Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax? - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 08:11   #1111
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

U mnie nie ma żadnej roznicy (rozjaniam na jasny blond) - ostatnio nawet fryzjerka sie dziwila, ze w sumie dosyc ciemne wlosy, a blyskawicznie się rozjaśniają
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:06   #1112
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

henna bezbarwna nie ma wpływu
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:24   #1113
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Skąd wiadomo ze to jest bez barwna ? Jedyne co znalazlam z bezbarwnej to z khadi i jej sklad to "Cassia Obovata Leavs" a w waxie jest normalna lawsonia inermis . Przepraszam za dociekliwosc ale nie chce zeby po dluzszym czasie stosowania wyszlo ze farba mi nie bedzie lapac bo tragedia by byla za duzo siwych wlosow juz mam Skoro wax ma w skladzie lawsonie ktora oblepia wlos i nie ma sposobu na pozbycie sie jej to czy z czasem nie oblepi go na tyle ze pigment z farby nie przedostanie do wlosa? Tak jak ma to miejsce przy farbowaniu henna?
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:27   #1114
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

No ale na Waxie pisze, ze henna jest w nim wlasnie po to, aby wspomagać przedostawanienie sie dobrych substancji wgląb wlosa, wiec jakby go obklejała, to te substancje nie moglyby sie tam dostac Wiec chyba farba tez moze sie przedostac - tak na chlopski rozum
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2012-07-05 o 13:31
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:49   #1115
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

No tak producent napisal a mi nie o to chodzi

Joskelyn a ty od jakiego czasu regularnie stosujesz waxa??
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:00   #1116
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
No tak producent napisal a mi nie o to chodzi

Joskelyn a ty od jakiego czasu regularnie stosujesz waxa??
Ja stosuje i farbuje wiec bez obawy.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:07   #1117
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
No tak producent napisal a mi nie o to chodzi

Joskelyn a ty od jakiego czasu regularnie stosujesz waxa??
Od dwoch lat - regularnie raz w tygodniu. Bez obaw, naprawde
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 23:05   #1118
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Dziękuję dziewczyny za pomoc zostalam uspokojona
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:19   #1119
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
Skąd wiadomo ze to jest bez barwna ? Jedyne co znalazlam z bezbarwnej to z khadi i jej sklad to "Cassia Obovata Leavs" a w waxie jest normalna lawsonia inermis . Przepraszam za dociekliwosc ale nie chce zeby po dluzszym czasie stosowania wyszlo ze farba mi nie bedzie lapac bo tragedia by byla za duzo siwych wlosow juz mam Skoro wax ma w skladzie lawsonie ktora oblepia wlos i nie ma sposobu na pozbycie sie jej to czy z czasem nie oblepi go na tyle ze pigment z farby nie przedostanie do wlosa? Tak jak ma to miejsce przy farbowaniu henna?
1) Henna nie oblepia włosów
2) Henna i farby chemiczne nie wykluczają się
3) Cassia to nie henna. Henna=lawsonia inermis, cassia=cassia obovata. Mają inne barwniki. Cassia barwni na żółto, henna na rudo.
4) W Biovaxie jest ekstrakt z henny. Nie jest to składnik barwiący. Jedynym składnikiem henny wiążącym się na stałe z włosami jest barwnik lawson. W ekstkakcie go nie ma.

Podsumowując: stosowanie jedocześnie Biovaxa i farby chemicznej jest jak najbardziej dozwolone.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 00:15   #1120
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
To starsznie drogo na podanej niżej stronce masz promocje za 13, 90 za 250 ml.
A ten duży biovax jest w opakowaniu 500 ml xxl jest np. tutaj: http://www.galeriakosmetyki.pl/manufacturer/l-biotica. To strona bezpośrednio z l' biotici zakupy online.
Ja akurat kupywałam w "Aptece za grosze" w moim mieście pod Warszawą, ale chyba mają już go na wyczerpaniu, bo to chyba limitowanka była niestety.
skoro plącze włosy to po co kupowac duże opakowanie ???

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
No ale na Waxie pisze, ze henna jest w nim wlasnie po to, aby wspomagać przedostawanienie sie dobrych substancji wgląb wlosa, wiec jakby go obklejała, to te substancje nie moglyby sie tam dostac Wiec chyba farba tez moze sie przedostac - tak na chlopski rozum
Henna a w zasadzie jej białko wchodzi pomiędzy łuski oczyszczonego włosa. Najlepiej oczyszczonego specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Póki włosy masz zaklejone farba to zapomnij o pełnej skuteczności maski. Możesz używac odzywek któe de facto ne odzywiają ale oklejają włos np silikonem aby lepiej wyglądał...

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Cytat:
Napisane przez donimica Pokaż wiadomość
ja na samym początku używałam tego WAX'a z henny, później poszłam do apteki i wypóbowałam z L'Biotica do włosów suchych i zniszczonych (błękitne opakowanie, kokosowy<klik>)
i... czekałam tylko aż się skończy. włosom nie pomógł, strasznie mi się puszyły. jedynym plusem był ładny zapach, więc preferuję WAX angielski
zgadzam się, polskie podróbki to pomyłka. czasem na chwilę pomogą ale na dłuższą metę to tylko kolorowe opakowania i mnóstwo rodzajów nie wiadomo na co bo te nazwy to nie mają nic wspólnego z prawdziwymi problemami włosów tylko młode laski które sa pierwszy raz w aptece mogą myśleć że znalazły coś dla siebie

