100g henny i jeszcze rozienczylam odzywka, wiec to moze tez mialo znaczenie, normalnie uzywam 150g (nie wiem gdzie to wszystko idzie ale widac choc mam cienkie wlosy to jest ich sporo skoro przy takiej dlugosci potrzebuje 150g)

odzywka musi byc zdecydowanie bezproteinowa jak np. garnier z karite ale kazda ktora nie ma protein bedzie dobra

a jak chodzi Ci tylko o dodanie 'poslizgu' przy nakladaniu i zeby sie lepiej splukiwalo to polecam miod (jak nie jestes uczulona), nawet 1 lyzka pomaga

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Wiem ,ze Venita to nie czysta henna,tylko krem koloryzujący z jej dodatkiem ,ale mam pytanie
Czy Venita ma w składzie jakiś składnik,który jest dopowiedzialny za odzywienie i poprawę stanu włosów?Na tym wątku 'składowym' nikt nie odpowiada...
I co zrobic ,zeby ten krem,jednak pozostał na troszkę dłużej na włosach? Któraś z Was stosowała może?
wydaje mi sie ze nic nie da sie zrobic poza tym zeby myc szamponem bez sls i myc rzadko, ale i to wydaje mi sie ze nie bedzie trwalosci bo Kropcia ktora od dawna uzywa venity myje co 3 dzien i pisala ze szybko sie zmywa

pytanie jeszcze jaki kolor uzywasz, bo jak brazy to nie ma mozliwosci trwalosci bo tam jest sporo indygo a indygo sie wyplukuje, mieszanki gdzie przewaza henna powinny dluzej sie trzymac bo henna jest bardziej trwala (na moich wlosach po miesiacu nadal jest ten sam kolor ale ja uzywam czystej henny) no ale to teoria bo venita zawiera jeszcze chemie
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-04-16 o 19:09
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 19:40   #4209
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Werka, jednak sie boje tego przyciemnienia zbytniego, wiec postanowilam, ze bede rozrabiac henne z olejkami/pudrami zeby raz-zaoszczedzic dwa-nie zmieniac radykalnie jak na razie kolorku.

dlatego tez, czarodzielnica, ja jestem za tym, ze nie ejst konieczne az taka ilosc jak pisza.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 19:44   #4210
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
na mehandi pisze zeby wymieszac proszki przed wlaniem soku cytrynowego lub pomaranczowego i odstawic na 12 godz

tutaj zrodlo
Dzięki
Wymerdałam razem
To ostatnie to wiem
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 20:19   #4211
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
jak to wiadomo, wlascicielka nie widzi ze rosna....

co do dodawania odzywki ja raz sprobowalam Henna Gloss dajac okolo 4 lyzek odzywki i wydaje mi sie ze wplywa to na obnizenie zdolnosci kolorujacych, przynajmniej u mnie, no ale zrobilam tylko 100g henny i jeszcze rozienczylam odzywka, wiec to moze tez mialo znaczenie, normalnie uzywam 150g (nie wiem gdzie to wszystko idzie ale widac choc mam cienkie wlosy to jest ich sporo skoro przy takiej dlugosci potrzebuje 150g)

odzywka musi byc zdecydowanie bezproteinowa jak np. garnier z karite ale kazda ktora nie ma protein bedzie dobra

a jak chodzi Ci tylko o dodanie 'poslizgu' przy nakladaniu i zeby sie lepiej splukiwalo to polecam miod (jak nie jestes uczulona), nawet 1 lyzka pomaga
Dzięki Ci! Fakt, miód jak mogłam o nim zapomnieć...chodzi właśnie o poślizg i mniejszy kołtun dziękować
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 09:07   #4212
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Wiem ,ze Venita to nie czysta henna,tylko krem koloryzujący z jej dodatkiem ,ale mam pytanie
Czy Venita ma w składzie jakiś składnik,który jest dopowiedzialny za odzywienie i poprawę stanu włosów?Na tym wątku 'składowym' nikt nie odpowiada...
I co zrobic ,zeby ten krem,jednak pozostał na troszkę dłużej na włosach? Któraś z Was stosowała może?
Nie wiem czy odzywia, raczej nie niszczy, chociaz nie orientuje sie jaki ma wplyw na wlosy przy dluzszym stosowaniu bo uzylam tylko raz. Pare lat temu mozna bylo kupic szampon 'venita henna' ktory wlasnie mial przedluzac swiezosc koloru, z tego co pamietam byly 2, jeden do rudosci a drugi do brazow.

Edit: Na stronie venity widnieje ten szampon, wiec gdzies go powinni sprzedawac
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2011-04-17 o 09:30 Powód: dopisek
uca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:13   #4213
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny. Farbuję henna z amlą i jatrophą od stycznia i mam do was pytanie. Jak przyrządzić hennę gloss? Czy pokryje ona odrosty?
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 12:15   #4214
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny mam pytanie w kwestii trwałości brązowych farb Khadi- i jakie macie z tym doświadczenia?
Wiadomo ze sama henna jest b.trwałą natomiast indygo już nie - ale dokładnie cóż to znaczy.
Co ile dokładnie się farbujecie i czy kolor wam bardzo się wymywa/płowieje?
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 13:06   #4215
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie w kwestii trwałości brązowych farb Khadi- i jakie macie z tym doświadczenia?
Wiadomo ze sama henna jest b.trwałą natomiast indygo już nie - ale dokładnie cóż to znaczy.
Co ile dokładnie się farbujecie i czy kolor wam bardzo się wymywa/płowieje?