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No, na początku składu ma alkohol tłuszczowy, więc coś tam ma na plus No i najważniejsza kwestia- długo się go trzyma. Tzn. większość masek można długo trzymać, ale tutaj jest to napisane na opakowaniu, więc więcej osób nie zmywa od razu produktu, tylko trzyma go dłużej na głowie, w dodatku w cieple. Nawet jak się dłużej potrzyma odżywkę Pantene, to włosy później będą miękkie i gładkie No i do tego ta cała otoczka...
Biovax jest o niebo lepszy, chociaż i tak nie każdemu będzie służył.
no nie zgodzę się, angielski wax jest lepszy gdyż ma wielokrotnie większą ilość białka henny zatem musi byc skuteczniejszy, to jak ilość cukru w cukrze. L'biotica ma go na liście skłądników a w srodku chyba niewiele - sądząc po opiniach i moim własnym doświadczeniu. Wolę zapłacić i miec pewny efekt niż przekonywać się że polskie, tasze i lepsze....
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 10:22   #1121
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
skoro plącze włosy to po co kupowac duże opakowanie ???

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------


Henna a w zasadzie jej białko wchodzi pomiędzy łuski oczyszczonego włosa. Najlepiej oczyszczonego specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Póki włosy masz zaklejone farba to zapomnij o pełnej skuteczności maski. Możesz używac odzywek któe de facto ne odzywiają ale oklejają włos np silikonem aby lepiej wyglądał...

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------


zgadzam się, polskie podróbki to pomyłka. czasem na chwilę pomogą ale na dłuższą metę to tylko kolorowe opakowania i mnóstwo rodzajów nie wiadomo na co bo te nazwy to nie mają nic wspólnego z prawdziwymi problemami włosów tylko młode laski które sa pierwszy raz w aptece mogą myśleć że znalazły coś dla siebie

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------


no nie zgodzę się, angielski wax jest lepszy gdyż ma wielokrotnie większą ilość białka henny zatem musi byc skuteczniejszy, to jak ilość cukru w cukrze. L'biotica ma go na liście skłądników a w srodku chyba niewiele - sądząc po opiniach i moim własnym doświadczeniu. Wolę zapłacić i miec pewny efekt niż przekonywać się że polskie, tasze i lepsze....
Wszystko to indywidualna sprawa, ja mam bardzo ładne gładkie loki po zółtym Waxie, ogólnie moim zdanie fajny skład bez zbędnych ulepszaczy, natomiast po Angielskim Waxie po spłukaniu włosy są mega odżywione a po wysuszeniu puszą się, ale myślę że to nie tylko kwestia kosmetyku ale również warunków pogodowych...chociaż jak bym miała wybierać to Biotica wygrywa, chociaż nie zachwyca.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 15:10   #1122
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez malutka_misia Pokaż wiadomość
Właśnie piszę mgr i postanowiłam w "międzyczasie" poprawić trochę urodę. Kupiłam Kamille Wax i przy okazji odżywkę bez spłukiwania i przyznam, że bardzo mi się podoba, bo naprawdę nawilża i nie zakleja. Dlatego dla Henna Wax bez spłukiwania !!

Jak wspominałam, piszę mgr, więc wszystko mnie ciekawi oprócz jej pisania , a najbardziej dlaczego dziewczyny sie tak podniecają, że w Biovax nie ma SLS. Znalazłam skład starej Moc Natury i żadnego SLSu tu nie widzę Więc jak wycofali, jak nigdy nie było? Podejrzewam, że to tylko puste hasła reklamowe, że nowe jest lepsze, a tak naprawdę zmiany są niewielkie).
Każdy potrzebuje innej pielęgnacji, każdemu odpowiada inna konsystencja, zapach etc. Moim zdaniem stare Moc Natury Wax powinny stać w supermarketach, a nie podszywać się pod Henna Wax w aptekach, bo oprócz opakowania nie mają nic wspólnego z apteczną siłą angielskich oryginałów (zresztą w SuperPharmie nie są w dziale aptecznym, tylko w drogerii ) No ale wybór należy do nas i zależy od naszych upodobań

Bulwersują mnie za to praktyki handlowe producenta Biovaxu: jak tylko Pilomax zaczął dodawać do swoich angielskich waxów pudełka i czepki, L'B zaczęła robić to samo. W styczniu 2009 Pilomax wprowadził nową linię z odżywką bez spłukiwania, L'B zrobiła to samo w kwietniu 2009. W grudniu pojawiły sie reklamy nowej maski Kamille Wax bez SLS - nie minęło pół roku, L'Biotica zmienia składy produktów. I jeszcze ten tekst reklamowy "Biovax to więcej niż Wax" i że są "woskowate" - no tak, jak się robi mazię do włosów i używa cudzej nazwy, która nie ma nic wspólnego z produktem, to trzeba to sobie jakoś uzasadnić... Pliiiz! Przecież to jest zwyczajnie chamskie! Mam wrażenie, że L'Biotica całą inteligencję skupia na zamaszystym papugowaniu, a jej kosmetyczne "laboratorium" zna tylko komendy Ctrl+c i Ctr+V.

Podsumowując: za chęć wprowadzenia na rynek fajnego produktu (jeśli biovax nim jest) - ukłony. Za chamskie praktyki gospodarczeL'Biotici


A tymczasem pozdrawiam Wizażanki i wracam do mojej magisterki z niedozwolonych praktyk i ochrony konkurecji
na to ciekawe, też nacięłam się na biovax zanim nie zgłebiłam tematu po bolesnej pomyłce. proponuję aby L'biotica nazwała swoje produkty inaczej. Ich prezes nazywa się pan Doluk więc dobra byłaby nazwa ,,Biodoluk" od L'biotica albo inaczej. Wax moc natury i biovax wprowadził w błąd mnóstwo osób co do tożsamości i pochodzenia produktu. Niezależnie od tego czy produkty komus pasują czy nie. Kto jest za moim pomysłem???
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 07:38   #1123
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Ja zielona jestem i myslalam ze wax to wax kupilam w aptece l biotice ta z keratyna w takim razie dziewczyny ktorego waxa polecacie??? Linka jakiegos bym prosila zebym znowu nie kupila czegos waxo podobnego...

czy to jest to ? http://allegro.pl/henna-treatment-wa...462192077.html

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2012-07-09 o 07:42
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:07   #1124
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Może faktycznie ściągaja pomysły z innych, ale to nie umniejsza działaniu maski.Tradycyjny wax angielski był z zamierzenia swojego twórcy lekiem na odrastanie włosów po chemioterapii i do działania na odrost włosów.

Nasz Polski jest bardziej przeznaczoy do odżywiania już istniejących,tylko zniszczonych farbowaniem czy stylizacją. W tradycyjnym Henna TReatment wax jest bardzo dużo chemii, żeby działały na porost włosów.

Faktycznie możliwe że sprzedaż w aptece jest z góry przesadzone.... no ale wyobrażacie sobie ich maski( cudownie odżywiające i moim zdaniem jedne z lepszyc) stojące np. koło Pantene lub Dove... , bo ja nie.

Ja ze swojego doświadczenia stwierdzam, że biovax jest dobrą maską, bo nie dość że naturalna bez silikonów itp. to ma składniki naturalne na początku składu, a nie na końcu jak przysłowiowy wax angielski, co rozumiejąc w masce wystepują w sporych ilościach, a nie śladowych, odżywia włosy, włosy nabierają blasku i mniej wypadają.

Tak więc ja bym podziliła waxy na te lecznicze po chorobach, i tragicznych w skutkach stylizacjach, które będą nam pomagać w odrastaniu włosów i na te odżywcze które mają za zadanie nam odżywiać i pielęgnować włosy.

Ja uzwam biovaxów i napewno zawsze je będę kupować, bo ratuja moje włosy. Wypróbowałam już prawie wszytskie rodzaje i najlepiej przypadł mi do gutu do włosów blond, potem do suchych i zniszczonych. Sprawdziłam już na sobie ten nowy z keratyna i też jest dobry włosy są faktycznie bardziej puszyste i jakby troszke twardsze to pewnie zasługa keratyny, troszke gorzej sie rozczesują niż po poprzednich dwóch, ale się znowu lepiej same układają... a po umyciu włosów nic już z nimi nie robię, same schną w tak ciepłym otoczeni jakie teraz mamy

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2012-07-09 o 09:28
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:13   #1125
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Może faktycznie ściągaja pomysły z innych, ale to nie umniejsza działaniu maski.Tradycyjny wax angielski był z zamierzenia swojego twórcy lekiem na odrastanie włosów po chemioterapii i do działania na odrost włosów.

Nasz Polski jest bardziej przeznaczoy do odżywiania już istniejących,tylko zniszczonych farbowaniem czy stylizacją. W tradycyjnym Henna TReatment wax jest bardzo dużo chemii, żeby działały na porost włosów.

Faktycznie możliwe że sprzedaż w aptece jest z góry przesadzone.... no ale wyobrażacie sobie ich maski( cudownie odżywiające i moim zdaniem jedne z lepszyc) stojące np. koło Pantene lub Dove... , bo ja nie.

Ja ze swojego doświadczenia stwierdzam, że biovax jest dobrą maską, bo nie dość że naturalna bez silikonów itp. to ma składniki naturalne na początku składu, a nie na końcu jak przysłowiowy wax angielski, co rozumiejąc w masce wystepują w sporych ilościach, a nie śladowych, odżywia włosy, włosy nabierają blasku i mniej wypadają.

Tak więc ja bym podziliła waxy na te lecznicze po chorobach, i tragicznych w skutkach stylizacjach, które będą nam pomagać w odrastaniu włosów i na te odżywcze które mają za zadanie nam odżywiać i pielęgnować włosy.

Ja uzwam biovaxów i napewno zawsze je będę kupować, bo ratuja moje włosy. Wypróbowałam już prawie wszytskie rodzaje i najlepiej przypadł mi do gutu do włosów blond, potem do suchych i zniszczonych. Sprawdziłam już na sobie ten nowy z keratyna i też jest dobry włosy są faktycznie bardziej puszyste i jakby troszke twardsze to pewnie zasługa keratyny, troszke gorzej sie rozczesują niż po poprzednich dwóch, ale się znowu lepiej same układają... a po umyciu włosów nic już z nimi nie robię, same schną w tak ciepłym otoczeni jakie teraz mamy
możesz dać przykład/link Waxa z duzą iloscia chemi, ba ja mam do włosów blond i skład jest prosty i naturalny bez chemii
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:27   #1126
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
możesz dać przykład/link Waxa z duzą iloscia chemi, ba ja mam do włosów blond i skład jest prosty i naturalny bez chemii
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
POzwole sobie zapożyczyć:

"Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Cytat:
Napisane przez Karmelka87
Bardzo prosze o analize trzech produktow:

Richards & Appleby - Henna Treatment Wax - odżywcza maseczka do włosów
Sklad: aqua, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulphate, methyl paraben, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methyllisothiazolinone, C.I. 15510, C.I. 17200, C.I. 42090, C.I. 73015

No tak, słynny Wax , który jak się okazuje składowo wcale rewelacyjny nie jest, a sprawdził się u naprawdę wielu osób, co stanowi swoisty paradoks

To, co budzi poważne zastrzeżenia, to umieszczenie "złej sławy" detergentu... tak, chodzi o SLS [lauryl], który może mieć działanie drażniące i wypierany jest z rynku przez swojego łagodniejszego kuzyna SLES'a [laureth].
Do tego w składzie bardzo popularny emolient oraz odżywczy wyciąg z henny.
Plus cała karawana konserwantów, barwników i zapach.