Indygo nie jest trwałe... ;( Co to oznacza? Bo zamówiłam sobie Indygo, więc ile będę mieć ten kolor?
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 13:49   #4216
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mam pytanie. Czy na włosy potraktowane henną można nakładać maski do włosów? Między innymi z biovaxa? Bo włosy są troszeńkę przesuszone, ale nie jestem pewna, czy to koloru nie zepsuje.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 14:33   #4217
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cassonade Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Czy na włosy potraktowane henną można nakładać maski do włosów? Między innymi z biovaxa? Bo włosy są troszeńkę przesuszone, ale nie jestem pewna, czy to koloru nie zepsuje.
przejrzyj ostatnie oj. 5 stron, zadałam podobne pytanie i uzyskałam odpowiedź...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 14:38   #4218
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Indygo nie jest trwałe... ;( Co to oznacza? Bo zamówiłam sobie Indygo, więc ile będę mieć ten kolor?
nie że nie trwałe , tylko z tego co wiem jest mniej trwałe niż henna sama.
Ale niestety ja jestem dopiero początkująca i dokładnie nie wiem jak długo indygo trzyma.
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 15:14   #4219
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
przejrzyj ostatnie oj. 5 stron, zadałam podobne pytanie i uzyskałam odpowiedź...
Dziękuję pięknie. Rzeczywiście wystarczyło tylko poszukać.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 01:09   #4220
kyou666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam, mam rude włosy i chcę je pomalować henną.

Kupiłam sobie taką hennę: http://img7.burak.pl/img/a/7/2/b/ven...aca-4-chna.jpg

Jendakże w innym temacie, usłyszałam, że to nie jest henna oO; ?

Ktoś tym farbował włosy? Ogółem jestem z małego miasta i trudno u mnie z dostępnością henny, jeśli nie jest to coś dobrego, to może ktoś wie, gdzie można to zamówić?

Jak się miesza i nakłada?
kyou666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 08:59   #4221
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kyou666 Pokaż wiadomość
Witam, mam rude włosy i chcę je pomalować henną.

Kupiłam sobie taką hennę: http://img7.burak.pl/img/a/7/2/b/ven...aca-4-chna.jpg

Jendakże w innym temacie, usłyszałam, że to nie jest henna oO; ?

Ktoś tym farbował włosy? Ogółem jestem z małego miasta i trudno u mnie z dostępnością henny, jeśli nie jest to coś dobrego, to może ktoś wie, gdzie można to zamówić?

Jak się miesza i nakłada?
venita czystą henną to niestety nie jest przejrzyj nasz wątek, wielokrotnie o tym pisałyśmy ale zaszkodzić Ci raczej nie powinna. ma po prostu sporo chemicznych dodatków w swoim składzie. no i bardzo szybko wypłukuje się z włosków, przynajmniej moich z tego co pamiętam na opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja dotycząca sposobu przygotowania i nakładania, ale mogę się mylić bo stosowałam ją bardzo dawno temu
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 10:51   #4222
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Po sobotnim hennowaniu stwierdzam ze zostaje przy hennie Yemeni, troche trwalo zanim znalazlam swoj typ ale warto bylo, odkad przerzucilam sie na henne stosowalam juz indyjska mieszanke robiona przez firme HennaBoy (UK), henne Sojat (rowniez z Indii, Sojat to podobno stolica henny) a takze henne Jamila, w koncu doczytalam ze henna Yemeni jest henna ktora daje ladna czerwien ktora nie ciemnieje (znalazlam ta informacje w kilku miejscach)

w sobote nalozylam henne Yemeni zmieszana z sokiem cytrynowym i naparem rumiankowym z dodatkiem proszku hibiskusa (ok. 25% w stosunku do henny), trzymanie standardowe - 6 godz

dzisiaj poniedzialek i kolor nie sciemnial, na fotce nie widac ale mam jasniejsze i ciemniejsze pasma, no i konce mi sie wyrownaly (mam jeszcze resztki brazowej farby tak na 2-3 cm i po hennowaniu byly duzo ciemniejsze), niestety i tak kolor na calych wlosach jest ciemniejszy niz byl pierwotnie bo Jamila henna sciemniala mi mocno a wiadomo henna nie rozjasnia, ale dobrze sie czuje w tym kolorze wiec nie bede kombinowac a po Yemeni to kolorek sie poprawil
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg henna yemeni.jpg (35,2 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg henna yemeni 1.jpg (36,1 KB, 50 załadowań)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-04-18 o 11:00
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 10:53   #4223
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam głupawe pytanie
Jak farbujecie odrosty, to jak zawijacie włosy folią? Tylko czubek głowy a reszta włosów związujecie w kitkę? Czy łapiecie wszystkie pod czepek?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 10:55   #4224
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
w sobote nalozylam henne Yemeni zmieszana z sokiem cytrynowym i naparem rumiankowym z dodatkiem proszku hibiskusa (ok. 25% w stosunku do henny), trzymanie standardowe - 6 godz
Rybiorku prześliczny efekt
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:03   #4225
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
Rybiorku prześliczny efekt
mnie sie tez podoba, ciekawa jestem na ile hibiskus pomogl i czy ta czerwien sie utrzyma, generalnie kazda henna daje mi podobny odcien wina, jednak Yemeni zdecydowanie dala jasniejszy pomimo ze nalozylam na mocno sciemniale od Jamili