Fenomenu też odżywki wytłumaczyć nie potrafię "


To opinia jednej z włosomaniaczek. która analizowała skład.

Innych Waxów sie nie czepiam, bo coś tam napewno dobego mają... ale ten...

No ale nie demonizujmy... jednym pasuje innym nie. Jednak jak mogę wybierać wole kosmetyki z większą ilością składników naturalnych i bez tych konserwantów i sls... To jest maska a nie szampon, żeby musiał zawierać SLS. Szampon trzymamy na chwile maske na dłużej i to na skórze głowy.
Ale żeby odrastały włosy szybciej to faktycznie ona może w jakiś tam sposób pomóc, tym bardziej że jest sporo dziewczyn używających tej maski.

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2012-07-09 o 12:40
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:57   #1127
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
Henna a w zasadzie jej białko wchodzi pomiędzy łuski oczyszczonego włosa. Najlepiej oczyszczonego specjalnym szamponem głęboko oczyszczającym. Póki włosy masz zaklejone farba to zapomnij o pełnej skuteczności maski.

zgadzam się, polskie podróbki to pomyłka. czasem na chwilę pomogą ale na dłuższą metę to tylko kolorowe opakowania i mnóstwo rodzajów nie wiadomo na co bo te nazwy to nie mają nic wspólnego z prawdziwymi problemami włosów tylko młode laski które sa pierwszy raz w aptece mogą myśleć że znalazły coś dla siebie

no nie zgodzę się, angielski wax jest lepszy gdyż ma wielokrotnie większą ilość białka henny zatem musi byc skuteczniejszy, to jak ilość cukru w cukrze. L'biotica ma go na liście skłądników a w srodku chyba niewiele - sądząc po opiniach i moim własnym doświadczeniu. Wolę zapłacić i miec pewny efekt niż przekonywać się że polskie, tasze i lepsze....

1) Co masz na myśli pisząc "białko henny"?? O ile mi wiadomo nic takiego nie istnieje. Skład chemiczny lawsonia inermis extract nie jest nigdzie opublikowny
2) Farba nie zakleja włosów.
3) Polskie podróbki? Podróbka to coś złudnie przypominającego oryginał. L'biotica nie przypomina. Jest inne logo, inna nazwa, inny skład. Samo słowo "wax" nie jest niczym oryginalnym i można je sobie dowolnie wykorzystywać w nazwie produktu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:18   #1128
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
POzwole sobie zapożyczyć:

"Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Cytat:
Napisane przez Karmelka87
Bardzo prosze o analize trzech produktow:

Richards & Appleby - Henna Treatment Wax - odżywcza maseczka do włosów
Sklad: aqua, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulphate, methyl paraben, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methyllisothiazolinone, C.I. 15510, C.I. 17200, C.I. 42090, C.I. 73015

No tak, słynny Wax , który jak się okazuje składowo wcale rewelacyjny nie jest, a sprawdził się u naprawdę wielu osób, co stanowi swoisty paradoks

To, co budzi poważne zastrzeżenia, to umieszczenie "złej sławy" detergentu... tak, chodzi o SLS [lauryl], który może mieć działanie drażniące i wypierany jest z rynku przez swojego łagodniejszego kuzyna SLES'a [laureth].
Do tego w składzie bardzo popularny emolient oraz odżywczy wyciąg z henny.
Plus cała karawana konserwantów, barwników i zapach.

Fenomenu też odżywki wytłumaczyć nie potrafię "


To opinia jednej z włosomaniaczek. która analizowała skład.

Innych Waxów sie nie czepiam, bo coś tam napewno dobego mają... ale ten...

No ale nie demonizujmy... jednym pasuje innym nie. Jednak jak mogę wybierać wole kosmetyki z większą ilością składników naturalnych i bez tych konserwantów i sls... To jest maska a nie szampon, żeby musiał zawierać SLS. Szampon trzymamy na chwile maske na dłużej i to na skórze głowy.
Ale żeby odrastały włosy szybciej to faktycznie ona może w jakiś tam sposób pomóc, tym bardziej że jest sporo dziewczyn używających tej maski.
No właśnie, ten skład jest nie jest za fajny i dlatego właśnie nie kupowałam, i też ze wzgledu na sls - ale w nowej masce do włosów blond jest zupełnie inaczej na sczęście całkiem przyzwoity skład:

Kamille Wax - regenerująca maska do włosów zniszczonych jasnych

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Panthenol (Provitamin B5), Parfum (Fragrance), Hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Illicium Verum (Aniseed) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Styrax Benzoin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, CI 19140

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35190854]
1) Co masz na myśli pisząc "białko henny"?? O ile mi wiadomo nic takiego nie istnieje. Skład chemiczny lawsonia inermis extract nie jest nigdzie opublikowny
2) Farba nie zakleja włosów.
3) Polskie podróbki? Podróbka to coś złudnie przypominającego oryginał. L'biotica nie przypomina. Jest inne logo, inna nazwa, inny skład. Samo słowo "wax" nie jest niczym oryginalnym i można je sobie dowolnie wykorzystywać w nazwie produktu.[/QUOTE]
zgadzam się i dodam wypowiedz Farmacy jest dziwna szczególnie cytując nazwisko prezesa...
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-07-09 o 14:15
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:42   #1129
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
No właśnie, ten skład jest nie jest za fajny i dlatego właśnie nie kupowałam, i też ze wzgledu na sls - ale w nowej masce do włosów blond jest zupełnie inaczej na sczęście całkiem przyzwoity skład:

Kamille Wax - regenerująca maska do włosów zniszczonych jasnych

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Panthenol (Provitamin B5), Parfum (Fragrance), Hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Illicium Verum (Aniseed) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Styrax Benzoin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, CI 19140

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------


zgadzam się i dodam wypowiedz Farmacy jest dziwna szczególnie cytując nazwisko prezesa...
No faktycznie troszke lepszy skład, tylko że po zapachu są dopiero ekstrakty, no ale lepszy napewno od poprzednika. A próbowałaś wogóle biovaxa na swoich włosach?
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 00:57   #1130
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35190854]
1) Co masz na myśli pisząc "białko henny"?? O ile mi wiadomo nic takiego nie istnieje. Skład chemiczny lawsonia inermis extract nie jest nigdzie opublikowny
2) Farba nie zakleja włosów.
3) Polskie podróbki? Podróbka to coś złudnie przypominającego oryginał. L'biotica nie przypomina. Jest inne logo, inna nazwa, inny skład. Samo słowo "wax" nie jest niczym oryginalnym i można je sobie dowolnie wykorzystywać w nazwie produktu.[/QUOTE]
Hey Lisbeth,

nie chciałabym aby nasza wymiana poglądów była walką zwolenniczek produktów różnych marek. Nie ukrywam, ze osobiście jestem przewrażliwiona na punkcie podróbek bo uważam to za oszustwo. Dla mnie wprowadzenie wax przez L'Biotice to rodzaj podróbki (nie wiem jak jest z prawnego punktu widzenia) . Dla mnie nie liczą się tricki np: torebka wyglądała jak oryginał ale miała inna metkę albo wymieniona jakaś litera w nazwie czego nie widzą mniej wtajemniczeni - ale odczucie klienta a ja jestem klienta. Moja przygoda z produktami L'Biotici kilka lat temu zaczęła się od wprowadzenia mnie w błąd przez aptekarkę która twierdziła że ,,Wax ma teraz nowe opakowanie". Znam nazwisko prezesa gdyż wówczas dzwoniłam i pisałam list do L'biotici - do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi mimo upływu chyba już 4-5 lat. Masz rację - nie próbowałam później produktów L'biotici: wax lub biovax bo omijam je dla zasady, taka mam religię. Może zatem są i dobre - nie wiem tego i nie komentuję wcale ich jakości. Dziwią i nie przekonują mnie jednak Twoje argumenty nt nazwy - słowa WAX gdyż w przypadku Waxów angielskich zrozumiałe jest że ktoś wymyślił nazwę na bazie angielskiego słowa WAX co oznacza wosk. Skoro jednak maski nie są woskami - co wiemy obie analizując skład - to nazwanie podobnych produktów przez polskiego producenta również WAX i to kiedy angielskie były już powszechnie znane - nasuwa mi pewne podejrzenia że chodziło o wywołanie skojarzenia z oryginalnym waxem angielskim. To tylko moja prywatna ocena i tyle. Każda z nas może mieć inne zdanie, oby bezinteresowne Z łatwością zresztą znajdziesz w necie na wielu innych portalach mnóstwo wypowiedzi klientek o tym ze zostały wprowadzone w błąd gdyż chciały kupić wax angielski a dostały polski..... Takie są fakty.
Co do farby do włosów to niestety potwierdzam że działają one tak głownie tak jak farba do ściany - pokrywają tynk czyli powierzchnię włosa. Czasem słabo kryją lub przebija kolor naturalny - wtedy robi się dekoloryzację czyli pozbawia włos koloru tak jak ścianę czasem trzeba pomalować najpierw na biało Nie zjadłam wszystkich rozumów i ciekaw jestem jak sobie to zjawisko farbowania inaczej wyobrażasz? No może jest inaczej jeśli znasz jakąś farbę w tabletkach do połykania w wyniku czego włosy odbudowują się za pomocą kolorowego kolagenu powstającego wewnątrz struktury włosa???
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 08:44   #1131
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
No faktycznie troszke lepszy skład, tylko że po zapachu są dopiero ekstrakty, no ale lepszy napewno od poprzednika. A próbowałaś wogóle biovaxa na swoich włosach?
tak kupiłam 500 ml, ogólnie śrdnio zadopwolona, ale to nie dlatego że zła maska - po prost moje włosy ,maja inne potrzeby mam kręcone puszące się włosy niestety w wiekszości nic nie pasuje.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 11:26   #1132
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
tak kupiłam 500 ml, ogólnie śrdnio zadopwolona, ale to nie dlatego że zła maska - po prost moje włosy ,maja inne potrzeby mam kręcone puszące się włosy niestety w wiekszości nic nie pasuje.
No i dlatego każda z nas powinna szukać swojej właściwej pielęgnacji, co jednej pasuje innej nie musi wcale Dobrze że mamy tak duży wybór produktów, że zawsze się coś znajdzie dla nas
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:07   #1133
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
Moja przygoda z produktami L'Biotici kilka lat temu zaczęła się od wprowadzenia mnie w błąd przez aptekarkę która twierdziła że ,,Wax ma teraz nowe opakowanie".
Tu możesz mieć pretensje do siebie, że dałaś sobie wcisnąć produkt, o który nie prosiłaś. Trzeba było przeczytać co jest na opakowaniu Trudno też wymagać od farmaceuty, żeby znał wszystkie rodzaje jakiejś odżywki do włosów.
Cytat:
Dziwią i nie przekonują mnie jednak Twoje argumenty nt nazwy - słowa WAX gdyż w przypadku Waxów angielskich zrozumiałe jest że ktoś wymyślił nazwę na bazie angielskiego słowa WAX co oznacza wosk. Skoro jednak maski nie są woskami - co wiemy obie analizując skład - to nazwanie podobnych produktów przez polskiego producenta również WAX i to kiedy angielskie były już powszechnie znane - nasuwa mi pewne podejrzenia że chodziło o wywołanie skojarzenia z oryginalnym waxem angielskim.
Wpisz 'wax' na KWC i zobacz ile kosmetyków ma to słowo w nazwie. Nie wiem na jakieś podstawie można tu oceniać oryginalność. To trochę tak jakby doszukiwać się który szampon ze słowem 'rzepa' w nazwie jest oryginalny.
Cytat:
Z łatwością zresztą znajdziesz w necie na wielu innych portalach mnóstwo wypowiedzi klientek o tym ze zostały wprowadzone w błąd gdyż chciały kupić wax angielski a dostały polski..... Takie są fakty.
To samo, trzeba było nie kupować. To nie jest wina konkretnej firmy, że klientom się coś wydaje. Jak klient nie oragnia, to ma problem.
Cytat:
Co do farby do włosów to niestety potwierdzam że działają one tak głownie tak jak farba do ściany - pokrywają tynk czyli powierzchnię włosa. Czasem słabo kryją lub przebija kolor naturalny - wtedy robi się dekoloryzację czyli pozbawia włos koloru tak jak ścianę czasem trzeba pomalować najpierw na biało Nie zjadłam wszystkich rozumów i ciekaw jestem jak sobie to zjawisko farbowania inaczej wyobrażasz? No może jest inaczej jeśli znasz jakąś farbę w tabletkach do połykania w wyniku czego włosy odbudowują się za pomocą kolorowego kolagenu powstającego wewnątrz struktury włosa???
Takie działanie to wykazują szamponetki. Nic więciej.
Farby z amoniakiem i ulteniaczem wprowadzają pigment wgłąb włosa. Po to mają te wszystkie "odczynniki". Trwała farba do włosów nie może opierać swojego działa na zjawisku lepkości, bo wtedy zwyczajnie przestanie być trwała.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 00:04   #1134
Farmacy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35209946]Tu możesz mieć pretensje do siebie, że dałaś sobie wcisnąć produkt, o który nie prosiłaś. Trzeba było przeczytać co jest na opakowaniu Trudno też wymagać od farmaceuty, żeby znał wszystkie rodzaje jakiejś odżywki do włosów.