zamierzam wprowadzic na stale 1 w tygodniu maske z hibiskusa (hibiskus wymieszany z woda nalezy odstawic na noc, rano nalozyc na 2 godziny na wloski, ja zamierzam dac jeszcze jakas maske bezproteinowa)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-04-18 o 11:05
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:13   #4226
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam głupawe pytanie
Jak farbujecie odrosty, to jak zawijacie włosy folią? Tylko czubek głowy a reszta włosów związujecie w kitkę? Czy łapiecie wszystkie pod czepek?
kiedy farbuję tylko odrosty i tak całość wkładam pod czepek - inaczej nie potrafię swoja drogą chyba nie da się zawinąć folią tylko odrostów a przynajmniej ja nie znam na to sposobu hihi


Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
zamierzam wprowadzic na stale 1 w tygodniu maske z hibiskusa (hibiskus wymieszany z woda nalezy odstawic na noc, rano nalozyc na 2 godziny na wloski, ja zamierzam dac jeszcze jakas maske bezproteinowa)
to koniecznie zdawaj relację z działania hibiskusa na Twoje włoski myślę, że już po pierwszym razie powinno się wyjaśnić jaki ma wpływ na pojawienie się takiego odcienia czerwieni na wloskach
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:29   #4227
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
w sobote nalozylam henne Yemeni zmieszana z sokiem cytrynowym i naparem rumiankowym z dodatkiem proszku hibiskusa (ok. 25% w stosunku do henny)
super kolorek, bardzo ładny

a co do Yemeni to mi też pasuje i przy niej juz pozostane

i ja jestem ciakawa wplywu hibiskusa na wloski, wiec czekam z niecierpliwoscia

Edytowane przez kamoszka
Czas edycji: 2011-04-18 o 11:31
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:00   #4228
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
super kolorek, bardzo ładny

Cytat:

a co do Yemeni to mi też pasuje i przy niej juz pozostane

i ja jestem ciakawa wplywu hibiskusa na wloski, wiec czekam z niecierpliwoscia
Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość

to koniecznie zdawaj relację z działania hibiskusa na Twoje włoski myślę, że już po pierwszym razie powinno się wyjaśnić jaki ma wpływ na pojawienie się takiego odcienia czerwieni na wloskach
z tego co wyczytalam hibiskus sam z siebie nadaje czerwony odcien ale nie jest on trwaly, jednak mysle ze jak bede nakladac raz w tygodniu kiedy i tak trzymam zawsze jakas maske dluzej kolor bedzie sie utrzymywal, poza tym hibiskus ma wlasciwosci wzmacniajace i podobno nadaje wloskom polysk

ale raporcik bedzie dopiero po wtorku bo w weekend lece do Polski ale dopiero w poniedzialek beda u swoich rodzicow gdzie bede mogla uprawiac moje wlosowe dziwactwa, u tesciow nie wypada
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 12:10   #4229
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Po sobotnim hennowaniu stwierdzam ze zostaje przy hennie Yemeni, troche trwalo zanim znalazlam swoj typ ale warto bylo, odkad przerzucilam sie na henne stosowalam juz indyjska mieszanke robiona przez firme HennaBoy (UK), henne Sojat (rowniez z Indii, Sojat to podobno stolica henny) a takze henne Jamila, w koncu doczytalam ze henna Yemeni jest henna ktora daje ladna czerwien ktora nie ciemnieje (znalazlam ta informacje w kilku miejscach)

w sobote nalozylam henne Yemeni zmieszana z sokiem cytrynowym i naparem rumiankowym z dodatkiem proszku hibiskusa (ok. 25% w stosunku do henny), trzymanie standardowe - 6 godz

dzisiaj poniedzialek i kolor nie sciemnial, na fotce nie widac ale mam jasniejsze i ciemniejsze pasma, no i konce mi sie wyrownaly (mam jeszcze resztki brazowej farby tak na 2-3 cm i po hennowaniu byly duzo ciemniejsze), niestety i tak kolor na calych wlosach jest ciemniejszy niz byl pierwotnie bo Jamila henna sciemniala mi mocno a wiadomo henna nie rozjasnia, ale dobrze sie czuje w tym kolorze wiec nie bede kombinowac a po Yemeni to kolorek sie poprawil

Jezu śliczny ten kolorek
Daj koniecznie znać na temat trwalości
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 13:01   #4230
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Jezu śliczny ten kolorek
Daj koniecznie znać na temat trwalości
raporciki beda na biezaco
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.