Wpisz 'wax' na KWC i zobacz ile kosmetyków ma to słowo w nazwie. Nie wiem na jakieś podstawie można tu oceniać oryginalność. To trochę tak jakby doszukiwać się który szampon ze słowem 'rzepa' w nazwie jest oryginalny.
To samo, trzeba było nie kupować. To nie jest wina konkretnej firmy, że klientom się coś wydaje. Jak klient nie oragnia, to ma problem.
Takie działanie to wykazują szamponetki. Nic więciej.
Farby z amoniakiem i ulteniaczem wprowadzają pigment wgłąb włosa. Po to mają te wszystkie "odczynniki". Trwała farba do włosów nie może opierać swojego działa na zjawisku lepkości, bo wtedy zwyczajnie przestanie być trwała.[/QUOTE]
Droga Lizbeth,

czytając Twoje wywody czuję się jakbym słyszała zeznania sprzedawców z dawnego stadionu dziesięciolecia w Warszawie (była kiedyś Kronika Filmowa z ich wypowiedziami) którzy za 10 tys pln wcisnęli pewnej pani torebkę chyba Louis Vuitton. Kiedy ta płacząc wróciła z policją, sprzedawcy tłumaczyli się, że kupująca powinna mieć szeroko otwarte oczy gdyż widać że nie jest to oryginał tylko produkt z gorszego materiału i źle wykończony! Inny przykład to pies pewnej pani załatwił się na chodniku. Pan który wszedł w kupkę w swoich nowych pantoflach zwraca jej uwagę że trzeba sprzątać po swoim psie, ona odpowiada: masz oczy? uważaj! Mało przykładów?: w komunie było powiedzenie dla nabitych w butelkę: widziały gały co brały! Twoje poczucie estetyki, moralności i argumenty są dla mnie z innej bajki. Wymiękam. Obawiam się że po drodze Ci z twórcami WAX made by L'Biotica i to nie koniecznie z powodu tego że lubisz te kosmetyki ale chyba z powodów finansowo zawodowych. Napisałam Ci poprzednio wyraźnie. Jeśli produkty są dobre i nie potrzebują podszywać się pod czyjąś renomę to producent powinien mieć odwagę aby nadać im oryginalną nie mylącą nazwę i tę nazwę lansować. Dobry produkt obroni się bez podszywania się pod inny. Na polskim rynku przez około 20 lat odżywka WAX była jednoznacznie kojarzona z Waxem angielskim. Pojedyncze preparaty ze słowem wax są na ogół produkcji angielskiej i nie mają istotnej pozycji rynkowej. To że o nich piszesz pokazuje jak panicznie szukasz sztucznych argumentów. Zatem choćbyś na głowie stawała to nie wytłumaczysz mi (i chyba nikomu) dlaczego wcześniej nieznany polski producent użył dla swoich ,,nowych" produktów podobnych białych słoików, herbu roślinnego na opakowaniu, podobnego layoutu i nazwy WAX. Wreszcie w środku produkt o takim samym przeznaczeniu i niemal identyczny opis działania.... Wszyscy wiemy że niejeden weselny grajek, w tym samym czasie co Presley ułożył i zaśpiewał piosenkę którą później bezczelnie ukradł mu Presley. Mało kto wie, że weselny grajek urodził się 10 lat po śmierci Presleya . Uprzedzając Twoją odpowiedź - L'biotica zapewne też chciała być oryginalna i chciała aby klienci wybierali jego produkt w pełni świadomie że kupują cud od L'biotici. Czy wiesz że Wax angielski dominował na polskim rynku przez ponad 15 lat kiedy jeszcze na świecie nie było L'biotici? A co Twoim zdaniem jeszcze kilka lat temu oznaczało słowo WAX na polskim rynku farmaceutycznym? Odpowiadam: wax oznaczało oryginalny angielski WAX - maska do włosów. Co WAX L'Biotici ma wspólnego ze słowem WAX? Odpowiesz: loteria, jakąś nazwę musieli wybrać, to popularny wyraz który lubią i znają Polacy. Tak L'biotica wybrała fantazyjną przypadkową i oryginalna nazwę w Polsce - WAX. A ja odpowiem: nie ma takich przypadków. To nazwa produktów ówczesnego lidera na rynku masek i bez uzasadnienia rynkowego, chemicznego i żadnego innego została wybrana aby podkradać renomę Waxowi angielskiemu. Oryginalny Wax angielski - maski do włosów, w okresie kiedy powstawała L'biotica - był jedynym skojarzeniem na rynku farmaceutycznym ze słowem WAX.
Dlatego zmień religię, nie broń podejrzanych spraw, nie brnij w przegrane opowieści, przejrzyj na oczy. Dla dobra L'biotici nie odpowiadaj już więcej na ten wątek bo ja nie chcę nikomu zaszkodzić a pewnie trzeba będzie w sprawę wejść głębiej.... L'biotice życzę powodzenia, niech się rozwija oby tylko nadała swoim wspaniałym preparatom nazwy które będą tak samo oryginalne i nie mylące klientów jak zapewne wspaniale skuteczne i odkrywcze są preparaty sprzedawane pod tymi nazwami. W imieniu L'biotici i ośmielona Twoimi wypowiedziami przypominam wszystkim klientom którzy kupią pomyłkowo WAX L'biotici: nie bądźcie durniami, czytajcie dokładnie kto jest producentem, jeśli się pomylicie to tylko Wasza (głupcy) wina. Każdy kto skończył szkołę czytać potrafi, chyba że jest matołem skończonym.
Farmacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:29   #1135
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Farmacy Pokaż wiadomość
Droga Lizbeth,

czytając Twoje wywody czuję się jakbym słyszała zeznania sprzedawców z dawnego stadionu dziesięciolecia w Warszawie (była kiedyś Kronika Filmowa z ich wypowiedziami) którzy za 10 tys pln wcisnęli pewnej pani torebkę chyba Louis Vuitton. Kiedy ta płacząc wróciła z policją, sprzedawcy tłumaczyli się, że kupująca powinna mieć szeroko otwarte oczy gdyż widać że nie jest to oryginał tylko produkt z gorszego materiału i źle wykończony! Inny przykład to pies pewnej pani załatwił się na chodniku. Pan który wszedł w kupkę w swoich nowych pantoflach zwraca jej uwagę że trzeba sprzątać po swoim psie, ona odpowiada: masz oczy? uważaj! Mało przykładów?: w komunie było powiedzenie dla nabitych w butelkę: widziały gały co brały! Twoje poczucie estetyki, moralności i argumenty są dla mnie z innej bajki. Wymiękam. Obawiam się że po drodze Ci z twórcami WAX made by L'Biotica i to nie koniecznie z powodu tego że lubisz te kosmetyki ale chyba z powodów finansowo zawodowych. Napisałam Ci poprzednio wyraźnie. Jeśli produkty są dobre i nie potrzebują podszywać się pod czyjąś renomę to producent powinien mieć odwagę aby nadać im oryginalną nie mylącą nazwę i tę nazwę lansować. Dobry produkt obroni się bez podszywania się pod inny. Na polskim rynku przez około 20 lat odżywka WAX była jednoznacznie kojarzona z Waxem angielskim. Pojedyncze preparaty ze słowem wax są na ogół produkcji angielskiej i nie mają istotnej pozycji rynkowej. To że o nich piszesz pokazuje jak panicznie szukasz sztucznych argumentów. Zatem choćbyś na głowie stawała to nie wytłumaczysz mi (i chyba nikomu) dlaczego wcześniej nieznany polski producent użył dla swoich ,,nowych" produktów podobnych białych słoików, herbu roślinnego na opakowaniu, podobnego layoutu i nazwy WAX. Wreszcie w środku produkt o takim samym przeznaczeniu i niemal identyczny opis działania.... Wszyscy wiemy że niejeden weselny grajek, w tym samym czasie co Presley ułożył i zaśpiewał piosenkę którą później bezczelnie ukradł mu Presley. Mało kto wie, że weselny grajek urodził się 10 lat po śmierci Presleya . Uprzedzając Twoją odpowiedź - L'biotica zapewne też chciała być oryginalna i chciała aby klienci wybierali jego produkt w pełni świadomie że kupują cud od L'biotici. Czy wiesz że Wax angielski dominował na polskim rynku przez ponad 15 lat kiedy jeszcze na świecie nie było L'biotici? A co Twoim zdaniem jeszcze kilka lat temu oznaczało słowo WAX na polskim rynku farmaceutycznym? Odpowiadam: wax oznaczało oryginalny angielski WAX - maska do włosów. Co WAX L'Biotici ma wspólnego ze słowem WAX? Odpowiesz: loteria, jakąś nazwę musieli wybrać, to popularny wyraz który lubią i znają Polacy. Tak L'biotica wybrała fantazyjną przypadkową i oryginalna nazwę w Polsce - WAX. A ja odpowiem: nie ma takich przypadków. To nazwa produktów ówczesnego lidera na rynku masek i bez uzasadnienia rynkowego, chemicznego i żadnego innego została wybrana aby podkradać renomę Waxowi angielskiemu. Oryginalny Wax angielski - maski do włosów, w okresie kiedy powstawała L'biotica - był jedynym skojarzeniem na rynku farmaceutycznym ze słowem WAX.
Dlatego zmień religię, nie broń podejrzanych spraw, nie brnij w przegrane opowieści, przejrzyj na oczy. Dla dobra L'biotici nie odpowiadaj już więcej na ten wątek bo ja nie chcę nikomu zaszkodzić a pewnie trzeba będzie w sprawę wejść głębiej.... L'biotice życzę powodzenia, niech się rozwija oby tylko nadała swoim wspaniałym preparatom nazwy które będą tak samo oryginalne i nie mylące klientów jak zapewne wspaniale skuteczne i odkrywcze są preparaty sprzedawane pod tymi nazwami. W imieniu L'biotici i ośmielona Twoimi wypowiedziami przypominam wszystkim klientom którzy kupią pomyłkowo WAX L'biotici: nie bądźcie durniami, czytajcie dokładnie kto jest producentem, jeśli się pomylicie to tylko Wasza (głupcy) wina. Każdy kto skończył szkołę czytać potrafi, chyba że jest matołem skończonym.
Ja nie wiem po co wogóle rozwodzić się na takie tematy. Jednej pasuje biovax drugiej angielski wax, każda ma prawo wyboru i to że według Ciebie Biovax jest podróbką waxu to niezmienia faktu, że dużo dziewczyn go stosuje i bedzie stosować, bo ma inny skład niż wax angielski. Gdyby Biovax był podróbą zrobiliby prawie identyczny skład, a łączy ich tylko henna i jakbyś zauważyła wszystkie produkty tj. pilomax, biovax, rainforest wax, beauty formulas henna treatment wax itd. są wytwarzane przez różnych producentów i mają w nazwie wax... więc trzeba by chyba wszystkich podać do sądu

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2012-07-11 o 10:32
Leili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:14   #1136
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Farmacy, przekaż swoim szefom, że jak się zabiera za marketing szeptany, to się to robi porządnie. dzięki Tobie firma Pilomax właśnie straciła mój szacunek

nie wysilaj się i nie zakładaj nowego konta
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:49   #1137
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
No i dlatego każda z nas powinna szukać swojej właściwej pielęgnacji, co jednej pasuje innej nie musi wcale Dobrze że mamy tak duży wybór produktów, że zawsze się coś znajdzie dla nas
dokładnie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:57   #1138
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

nie kapuje tej nagonki
nie jestem zaawansowaną włosomaniaczka, o waxach dowiedzialam się gdzies przypadkiem na którymś forum, zanim zdecydowałam się jakiś kupić przejrzałam pigułkę wax'ów na forum i kwc, wybrałam biovaxa (wax, a biovax to dla mnie wyraźna różnica w nazwie, a nie jakieś podszywanie się, no ale...) teraz pokusiłam się na tego angielskiego, oryginalnego z slsami, wiec sobie porównam, chociaż składowo różnią się totalnie, na pilomaxa nawet nie patrzę, bo skladowo to przktycznie jedno i to samo, a cenowo, to każdy wie jak to wygląda
warto czasem wysiliś się i poszperać na forum przed zakupem produktu lub chociaż przed rozpoczęciem intensywnej krytyki, bo gdyby koleżanka przeczytała, to wiedziała na czym różnica polega
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:40   #1139
Muszka37
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja nie wiem po co wogóle rozwodzić się na takie tematy. Jednej pasuje biovax drugiej angielski wax, każda ma prawo wyboru i to że według Ciebie Biovax jest podróbką waxu to niezmienia faktu, że dużo dziewczyn go stosuje i bedzie stosować, bo ma inny skład niż wax angielski. Gdyby Biovax był podróbą zrobiliby prawie identyczny skład, a łączy ich tylko henna i jakbyś zauważyła wszystkie produkty tj. pilomax, biovax, rainforest wax, beauty formulas henna treatment wax itd. są wytwarzane przez różnych producentów i mają w nazwie wax... więc trzeba by chyba wszystkich podać do sądu
Mi ta dyskusja otworzyła oczy na to ze warto głębiej zapoznać się z produktem przed zakupem gdyż jak widać nazwy mogą być mylące. Swoją drogą większe mam zaufanie do produktów które wyraźnie różnią się opakowaniem i nazwą od siebie i nie korzystają z mojego pośpiechu.
Cóż chińszczyzna zalewa Europę a my musimy mieć oczy otwarte. Niech nam woski rosną zdrowe
Muszka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:42   #1140
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

ciekawe ile jeszcze będzie komentarzy osób zarejestrowanych w lipcu 2012? z 1 lub 2 postami?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-07-12 o 10:45
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-04 14:48:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.